Мразя приятеля на майка си

  • 12 479
  • 401
  •   1
Отговори
# 315
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Боже,прочетох две страници назад.Ами той не иска да учи,не иска да работи,бил човек на изкуството.....Ама пастрока бил мърморил и не го удобрявал.Чак мен ме засърбяха ръцете да зашия на автора един зад врата.Къде е родната казарма??
Къде съм казал,че не искам да уча и да работя????
Аз и уча-и работя!!!!!
Казах,че не съм сигурен за някои неща и за това,с което съм се захванал.Ако изобщо не исках да уча,нямаше да идвам в Англия да кандидатствам!По-точно-ако хептен нямах желание!
А ако трябва да бъдем честни-КОЙ иска да учи и да работи?Кой?Кой обича да го прави?Никой!Дори и ти!Но го правим,защото трябва!Не,защото искаме!
Всеки един нормален човек иска да се учи и усъвръшенства като придобива знания и умения. Явно ти си някаква издънка на кралския английски двор, но за твое съжаление местата за принцове и принцеси са строго разчетени и вече запълнени. Ами трябва да се примириш че си от плебса и да разчиташ само на своите ум, воля и умения. Питам те - каква е твоята цел в живота?

# 316
  • Мнения: 7 848
Авторе, защо смяташ, че имаш само две възможности - в Лондон при мама и пастрока, или в България? Може да си в Лондон и да не си при мама. Може да отидеш и на Карибите, ако щеш.
Клетката ти е отключена, вратата е отворена, но те е страх да полетиш и затова цвъркаш недоволно.
Какво реши да правиш в крайна сметка?

# 317
  • Мнения: 86
Боже,прочетох две страници назад.Ами той не иска да учи,не иска да работи,бил човек на изкуството.....Ама пастрока бил мърморил и не го удобрявал.Чак мен ме засърбяха ръцете да зашия на автора един зад врата.Къде е родната казарма??
Къде съм казал,че не искам да уча и да работя????
Аз и уча-и работя!!!!!
Казах,че не съм сигурен за някои неща и за това,с което съм се захванал.Ако изобщо не исках да уча,нямаше да идвам в Англия да кандидатствам!По-точно-ако хептен нямах желание!
А ако трябва да бъдем честни-КОЙ иска да учи и да работи?Кой?Кой обича да го прави?Никой!Дори и ти!Но го правим,защото трябва!Не,защото искаме!
Всеки един нормален човек иска да се учи и усъвръшенства като придобива знания и умения. Явно ти си някаква издънка на кралския английски двор, но за твое съжаление местата за принцове и принцеси са строго разчетени и вече запълнени. Ами трябва да се примириш че си от плебса и да разчиташ само на своите ум, воля и умения. Питам те - каква е твоята цел в живота?
Моите цели и мечти са няколко...
Занимавам се с мои авторски проекти,които искам да реализирам.
Един от тях е-пиша сценарий за видео-игра.Имам идеи,въображение...И ги влагам в него.Той не е просто работа,еми и хоби за мен,защото ми е приятно да го върша!Жанрът е екшън-приключенски;мотивиран съм от култовите поредици на Индиана Джоунс и "Tomb Raider"с Лара Крофт..
И като цяло от там съм се запалил с любов към природата,древните руини и приключенията.И като цяло,винаги съм искал да имам такъв живот!С такива приключения.Знам,че звучи налудничево.Знам,че мечтите ми,чувствата ми,мисленето ми са по-различни от на повечето хора,но всеки си има своите странности.
Аз се занимавам сериозно с това и не просто пиша!Освен това се занимавам с музика и дори съм направил мелодия на самата игра.За тези,които играят на такива игри,знаят какво имам предвид!Всяка игра си има основно мелодия(main theme);освен това правя и други мелодии за нея,защото както във филмите,така и в игрите,се появяват за фон на самата обстановка.Отделно,работя и по една песен,която е почти готова(поп-фолк)и съм супер щастлив от факта,че нещо,което ми се е родило в главата,успявам да го реализирам!Аз имам доста авторски песни(от този жанр,тъй като аз такава музика слушам и харисвам)и сам си пиша текстовете,измислям мелодията,инструментала,дори и back-вокалите.
На този етап,обаче не съм сигурен дали ще ги публикувам официално,защото не искам да ставам съвсем известен.Защото на известните хора никък не им е лесно.Цялото това напрежение,където и да отидат,да ги снима някой и почти да нямат личен живот.
Но може би,ако стана само youtuber,и ги публикувам там,ще ме познават около...5000 човека;не знам.Но там вече постепенно ще си се наредят нещата!Аз първо да завърша тази песен,пък...
И,както вече знаете,занимавам се с рисуване.Дори наскоро открих,че мога да рисувам и портрети и може да си направя някакъв бизнес с това...
Като цяло..имам си идеи и ясни цели.
Проблемът при мен е,че предварително гледам и предимствата и недостатъците на това,което ще последва ако се впусна.Защото много хора казват(примерно):"Оо,аз ще стана певец,щото мога да пея и ще съм известен!!!"
Е да,ама да си известен не е толкова хубаво.Не можеш да отидеш до магазина на спокойствие,защото всички те познават и ти искат автографи(което не е лошо,но когато това е нон-стоп,започва да става досадно),следят те папараци,измислят мръсотии за тебе в жълтите медии и дори да се препънеш един път,без да искаш на улицата,което е нормално;на всеки му се случва;и край!Става голяма сензация и всички ти се смеят....
Не ме разбирайте погрешно!Не съм и мислел да ставам известен,но точно тези неща знам,че малко или много ще ме направят.А пък не искам да оставям тези идеи просто да се похабят напразно...

# 318
  • Мнения: 2 477
Не ти е лесно и на теб.........

# 319
  • Мнения: 3 186
Нищо лошо не вуждим у автора. Интелигентно момче. Липсва му малко увереност засега, но ще я придобие.

Нека се развива както иска.

Аман от нереализирани хора на изкуството и подобни в престижните професии.

Кой знае колко родени артисти са станали банкери и доведоха света до глобална катастрофа 2008г. Всеки да си знае мястото!

# 320
  • София
  • Мнения: 19 143
Ще трябва да си плащаш цената за тези мечти. Защото в творческите професии ти виждаш и познаваш само успелите и свръхбогати, но на всеки успял се падат сигурно по 10 неуспели.
Чак ми прилича на пързалка това - не искам да съм известен, щото.... Но откъде си сигурен, че ще станеш известен, та вече знаеш, че не ти харесва?
Ти стани, пък после дарявай по 90% от парите си, както Бил Гейтс

# 321
  • Мнения: 19 673
Джорджано, ти ли си?

Тотални глупости. Ти хубаво рисуваш, пишеш, ама само аматьорската не става. Трябват контакти и солидна основа да развиеш нещо сериозно като професия в тази насока. И не се разпилявай. Не можеш да си на 6 във всичко. Избираш или само музиката, или само писането, или само дизайн, графика, анимация. Такива каши "добър съм във всичко" не водят до нищо.

# 322
  • Мнения: 86
Джорджано, ти ли си?

Тотални глупости. Ти хубаво рисуваш, пишеш, ама само аматьорската не става. Трябват контакти и солидна основа да развиеш нещо сериозно като професия в тази насока. И не се разпилявай. Не можеш да си на 6 във всичко. Избираш или само музиката, или само писането, или само дизайн, графика, анимация. Такива каши "добър съм във всичко" не водят до нищо.
Не съм добър във всичко!Ето,примерно,както казах,в документи и прекалено много схеми и логика не съм,както и в танците,например.
От всичко,най-добре владея рисуването.Музиката,за сега,е само хоби,но...не се знае какво ще стане за нататък...Ако напредна и задобрея в тази област..
Иначе съм съгласен,че за всеки човек си има определен талант,който си умее най-добре.
За връзките и средствата-истина и,но за жалост!Защото много талантливи хора не могат да се реализират,само защото ги нямат,а само някои успяват...
Това е несправедливо и най-лошото е,че не можем да го променим...

# 323
  • Мнения: 86
Ще трябва да си плащаш цената за тези мечти. Защото в творческите професии ти виждаш и познаваш само успелите и свръхбогати, но на всеки успял се падат сигурно по 10 неуспели.
Чак ми прилича на пързалка това - не искам да съм известен, щото.... Но откъде си сигурен, че ще станеш известен, та вече знаеш, че не ти харесва?
Ти стани, пък после дарявай по 90% от парите си, както Бил Гейтс
Еми...днешно време всеки става в социалните мрежи,независимо дали с талант или глупост...За това се и притеснявам...
Има безброй клипове във facebook и youtube с талантливи хора и с хора,които се излагат по един или по друг начин,но в крайна сметка-и двата типа почти всеки ги знае.Мога даже да дам примери,ако някой иска..
Иначе съм съгласен с всичко и ще помисля доста по този въпрос!🙂

# 324
  • София
  • Мнения: 19 143
За Херострат чувал/чел ли си? Прочети, ако не знаеш

А тези известните, дали изкарват пари от това, или им е просто хоби, а си имат друг източник на доходи?
Или държиш да си като някои от нашите набедени селебрити-та, които се излагат денонощнот по тв, но явно имат приличен стандарт, без да се напъват

# 325
  • Мнения: X
Херострат (на старогръцки: Ἡρόστρατος) е младеж от Ефес, който изгаря Храма на Артемида в родния си град на 21 юли 356 пр.н.е., тъй като, както по-късно признал, искал името му да се помни от следващите поколения. Наказанието му било смърт и като още по-голяма степен на наказание — осъден на забвение.

За тази цел са наети глашатаи, които в продължение на много десетилетия пътували из цяла Гърция и обявявали следните разпореждания "Не смейте да помните името на безумния Херострат, изгорил храма на богинята Артемида от честолюбие"

Но древногръцкия историк Теопомп (IV век. пр.н.е.) разказал за престъплението на Херострат и така запазил името му за поколенията.

По-късни трудове на Теопомп, съхранени частично станали основа за творби на по-късни историци (Страбон, Авъл Гелий, Валерий Максим), които също писали за изгарянето на храма и съответно за престъпника, който го извършил. Така Херострат постигнал целта си: да се помни името му, макар и покрито с позорна слава. Оттук и израза "Херостратова слава", който означава срамна известност за човек, прославил се само разрушавайки нещо, създадено от други.
Човече,,човече..прочетох и твоите коментари и повечето (тамън 22 стр),защото исках да видя кЪк се развиват НЯКОИ младежи(защото не всички са такиа).Чудя се откъде да започна,защото не само че искам да ти кажа някои неща ,но ще се радвам да НИ послушаш,защото много хора ти дадоха съветИ а ти продължаваш да питаш какво да правиш!
1-Прочете ли кой е Херострат?Ако не-направи го и ще си отговориш на някои фундаментални въпроси дет' те тормозят .
2-''Виновен'' е Човека с който живееш,че ти плясва истината в сурата а ти го кълнеш и мразиш!!!!Извинявай но той длъжен ли е да се грижи за теб ?За майка ти явно се чувства длъжен след като го прави,но за теб не е,но го прави а ти му отвръщаш с неуважение и омраза.Браво,господинчо!Като не ти изнася-се изнасяй,ако не-мълчи и бъди гъвкав,че ако живееш със съквартиранти няма да е по-розово!
3-Да беше учено момче,ще ти простим омразата коят' имаш към човека с който живееш,ма ти излизаш и мързелив,неориентиран,неблагодарен .Изобщо не схванах връзката как не са те приели па после те приели,па английския как си го научил като си слабак в даскало бил?
За музиката ще ти кажа че мн чували със сол тр да изядеш да се наречеш музикант или композитор-ЗАБРАВИ ПРОСТО.Тотално не знаеш и нямаш идея за ко иде реч ако боравиш с някаква програмка и се самопровъзгласяваш за човек на изкуството.Ако си любител -това е друга работа.
Май се взимаш насериозно повече отколкото трябва

# 326
  • Мнения: 3 186
Какъв Херостат, бе хора? Да бяхте казали Чапман - убиецът на Джон Ленън, да се сетим.

Някои хора играят играта и по този начин. Днес четох, че спартанците, на които се дивим, всъщност избивали в детска възраст, неставащите за строгата дисциплина, момченца. Или просто ги оставяли да измрат сами. Та всичко е относително.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 19:47 от tainichka

# 327
  • Мнения: 25 447
Ще ги избиват ами, то такива за нищо не стават – нито за войници, нито за съпрузи.  Laughing

# 328
  • Мнения: 2 749
Днес четох, че спартанците, на които се дивим, всъщност избивали в детска възраст неставащите за строгата дисциплина момченца.

Извинявай, нищо към теб, но ние, по-големите, го учихме това в 5-6 клас. Grinning Та ми прозвуча като вица за катаджията, дето искал пари от турските шофьори, защото вчера разбрал за робството. Grinning Пак казвам, че не искам да те обидя, харесвам ти повечето мнения.

# 329
  • Мнения: 3 186
Ние ... не учихме нищо тогава.

По едно време ни трупнаха да четем за правителствата след Освобождението.  За които съвсем пък нищо не научихме.

Общи условия

Активация на акаунт