Любители на Котки - Тема 139

  • 25 125
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 8 803
Здравейте!
Искам да купя занимателна играчка на котето ми, с която да си играе само, докато аз работя, защото не ми позволява да работя, сърди се страшно, че не й обръщам внимание и постоянно ми пречи. Работя от вкъщи, но на нея не й стига, че цял ден съм у дома, иска да се занимавам само с нея.

Имаме тази https://www.zooplus.bg/shop/kotki/igrachki_za_kotki/zanimatelni_igrachki/352245

но вече й омръзна и само спи върху нея. Искам нещо подвижно, което да я кара да го следи, гони и дебне и да отвлича вниманието й поне за известно време. Много ми е трудно с нея, а трябва да работя. Sad
Откъде да намеря хубава и и интересна играчка? Нямам време да обикалям магазини, ако може да поръчам по интернет ще е най-добре.

# 301
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ха,ха, точно тази щях да ти препоръчам. Някаква механична мишка, която се навива и тича?

# 302
  • София
  • Мнения: 3 776
Здравейте!
Искам да купя занимателна играчка на котето ми, с която да си играе само, докато аз работя, защото не ми позволява да работя, сърди се страшно, че не й обръщам внимание и постоянно ми пречи. Работя от вкъщи, но на нея не й стига, че цял ден съм у дома, иска да се занимавам само с нея.

Имаме тази https://www.zooplus.bg/shop/kotki/igrachki_za_kotki/zanimatelni_igrachki/352245

но вече й омръзна и само спи върху нея. Искам нещо подвижно, което да я кара да го следи, гони и дебне и да отвлича вниманието й поне за известно време. Много ми е трудно с нея, а трябва да работя. Sad
Откъде да намеря хубава и и интересна играчка? Нямам време да обикалям магазини, ако може да поръчам по интернет ще е най-добре.

Моето коте се забавлява с малка коледна топчица, както и топки от целофан или домакинско фолио. Не е много изискано, но ги гони из цялата къща, носи си ги, крие ги в кошницата с лука и картофите (онзи ден намери 7 и най-накрая открих мистерията къде се губят)

# 303
  • Мнения: 9 812
Ън,
Ади има тези и стават за самостоятелна игра:
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/igrachki_za_kotki/zanimatelni_igrachki/352254
https://www.zooplus.bg/shop/kotki/igrachki_za_kotki/zanimatelni_igrachki/352256
Отделно съм му дала един голям кашон и вътре му слагам мишки, пеперудки, топчета  т.н. и повече си играе вътре в кашона, отколкото сам извън него.
Докато готвя му давам маслинка за да не ме занимава и да не  скочи на котлона. Стига да не я загуби и да е не повече от 1-2 пъти седмично, с 1 маслинка си играе 1-2 часа.

# 304
  • София
  • Мнения: 3 776
Здравейте,
търся съвет за една много игрива котка. Фифи скача на плота и с лапи пуска котлоните на печката. Заключвам ги с предпазното средство за деца, но често тя стъпва или сяда върху копчетата и предпазването се изключва.
Някой ден ще се опече дупето, а и се притеснявам, че е по цял ден сама вкъщи и може да стане по-голям проблем
Имали ли сте такъв проблем и някакво решение

# 305
  • Мнения: 5 300
Здравейте,
търся съвет за една много игрива котка. Фифи скача на плота и с лапи пуска котлоните на печката. Заключвам ги с предпазното средство за деца, но често тя стъпва или сяда върху копчетата и предпазването се изключва.
Някой ден ще се опече дупето, а и се притеснявам, че е по цял ден сама вкъщи и може да стане по-голям проблем
Имали ли сте такъв проблем и някакво решение
Не я оставяйте сама в стаята, където е печката. Аз за друг съвет не се сещам, поне аз бих постъпила така.

# 306
  • София
  • Мнения: 3 776
Здравейте,
търся съвет за една много игрива котка. Фифи скача на плота и с лапи пуска котлоните на печката. Заключвам ги с предпазното средство за деца, но често тя стъпва или сяда върху копчетата и предпазването се изключва.
Някой ден ще се опече дупето, а и се притеснявам, че е по цял ден сама вкъщи и може да стане по-голям проблем
Имали ли сте такъв проблем и някакво решение
Не я оставяйте сама в стаята, където е печката. Аз за друг съвет не се сещам, поне аз бих постъпила така.

Котлоните са в кухнята, където й е кошницата-легло, играчките и където спи нощем. Жилището ми е малко и няма къде да я преселя, а и тя не иска. На работа съм през деня и оставям навсякъде отворено, за да се разхожда, играе, ходи до тоалетна. Принципно през деня спи, дори да съм си вкъщи.
Мислех да поставя голяма тенджера върху котлоните или тава, та да не може да се разхожда отгоре

# 307
  • Мнения: 5 998
Или решетка, за да няма пряк достъп до повърхността на котлона.

# 308
  • Мнения: 9 172
аз бих сложила захлупена голямата тава на фурната примерно или/дъска/парче шперплат надоу върху ключовете за да не може да ги пусне




# 309
  • Мнения: 8 803
Благодаря! Изабелка има около 30 топчета. Меки, твърди, със звънчета, шарени, едноцветни, светещи...а също въдички, шаренкийки разни,и купища меки играчки, нищо не я впечатлява. Обича топчета от фолио, обаче ги накъсва на малки парченца и се боя, че ще гълта от тях, ако не я следя непрекъснато. А и прави в стаите дъжд от фолио.Затова искам монолитна играчка, която да не разглобява или разкъсва.
Веднъж видях клипче на две котета, които се забавляваха пред екран с движещи се рибки. Те се опитваха да ги хващат. Мислех ,че ще видя такива играчки по магазините, но няма. Освен ако е било таблет....Приличаше обаче на играчка. Има ли някъде подобно нещо?

# 310
  • Мнения: 5 998
Мъжът ми на нашето коте му изтеглил на телефона си някакви рибки и му ги пуска Grinning Виждала съм с таблети така да се процедира, играчки не. Тъй че ако имаш свободен можеш да му пуснеш някоя игра или клипче с движещи се обекти.

# 311
  • Мнения: 8 803
Ами....на мъжа ми таблета ще иде за игра на котето като гледам... Joy
Или ще купя някой на старо, щото тя обича да разглобява клавишите и мъжа ми се ядосва.... Whistling

# 312
  • Мнения: 18 969
Ами....на мъжа ми таблета ще иде за игра на котето като гледам... Joy
Или ще купя някой на старо, щото тя обича да разглобява клавишите и мъжа ми се ядосва.... Whistling

Провери за дигитални фоторамки, които възпроизвеждат и видео

# 313
  • Варна
  • Мнения: 4 108
И котешкият свят се дигитализира - едно време играеха с кълбета, сега с таблети ...
Аз не съм хич добре, заприличвам на квазимодо Sad

# 314
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ами....на мъжа ми таблета ще иде за игра на котето като гледам... Joy
На дъщеря ми таблета е във вечните виртуални небеса Simple Smile

Мира,
Скрит текст:
кво излезе, че ти има?

Общи условия

Активация на акаунт