Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 22

  • 21 667
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 168
Аз пак идвам с въпрос. Relaxed Понеже срещам противоречиви мнения, вие как си изчислявате въглехидратите - броите тоталните/общите или нетните? Тоест, включвате ли тези, които идват от фибри? Аз ги включвам, някои хора пък знам, че не ги. Чудя се основно заради момента с щитовидната жлеза как е по-удачно. Tired Face

# 301
  • София
  • Мнения: 16 104
Net.

# 302
  • Мнения: 48
Аз също продължавам да търся информация по темата за въглехидратите и щитовидната и какво да правят хора като мен, които имат хем хипофункция с хашимото хем ИР? Срещала съм, че ниските въглехидрати не влияят добре на конверсията на Т4 в Т3, но дали е така не знам.

# 303
  • Мнения: 18 542
За пропусналите, отново публикувам статията
https://blog.virtahealth.com/does-your-thyroid-need-dietary-carbohydrates/

# 304
  • Мнения: 1 244
Елора, колко ти пада кръвното от каркадето? Четох, че е възможно да има ефект и върху КЗ.

# 305
  • Мнения: 31 365
Прегледах набързо. Наистина има много ползи този чай.
Аз купих на биопрограма на пакетчета. Изпих някъде 4-5 и всеки път ми падаше, но с колко не знам, нямам апарат.
Може би ако е по-качествен дали би било по-добре?

# 306
  • Мнения: 1 244
Сега пия по 3-4 чая на ден и гледам в единия да има каркаде. Вероятно има  разлика в качеството, предполагам и различни сортове .  От филтърните само български намирам да е каркаде. Lipton, Twings, Green Island са някакви комбинации - те пък са по-интересни. Даже трябва да се чете, защото например на Green Island пише чай от нар, обаче в състава има и каркаде.

# 307
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися според трябва да направи нещо, с което да изненада тялото си.
Да му сервира Рися тортичка? Simple Smile Определено ще се изненада тялото Simple Smile То и Рися де Simple Smile
Шегувам се. Разбрах ти мисълта. Ще се пробвам с нещо.
Ама може ли да си  говорим на ти вече? Омръзна ми да говоря за Рися Simple Smile

Франсоаз,
не съм упоменавала мазнините, че постът и без това се получи твърде претоварен, а не бяха те част от проблема. Има си ги, не съм ги отсвирила.

Не била на ниски калории цял живот. Била е на периоди на ниски калории, редуващи се с периоди на свръх калории, които са довели и до свръхтеглото. ...
Откъде стигна до това почерненото? Кое те наведе на тази мисъл? Или просто предположи?
Нейсе!
Желаещи да сменим темата? Каквото ми трябваше - видях, останалото не ме интересува.

# 308
  • Мнения: 31 365
Никой не е длъжен да е запознат с нечия хранителна история.
Лично аз понякога помня, понякога забравям. Но питам.
Въобще не е коректно, даже е грозно да има категорични твърдения от рода
"Ядеш много"
"Ядеш много В"
Ако не знаете, питайте.
Едно е да питаш някой как се храни и какъв му е режима, ако трябва и подробно. Но такива твърдения сякаш живеете в къщите на хората са недопустими.

# 309
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Елора,
Зарежи. Не си заслужава.

# 310
  • Мнения: 27 256
Напоследък фаворит за чай ми е 7 билки от Лидъл, евтин е, а толкова много ми харесва.  Heart Eyes И чаят им с шипка не е никак лош (той е и с хибискус, въпреки че се води шипков), по-киселичък е. Като искам нещо сладникаво пък, пак оттам, пия круша и карамел. С всеки чай май съм на моменти, понякога пия само един вид, друг път пък не го поглеждам доста дълго време....Понякога пия и Добро утро (бг някакъв е, отскоро го забелязах и в Лидъл и него), както и лидълски зелен чай (това последното само с мъничко мляко/сметана ми е вкусно).
Я кажете, някой знае ли какви са референтните стойности за КЗ при децата? На гладно, час и 2 часа след ядене? Малката е на 8 почти. Измерих едни стойности които не ми допадат (ако референтните са както при възрастните имам предвид), иначе е буквално фиданка и постоянно се движи, много активна и енергична....

# 311
  • Мнения: 48
Миоки, благодаря. Чета, разсъждавам и освен да пробвам няма как по друг начин да разбера. Започнала съм този начин на хранене и времето ще покаже. При всички положения се храня по-добре от преди така, че шанса да си навредя е намалял.

# 312
  • Мнения: 4 042
Разбира се, че са важни фибрите. Ние живеем в симбиоза с микроорганизмите в нас. Които имат нужда от тези фибри. Това е необятна тема и не знам защо се твърди, че няма доказателства, като напоследък все нови и нови излизат. Конкретно в канали на козметолози я срещам често тия дни, така че се поразрових отново. Представете си, един 70 килограмов индивид от нас е изграден от около 30 трилиона клетки, а в същото време количеството на бактериите в тялото му е 39 трилиона. Те са по-малки, разбира се, но като количество са значително повече от собствените ни клетки. Като тегло намирам изчисления, че са от 1.5 до 3 кг. Все по-често срещам да се говори за проблема с прекалената стерилизация на средата, особено при децата, която пречи на адаптацията им към нормалната за човека микробиотическа среда и води до различни проблеми със здравето. Все по-често срещам да се говори, че един от проблемите на раждането с цезарево сечение е, че детето не преминава през родовия канал, където по естествен път получава от майка си първите щамове бактерии. В рамките само на последните 20-30 години се сещам за две неща, които коренно се преобърнаха в медицината. Първо, схващането, че апендиксът е някакъв атавизъм, така го учихме навремето в училище, който преди години даже са били склонни превантивно да отстраняват, за да не създаде някакъв възпалителен проблем. До днешното разбиране, че това е ценен резервен източник на бактерии за червата, в случай, че настъпи дисбактериоза и трябва да се колонизират наново. Второто, помните ли бума на сапуните сейфгард, които убиваха всички бактерии по кожата? Е, вече и те са отречени. На практика се оказва, че добрите бактерии, които населяват телата ни, тези, в които живеем в симбиоза, са истинският "гард", който ни предпазва от патогенните. А бактериите в червата ни, които са най-многобройни от всички в тялото, вършат много повече от това. Само една от функциите им е да разграждат фибрите, които действително на нас не са ни необходими, ние не ги усвояваме. Но не е толкова просто: фибрите ни трябват, за да си храним бактериите, а бактериите ни трябват, за да разграждат фибрите - следователно можем и без тях. Защото микробиотата има много други функции - стимулира имунната система, неутрализира токсините, синтезира витамини, и не спират да се правят нови и нови открития и изследвания, в това число и за влиянието на чревната флора върху затлъстяването и диабета. Кой знае утре какво ново ще открият? Общо взето след всяка нова информация, която намирам за микробиотата ни, сериозно си задавам въпроса: нима вече открихме нанороботиката за човешкото тяло, и се оказа, че тя винаги си е била в нас?
Та можем ли без фибри? Можем. Както можем и само на картофи примерно. Въпросът е дали това е по-добре или по-зле за нас. Конкретно за нашето собствено тяло. Еволюирало през хиляди тела, приспособени към конкретните среда и условия. Не тялото на някой инуит или масай.

# 313
  • Мнения: 504
Съ пък да ви се оплача, съм на почивка в Египет в ол инклузив хотел и направо умирам, когато дойде време за хранене... Е, наруших си режима, то просто не е възможно ... хляб не ям ( въпреки, че има хиляди видове прясно изпечени хлебчета) ама със сладките неща не успявам... ям по едно малко парченце някаква пастичка всеки ден ... Sad Направо не ми се мисли, какви ще са резултатите, като се завърна... Ви като нарушавате режима, който сте си създали - има ли веднага резултат в КЗ и Инсулина ?

# 314
  • Мнения: 18 542
Разбира се, че са важни фибрите.
Честно, не съм изобщо убедена, че микрофлората зависи от фибрите в смисъл, че без тях няма микрофлора или тя е нездравословна.

Личният ми опит, без почти никакви фибри, макар и скромен за сега, го потвърждава. Отделно че цял живот фибрите ми не са били особени количества. Хранех се с бял хляб, бял ориз и скромни количества плодове и зеленчуци. Нямам никакви стомашно-чревни проблеми и винаги съм имала "здрав стомах", тоест без гастрит, язви, SIBO и др.

Общи условия

Активация на акаунт