Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 2

  • 51 123
  • 801
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 10 642
Да, повешението на ТАТ е малко в случая и не е задължително да е Хашимото!
Много добре знам кое как се отразява и на бременни и на не бременни. Освен, че съм с хипофункция и родих преди 2 години, съм ги и учила тези неща и ги работя.
Но и знам как се отразавят поставени диагнози на бременните.
Форум или не, не е редно да поставяте диагноза!

# 301
  • Мнения: 11 823
Да, повешението на ТАТ е малко в случая и не е задължително да е Хашимото!
Много добре знам кое как се отразява и на бременни и на не бременни. Освен, че съм с хипофункция и родих преди 2 години, съм ги и учила тези неща и ги работя.
Но и знам как се отразавят поставени диагнози на бременните.
Форум или не, не е редно да поставяте диагноза!

А какво се очаква да кажем??
"Това ви е завишено, а това е ниско" спокойно вървете на лекар...ми то се вижда от резлутатите и с просто око, тогава защо питат хората? Аз мисля, че питат какво означава това повишение/намаление. В заглавието пише - "разчитане" на резултати, това означава тълкуване...аз направих това. И ако имам проблем, по-добре някой да ме стресне и да отида още на следващия ден на лекар, отколкото да губя време.

П.П. Иначе не за да доказвам мои думи или нещо, но съм убедена, че лекаря ще й каже същото.

# 302
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Кр.картина е от днес и ще съм благодарна на всяко мнение  - 8ми ден от как хванах вирус от детето , то се оправи ,аз преди два дни  от нищото направих ларингит с брутален задух , казаха  ,че е със спазъм  . Лечението е обичайното ,без АБ . Имам приятелка, която казва ,че трябва да си направя рентген , днес гласа ми е тук с бонус кашлица със зелени храчки от гърлото , която спря и сега е от време на време едно накашляне , да каталякала съм много, измарям се , но все си мисля ,че това е  , защото предишните дни имах много ангажименти и бях под голям стрес , та сега един вид се отпуснах и за това съм смазана

[img]http://upload-pictures.info/thumb-90B0_5E592F4C.jpg

# 303
  • Мнения: 14 064
Здравейте! И аз ще помоля за разчитане на изследвания. Резултатите са на ММ -  ПКК и витамин В12.
 Резултатите му са:
HGB - 151 g/L  (120 - 180);
RBC - 4.92 L/L  (3.50 - 5.50);
HCT - 0.472 (0.370 - 0.500);
WBC - 6.7 (4,0 - 10,0);
Lymph# - 2.1 (0.8 - 4.0);
Lymph% - 30.9 (20.0 - 40.0);
Mid# - 0.5 (0.1 - 1.2);
Gran% - 60.9 (50.0 - 70.0).

Тези са в норма, но тези трите имат малки отклонения:
MCV - 96.0 fl (82.0 - 95.0);
MCHC - 319 g/L (320 - 360);
PDW - 14.5 (15,0 - 17.0).

Витамин В12 е 310 (200-1100).
Благодаря Ви!

# 304
  • Мнения: 143
Здравейте. Някой може ли да ми каже дали тези стойности на хормоните са добре?

# 305
  • Мнения: 11 823
Здравейте. Някой може ли да ми каже дали тези стойности на хормоните са добре?


Добре са.

# 306
  • София
  • Мнения: 11 466
В референтни граници са, но антителата ми се виждат високи.
Нека ендокринолог ги разчете.

# 307
  • Мнения: 11 823
В референтни граници са, но антителата ми се виждат високи.
Нека ендокринолог ги разчете.

Не са чак високи, но е факт че не са и съвсем малко и има наченки на автоимунен процес.
Но лекар ще каже, че всичко е ок гарантирано Simple Smile .

П.П. при сина ми при резултат 3,6 ТАТ, при граница до 4 , лекар каза да наблюдаваме след 6м, когато вече всичко беше излязло двойно извън граници.

# 308
  • Мнения: 143
Благодаря ви!

# 309
  • Мнения: 21
Здравейте, бременна в 17 г.с .Това са резултатите ми за желязо. Бихте ли ми казали дали е в норма понеже няма дадени референтни стойности.

# 310
  • Мнения: 11 823
Би трябвало да е в норма, определено не е ниско. Хемоглобина ти как е?
По различните лаборатории са различни границите, има до горна граница 18, има и до 30

# 311
  • Мнения: 9 162
Здравейте, бременна в 17 г.с .Това са резултатите ми за желязо. Бихте ли ми казали дали е в норма понеже няма дадени референтни стойности.

Перфектно ти желязото !
спорд различни мерки има леки разлики , НО за най ниска долна граница е 6 !!!  Твоето е 22 екстра е лека бременност.

# 312
  • Мнения: 1 117
Здравейте, бихте ли хвърлили едно око. След операция от ендометриозна киста съм, мъчим се за бебе и преди контролен преглед, реших да пусна хормони, за да използвам дните, че съм в менструация и да реагираме, ако има нещо. Е, оказва се, че има. Не са комуникирани с лекар резултатите още, имам час за следващата седмица. Много съм обезпокоена, DHEA-S  и Тестостерон са завишени почти с единица! Останалите изглеждат да са около средните стойности, което също не знам дали е ок или не... амх ще излезе в понеделник.

# 313
  • Мнения: 11 823
Здравейте, бихте ли хвърлили едно око. След операция от ендометриозна киста съм, мъчим се за бебе и преди контролен преглед, реших да пусна хормони, за да използвам дните, че съм в менструация и да реагираме, ако има нещо. Е, оказва се, че има. Не са комуникирани с лекар резултатите още, имам час за следващата седмица. Много съм обезпокоена, DHEA-S  и Тестостерон са завишени почти с единица! Останалите изглеждат да са около средните стойности, което също не знам дали е ок или не... амх ще излезе в понеделник.

Попитай в тази тема, тя е специално за изследване на полови и други хормони и момичето което основно отговаря denis е много запозната с тях. Не се тълкуват само норми, понякога са важни и разни съотношения и т.н.  Успех желая с бебчето
 https://www.bg-mamma.com/?topic=1157908

# 314
  • Мнения: 1 675
Ендокриноложката ми е в болничен до 16-ти март, а аз съм ужасно неориентирана в резултатите ми от изследване на глюкоза с обременяване. Затова ще съм благодарна на нечие  компетентно мнение по случая.

Глюкоза I - 6,01     (2.80-6.10)
Глюкоза II -  5,76     
Глюкоза III -  6,48     

друг извъннормен показател:
Общ холестерол - 5.96 (3.5-5.20)

Повод за изследването бе висока глюкоза при профилактични изследвания - 6.95

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт