Бебе, мъж и свекърва

  • 4 353
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
При така описаната ситуация, освен да пожелая на авторката много сили и кураж. Ще й трябват....Свекърва й нито ще си тръгне, нито ще се промени.

# 46
  • Мнения: 8
evenceе, кое наричате капризи? Умора, недоспиване, стрес, нерви? Аз толкова скапана не съм била през целия си живот. "не го пожелавам било то и свекървата"? Нали не мислите, че някой би пожелал такова нещо на някого с когото не се е разбирал? Или пък някой иска да е в моето положение?
А главата така си я зарових, че не мога да се отровя вече цялата няколко месеца. Не ви го пожелавам!

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 17:37 от ThinkTwice

# 47
  • Мнения: 2 039
Наистина ситуацията е трудна с болен човек и малко бебе.Опитай се тактично да ограничиш контактите.дадоха се добри предложения да и намериш занимание.Ако има финансова възможност,намери някоя жена за компаньон по не два дни в седмицата.Опитай да включиш повече мъжа си ,да се занимава с нея.

# 48
  • Мнения: 6 148
О, защо, аз пък си го пожелавам. Само, ако можеха да се връщат хора от отвъдното. Щях да си мрънкам на воля.
Вървиш върху въглени и не го осъзнаваш!
А умората, стреса и нервите всички сме ги минали с раждането, не си единствената.

# 49
  • Мнения: 31 648
evenceе, кое наричате капризи? Умора, недоспиване, стрес, нерви? Аз толкова скапана не съм била през целия си живот. "не го пожелавам било то и свекървата"? Нали не мислите, че някой би пожелал такова нещо на някого с когото не се е разбирал? Или пък някой иска да е в моето положение?
А главата така си я зарових, че не мога да се отровя вече цялата няколко месеца. Не ви го пожелавам!

Делегирай повече задължения на мъжа си.
Не може да гледаш дете и болен човек.
Или той да почне да помага в къщната работа и да полага грижи за собствената си майка или да намери жена, а ти да си гледаш детето.

# 50
  • Мнения: 8
О, защо, аз пък си го пожелавам. Само, ако можеха да се връщат хора от отвъдното. Щях да си мрънкам на воля.
Вървиш върху въглени и не го осъзнаваш!
А умората, стреса и нервите всички сме ги минали с раждането, не си единствената.
Пожелавате си да гледате болен човек и бебе? Съжалявам за загубата ви, но вашият случай е бил различен.

# 51
  • Мнения: 6 148
Пожелавате си да гледате болен човек и бебе? Съжалявам за загубата ви, но вашият случай е бил различен.
Нищо различно няма, освен че беше собствената ми майка. Но и чуждата бих гледала, няма вечност, особено като си обречен.
Ще разбереш думите ми след време.

# 52
  • Мнения: 18 526
evenceе, просто не всички са като теб и това е нормално да е така. Няма как да сме еднакви - приеми го. Никой не е задължително лош човек, само защото не иска да постъпи като теб.

# 53
  • София
  • Мнения: 24 839
evenceе, кое наричате капризи? Умора, недоспиване, стрес, нерви? Аз толкова скапана не съм била през целия си живот. "не го пожелавам било то и свекървата"? Нали не мислите, че някой би пожелал такова нещо на някого с когото не се е разбирал? Или пък някой иска да е в моето положение?
А главата така си я зарових, че не мога да се отровя вече цялата няколко месеца. Не ви го пожелавам!

Може да е тривиално, но нито си първата майка на бебе, нито ще си последната! Не те знам на колко години си, но живееш в 21-ви век и никой не те кара да ходиш на нивата да кОпаш с бебето на гръб, нито да готвиш за цялата рода и да им подгъзваш.
Да, има недоспиване, има умора, но не виждам защо се филмираш и изживяваш като мъченица?
Нормално положение- здраво ти е бебето, здрава си и ти, затова спри да се окайваш!
Ясно, не понасяш свекърва си, но сигурно и тя не е във възторг от вечно намусената ти физиономия и неслучайно реве от обида, че каквото и да каже, го приемаш на "въпреки".

Сама си казваш- нито те обижда, нито ти прави явни забележки, нито се кара с теб. Това, че си позволява нещо да каже за златното яйце не значи, че те мисли за негодна да се справиш, а може да ѝ се иска да си чуе гласа, защото хем има болки, хем няма с кого две думи да си каже.
Малко да си озаптиш егоизма и да си извадиш главата на светло, само ще ти е от полза- ще схванеш колко бели са твоите кахъри пред нейните. пък и човещинка като проявиш, може да се почувстваш доволна от себе си.

# 54
  • Мнения: 6 148
Така е, Бианка, егоизмът е жесток, но докато не те застигне необратимото. Такива "аз не бих, аз ще, аз съм различна" са просто приказки на вятъра.
Авторката, пак ти казвам не е времето сега да се извисяваш. Аз съм сигурно единствената в темата, която е била в твоите обувки или по-точно ти си в моите. Няма да е лошо да се вслушаш.
Абсолютно естествено е за мъжа ти майка му да е начело в момента, не бебето, още повече пък ти. Природа е това, не може да се бориш срещу нея. Когато тя си отиде лека полека ще си възвърнеш позицията, освен ако не направиш грешните стъпки сега.

# 55
  • Мнения: 8
Разбирам сериозността на положението и не е като да не правя нищо, напротив. За съжаление и в моя живот има тежки загуби. Само не разбрах откъде идва гневът ви към мен? Егоизмът в това, че не се чувствам добре и търся помощ ли се изразява?

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839
Разбирам сериозността на положението и не е като да не правя нищо, напротив. За съжаление и в моя живот има тежки загуби. Само не разбрах откъде идва гневът ви към мен? Егоизмът в това, че не се чувствам добре и търся помощ ли се изразява?

Не, егоизмът ти се изразява в това, че си здрава и права, а си решила, че няколкото изречения на ден, които жената обелва, са ти непоносими и тичаш да се оплакваш на сина ѝ, който да я овиква, а тя да реве.
Много интересно, какво толкова правиш, за да подобриш климата вкъщи, освен да се цупиш и насъскваш мъжа си?

# 57
  • Мнения: 19 837
Проблемът ти е, че си изчакала нещата да напреднат много като случване – знаела си, че чакаш дете, за което трябва да се грижиш. Знаела си, че мъжът ти не е от най-емпатичните помагачи и подкрепа за теб в бита, семейството, за детето. Знаела си, че не сте си дупе и гащи със свекървата.

За да не попадаш в ситуацията, в която си сега, е трябвало да поставиш ясни граници още в началото – на мъжа си, на свекървата. На него да покажеш и убедиш, че желаеш и силите ти ще са насочени към бебето и да ти помага. На нея, че имаш собствено мнение и нагласа как да боравиш със семейния си живот.
А ти си поемала всичко мълчаливо. Дори казваш, че в момента готвиш и специално меню за нея. Аз те разбирам – сама едва ли успяваш да огрееш и бебчо, и къщата чистене, готвене, и свекървата, и мъжа си дето е все изморен (жив да го ожалиш).
Вече ситуацията с болестта и нагласите на мъжа ти са много напреднали. Има и бебе намесено и няма мърдане.
Остава ти единствено да вкараш мъжа в картинката и да го накараш или той да се включи активно поне с грижите към майка си, ако не за бебчето, или да наеме жена, която да ѝ помага.

# 58
  • Мнения: 6 148
Не, не разбираш сериозността на положението. По-късно ще го осъзнаеш, но късно.
Гняв към теб нямам, симпатизирам ти. Тежко е, трудно е, но такъв е живота. Стискаш зъби и минаваш през огъня.

# 59
  • Мнения: 31 648
Разбирам сериозността на положението и не е като да не правя нищо, напротив. За съжаление и в моя живот има тежки загуби. Само не разбрах откъде идва гневът ви към мен? Егоизмът в това, че не се чувствам добре и търся помощ ли се изразява?

Ние ли да дойдем да ти помогнем?
Мъж нямаш ли?
Или той е там за украса.
Тия неща дето ги пишеш защо не си ги говориш с него?

Общи условия

Активация на акаунт