Мразя приятеля на майка си

  • 12 513
  • 401
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 749
Ами, не знам дали е било в програмата или бонус от учителката, но го помня от тогава, историята ми беше интересна като приказка. А вече в 9 клас май или 10 учихме древногръцка митология, както и Омир и Данте.

# 331
  • Мнения: 86
Херострат (на старогръцки: Ἡρόστρατος) е младеж от Ефес, който изгаря Храма на Артемида в родния си град на 21 юли 356 пр.н.е., тъй като, както по-късно признал, искал името му да се помни от следващите поколения. Наказанието му било смърт и като още по-голяма степен на наказание — осъден на забвение.

За тази цел са наети глашатаи, които в продължение на много десетилетия пътували из цяла Гърция и обявявали следните разпореждания "Не смейте да помните името на безумния Херострат, изгорил храма на богинята Артемида от честолюбие"

Но древногръцкия историк Теопомп (IV век. пр.н.е.) разказал за престъплението на Херострат и така запазил името му за поколенията.

По-късни трудове на Теопомп, съхранени частично станали основа за творби на по-късни историци (Страбон, Авъл Гелий, Валерий Максим), които също писали за изгарянето на храма и съответно за престъпника, който го извършил. Така Херострат постигнал целта си: да се помни името му, макар и покрито с позорна слава. Оттук и израза "Херостратова слава", който означава срамна известност за човек, прославил се само разрушавайки нещо, създадено от други.
Човече,,човече..прочетох и твоите коментари и повечето (тамън 22 стр),защото исках да видя кЪк се развиват НЯКОИ младежи(защото не всички са такиа).Чудя се откъде да започна,защото не само че искам да ти кажа някои неща ,но ще се радвам да НИ послушаш,защото много хора ти дадоха съветИ а ти продължаваш да питаш какво да правиш!
1-Прочете ли кой е Херострат?Ако не-направи го и ще си отговориш на някои фундаментални въпроси дет' те тормозят .
2-''Виновен'' е Човека с който живееш,че ти плясва истината в сурата а ти го кълнеш и мразиш!!!!Извинявай но той длъжен ли е да се грижи за теб ?За майка ти явно се чувства длъжен след като го прави,но за теб не е,но го прави а ти му отвръщаш с неуважение и омраза.Браво,господинчо!Като не ти изнася-се изнасяй,ако не-мълчи и бъди гъвкав,че ако живееш със съквартиранти няма да е по-розово!
3-Да беше учено момче,ще ти простим омразата коят' имаш към човека с който живееш,ма ти излизаш и мързелив,неориентиран,неблагодарен .Изобщо не схванах връзката как не са те приели па после те приели,па английския как си го научил като си слабак в даскало бил?
За музиката ще ти кажа че мн чували със сол тр да изядеш да се наречеш музикант или композитор-ЗАБРАВИ ПРОСТО.Тотално не знаеш и нямаш идея за ко иде реч ако боравиш с някаква програмка и се самопровъзгласяваш за човек на изкуството.Ако си любител -това е друга работа.
Май се взимаш насериозно повече отколкото трябва
Благодаря за тази полезна информация!Ще я запомня!
Сега..Относно музиката...Има някои неясноти!Казах,че ми е хоби.Не,че искам да съм музикант.Да!Днешно време много по-лесно се пробива в повечето неща,защото технологиите го олесняват.На програмка правя всичко,и то неща,които на истински инструмент никога няма да мога да изсвиря,но ако все пак се получи нещо хубаво,независимо как е направено,няма чак такова значение.Поне не и за повечето хора,защото тях ги интересува крайния резултат!Казах,че имам и авторски песни,измислени...Не знам също и до колко добре пея,обаче днешно време има ефекти,има autotune,има всичко!Да!Знам,че не е същото,но мисълта ми беше,че ако в крайна сметка имам идеи и реша да ги покажа на хората,не виждам нищо лошо как ще го постигна.Аз така или иначе нямам намерение да ставам прочут музикант и да свиря на живо или пък да влизам в някоя известна музикална компания.Забравих да вметна,че композиторите също използват тези въпросните програмки.
Аз просто искам да реализирам това,което е в главата ми и ако реша да го покажа на хората,без значение дали ще знаят че е обработено с ефекти или не...Общо взето-колкото да се забавляваме и аз и те и до там.
И,естествено,каквото и да направя,ще се допитвам до различни мнения,за да се уверя,че е нещо хубаво и да не се излагам.
Относно Херострат-ще прочета!
И да!Слушам всички и се старая да осмисля това,което ми се казва.Просто понякога има различни мнения.Например за България...Едни казват,че по-добре да се връщам;че не е чак толкова зле,а други-че е по-добре да си остана в Англия и съм леко объркан.Защота и аз се чудя и в интерес на истината,постоянно се мени всичко тука..ту почвам да свиквам-ту не ми харесва и искам да се махна и тези две настроения се редуват постоянно!Едно след друго,едно след друго...Винаги съм имал и хубави и гадни моменти,където и да съм,но такова нещо никога не ми се бе случвало!И не е само заради човека,а като цяло заради самата страна.Защото тя не ми харесва като обстановка,архитектура и т.н.
Мога да обясня доста неща по тази тема,просто не ми се навлиза в подробности,защото голямо писане ще пада...
Относно кандидатстването и ученето...
Нека започнем от училище първо..
Аз смених три училища.
В първите две бях посредствен ученик,но в третото бях отличник,но причината съм я описал няколко страници назад...
За кандидатстването-не можах да се класирам в университет,но в колежа ме приеха,защото все пак имам някакви основни знания по английски език..
За мъжа също съм обяснил какво ме дразни и че просто прекалява с някои неща.Разбирам истина,истина,ама истината не може да е винаги и само гадна!Повярвайте ми!Аз имам реална представа за себе си и познавам своите качества и недостатъци и този човек преувеличава десеторно,когато ме критикува...Това ми е проблемът..

# 332
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Много си далече от реалния живот моето момче, ама много. Колкото по-скоро слезнеш на земята, толкова по-малко ще те боли от приземяването. Вслушай се в съветите които са ти дадени по-назад в темата! Като не ти харесва пастрока, се изнеси на квартира. Ще те питам един личен въпрос - къде си водиш гаджето да си "говорите" на четири очи? В квартирата при мама и пастрока ли?

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 03:09 от emokey

# 333
  • София
  • Мнения: 19 221
Днес четох, че спартанците, на които се дивим, всъщност избивали в детска възраст, неставащите за строгата дисциплина, момченца. Или просто ги оставяли да измрат сами. Та всичко е относително.
Хвърляли са от скалите още новородените, за които е преценено, че не отговарят на стандартите.
Не неставащите за дисциплина, а просто с физически дефекти или недоносени, доколкото схващам.
Скрит текст:
Момчетата до 7 години са живели в семейството, после отивали в тяхното военно у-ще.
Левичар едва ли е могъл да стане войник, т.е.оставал е човек втора ръка, защото във фалангата с щита са пазели половината от себе си и половината от човека вляво.
Но жените са били много равноправни, вкл. и при наследяване.
Думата "лаконичен" идва от тях.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 15:21 от Cuckoo

# 334
  • Мнения: 25 571
Така и така го ударихме на спам, ето защо в казармата взимат само момчетата:

# 335
  • Мнения: X
Така и така го ударихме на спам, ето защо в казармата взимат само момчетата:


мен това мрънкане от ''автора'' не ми е много мъжко!И сега на старта на живота такъв,какъвто е вместо да запретне ръкави и да се стегне и да стане зрял човек,то хленчи..

# 336
  • Мнения: 18 480
Така и така го ударихме на спам, ето защо в казармата взимат само момчетата:

Скрит текст:


И след казармата... (по някаква причина снимката излиза изрязана, но който се интересува, да чукне в гугъл константин попов марширува)

# 337
  • Мнения: 25 571
Абе... Като гледам около мен, повечето мъже и казармата не ги оправя.  Simple Smile

# 338
  • Мнения: 86
Абе... Като гледам около мен, повечето мъже и казармата не ги оправя.  Simple Smile
Именно!"На сила хубост не става" са казали хората!Човек си е такъв какъвто си е и всеки си е уникален по своемо и никой няма право да влиза в личното му пространство и да се опитва да го променя,без той самият да го иска!Всеки е свободен да бъде такъв,какъвто е!Аз затова се дразня понякога и това е една от причините да се караме с човека.Защото се опитва да ме променя...
Независимо за добро или зло-аз си избирам какъв да бъда!Може да ми дава съвети,но не и да ми ги натрапва!Аз решавам дали ще ги приема или не!

# 339
  • Мнения: 86
Така и така го ударихме на спам, ето защо в казармата взимат само момчетата:


мен това мрънкане от ''автора'' не ми е много мъжко!И сега на старта на живота такъв,какъвто е вместо да запретне ръкави и да се стегне и да стане зрял човек,то хленчи..
Не мога да разбера едно...
Мъжете-нямат ли и те чувства?Те нямат ли право да се оплакват и да си изливат емоциите?Или това само на жените е позволено...
Иначе,само жените били дискриминирани по много отношения!Но ето,че колкото са дискриминирани те-толкова и ние!

# 340
  • Мнения: 19 821
Имат, имат, ама и топки трябва да имат. Щото после все мама ще търсят цял живот.

# 341
  • Paris, France
  • Мнения: 13 982
Имат, имат, ама и топки трябва да имат. Щото после все мама ще търсят цял живот.

...... защото когато е трябвало мама да е до тях нея я нямало.

# 342
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Така и така го ударихме на спам, ето защо в казармата взимат само момчетата:


мен това мрънкане от ''автора'' не ми е много мъжко!И сега на старта на живота такъв,какъвто е вместо да запретне ръкави и да се стегне и да стане зрял човек,то хленчи..
Не мога да разбера едно...
Мъжете-нямат ли и те чувства?Те нямат ли право да се оплакват и да си изливат емоциите?Или това само на жените е позволено...
Иначе,само жените били дискриминирани по много отношения!Но ето,че колкото са дискриминирани те-толкова и ние!
Ама много сте изнежени бре вашето поколение. Не му мисли, ами се изнасяй на квартира. И не ми отговори на въпроса: Къде водиш гаджето си да се видите на четири очи? В квартирата при мама и постройка ли?

# 343
  • Мнения: 3 186
Имат, имат, ама и топки трябва да имат. Щото после все мама ще търсят цял живот.

...... защото когато е трябвало мама да е до тях нея я нямало.

Абсолютно вярно!
Но като гледам и доста хора не умеят да възпитават адекватно. Вървят в крайности - или лигавят детето или са много сурови. Не могат да предадат необходимите идеи с любов.

И тука се вижда - правилни уж неща му казват на Ник, но са казани по нападателен начин, който разваля цялото послание.

# 344
  • Мнения: 19 821
Защото при него не е липса на майчинско внимание, а точно обратното. Не е трудно да се прецени, че момче, което от малко шмекерува, за да мине по-леко, лъже, маже, няма да е най-трудолюбивия, упорит, последователен възрастен.

Да кажем, че е такъв – има хора, които са пасивни, мързеливи, безволеви. Тогава да се насочи към нещо, което ще му донесе възможност да плува в свои води. Такива хора си знаят, че са такива и си търсят и подходящо поприще, нещо по яваш, яваш. Аз затова му казах да не се разпилява с талантите, а да хване едно и да си го специализира, развива него. Ясно е, че не е за мениджър или олимпиец.

Общи условия

Активация на акаунт