Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 22

  • 21 778
  • 748
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 11 471
Невена беше писала, че при затлъстяване може да се засегне и черния дроб. За него пък ВМ май не е подходящо, та съветите бяха от сорта на "кофи със салати" и а местото - не твърде мазно и като гарнитурка. Този аспект също следва да се погледна с внимание от автора, като някаква възможност.

Елора беше писала за зоната. Също не е лош вариант за осмисляне и опитване.

# 286
  • Мнения: X
Скрит текст:
"Дъвчем", защото това е темата, която човекът "дъвче" месеци наред с нас. Вижте, разбирам, че ще сте напълно Ок, ако никой друг, освен вас не пише,
Скрит текст:
но приемете, че няма как да стане., Поне не на този етап. Ще поДесетя апела си от май месец още, за малко повече толерантност и културен тон при общуването. Не си спомням да съм прочел, че сред нас пишещите в тая тема има някакви доказани медицински светила, с чийто мнения трябва да се съгласяваме одма и да приемаме 100%-во, нали така.
Литература има и в едната и в другата посока.

Толкоз от мен, но понеже темата ме вълнува, ще продължа да я следя и да се включвам културно, както и когато намеря за добре. Призовавам и всички останали да го правят, а да не клякат под "стресиращия" тон на началничките Simple Smile
Нямам против да пише който иска.
Но заради ей такива постове
Скрит текст:
С риск да ме изгоните от темата (която е за ИР, а не за ВМ-НВХ!!!), но на някой не му ли хрумва, че този начин на хранене може да не е подходящ за Рися? След като не сваля, дори при толкова малко храна (аз съм 55 кг. и при тази храна ще умра от глад, а не знам за човек над 100 кг). Проблема очевидно не е в многото калории, а във вида храна.
След като един режим ДОКАЗАНО не работи при един човек,
Скрит текст:
не е ли нормално да опита друг режим или трябва да упорства, въпреки че няма желаните резултати само защото някой си е казал, че само и единствено този режим е панацея за хората с ИР? Все пак инсулина скача не само от въглехидратите, но ако се пият лекарства за него не би ли трябвало да намалява?

Моя съвет е Рися да се консултира с ДОБЪР диетолог ако досега не го е правила, нямам спомен. Но ако някой ѝ препоръчва да продължава със същяи режим, който очевидно не работи при нея, не е нейния човек.
Хайде линчувайте ме.

Скрит текст:
Добре де, имам въпрос към поддръжниците на нискокалорийното отслабване :Как ще обясните противоречието - Рися е на диети и ниски калории цял живот, и въпреки оскъдното хранене е напълняла? Значи от 12 годишна яде като врабче и дебелее?  А според вашите твърдения, досега би трябвало да се е стопила... щото нали, на ниски калории нямало начин да не сваля.

Никакво противоречие няма.
Отслабване не може да има ако не се намалят калориите, пък даже тия калории да идват само от картофи. Има монодиета само на картофи, без ограничения в количеството,
Скрит текст:
с която се отслабва ударно. От 12-годишна е на диети, а не яде като врабче. Което значи, че дълго време е била на полуглад, следван от периоди на тъпкане. И от яденето е напълняла, не от глада. Впоследствие нещата са се усложнили от болести и лекарства.

п.п. И аз напълно споделям мнението, че за да оздравееш, трябва да отслабнеш. Оздравяването върви паралелно с отслабването. Ако някой чака да оздравее и след това да отслабне, никога няма да дочака.
аз отказвам да преливам от пусто в празно.
Защото,
по първия цитиран пост-резултат при Рися ИМА.Т.е. ВМ НВХ при нея доказано Работи.
по втория цитиран пост-отслабване с картофи може да се случи на ЗДРАВ човек.При ИР/диабет, НЯМА как да стане.
Пък всеки е свободен да вярва в каквото си ще.

Колко да работи...6 кг. за няколко месеца при такива калории, при човек над 100 кг. който има да сваля много повече са си почти нищо. Така има да отслабва години докато стигне до здравословно тегло. Ако изобщо продължи да отслабва без да промени нищо в храненето. [/spoiler][/spoiler]
Съветвайте я да продължава със същия режим,който не носи желаните резултати, все пак всеки е свободен да вярва на каквото си иска и да експериментира със здравето и тялото си както си реши.[/spoiler]
[/quote]
Това къде го видя?
Повечето, да не кажа всички, я съветват да опита разни промени, да види кое как й се отразява и кое би имало най-голям резултат при нея.
Няма как да промени вида храни обаче...на прага на диабета да я съветват да яде картофи, е малоумно.Без извинение.
При нейните заболявания-костни, инсулт, диабет, е най-добре да наблегне на истински храни-месо, риба, зеленчуци, яйца...А как ще ги комбинира и кога ще яде, тя сама трябва да установи.

# 287
  • Мнения: 268
"Дъвчем", защото това е темата, която човекът "дъвче" месеци наред с нас. Вижте, разбирам, че ще сте напълно Ок, ако никой друг, освен вас не пише, но приемете, че няма как да стане., Поне не на този етап. Ще поДесетя апела си от май месец още, за малко повече толерантност и културен тон при общуването. Не си спомням да съм прочел, че сред нас пишещите в тая тема има някакви доказани медицински светила, с чийто мнения трябва да се съгласяваме одма и да приемаме 100%-во, нали така.
Литература има и в едната и в другата посока.
Май месец и аз бях съгласна с теб и дори няколко пъти го написах тогава, но в случая е много изнервящо, че много хора, включителни и ти, изобщо не четат какво е писано. Включването ти с баниците и сладоледа беше повече от неадекватно на фона на това, което е писала Рися.
А Явче Мравче пише откровени лъжи и заяждания.

И аз не бях разбрала, че е на ниски калории цял живот, но питах.

Между другото е повече от смешно да си мислите, че само една инсулинова резистентност влияе на отслабването.
Кортизолът, щитовидните и полови хормони също влияят, и то много.
Включително човек може да прави ХИПОГЛИКЕМИИ от нисък кортизол, без да е с ИР.

# 288
  • Мнения: 790
Аз също ям много малки количества храна ( ям абсолютно всичко), но не ям след 18 часа и от известно време преди 12 часа. Вчера обядвах мусака, филийка, парче сирене и 2 бисквити. В 18 се насилих да хапна нещо, за да не си изпусна момента за вечеря, иначе не бях гладна изобщо.
Това не го разбирам с яденето на големи количества-осъзнатият човек яде докато засити глада си, а не докато покрие някакви норми за храна.
В 2 часа си лягам само на Нова Година.Сънят е много важен за мен.И само да вметна, че и аз като Рися съм пила ноотропил и тогава лекарят ми каза, че мозъкът ми е преуморен. И започнах да си лягам навреме.
И въпреки всеобщото схващане в темата, че само НВ помага да отслабнем аз свалих 5 кг с увеличаване на движението ( разходки) и намаляване на количеството храна, без да изключвам нищо. Та сигурно има и други начини.

# 289
  • Мнения: 1 858
Съветват я да смени часовете на хранене...
Колко да е малоумно на прага на диабет да се ядат картофи би могъл да каже някой с медицинска диплома.
ИР и диабет не се получават САМО  от ядене на въглехидрати.
Пример: аз - 55 кг. при ръст 164 ИТМ - 21 - идеално.
Никога не съм  се тъпкала с въглехидрати, не съм се застовяла, дори напротив, водя активен начин на живот и не съм типичната картинка за ИР - човек с години нездравословно хранене, заседяване, напълняване, високо кръвно, холестрол и т.н.

Но имам проблем с ЩЖ, благодарение на който се обзаведох с ИР.
Заради хипофункцията е абсолютно противопоказно да падам по 150 гр. въгл. дневно, иначе ще я влоша, а тя се отразява на целия метаболизъм т.е ще влоши и ИР. И накрая няма да постигна нищо.

Та, не за всеки ВМНВХ е панацея, дори напротив. Много хора имат придружаващи заболявания, заради които този начин на хранене е противопоказен или заради които не бива да ядат определени храни. И не е редно да слушат този и онзи, всеки нещо прочел, разбрал, недоразбрал раздава здравни съвети на хора със сериозни проблеми и настоява, че само неговите съвети са единствено правилните. Ми не са.

# 290
  • Мнения: 31 669

Между другото е повече от смешно да си мислите, че само една инсулинова резистентност влияе на отслабването.
Кортизолът, щитовидните и полови хормони също влияят, и то много.
Включително човек може да прави ХИПОГЛИКЕМИИ от нисък кортизол, без да е с ИР.

Еми ето при мен явно е от щитовидната.
Като отслабвах нивата на тсх ми бяха супер. Затова и се оказа, че не мога да продължа.
Уж пия хормон, пък ще видим.
Може и миомата да е виновна, знам ли.
При Рися е комплексно.

# 291
  • София
  • Мнения: 4 878
И аз не бях разбрала, че е на ниски калории цял живот, но питах.

Не била на ниски калории цял живот. Била е на периоди на ниски калории, редуващи се с периоди на свръх калории, които са довели и до свръхтеглото. Както са и повечето хора, които непрекъснато са на диети. Свалят, след което си връщат сваленото, че и отгоре добавят.

п.п. Да уточня, че никого не съм съветвала да яде само картофи. Написах, че дори само картофи да ядеш, при калориен дефицит, ще отслабнеш. Независимо дали си с ир или не.
Също така, много е важно това, което е написала inqpro за съня. Мозъкът си почива и възстановява със сън. Не може да си лягаш в 2, да спиш само по 4-5 и да разчиташ на хапчета за оросяване на мозъка, които ти увреждат целия организъм и ти блокират отслабването. Целият режим на живот трябва да се преразгледа и коригира. Не само ядене, но и сън, почивка, движение, стрес, пушене.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 13:48 от Alexandria*

# 292
  • София
  • Мнения: 11 471
"Дъвчем", защото това е темата, която човекът "дъвче" месеци наред с нас. Вижте, разбирам, че ще сте напълно Ок, ако никой друг, освен вас не пише, но приемете, че няма как да стане., Поне не на този етап. Ще поДесетя апела си от май месец още, за малко повече толерантност и културен тон при общуването. Не си спомням да съм прочел, че сред нас пишещите в тая тема има някакви доказани медицински светила, с чийто мнения трябва да се съгласяваме одма и да приемаме 100%-во, нали така.
Литература има и в едната и в другата посока.
Май месец и аз бях съгласна с теб и дори няколко пъти го написах тогава, но в случая е много изнервящо, че много хора, включителни и ти, изобщо не четат какво е писано. Включването ти с баниците и сладоледа беше повече от неадекватно на фона на това, което е писала Рися.
А Явче Мравче пише откровени лъжи и заяждания.

И аз не бях разбрала, че е на ниски калории цял живот, но питах.

Между другото е повече от смешно да си мислите, че само една инсулинова резистентност влияе на отслабването.
Кортизолът, щитовидните и полови хормони също влияят, и то много.
Включително човек може да прави ХИПОГЛИКЕМИИ от нисък кортизол, без да е с ИР.
Нищо неадекватно няма. Разказах собствена история точно със сладоледа.

# 293
  • Мнения: 18 542
Невена беше писала, че при затлъстяване може да се засегне и черния дроб. За него пък ВМ май не е подходящо, та съветите бяха от сорта на "кофи със салати" и а местото - не твърде мазно и като гарнитурка. Този аспект също следва да се погледна с внимание от автора, като някаква възможност.

Да и да си предвидиш лична тоалетна, че с тия тонове фибри от тонове салати...  Crazy
При затлъстяване се засяга черният дроб - също затлъстява. Заради тлъстинките около органите в коремната област са и тези бирени шкембета дето се разхождат масово по улиците.
Мазнините не правят черния дроб затлъстял, правят го въглехидратите и фруктозата (генерално).

# 294
  • Мнения: 31 669
Аз Роналд го разбрах какво иска да каже с тази история. Дори все още идват тук точно хора, които продължават да правят така, но отричат не само в темата, но и пред самите себе си, като твърдят, че са на стриктен режим.
Но пък Рися отдавна е тук, на режим, мисля, че е минала отдавна периода на самозаблуждение и незнание.

Миоки, де да беше така с фибрите  Laughing
Аз установих, че като пия хуск, май ме запича.

# 295
  • Мнения: 18 542
Ти не ядеш тонове салати...мисля  Laughing

Идеята е, че като се ядат много фибри, се произвежда много отпадък, съответно по-голямата част от деня минава в преживяне и висене във ВЦ-то. 

# 296
  • Мнения: 31 669
Чак тонове не, но си ям салати на всяко ядене. Рядкост е да пропускам. Зависи и от яденето. Салата не върви на всичко.
Но ето хуска се води фибри. Пила съм и по-големи количества и нищо.
Може и да греша, защото едната лекарка каза, че при такова високо тсх е нормално да има запек. Плюс съчетан и  с отказа от цигарите. Та може и погрешно да обвинявам хуска.
Ще ги боря и цигарите.
Пак се хлъзнах, пусти хемороиди, много боли. Всеки път се появяват като ги спирам. За момента пуша, но малко.

# 297
  • Мнения: X
Когато се ядат много фибри, трябва да се пие и Много вода.
Много фибри с малко вода е гаранция за запек....стават на "камък" в червата.

# 298
  • Мнения: 31 669
Пия, пия.
Сутрин ми е 400  гр. топлата вода. Отделно после минимум 2 литра. Даже често повече.

# 299
  • Мнения: 18 542
Според мен пък много фибри, особено целулоза, не трябва да се консумират.

Затрудняват храносмилането, възпрепятстват усвояването на някои хранителни вещества и в големи количества се развива зависимост.
Ама знам, че тук и ма много привърженици на фибрите де, за това няма да се опитвам никого да убеждавам, че животът без фибри е възможен  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт