Сподели, за да ти олекне. Дай съвет, за да помогнеш :)

  • 4 324
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, искам да разкажа нещо, което ме връхлетя преди не много години... може би много хора ще ме нападнат, ще ме помислят за луда, пропаднала и подобни неща, но имам нужда да споделя...
На 33 години съм, щастлива майка на две деца, но преди няколко години нещата изглеждаха по много различен начин..
С мъжа ми сме заедно то 14 години, той е първият мъж в живота ми. Всичко беше идеално до момента, в който съдбата не ме срещна с един човек, който преобърна целия ми живот... Всичко започна в далечната, вече, 2014г., когато на работа постъпи нов колега (ще го нарека Георги(Г.)) ... Колега, който още първия път, в който видях знаех, че няма да е само колега за мен... Красив, чаровен, общителен, обаятелен... СТРАХОТЕН!!! Започнаха закачки, първо безобидни, уж колегиални.. но НЕ! Виждаше се, че обича да флиртува, да „ходи по ръба“, това много ми хареса.. започна да ми обръща внимание, започнахме да си пишем..много да си пишем... Този период се препокри с лични проблеми с човека до мен – правехме опити да си имаме бебе, но не се получаваше и се наложи да се обърнем към лекар за съдействие... Намерих в Г. утехата, откъсването от проблемите. Когато си пишех с него, забравях за всичко и всички други. Повтарях си, че е само приятел и нищо повече, тъй като НИКОГА, ама НИКОГА не съм изневерявала, не съм дори и помисляза за нещо такова.. имам много големи принципи в това отношение, но човек понякога греши...
Той работи при нас много малко време, може би 3-4 месеца, мислех, че когато напусне нещата ще приключат и с приятелството ни е с свършено, но оказа се, че отношенията ни тепърва започват... Продължихме да си пишем почти година, закачките ставаха много сериозни.. до като един прекрасен ден аз не поддадох на изкушението и не се срещнах с него... направо отидох в тях с ясната представа, че няма да пием кафе, а ще направя нещо, което никога до сега не съм. Е, случиха се нещата, отдадох му се.. не съжалявах.. с мъжа ми нещата не вървяха на добре, бяхме започнали да водим много спорове относно клиники, лекари, проблеми и т.н.
С Г. се бяхме разбрали, че всико е било за удоволствие, без чувства, без ангажимент, все пак той знаеше за мъжа ми, за ходенето по лекари – всичко.
След като си тръгнах от тях, много се изплаших, паникьосах се, какви съм ги сътворила, казах си, че повече никога няма да го направя, но продължих.. виждахме се повече от година с прекъсване от окло 2-3 месеца, в които не се виждахме.. причината за леката пауза беше, че аз се влюбих в него... да, аз която никога ен бях изневерявала, го направих, та дори се и влюбих  помислих, че е някакво мимолетно увлечение, защото е нещо ново.. все пак с мъжа до мен бяхме тогава от  9 години заедно и може би ме е налегнала меланхолията.. реши, че ще спрем да се виждаме и всичко ще отмине.. Да ама НЕ! През тези месеци не спирах да мисля за него, постоянно следях в социалните мрежи какво харесва, какво коментира, кога е бил на линия, къде ходи и т.н. Дразнех се, че не се сеща да ми пише, дразнех се, че харесва снимки на други жени.. полудявах...  и реших да му пиша.. естествено подновихме „срещите“.. държа да отбележа, че през това време се стараех да съм идеалната съпруга, угаждах на мъжа си за всичко, може би за компенсация на предателството... в същото време, обаче, показвах ревноста си към Г., разпитвах го къде ходи, какво прави, държах му сметка... Както и да е.. в един прекрасен ден аз направих грешката да му призная за чувствата ми към него.. отговора беше:“Аз не съм влюбен в теб“ ... очаквах го, все пак всичките ни срещи за били в тях, не искаше да отидем дори и на едно кафе... няма шанс мъжа ми разбепе, т.к. не работех в града, в който живея.
С мъжа ми продължавахме с опитите за бебе и все така си бяхме без успех..
Един от последните пъти, в който се видяхме с Г. остави следа... бях бременна.. АЗ, която ходя по лекари и не мога да имам дете от мъжа си, забременях от любовника си... Изплаших се, казах само на една приятелка.. отидох и го махнах... Господ ми изпрати дете, но не от човека до мен.. и на Г. не казах, защото щеше да се ядоса... бях му казала, че пия хапчета и няма нужда от предпазни средства..взех сама решението и направих аборт...
След може би още 1-2 месеца нещата много се объркаха с Г. всичко се срина изведнъж и то в момент, в който бях готова да си тръгна от мъжа ми, защото повече не издържах...
Вината за разрухата беше изцяло моя.. сътворих супер много глупости, като се започне от фалшив профил, за да го разпитвам дали има нещо към някоя жена, той започна да се усеща естествено.. минем през това, че съм му казвала на няколко пъти, че с мъжа ми сме се разделили, а като ми каже да се видим аз отказвах и той се усещаше, че изобщо не съм се разделила в мъжа си.. и такива много, много глупости от моя страна.. исках да се видим за последно, но той ми заяви, че си има приятелка и не иска нищо от мен.. не вярвах, мислех, че ме лъже, за да ме дразни... Той и приятелка?!? Та той е женкар...мисле, че и да има жена до себе си, няма да изкарат много...
Минаха няколко месеца.. пишех му, молех му се да се видим, исках да сме само приятели.. потъпках си достойнството.. в един момент знаех, че му досаждам, но мислех, че по този начин, ще го накарм да се видим.. беше непоклатим.. и винаги се оправдаваше, че има приятелка... Когато видях, че наистина има приятлка, много се ядосах.. писах му, направих грешката да я обиждам пред него.. да я нарека грозна, да обидя избора му..  нормално, той я защити.. след не много време, той ме блокира.. бях сигурна, че ще е за малко, но уви до ден днешен съм блокирана.. крепеше ме надеждата, че ще се разделят скоро и ще ме потърси отново.. но само времето ще покаже дали ще стане така.. В мен се породи чувство на омраза към жената до него.. мразех я, мразех я! А причината? Това, че ми го отне, това, че заради нея той отказваше да се видим.. обиждах я пред приятелките ми, че е грозна, че не може да се облича, че е супер зле.. те влизаха в моя тон и ме подкрепяха.. но всички знаехме, че тя не е грозна, а аз просто й завиждам.. след време си дадох сметка, че наистина и завиждам и че смятам, че е в пъти по добре изглеждаща от мен...
Тъкмо се бях успокоила, че нещата са приключили, всичко е минало и е добре скрито, мъжа ми няма как да разбере и... кошмар – прибирам се от работа и мъжът ми ме посреща с каменно лице, с омраза в очите.. Знаеше всичко.. беше разбрал за моето предателство.. мислех, че ще ме изгони, но той ми прости.. Да, прости ми.. и за мен беше много изненадващо, но той го направи... Благодарна съм му, че ми даде втори шанс, обещах му, че никога няма да направя нещо, с което да го накарам да съжалява, че ми е простил..
Минаваха си дните... въпреки, че живеех щастливо с мъжа до мен, аз продължавах да мисля за Г., гледах от чужди профили неговия и на приятелката му, праввх фалшиви и го добавях в приятели.. и всичко това до като се опитваме с мъжа ми да имаме дете... всичко това след като той ми прости...
След 1 година, поредния опит за бебе се оказа успешен, но радостта траеше малко, т.к. бебчето спря да се развива и се наложи да го махнат... бях отчаяна.. бях готова да оставя мъжа до мен, за да може да си намери жена, която ще му роди деца... но останах.. живеехме си добре, само децата липсваха, но все още ме вълнуваше Г., мислех че не е по онзи предишен начин.. смятах, че съм го преживяла и че не ми пука за него по онзи начин.. е.. когато разбрах, че ку се е родило дете, разбрах, че още го обичам.. почувствах се срината... въпреки, че бяха минали години от историята с него, аз се почувствах, така както когато ми каза, че не иска да се виждаме повече.. чак в този момент аз осъзнах, че там нещата за приключили, и че той наистина иска да е с тази жена и никоя друга...
Това не ми пречеше да продължавам да злозловя за жена му, да копнея да го видя и т.н
За щастие само 6 месеца след като разбрах, че той има дете, при нас дойде щастливата новина. ДА, ще ставаме родители.. от този момент до година след разждането не ме вълнуваше нищо за Г., но от известно време насам все по-често се случва да мисля за него, не знам какво се случва?!?! Всичко е наред, но когато остана сама се връщам все към него... Когато погледна децата си, забравям за всики, дори и за себе си, искам само те да са здрави и щастливи.
Всичко в живота се случва с някаква цел и ни учи на нещо, но за мен явно ще остане въпроса „Дали трябваше да си тръгна и от двамата и да намеря щастие другаде?“
Обичам децата си и никога няма да спра да ги обичам, но дали обичам наистина баща им?
Сгреших ли, че останах с него, а не поех в посока за търсене на щастието... и по този начин да освободя от присъствието си един прекрасен и добър човек, да му дам шанс да намери човек, който няма да го предаде, да се колебае в чувствата си и да му губи времето?

# 1
  • Мнения: 31 542
Не заслужаваш мъжа си.
Нито прошката му, ама той си е решил. Сигурно много си се молила за прошка.
Не мисля и, че го обичаш. Удобен ти е.
Че си се влюбила не те виня. Грозно е да лъжеш човека до теб.

# 2
  • Мнения: 257
Защо ,бе жени си го причинявате?
Като не може да правиш секс без чувства ,къде си тръгнала?
Разбирам,че рутината и проблемите са те направили лабилна,ама чак да се влюбваш до такова психично състояние...
Знаела си ,че е женкар,ами помисли ли за венерическите болести? (Споменала си ,че любовникът ти е свършвал в теб)
Майната му ако само ти го прихванеш,ами да го пренесеш на никому виновния ти мъж.
Личи,когато един мъж иска просто секс ,това че сте си писали доста дълго време нищо не значи.
Мъжът ти определено не заслужава жена като теб,рано или късно се връща измяната!
Ако не е бил той щеше да си една к*** с извинение,не че не си била в периода на изневярата.
Защото ако беше сингъл щеше да се нахвърляш на всеки мъж ,но не заради сексът ,а щото видиш ли нашата хлътва до такава степен да плаши всеки използвал й времето и "хралупата".

# 3
  • Мнения: 10 993
И аз съм се  влюбвала и знам какво изпитваш. Не се обвинявай и повече на никой нищо не обяснявай. Не те обича, много му здраве. Времето лекува и това ще мине. От личен опит ти говоря. Гледай си децата и се грижи за себе си и хич да не ти пука. И си заключи темата, нямаш нужда от хейтъри.

# 4
  • Мнения: 2 111
Надявам се темата да е пързалка. Ако не е, щом мъжът ти е простил такава страшна изневяра (предполагам сте с мъжки фактор и това го е мотивирало да даде втори шанс), стой си на задника.

# 5
  • Мнения: 3 186
Имала си изпитание да си щастлива и да се радваш на друг човек от разстояние. Мисля, че си го преминала. Мисля, че си имала достатъчно любов към Г., за зда го оставиш да бъде щастлив с друга.

# 6
  • Мнения: 6 622
Цялата тази история ми звучи психо.

# 7
  • Мнения: 2 015
Историята е нещо по средата от двата филма - *Фатално привличане* и *Мостовете на Медисън*. Но освен чувства във втория имаше много почтеност.

# 8
  • Мнения: 3 250
Кама Сутра - освен всичко друго са описани и леснодостъпните жени./пети раздел, първа глава/
Жените може и да не ги знаят, но мъжете определено са наясно.

# 9
  • Мнения: 1 726
Аз не разбрах дали мъжът ти е наясно с цялата история.

# 10
  • Мнения: 18 295
Напомни ми за „Вечната Амбър”. Няма хубав финал. Радвай се на децата си, толкова сте ги чакали... Забрави го този, сам ти е казал, че не те обича, какво повече?

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Лол. Доста увлекателен разказ. Наистина прилична на филм. Честно, не знам как се живее с такава вина, макар и простена. Аз не бих останала с този мъж, ти не го обичаш. Май наистина е добра идея да го освободиш, за да намери човека, който истински го обича.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поведението ти е изключително инфантилно- от първата до последната дума. Дотолкова, че докато четох историята мислех, че не не е реална, но все пак ще коментирам.
Ти не обичаш никого, най-малко Г. Любовта не изглежда така. Това, което те яде отвътре е твоето его.
Много обяснения и излишна информация имаше за любовника, от които нямаше нужда- там нещата отдавна са приключили. А за мъжа ти много малко отдели, така че е трудно да ти се даде адекватен съвет какво да правиш. А в крайна сметка нали това ти е питането?

# 13
  • Мнения: 31 542
Права си SaRaNia и Г. не обича.
Обича себе си и е наранена от това, че е отхвърлена.

# 14
  • Мнения: 5 239
И аз мисля, че не обичаш никого от тях. Минало свършено. Съветвам те да излезеш от  ролята на жертва. Сигурно така успокояваш съвеста си, но е инфалтилно и неискрено. Виновна си си сама. Приеми го.

# 15
  • Мнения: 7 243
Първото, което не ми хареса е изказа ти. Многословна си, неподредена, губиш нишката и звучиш много инфантилно. Второто, което не ми хареса е, че си много непочтена. Не знам мъжът ти защо ти е простил, но според мен е сгрешил. Не си щастлива и няма да станеш. Това ще ти е възмездието.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 984
Това писание е за всичко друго, но не и любов. Психарщина, чутовна неизясненост със себе си и липса на задръжки.

# 17
  • Мнения: X
Издай, издай...
С малко редакция ще стане.

Дали правилно разбрах: била на противозачатъчни по време на опитите ?
😳

# 18
  • Мнения: 6 657
Ех едно време какви пързалки имаше...
Пък сега скукаааа.
Авторката, не ставаш за писател на любовни романи

# 19
  • Мнения: X
И какво ? С единия с години опити не става, с другия кажи-речи от раз ! Ай стига бе ?!?

# 20
  • Мнения: X
И какво ? С единия с години опити не става, с другия кажи-речи от раз ! Ай стига бе ?!?


Не, че искам да защитавам, но проблем може да има, както при жената, така ии при мъжа. А познавам и хора, които по изследвания няма причина да немогат да имат деца, но уви не се получаваше...

Дали правилно разбрах: била на противозачатъчни по време на опитите ?
😳


При ин винро процедурите, това е начин за регулиране на цикъла, с още куп други лекарства де...

Последна редакция: ср, 06 ное 2019, 10:44 от Анонимен

# 21
  • Мнения: X
Издай, издай...
С малко редакция ще стане.

Дали правилно разбрах: била на противозачатъчни по време на опитите ?
😳


При ин винро процедурите, това е начин за регулиране на цикъла, с още куп други лекарства де...
Аха, и любовника е знаел, че с мъжът и ходят на ин витро и е решил да им " удари едно рамо", като не я пази ?
Така ли правят мъжете-любовници, които търсят само секс ?

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 23:54 от Анонимен

# 22
  • Мнения: X
Издай, издай...
С малко редакция ще стане.

Дали правилно разбрах: била на противозачатъчни по време на опитите ?
😳


При ин винро процедурите, това е начин за регулиране на цикъла, с още куп други лекарства де...
Аха, и любовника е знаел, че с мъжът и ходят на ин витро и е решил да им " удари едно рамо", като не я пази ?
Така ли правят мъжете-любовници, които търсят само секс ?


Тук само можем да гадаем по темата 😁
Може и да не е искал само секс🙄

# 23
  • Мнения: X
Издай, издай...
С малко редакция ще стане.

Дали правилно разбрах: била на противозачатъчни по време на опитите ?
😳


При ин винро процедурите, това е начин за регулиране на цикъла, с още куп други лекарства де...
Аха, и любовника е знаел, че с мъжът и ходят на ин витро и е решил да им " удари едно рамо", като не я пази ?
Така ли правят мъжете-любовници, които търсят само секс ?


Тук само можем да гадаем по темата 😁
Може и да не е искал само секс🙄
😁👍
Съгласна съм с всичко, което написахте, обаче...то просто се къса от всякъде

# 24
  • Мнения: X
Много голяма каша изглежда всичко.. според мен е трябвало да оставиш и двамата, защото явно и с двамата нещата не са били това, което си искала... Г. не си го обичала или поне не толкова силно, колкото си мислела, вероятно те е завладяло това, че е забранено( не че одобрявам постъпката). Мъжа ти също не го обичаш, ако беше така нямаше да то предадеш.. изчерпана връзка не се съживява с нищо

# 25
  • Мнения: 18 295
Авторката трябва да разбере, че мъжете са доста по-прагматични от нас и това, което тя го вижда като голямата любов и романтика, от негова гледна точка е било друго, а и даже някога да е било шанс за любов, сега е нещо досадно за него. Приключила работа. Ако и със съпруга е приключила, потърси си друг, но все пак той е бащата на децата ти, а и великодушен и добър човек ми изглежда.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 417
Тръгвам от това, че мъжът й й е бил първия. Според мен, всеки човек трябва да опознае отношенията с другия пол, преди да се впуска в дълга връзка, брак и деца. Някои хора казват, че от повече връзки се изтъркваш емоционално, а според мен помъдряваш. С една връзка оставаш инфантилен, практически дете, което разсъждава по детски и се привързва по детски. И после идва една такава, втора любов и си уааау, голямата работа. Повечето хора преживяват тази втора любов на около 20-25 и забравят за нея. Или си я припомнят веднъж годишно.
С две думи - станало каквото станало.
Хормоните покрай абортите също са те объркали доста. 
Но сега имаш дете, имаш съпруг. Сядай си на дупето и си опичай акъла, защото със семейството не можеш да хвърчиш в облаците.

Последна редакция: ср, 06 ное 2019, 08:41 от Free Agent

# 27
  • Мнения: X
Наистина ли съществуват толкова.....глупави жени?

Последна редакция: ср, 06 ное 2019, 11:02 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 7 243
Да, съществуват, че дори са и много.

# 29
  • Мнения: X
Радвам се, че не те познавам! Заслужаваш си всичко, което ти се е случило, че и повече. Съжалявам мъжът ти. И на него му се полага нещо повече, от жена като теб.

# 30
  • Мнения: 15 356
Ти си егоист!Аз съм бременна след инвитро,толкова мъки преживяхме докато стане,но бяхме един до друг.И тъй като проблема е в мен,прекарах много нощи в терзания,но трудностите ни сближиха още повече.А ти си тръгнала да си развяваш байряка!Наистина не заслужаваш мъжът си.

Последна редакция: ср, 06 ное 2019, 12:04 от Bobchita

# 31
  • София
  • Мнения: 11 464
Ти си егоист!Аз съм бременна след инвитро,толкова мъки преживяхме докато стане,но бяхме един до друг.И тъй като проблема е в мен,прекарах много нощи в терзания,но трудностите ни сближиха още повече.А ти си тръгнала да си развяваш байряка!Наистина мъжът ти не те заслужава.

Той ли не я заслужава Thinking

# 32
  • Мнения: 15 356
Ти си егоист!Аз съм бременна след инвитро,толкова мъки преживяхме докато стане,но бяхме един до друг.И тъй като проблема е в мен,прекарах много нощи в терзания,но трудностите ни сближиха още повече.А ти си тръгнала да си развяваш байряка!Наистина мъжът ти не те заслужава.

Той ли не я заслужава Thinking
Тя не го заслужава.Обърках се,толкова се потресох че.......

# 33
  • София
  • Мнения: 38 417
Те са били почти несъвместими за зачеване. След като е забременяла от другия. Не е точно глупава, но живее в някакъв филм, който  се ръководи от фалшив морал. Отвън - той ми е първия! Отвътре - бъркоч.

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
А тя всъщност сигурна ли е, че е заченала от Г.? Нали със съпруга са правили опити за бебе, та може би е водила паралелен интимен живот и с двамата. Може и да не е така, гадая.

# 35
  • Мнения: 31 542
Да бе? Как наистина е разбрала, че е от Г?
Може би тук се пропуква сценария.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 417
Че и направила аборт без мъжът й да разбере, смятай....

# 37
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Репродуктивните специалисти винаги питат дали жената е правила аборт. Сигурно и тях е излъгала...
Не знам как се скрива подобен факт от лекар, на когото разчиташ да ти помогне в това да имаш дете, макар и от официалния мъж.

Последна редакция: ср, 06 ное 2019, 14:28 от VickyTaylor

# 38
  • Мнения: X
Може и да не е била сигурна, но при условие, че с мъжа й не става... 🤔

# 39
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Ми то понякога е по- важен моментът, отколкото човека. Много двойки правят опити с години, ходят по лекари и изведнъж нещата се случват от самосебе си.

# 40
  • Мнения: 3 186
Ми то понякога е по- важен моментът, отколкото човека. Много двойки правят опити с години, ходят по лекари и изведнъж нещата се случват от самосебе си.

Между тях, може и да се случват. Но да правиш опити с мъжа си и да забременееш от любовника си е подигравка от съдбата.

# 41
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
То затова не са малко вицовете, в които детето прилича на комшията....

# 42
  • Мнения: 6
Изчетох коментарите... Благодаря, че сте, до болка, откровени Simple Smile Ще се постарая да ви напиша "отговор".
Може би в старанието си да представя нещата максимално близо до това как са били и как съм ги чувствала, съм изглеждала инфантилна, но нима вие никога не сте срещали човек, който да ви изкара от равновесие?? Е на мен ми се случи! Не съм го искала, не съм го направила умишлено, както обясних в разказа - никога до този момент (10г.) дори не бях помисляла, че мога да изпадна в някаква подобна ситуация.
Мъжът ми е прекрасен човек, добър, грижовен, знаех и знам, че е страхотен баща. През всички тези години отношенията ни са били прекрасни, с изключение на онзи период.. И аз не очаквах да ми прости, защото и аз съм на мнение, че такова нещо не се прощава, но той го направи... и не, не е заради това, че заради него не можем да имаме деца(до ден днешен причина за това не е уставена). Знае за изневярата и че е продължило много време, за това, че аз съм имала чувства и че съм била бременна не знае. Не знам как успява, но по никакъв начин не се е променил към мен след като разбра. Е, може би в първите седмици е бил ядосан, но това е повече от нормално. Той е от типа мъже, които угаждат на жените си във всяко отношение, водят те по различни места, купуват скъпи подаръци. Това в някои случаи ме е навеждало на мисълта, че той ме купува с тези неща(колкото и да не ви се вярва имам съвест).
За детето съм на 99,9% сигурна, че е от Г., защото периода съвпада, а и предвид всики неуспехи с мъжа ми...
В никакъв случай не се изкарвам жертва. Напълно съм наясно, че сама сътворих цялата тази каша, никой друг не е виновен за това. Държа да отбележа, че към днешна дата аз не копнея за Г., а се сещам за него от време на време, но примерно като "как ли е?". Терзанията ми са, НЕ дали да оставя мъжа си и да търся Г., НЕ дали обичам Г., а ДАЛИ не трябваше да зарежа всичко това и да не оплитам повече нещата?
А на всички, които ме осъдиха: Пожелавам ви никога да не изпадате в такава ситуация, защото въпреки убежденията и морала си, съдбата някой път си прави много кофти шеги с нас и смятам, че всеки може да изглупее!

# 43
  • Мнения: 3 186
Скрит текст:
Изчетох коментарите... Благодаря, че сте, до болка, откровени Simple Smile Ще се постарая да ви напиша "отговор".
Може би в старанието си да представя нещата максимално близо до това как са били и как съм ги чувствала, съм изглеждала инфантилна, но нима вие никога не сте срещали човек, който да ви изкара от равновесие?? Е на мен ми се случи! Не съм го искала, не съм го направила умишлено, както обясних в разказа - никога до този момент (10г.) дори не бях помисляла, че мога да изпадна в някаква подобна ситуация.
Мъжът ми е прекрасен човек, добър, грижовен, знаех и знам, че е страхотен баща. През всички тези години отношенията ни са били прекрасни, с изключение на онзи период.. И аз не очаквах да ми прости, защото и аз съм на мнение, че такова нещо не се прощава, но той го направи... и не, не е заради това, че заради него не можем да имаме деца(до ден днешен причина за това не е уставена). Знае за изневярата и че е продължило много време, за това, че аз съм имала чувства и че съм била бременна не знае. Не знам как успява, но по никакъв начин не се е променил към мен след като разбра. Е, може би в първите седмици е бил ядосан, но това е повече от нормално. Той е от типа мъже, които угаждат на жените си във всяко отношение, водят те по различни места, купуват скъпи подаръци. Това в някои случаи ме е навеждало на мисълта, че той ме купува с тези неща(колкото и да не ви се вярва имам съвест).
За детето съм на 99,9% сигурна, че е от Г., защото периода съвпада, а и предвид всики неуспехи с мъжа ми...
В никакъв случай не се изкарвам жертва. Напълно съм наясно, че сама сътворих цялата тази каша, никой друг не е виновен за това. Държа да отбележа, че към днешна дата аз не копнея за Г., а се сещам за него от време на време, но примерно като "как ли е?". Терзанията ми са, НЕ дали да оставя мъжа си и да търся Г., НЕ дали обичам Г., а ДАЛИ не трябваше да зарежа всичко това и да не оплитам повече нещата?
А на всички, които ме осъдиха: Пожелавам ви никога да не изпадате в такава ситуация, защото въпреки убежденията и морала си, съдбата някой път си прави много кофти шеги с нас и смятам, че всеки може да изглупее!

Приветствам твоя коментар, но мисля, че си изконсумирала отношенията с този мъж - Г. , в голяма степен. Няма да спреш да го мислиш доживот сигурно. Но си го обичай от разстояние. Сътвори си живота и семейството. Нека Г. остане онази красива тръпка. Много се радвам за теб. Не всеки има възможност да изживее така несподелена любов.

# 44
  • Мнения: 5 239
Добре и ако се убедиш, че е трябвало да зарежеш всичко, какво ще направиш сега? Трябвало-нетрябвало! Това са минали неща, защо мислиш за тях? Гледай си живота в момента. Сега трябва ли за зарежеш съпрга си? Щото да си говорим за бъдеще в миналото е малко ненужно.

# 45
  • Мнения: 6
Ти си егоист!Аз съм бременна след инвитро,толкова мъки преживяхме докато стане,но бяхме един до друг.И тъй като проблема е в мен,прекарах много нощи в терзания,но трудностите ни сближиха още повече.А ти си тръгнала да си развяваш байряка!Наистина не заслужаваш мъжът си.

"Развявах го" в самото начало на проблемите, което знам, че не е никакво оправдание. Да ме наречеш егоист е пресилено, защото ние и аз също преминахме през много трудности.

# 46
  • Мнения: X
Една жена, ако не обича един мъж, нищо, ама наистина нищо няма да е в състояние да я накара да виси по клиниките за репродуктивна медицина с него години наред, особено пък, ако са с мъжки фактор. Освен ако не е несметно богат.
Така, че аз не смея да отсъждам кой кого не заслужава. Повече ми изглежда като авторката да се е опитала да си сглоби един идеален мъж от двама неидеални. Любопитна история. Не виждам въпрос, а просто споделяне. Дано й е олекнало на жената.

# 47
  • Мнения: 790
Единственото положително в цялата история е, че любовникът не е имал семейство. И ако той беше отговорил на чувствата ти не ми се мисли какво страдание  щеше да причиниш на всички хора, които те обичат. По-добре човек да натрупа малко опит в тези отношения и после да гради семейство, за да не се налага да наваксва с бройките на късен етап, когато има и деца.
Иначе не те осъждам- имала си нужда от тази емоция, изживяла си я.

# 48
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Олекна ли ти?

# 49
  • Мнения: 6

Да, въпреки, че история, продължила години, няма как да я разкажа толкова подробно, че четящите да добият цялостна представа...но доста от нещата не мога да ги кажа на хора, които познавам...
Като прочетох коментарите се напрегнах, но очаквах, че повечето ще ме оплюят.. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 109
Явно с мъжа ти не сте имали истинска любов. "Подлъгал" те е с подаръци може би. Влюбила си се в Г още когато си го видяла, но не си го признала пред себе си. Трябвало е още в началото да определиш дали е можело нещо да стане с Г и ако е можело да оставиш съпруга си. Ако пък не е можело, не е трябвало да започваш интимни отношения и да поддържаш контакт.
Сега съвет ми е просто да се опиташ да не търсиш нищо около Г. Нито фейсбук, нито някакви контакти. Ако бях на мъжа ти, нямаше да мога да преглътна, та ти обичаш друг, но си с него от удобство. Това е което би ме наранило най много.

# 51
  • Мнения: 8 795
Имам само един въпрос: защо ровиш, след като вече имаш деца и казваш, че те са най-важното?
Ако всички тук дружно ти кажат: зарежи всичко и отивай да си търсиш късмета другаде, какво ще направиш?
Прилича ми на зле скалъпена история, с апетити да се нарече литература. Не става за това.Много е...плоско и звучи инфантилно.

# 52
  • Мнения: X
На колко години си ти и съпругът ти? На колко е Г?

# 53
  • Мнения: 6
Имам само един въпрос: защо ровиш, след като вече имаш деца и казваш, че те са най-важното?
Ако всички тук дружно ти кажат: зарежи всичко и отивай да си търсиш късмета другаде, какво ще направиш?
Прилича ми на зле скалъпена история, с апетити да се нарече литература. Не става за това.Много е...плоско и звучи инфантилно.


Споделям терзания, и искам да знам как биха постъпили други на мое място, дали ще си хвана пътя или не, това е мое решение и то няма да е повлияноот други хора. Не е скалъпена история, а истинска история.. изобщо не се опитвам да ставам писател!
И да, децата ми са най-важното, както за всеки родител, аз не смятам, че нещо ровя.

# 54
  • Мнения: 6
На колко години си ти и съпругът ти? На колко е Г?

Аз на 33, мъжът ми на 38, а Г. на 30

# 55
  • Мнения: 3 109
Споделям терзания, и искам да знам как биха постъпили други на мое място.
Въобще не бих допуснала нещата да се развият до там, че да се влюбя. Нарочно бих странила от човека, ако видя, че има шанс да хлътна.

# 56
  • Мнения: 15 356
Ти си егоист!Аз съм бременна след инвитро,толкова мъки преживяхме докато стане,но бяхме един до друг.И тъй като проблема е в мен,прекарах много нощи в терзания,но трудностите ни сближиха още повече.А ти си тръгнала да си развяваш байряка!Наистина не заслужаваш мъжът си.

"Развявах го" в самото начало на проблемите, което знам, че не е никакво оправдание. Да ме наречеш егоист е пресилено, защото ние и аз също преминахме през много трудности.
Просто репродуктивните проблеми не са за всяка двойка,твоята история го потвърждава.Мой роднина постъпи като теб,но жена му му би шута щом разбра.
Не ми го побира ума как при всичко през което минаваме,процедури,изследвания,разочарования и не стоим до партньора,а си казваме"Писна ми от това,не издържам!Ще си намеря момче за отдих и почивка!"
Дано имаш щастлив и пълноценен семеен живот .

# 57
  • Мнения: 5 414
Мен ме втрещи аборта насред опитите за бебе... Знам какво означава борба за дете и не мога да си представя как се взема такова решение. Авторката, забрави за тази история, не мисли какво е трябвало да направиш и си гледай семейството и децата. Какъв съвет искаш, какво да ти кажем?

# 58
  • Мнения: 24 467
Ако това е чернова на някакъв по-сериозен бъдещ литературен опит - преработи я основно. Много е разхвърляна и трудна за четене. Тук вече са посочили хората и слабости в самия сюжет, които трябва да се обмислят.

/Само дано не е плах опит за събиране на идеи за сюжет за ония глупави предавания "Съдби на кръстопът" и подобното му - толкова са тъпи, че даже и заглавията на останалите не помня. Нема такова дъно просто!/
...
Иначе помислих, че темата е предназначена за общо споделяне на различни проблеми от различни потребители - заглавието е такова.
За заглавие на книга или разказ също не е подходящо.

# 59
  • Мнения: 79
Аз нямаше да абортирам и да си родя бебето и никой да не разбере от кой е и сериала щеше да е пълен.

# 60
  • Мнения: 10 993
И аз нямаше да абортирам. Как пък няма да давам една торба пари и да се подлагам на мъчения и симулации при условие, че мога да си имам дете по нормалния начин. Като си родя детето нито ще ровя кой е бащата, нито ще се обяснявам. Кой ме обича, кой не ме обича също грам не би ми пукало, днес те обичат, утре не. Дай да си съсипем здравето с ин витро за тоя де духа. Но всеки си знае.

# 61
  • Мнения: 3 186
Кристина, почти винаги мненията ти къртят.
И аз бих родила, но бих казала и на двамата. Не бих заформила такава измама.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 283
И мен това е, което ме навежда на мисълта, че историята е измислена. Няма начин, просто НЯМА, жена преминала през ада на репродуктивните интервенции, при това науспешни да забременее и да абортира. Ако  беше просто забременяла от другия между креватнияте гимнастики, щях да го приема, но да преминаваш през инжекции, стимулации, хормони, лекарства, трансфер и не без значение хиляди левове, да забременееш естествено и да абортираш... да, бе, да.
И един мармот завива шоколад.

# 63
  • Мнения: 39 246
Аз бих.
Минала съм инсеминация и два опита инвитро.
И ако имам глупостта да забременея от не кой трябва бих го махнала.

Мармотите с шоколада явно са два.

# 64
  • София
  • Мнения: 11 464
Стават 3.
Как ли пък няма да ми тежи цял живот, че съм забременяла не от когото трябва.

# 65
  • София
  • Мнения: 38 417
Аз съм от тези, които ще си оставят бременността.

# 66
  • Мнения: 15 356
Аз бих.
Минала съм инсеминация и два опита инвитро.
И ако имам глупостта да забременея от не кой трябва бих го махнала.

Мармотите с шоколада явно са два.
Съгласна.Аз искам дете конкретно от един човек,не съм опитвала с други мъже преди него,а и инвитрото не е кой знае колко тежка процедура,по-тежко ще ми е да лъжа цял живот.

# 67
  • Мнения: 39 246
Абсолютно. Ще гледам мъжът който се предполага, че обичам и ще му пробутвам чуждо бебе.
Но се радвам, че има и други жени на които им е останала човещината.

# 68
  • Мнения: 7 928
Била на противозачатъчни, но забременяла? И както заедно с лИбовника им се родили паралелно деца в една година, изведнъж малко след това тя се оказва с 3 (при трудно забременяване и борба с години за първото), той с едно си стои?  Rolling EyesLaughing Не разбирам въобще въпроса какъв е на авторката след тези сбъркани хронологично и времево, неясни, драматични разкази..

# 69
  • София
  • Мнения: 38 417
Е как три?!😲😲😱

# 70
  • Мнения: 7 928
Две ли бяха? Може грешката да е моя, но помня, че прочетох да са няколко. Blush

# 71
  • Мнения: X
Абсолютно. Ще гледам мъжът който се предполага, че обичам и ще му пробутвам чуждо бебе.
Но се радвам, че има и други жени на които им е останала човещината.
А като го обичаш толкова, че искаш да родиш само от него, тогава защо му изневеряваш ?
Ей тук ми се къса логиката ?
Двойка, подлагаща се на ин витро, тези двама души би трябвало да са сплотени и отдадени на любовта си един към друг повече от всеки друг момент от съвместния си живот. Аз не знам за по-емоционален и свързващ момент от този в съвместния живот. И точно в този период, жената копнееща да стане майка, рискуваща здравето си, тя точно тогава изневерява ?
Много ми е трудно да си го представя....

# 72
  • Мнения: X
Пише, че чак след като е разбрала, че любовника й има дете, година след това се е получило и при нея

# 73
  • Мнения: 39 246
Ако въпросът ти е към мен, аз нямам отговор.
Когато правех бебе го правех само с бъдещият татко.

# 74
  • Мнения: X
Ако въпросът ти е към мен, аз нямам отговор.
Когато правех бебе го правех само с бъдещият татко.

Не, не е към теб конкретно зададен, просто се запитах, докато те четях.
Мерси за отговора.  Впрочем, аз също.

Общи условия

Активация на акаунт