Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Добър зъболекар в София

• 487 691
  • 829
  •   2
Отговори
# 825
Вчера четох статия относно аерозолите, които се отделят в зъболекарските кабинети. Пишеше, че те в момента са най-рисщовите, дори повече от спешните медици.  Имам да правя поне три зъба, но чакам да отмине вирусологията с КОВИД. Турбината разпръсква много. Всеки сам си преценява, но аз ще си чакам. Не е тоя зор да подлагам зъбаря, себе си и другите пациенти в риск. Всеки може да носи вируса безсимптомо. В такъв ред на мисли всеки зъболекар трябва да е предпазлив. Масово не се прави нищо по особено като дезинфекция в пандемията. Моят зъболекар работи с обикновена медицинска маска, която пипна поне 10 пъти с мръсните си ръце отпред по повърхността й. Е,  как да му вярвам, че пази себе си и съответно мен?!!! Ми, прави се на интересен, сякашэе безсмъртен! Не го разбирам. Когато аз кажа, че си спазвам всички мерки, ми се смее, сякаш съм луда. Затова няма да се оправим и бройките щеэсе покачват. Не може едни да спазват и да се мъчат, а другите ...
По-голяма глупост не бях чувал скоро.Спрете да гледате телевизия.Ако имате зъбен камък и лош дъх,ще чакате ли да отблъснете всички,защото не е спешно?
Ако детето ви има малки кариеси,които не го болят,ще чакате ли да се подуе ида има гной и тогава да идете,защото не е спешно?
Престането да гледате телевизия и мислете с главите си хора!
Маските,които ви седят в джоба,после ги вадите и си ги слагате на лицето за да влезнете в магазин или институция,после си я сваляте и пак я слагате в джоба и отивате на кафе,после пак я вадите и я слагате на лицето,за да минете през магазина.Сериозно ли си мислите,че това ви пази от нещо.

# 826
Просто сменете зъболекаря. Наистина колегата thedentist е прав за ненужното всяване на паника с тази пандемия, но обективно погледнато много от нас засилиха мерките за дезинфекция.  Аз например имам УВ система в кабинета, която работи непрекъснато и обеззаразява въздуха, преди манипулация всяка повърхност се покрива с еднократно защитно фолио, което после се сменя. След всеки пациент се минават всички повърхности с дезинфектант, включително стола, дръжките на вратите, плотове и т.н. Отделно за своя собствена защита работя с 2 маски- многократна и респиратор отгоре и щит.
 Всичко това се прави като допълнение към стандартните мерки за дезинфекция и стерилизация, които се изискват от ХЕИ.
Не е нужно да отлагате лекуването на зъби, само защото се притеснявате от евентуална зараза. Ако не ви харесва обстановката или хигиенните мерки при даден колега, просто го сменете с друг.

# 827
Дано повечета лекари да са съвестни като вас. Как обаче да попадна на точния? Препоръчайте някой ...
Просто сменете зъболекаря. Наистина колегата thedentist е прав за ненужното всяване на паника с тази пандемия, но обективно погледнато много от нас засилиха мерките за дезинфекция.  Аз например имам УВ система в кабинета, която работи непрекъснато и обеззаразява въздуха, преди манипулация всяка повърхност се покрива с еднократно защитно фолио, което после се сменя. След всеки пациент се минават всички повърхности с дезинфектант, включително стола, дръжките на вратите, плотове и т.н. Отделно за своя собствена защита работя с 2 маски- многократна и респиратор отгоре и щит.
 Всичко това се прави като допълнение към стандартните мерки за дезинфекция и стерилизация, които се изискват от ХЕИ.
Не е нужно да отлагате лекуването на зъби, само защото се притеснявате от евентуална зараза. Ако не ви харесва обстановката или хигиенните мерки при даден колега, просто го сменете с друг.

# 828
Д-р Цветелина Димитрова е страхотен специалист, но за съжаление е напуснала ДС Дент. Някой знае ли къде се е преместила?

# 829
Имате ли мнения   за  дентален център Вирту-София и по скоро за д-р Бояна Бянова?

Общи условия

Активация на акаунт