СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 673
  • 753
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 8 223
Моят каза, че щял да ходи на КМС, на Салабашев не искал. За мое учудване пък дребният иска да ходи и на двете. Тяхно решение си е.
На олимпиадата задължително ще участва. Не помня по кое време бяха миналата година първите кръгове, май през декември. Помня само, че по абсолютно всички предмети бяха в четвъртък следобед.

# 421
  • Мнения: 957
И аз планувам да започна да пускам от такъв диск текстовете за преразказ на девойчето. Много ще ѝ е трудно. До сега винаги в клас и на урок са ѝ давали текста сама да го прочете.
Мъка са ѝ преразказите, никога не ги е правила с кеф. Забравя по някой съществен момент или се разпростира в маловажен...
Донесе втора петица по БЕЛ. Според менн с трудните неща се е справила, а е объркала глупави въпроси. Запомних единия - Излишният литературен термин е: лирически герой, лирически Аз, лирически говорител, лирически увод.
На тезата не е получила максималния брой точки. Оплака ми се, че я е правила на края, времето я притискало ... Може би не трябва да я оставя последна, за да има време да помисли, да си формулира изреченията и да си провери след това написаното. Това с тезите ... Формата, която налагат за мен е пълно безумие, но ... не съм аз оценяващият фактор. Лошото е, че изискванията в училище и на урок за теза се разминават и така явно ѝ е още по-трудно да работи.

# 422
  • София
  • Мнения: 1 528
При нас олимпиадата по мат. ще е на 01.12 (неделя), а по БЕЛ на 07.12 (събота).

# 423
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ема няма желание да ходи на математически състезания, не виждам и смисъл, защото няма за цел математически паралелки за след 7 клас, нито е толкова добра по МАТ, че да се представи в горната 1/3. Днес беше на Любословие, единствено заради това, че ми се стори полезно за упражнение за НВО. Обаче излезе 30 минути по-рано, разсеяна, според мен акълът й бил другаде. Резултатът ще си покаже... А аз съм виновникът да се проведе изобщо Любословие в тяхното училище, записали се 22 деца от седмите класове! Аз писах на учителката по БЕЛ и помолих да организира записване, т.к трябва да е организирано от самото училище.

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
В Бургас тази седмица ще се проведе “Свети Николай Чудотворец”, като за седми клас формата ще е НВО - https://smbburgas.eu/2019/11/05/xxii-%d1%81%d1%8a%d1%81%d1%82%d0 … qaHlOnVheR5BjmGBU
Аз едва снощи разбрах, а днес е крайния срок за запсиване. Успяхме де, мъжа ми преди малко е платил.
Учителката ни по математика каза, че задачите от това състезание били доста по-сложи от НВО и общо взето само децата от ПМГ изкарвали прилични резултати. Това са й наблюденията от предишни години. Но пък ми се иска да види и да се опита. В Бургас не правят много пробни и избора ни е по-ограничен.

solnichka, твоя син ще ходи ли?

# 425
  • София
  • Мнения: 3 451
Аз съм оставила подготовката на школите и учителите.Срам и позор- не следя.Не мога, не вниквам...Само  принтя някакви неща и подавам от време на време.Ама и проверки не мога да направя.Има похвала от учителката в училище за някаква теза.Прочетох я- ама  не съм наясно  с критериите. КАзах й да я занесе и на учителката в школата  да видим дали  дали  ще я  хареса и  тя и дали критериите и от двете страни с подготовката са еднакви.Харесала й е и на нея.На мен тов ами стига.
И малко встрани от учебната част-  мислили ли сте за коледни подаръци вече?  Ако не смятате за много оффтопик тази тема, ще се радвам да споделите някои идеи .Аз съм в патова ситуация....СЪщо така приемам  препоръки за книги.Много е сложна с четенето.Напоследък- съвсем.Не е  подхващала художествена литература от лятото.Не хареса фентъзи, не харесва приказни сюжети.Търся нещо  съвсем  тийн романизирано,което да я  заинтригува и докосне.Попадало ли  ви е  някое  заглавие? Предстои и коледния панаир на книгата, та искам  да набележа някои неща

# 426
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ема е луднала по един сериал  - Ривърдейл. Не знам дали има книги по него. Иначе сега започна да чете биографията на Стив Джобс от Айзъксън - https://www.orangecenter.bg/stiv-dzhobs-biografiya-walter-isaacson.html Казва, че й е много интересна. Изчете някаква тийн поредица, която много й хараса, ще я питам коя беше.

# 427
  • София
  • Мнения: 1 528
Аз съм оставила подготовката на школите и учителите.Срам и позор- не следя.Не мога, не вниквам...Само  принтя някакви неща и подавам от време на време.Ама и проверки не мога да направя.Има похвала от учителката в училище за някаква теза.Прочетох я- ама  не съм наясно  с критериите. КАзах й да я занесе и на учителката в школата  да видим дали  дали  ще я  хареса и  тя и дали критериите и от двете страни с подготовката са еднакви.Харесала й е и на нея.На мен тов ами стига.
И малко встрани от учебната част-  мислили ли сте за коледни подаръци вече?  Ако не смятате за много оффтопик тази тема, ще се радвам да споделите някои идеи .Аз съм в патова ситуация....СЪщо така приемам  препоръки за книги.Много е сложна с четенето.Напоследък- съвсем.Не е  подхващала художествена литература от лятото.Не хареса фентъзи, не харесва приказни сюжети.Търся нещо  съвсем  тийн романизирано,което да я  заинтригува и докосне.Попадало ли  ви е  някое  заглавие? Предстои и коледния панаир на книгата, та искам  да набележа някои неща

Популярна тийн книга сред момичетата сега (поне при нас сега минава с пълна сила) е "След" на Ана Тодд. На цялото учене, моята щерка зарязва всичко и чете това. Сега започна втората книга.
За коледен подарък си е пожелала хубав парфюм и хубав гланц.

# 428
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
За РД на Ема й подарихме новия парфюм на Ланком - Idole, много си го беше харесала, заради рекламното лице предполагам - Зендая. Иначе много иска гривна Пандора, та може това да й е коледния подарък. Също така събира пари за смарт часовник, това също е идея за подарък. Ако някой кара ски, може и нови ски, каска или нещо подобно.

# 429
  • Мнения: 8 223
Нямам никакви идеи за подаръци. Малкият ще получи нов телефон, защото в края на септември му откраднаха неговия и сега кара с един, който е пред разпад. Наборът обаче няма нужда от нищо. Може би ще му дадем пари, защото събира за ново колело.

# 430
  • Мнения: 6 924
Имам отговор от МОН. НВО математика ще е в 2 части 60+90минути, а задачите ще са 20+3.
Скрит текст:

# 431
  • София
  • Мнения: 3 451
Благодаря , Мария! Пореден успех от твоя страна.Абе- ще вземат да се  научат тия мончовци как  се комуникира и да дават отговори в конкретика

# 432
  • София
  • Мнения: 9 108
Благодаря, Мария! Не мога да повярвам, че веднъж са дали конкретен смислен отговор от МОН.

# 433
  • София
  • Мнения: 2 446
И аз много благодаря на Мария!

# 434
  • София
  • Мнения: 7 183
За пореден път браво на Мария! 😊
И още нещо: показателно е, че когато човек с постоянство изисква полагаемата му се информация от съответната инстанция, рано или късно последната се раздвижва. И ако са повече хората, които ръчкат, по-адекватна ще започне да става и самата инстанция.
Така че да последваме примера на Мария.

Общи условия

Активация на акаунт