Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ноем. 2019, 10:53 ч.

Мразя приятеля на майка си

• 8 285
  • 311
  •   2
Отговори
# 30
Всъщност е права и за издръжката, не само за скъпия живот в Лондон Grinning Родителите дължат издръжка на пълнолетните си деца при определени условия, горе са описани тези условия.

Отдавна не се беше случвала такава драма заради една пързалка.

# 31
  • Paris, France
Натали, чела съм го закона. Конкретното момче, авторът на темата явно няма средства да си наеме квартира сам и да се изнесе. Ако имаше нямаше да четем тази тема. Дори и да работи таксите в Англия са много скъпи. Това не е Франция или Германия. Издръжката не е само парична - настаняване, хранене у дома и друга помощ също са важни.

Исках да кажа, че докато учи и не е навършил 25г трудно ще го изгонят родителите му.

За какви завеждания на дела говориш? Парите, които майката ще трябва да плати за адвокати и дела са такива, че няма смисъл. Коя майка не помага на детето си докато учи? Синът и ли е  приоритет или някакъв чужд мъж?

# 32
  • София
Невена, нижеш чаршаф след чаршаф в оплюване на мъжа, когото майката обича и от когото синчето е недоволно-не тя!
Хайде спри се малко и стига набива внушения, че той е лоша компания.
Жената си е казала-обича го, отговорен е, като е поел голяма част от издръжката.
Как не те домързя да измислиш подробности, че и разстояния, квартири и ядене като за 5 души? Joy

# 33
  • София
Правилно ли разбирам, че авторът все още не е студент, а е отишъл с цел да кандидатства, но евентуално не е приет или тепърва предстои?

Най-голямата ни дъщеря е студентка в чужбина. Не е клошарка. Учи, работи, живее в споделена квартира с още 3 момичета. Ние ще й помагаме финансово, докато завърши, но тя е самостоятелна. Спечели и частична стипендия. На годините на автора е. Втората ни дъщеря също е малко под неговата възраст и също заминава, надяваме се, наесен.
Милиарди студенти живеят отделно, а родителите им дават рамо.
Майката си е избрала човек до себе си. Младежът ще е с нея още малко и после ще си хване пътя, а тя явно не иска после да кукува сама, докато й се наложи синът й да я обгрижва.

# 34
Fever Ray , добро обобщение на темата.

# 35
  • София
Е, очевидно сте на квартира и той Ви плаща част от тая квартира. Те английските свине не са по-различни от българските. Майка ти трябва да вземе решение да скъса с него, защото Явно има финансов фактор в цялата връзка, колкото и бг мамите да ти го спестяват, щото, нали..женска солидарност. Първо, говори с майка си. Второ - ако не става с първото, просто се махни Ти. Ела си в Бг

# 36
Правилно ли разбирам, че авторът все още не е студент, а е отишъл с цел да кандидатства, но евентуално не е приет или тепърва предстои?

Не.Вече съм приет и уча в колеж.Но не мога да отрека,че ми беше трудно и с 300 зора успях да се класирам..

# 37
  • Paris, France
Явно има финансов фактор в цялата връзка, колкото и бг мамите да ти го спестяват, щото, нали..женска солидарност. Първо, говори с майка си. Второ - ако не става с първото, просто се махни Ти. Ела си в Бг

Не му го спестяваме и даже му го обясняваме. Той ме е отишъл в UK само за да работи и учи, а също за да живее с майка си и да е близо до нея. За учен има по-евтини места с по-добър климат и живот.

Fever Ray, успех на дъщерите ти и много щастие. В момента това, което описваш е доста трудно в Англия. Не пишеш там ли е дъщеря ти, ако да, браво на нея!

# 38
Е, очевидно сте на квартира и той Ви плаща част от тая квартира. Те английските свине не са по-различни от българските. Майка ти трябва да вземе решение да скъса с него, защото Явно има финансов фактор в цялата връзка, колкото и бг мамите да ти го спестяват, щото, нали..женска солидарност. Първо, говори с майка си. Второ - ако не става с първото, просто се махни Ти. Ела си в Бг
Честно казано,обмислям да се върна,защото като цяло не ми харесва в Англия като обстановка и атмосфера,но не знам..Принципно,дойдох да кандидатствам там,по идея на майка ми и аз й се доверих(а и тя за добро ме посъветва),но в България ми харесва повече.Само че тя казва,че там няма бъдеще и нормални условия за живот,ниски заплати и високи сметки и т.н....
И все пак не съм сигурен...

# 39
  • София
Майката първо е живяла със "свинята" и чак после е за живял младежът при тях!

Колежът няма ли общежитие?

Невена, благодаря! Не са в Англия и е възможно, заради Брекзита, сега да е трудно, но никъде в чужбина не е лесно, когато не си някое глезено богаташче.

# 40
Niccckkkkk, а баща ти след развода все още сам ли живее? Той има ли финансов ангажимент към теб?

# 41
  • Paris, France
Ник, щом не ти харесва в Англия, върни се в България! Майка ти иска да вземеш право на престой преди Брексит, предполагам, но Англия не е единствената държава с високи заплати. Можеш да ходиш там да работиш лятото, а да си учиш в България или другаде. 

Fever Ray,. Това с живеенето с дъртак или свиня за да посъберат пари и да доведат детето си е класика. Тя ако можеше да се издържа сама, така че да пести достатъчно нямаше да си причинява съквартирант и да живее в конфликт. Мисля, че жената няма самочувствие или доверие в собствените си сили.

# 42
  • София
Невена, ама защо си вадиш изводи за майката и връзката й по думите на сърдит младеж?
Ако това беше причината, щеше да е хванала някой отдавна и да го е взела при нея.

Темата ми прилича на скок напред във времето с историята на Даскалка.

# 43
Толкова много ме дразни този човек,че принципно бих се сбил с него,ако беше по-лесен..Но и да го набия не мога!Той е по-висок и грамаден.А така ми се иска да го фрасна!Понякога ми се иска просто да умре!Толкова го мразя!
И не знам какво да правя.Как да го изтърпя?Моля за някакъв съвет!Благодаря!

Хич не ме влече да пиша по женски форуми, ама не моа се запра да не ти дам съвет, щото ще ти е полезен. Аз преоткрих топлата вода, ти се вслушай в мене. Хвани и тренирай. Тъкмо имаш и злоба за избиване. Качи едни 15-20 кила, после прибери корема.

Знаеш ли каква е разликата в поведението на хората, като си 60 кила и като си 90 кила(без шкембак)? 98% от хората рязко омекват, без да им правиш каквито и да е намеци за физическа интервенция, само като те видят. Съседите стават някак по-мили. Случайни минувачи си вдигат боклука, хвърлили преди секунда на земята - само след един укорителен поглед. Можеш да си развинтваш и завинтваш масления филтъра на мотора на ръка(пестиш четири лева от ония специален инструмент). Като те повика баба ти да й преместиш хладилника не ти трябва да търсиш втори човек. Жените ще почнат да те позаглеждат. Качеството на секса ще се вдигне(за количеството е ясно, функция на повечето заглеждания). И още, и още... живота става песен...

С правилния външен вид и поведение саморазрешаваш много житейски ситуации, те въобще не възникват. И с приятеля на майка ти няма да възникват, и с бившия на бъдещата ти приятелка, и с мъжа на любовницата ти*, и с евентуални шефове, и с още много, много хора. Ясно ми е че няма да ме послушаш сега. Щото и аз не слушах. Ама след десет провала се сети, че си можел да си спестиш поне девет по тоя начин. И след още десет. Накрая ще узрееш за идеята. След година, след две, след пет...

Ти да видиш. Психология. Не вярвах. Учуден съм че работи. И отвратен. Но работи.

* Не че няма да се ошлайфаш и да станеш пацифист, просто... като съм тръгнал да споделям - не е, повтарям НЕ Е добра идея като дойде мъжа на любовницата ти, да се разбирате какво е ставало, да му кажещ "Аз откъде да знам че е женена, след първите 9 сантиметра беше като чисто нова". Все пак намират вътрешни сили да се изправят срещу физически по-големия опонент. И теб ти е едно такова - как да го биеш, като е прав? Ама и ти си прав, щото оная си е премълчала първите няколко пъти... Морална дилема да търсиш тука! Биеш го, пък после му се извиняваш. От една страна за жената, от друга страна за носа и веждата...

# 44
  • София
Всъщност, дори не знаем дали "свинята", според "клечото" е българска или английска. Mr. Green
И защо, пак не разбрах, майка му трябва да скъса с мъжа, с когото живее? И защо говориш въобще за финансов характер на връзката? да не очакваш майката да издържа "свинята", за да нямат отношенията им финансов характер, а само пеперуден?

Общи условия

Активация на акаунт