СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 706
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 107
Ние имаме три фаворита засега - НЕГ (заради новия и полезен език), СМГ (заради математиката и заради брат й  Grinning ) и АК (заради иновативния подход). Знам, че са разнопосочни, но в различните периоди клоним към различни гимназии. Имаме познати деца и в трите. Общото е, че всички изискват силна подготовка и това е, на което наблягаме в момента..

# 301
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз пък не позволявам учене по нощите. 22.30 най-късно са легнали, не виждам какво може да е толкова неотклонно жизненоважно, за да си струва повече от здравето им. Става сутрин в 6, така че лягане след 22.30 за мен е недопустимо и винаги е било.
След 20мин тръгваме за пробния по математика. Очаквам тежка издънка, но нямам схема, по която да я предотвратя Simple Smile

# 302
  • Мнения: 19 296
Мислех, че аз съм единствената, която не позволява стоене по нощите.
Предпочитам да отиде с ненаучено, особено по някой маловажен предмет, отколкото да не се наспи. В крайна сметка смятам, че  част от ученето е да се научи и къде ще мине между капките, кое може да претупа, на кое е важно да набляга за целите си и т.н.

# 303
  • София
  • Мнения: 2 446
Аз също много държа на достатъчния сън. Най-късно в 10 са по леглата и двамата (малкият е на 7, та обикновено по-рано лягат).
Не се е насочил към никое училище все още. Нещо с език ще е, никой друг предмет не го влече. Математиката не му е силна, надявам се уроците да помогнат  Praynig
Казала съм му да мисли кой език и култура му харесват, за момента май испанският печели.

# 304
  • София
  • Мнения: 1 531
И аз очаквам тежка издънка на пробния по математика днес. Дано това я стресне и да решава повече, защото подготовката ѝ седмично се изчерпва с двайсетина задачи, а това ми се струва недостатъчно.

BettyL, какви са твоите впечатления от 1 АЕГ?

# 305
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз пък не позволявам учене по нощите. 22.30 най-късно са легнали, не виждам какво може да е толкова неотклонно жизненоважно, за да си струва повече от здравето им. Става сутрин в 6, така че лягане след 22.30 за мен е недопустимо и винаги е било.
След 20мин тръгваме за пробния по математика. Очаквам тежка издънка, но нямам схема, по която да я предотвратя Simple Smile
Бубчето, и на мен ми се иска да не учи посред нощите, но като се върне към 15.30 от училище и му трябва почивка. Съответно като повъзстанови силите, продължава. А и е хванал много дини под мишница и си искат време.
Всъщност от 5 клас спрях да му се меся, защото си дадох сметка, че само той може да определи точно колко почивка му трябва и съответно колко време ще му отнеме всяко нещо. Освен това, например, следобед вървят някакви видеочатове с децата на спокойствие, докато родителите на всички отсъстват Wink И после сяда да учи. А някой път и междувременно всички пишат домашно, докато чатят, което ме втрещява 🤐🤐🤐, но съм безсилна и се примирих Simple Smile))
Честно казано, прекалява в определени моменти и сам се корегира-например като започне да заспива в часовете Simple Smile))

# 306
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ема се прибра от ПИ. Взела е само 1 модул, 2-ри не са й го дали. Каза, че е бил труден, 3 задачи, последната е геометрична. Попитах я дали са й дали да ползва листа с формулите и тя каза, че никое дете не си ги е извадило и тя от срам не попитала. Общо взето няма изненади в задачите, има и 6 класен материал.

# 307
  • София
  • Мнения: 7 190
Не са ѝ дали втори модул? В какъв смисъл?

# 308
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Не е сигурна дали тя си го е предала, заедно с другите листа или те са й го взели. Явно е била уморена вече. Аз забравих да я предупредя да си вземе листата.

# 309
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
И аз изпратих девойката на ПИ МАТ (в Пловдив в ОТ) и очаквам голяма издънка. Аз даже не исках да я пращам, ни тя се тръшна, че искала.  С материала от тази година е добре, но от миналата има позабравени неща. Тя е от тези които, ако не могат да решат една задача цикли на нея, изнервя се и оттам всичко отива на кино. Много работим в тази посока, но... Утре ще са на БЕЛ. Ако донесе пробния изпит ще го кача в групата.
Да попитам нещо странично. Миналата седмица, като я записвах в ОТ за пробния (тя е външна) ми искаха нейното ЕГН. Така ги записвали. От приятелка, чието дете ходи там знам, че ЕГНто им е вход в сайта за он-лайн ресурси. Имат ли право да го изискват все пак това е лична информация и те непълнолетни?

# 310
  • София
  • Мнения: 9 110
И аз не позволявах до сега да ляга след 9.30-10.00. Но тази година количеството домашни и уроци са толкова брутални, че няма смогване. И се примирих. Оставям го да учи до 11-12, а аз си лягам.
Като се прибере от училище, докато хапне и да изключи малко, то става 17.00. Тепърва почва по 1-2 часа математика, разказвателни, домашни по литература. Едва успява да отиде по 1-2 пъти на плуване седмично. И после му излиза през носа, защото трябва да учи още по до късно.
Надявам се догодина да е по-спокойно, защото тази година определено е изпитание с тези обеми домашни, уроци и школи.

# 311
  • Мнения: 5 001
Наборът излезе в лек шок от изпита днес Grinning
Трудно било... е то лесно няма никъде. И а се надявам да се стресне след тези изпити и да погледне по-сериозно на нещата.

# 312
  • Мнения: 6 925
Лесното е на същинското нво (уви). Не се шашкайте от днешния пробен. Предполагам утре една задача ще е променена. Нямам идея как ще направят точкуването на децата днес и колко ще е истинска статистиката.

# 313
  • Мнения: 11 668
Понеже следя този набор и деветокласниците на последните страници си мислех, че съм при големите.
Не знам за какви домашни говорите. При нас са толкова лежерни нещата все още.
Ние сме на целодневно обучение. Поне три от дните през седмицата даже не носи вкъщи нито учебници, нито тетрадки. Оня ден в раницата имаше само един дезодорант.
Виж при големите вярно е гърч тази година. Всички разказвателни за осми и за девети клас, плюс че са на език (ако детето е в езикова)

Пробни ще правят след новата година. Ваканцията ще ѝ разпечатам един вариант, да я пробвам вкъщи.
Почти е решила къде ще кандидатства, ама има време до лятото Joy

# 314
  • Мнения: 6 586
И при нас домашните са обемни и отнемат доста време. Особено пък с тези учебни тетрадки , които са съствени по безобразен начин , с грешки , та да се чудиш , къде е ,,повредата,,! И то времето заминало.

Общи условия

Активация на акаунт