ПАРИЖ - 15

  • 46 709
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 152
Незнам как се казват но най-вероятно са тези. Обаче от къде се купуват е големия за мен въпрос 😂

Ние си ги купихме от един билетен център, на ШДГ точно където са изходите за влаковете. Там има и апарати за снимка (срещу 5 €), но можете да си носите, ако имате.
Могат да се вземат и от метростанция, но не навсякъде има къде да направите снимка, ако нямате.

# 136
  • София
  • Мнения: 28 474
Какво пропускам? В главата ми стана каша.

Забранила си ЛС , как да отговорим без да спамим ?
Пуснах ги, макар че може би информацията би била полезна и за други Simple Smile

П.П. Всъщност май билети за Дисни не е нужно да се купуват предварително, може и на място, така че отпада от списъка.

# 137
  • Мнения: 234
Какво пропускам? В главата ми стана каша.

Забранила си ЛС , как да отговорим без да спамим ?
Пуснах ги, макар че може би информацията би била полезна и за други Simple Smile

П.П. Всъщност май билети за Дисни не е нужно да се купуват предварително, може и на място, така че отпада от списъка.

Билетите за Дисни на място са по-скъпи, по добре си ги купете онлайн.

# 138
  • София
  • Мнения: 28 474
Хм, въобще не съобразих да сравня цените, благодаря Simple Smile

# 139
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Незнам как се казват но най-вероятно са тези. Обаче от къде се купуват е големия за мен въпрос 😂

Ние си ги купихме от един билетен център, на ШДГ точно където са изходите за влаковете. Там има и апарати за снимка (срещу 5 €), но можете да си носите, ако имате.
Могат да се вземат и от метростанция, но не навсякъде има къде да направите снимка, ако нямате.
Може и на лично какво е ШДГ 😊 и малко повече за картите как  да ги търсим като име и как работят, маркират ли се накъде 😊 тъпи въпроси ама ...

# 140
  • Мнения: 1 677
ШДГ -  летище Шарл де Гол

# 141
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Карти навиго и всякаква информация за транспорта на сайта на транспорта - на първа страница и сигурно на 20 места в темата. С цялото си желание да помагам, предполагам и другите постоянно пишещи в темата, много Ви моля, четете преди да задавате въпроси, поне първата страница, едно и също пиша за 100-тен път. Карти, билети, от къде , за къде, за кога, от кога всичко е описано подробно на 9 езика. https://www.ratp.fr/en

# 142
  • гр. София
  • Мнения: 114
На същото мнение съм едно и също се пита влизат и направо питат, айде преди това малко да се прочете. Аз затова не отговарям вече, но ми излиза темата та затова чета понякога.

# 143
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
Аз искам да попитам, билетите от карнето освен за метрото, могат ли да се ползват за рер,  автобус или трамвай?
Пускам нагледно какво представляват билетите от карнето. На тях в малките кръгчета си пише за кой вид транспорт могат да се използват:

1. BUS - всички автобуси
2. Т    - трамвай
3. М   - метро
4. RER dans Paris - РЕР, но само в рамките на същински Париж (частта от Парижката агломерация заобградена от Периферика, или на български Околовръстното).

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 21:34 от mamsity

# 144
  • Мнения: 345
Много благодаря! Взимам си бележка от предните два поста, наистина като разгледах по-подробно първата страница,  намерих това, което ми трябваше. Благодарности на всички момичета, пишещи и помагащи на такива неориентирани като мен👍🙂

# 145
  • Мнения: 73
Nice apartment of 6 beds 15min from PARIS 10e
Noisy-le-Sec

Опитах се да копирам линка отново и го сложих, иначе ето това е дадено като име. Много ви благодаря  bouquet

Здравейте,

Не зная дали търсите апартамент в Париж, но ако е така този апартамент не се намира в Париж, а метрото е обособено в самият град:



Търсим апартамент за 4 нощувки с добра локация откъм транспорт, 4 възрастни с две деца /17 и 14 год/. Чета и препрочитам темите, дано в един момент успея да се ориентирам Simple Smile
Другото, което исках да попитам е - някой запознат ли е с някакви карти за транспорт, които важат за всички видове транспорт - пластики са със снимка на притежателя им и се зареждат с пари. Излизало много по евтино. Наши познати ходеха ноември месец и са се сдобили с такива, техен близък който живее в париж им ги взел, но не знаят нищо повече. bouquet

Здравейте,

Ако търсите апартамент с добра локация се ориентирайте да е в самият Париж ( в синият кръг), а не около Париж:



На първа страница има описани много добре кои квартали са подходящи и с добра локация до забележителностите. Почетете там, ще се ориентирате и ще изберете квартал. След като изберете квартала задайте в платформата за търсене на хотели, която ползвате ( AIR bnb, Booking и т.н.) номера на квартала и разглеждайте смело Wink
Ние избрахме 17th арондисман, заради по- ниските цени и ни хареса. Транспорта е много добре организиран в Париж, за което сами ще се убедите като отидете.

# 146
  • Мнения: 66
Здравейте, запазихме апартамент на 12 rue Pajol. 6 човека сме, ще ходим март. Видяхме, че квартала не е от най-благоприятните, но апартамента там отговаря общо взето на всичките ни изисквания (отделни спални и 2 тоалетни, цена). Някой отсядал ли е там? Някакви впечатления? За какво трябва да внимаваме?

# 147
  • София
  • Мнения: 28 474
Знаете ли дали при покупката на аудио гид трябва да се инсталира нещо на телефона? Досега не сме поръчвали и нямам представа как става.

# 148
  • Мнения: 10 256
А аз да попитам за интернета на телефоните. Купувате ли там на място нещо или който какъвто интернет има на неговия си телефон/план, него ползва? Не видях такъв въпрос в предните теми, но аз ги чета от зад напред, стигнала съм до 13 тема. Извинявам се ако е казано някъде по-напред.

# 149
  • Мнения: 19 005
Аз си ползвам този, който ми е в плана...на много места има безплатен Wi Fi

Общи условия

Активация на акаунт