СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 674
  • 753
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 446
denyil, моят син май е бил в същата стая - много ме изненада това, че не им е четен текста, а те имали 25 минути да го четат сами. За отбелязването на верните отговори в теста също не им е било обяснено - синът ми е заграждал с кръг.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 528
Децата са ограждали отговорите, защото са били написани само буквите, без да са поставени в кръгче, не както на образеца, който Додева пусна по-напред. Сигурно ще приемат това отбелязване, но нали целта е пробния да се доближава максимално до реалното НВО...

# 152
  • Мнения: 3 491
Струва ми се страшна недомислица, че и на двата изпита се измерва предимно концентрация. Пренасяне на отговори с хиксчета и пр. тъпотии. Не трябва ли по литература да се следи правопис, умението за писане и създаване на текст, а не как си пренасяш отговорите....
Не познавам нито един добър писач, който да е супер концентриран. Повечето не могат да си намерят  вещи от първа необходимост, забравят, отнесени са.
Странно е , че тук за изпит по български и литература обсъждаме неща като кръгчета и хиксчета, вместо основното - как например са направили тезата, как са поправили грешките, какво е било съдържанието на текста за преразказ. Не е чудно, че децата от СМГ се справят най-добре и на двата изпита. Реално това са изпити за математици, нищо че някои деца искат езикови гимназии.
Когато се уточняват форматите на изпитите, не се ли събират учителите по съответните предмети на някакви общи съвещания? Кой определя правилата и правилата как се правят - с цел улеснение за проверяващите или правилен подбор на децата за съответния профил училище?

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 07:16 от Amanda.D

# 153
  • Мнения: 3 048
Не виждам драма във вида на бланката и пренасянето на отговорите. Гении, творци или разсеяни, всички трябва да си попълнят отговорите. Иначе май не е ясно каква точно ще е бланката, дали ще е същата или нова. Но и съвсем нова за изпита да е, не мисля че проста инструкция как да се попълни тя, в деня на изпита, ще е проблем, дори и за най-неподготвените.
Аз по-скоро се зачудих, понеже за математиката вече се е обсъждало, че за първа част времето определено притиска, така ли е за българския?

# 154
  • Мнения: 6 924
Ако правилно съм разбрала материала има 3 въпроса, които са изпреварващо взети по БЕ в Междучасие.  Това са -6т на старта за децата, които се готвят по плана на мон. Да не се шашне някой от резултата после Simple Smile, ще наваксат.

Солничка, времето на първа част е изненадало Ния. Отплеснала се е. Но тя не носи часовник. Е, вече ще носи Simple Smile. Като са казали, че остават 10 минути е започнала да пренася отговорите, включително да преписва текста и тезата. За другия път ще знае да си остави повече време, надявам се Simple Smile.

# 155
  • Мнения: 3 048
Мдаа, часовникът си е направо задължителен.

# 156
  • Мнения: 3 491
Солничка, за мен е драма, че не се прилага черновата . Ако детето е отговорило правилно и после от бързане или разсеяност не  е пренесло добре, какво измерваме всъщност? Знания или характер.  
За пореден път се убеждавам, че НВО е подпомагане на частните школи. Поне в София, защото конкуренцията е по-голяма.  Колкото от по-ранен етап децата ходят на курсове и пробни изпити, толкова по-подготвени са.
Хубаво е, че поне има отворени въпроси

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 08:23 от Amanda.D

# 157
  • Мнения: 6 924
Ми моето ходи по някакви състезания/пробни/олимпиади/изпити от втори клас. Не особено редовно, но си ходи. И няма навик за часовник, все още се притеснява (колкото и да говоря), бърка при пренасяне и т.н.
Няма как да бъдат проверени толкова работи, ако се гледат и чернови. В крайна сметка са големи деца и трябва да се научат 15 минути да са съсредоточени и да пренесат правилно едни отговори. Част от уменията е.

# 158
  • София
  • Мнения: 4 035
Децата са ограждали отговорите, защото са били написани само буквите, без да са поставени в кръгче, не както на образеца, който Додева пусна по-напред. Сигурно ще приемат това отбелязване, но нали целта е пробния да се доближава максимално до реалното НВО...
Това на теста, или в бланката за отговори? Не знам каква е била бланката, но моята си ги е задрасквала с хиксче, не е имала драма дали буквата е в кръгче, в квадратче ли е или няма рамка. На мен ми се струва, че прекалено много се вторчаваме в тези дребни неща. На по 13-14г все си мисля, че трябва да могат от раз да схванат с какво и как да отбележат отговора, да не говорим, че след като към момента няма изкарани от МОН никакви примерни бланки, няма как да твърдим дали се доближават или не до реалната обстановка.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 569
Amanda, в момента не обсъждаме в детайли теста, а само организационно,  защото не всички са го минали.

На мойта не й е стигнало времето в първа част да си препише докрая текста с намирането на грешки. Е, другият път ще знае, че трябва да е по - бърза.

# 160
  • Мнения: 3 491
Моето е на 12:blush:, явно затова в тръгнал да огражда и после се е сетил, че трябва хиксчета Подозирам обаче,че и на 15 ще направи същото,от началото на годината три пъти купувам УТ по биология, че я губи ..

# 161
  • Мнения: 6 924
Бубче, да, буквите не са били в кръгче на бланката. Просто са били изредени. Според мен ще зачетат и задраскани и оградени букви. Ясно е, че са отбелязани.

# 162
  • Мнения: 21 455
А имало ли е инструкция за коригиране на сгрешен отговор?

# 163
  • у дома
  • Мнения: 7 140
А имало ли е инструкция за коригиране на сгрешен отговор?
Съмнявам се ама да си кажат другите. Според мен там,където е нямало инструкции за попълване ,абсурд да е имало пък за сгрешен отговор.

# 164
  • Мнения: 4 966
При нас не е имало много инструкции. Едва й е стигнало времето за теста. И аз я питах как точно е отбелязвала отговорите в кръгчето, но каза, че само букви са били, без кръгчета. Май ги е ограждала. После пък излезе половин час по-рано. Бил лесен преразказът. Направо на белова е писала. 1-2 грешки й открих на теста, на 2 въпроса не е отговорила на самия тест, който донесе, иначе на бланката казва, че е внесла отговор.

Общи условия

Активация на акаунт