Най-гомямата ми болка. Баща ми!

  • 4 308
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте на всички. Искам да ви разкажа моята история и да получа съвет или просто разбиране.
Аз съм момиче на 24 години. Родителите ми са се развели, когато аз съм била на 3 години. ( Баща ми е изневерявал на майка ми) От друга страна майка ми си намери мъж след около 1 година от раздялата и аз израснах с него. Баща ми също си намери друга жена. Живеем за 10 километра разстояние. Когато бях малка постоянно говорех за моя баща, той беше моята гордост, той беше моят герой , обичах го безрезервно много, а от негова страна получавах само едно виждане веднъж месечно за по 10 минути, за да даде издръжката на майка ми. Така минаха около 4-5 години. През тези години втория мъж на майка ми постоянно я тормозеше и биеше. Почти всяка вечер имаше скандали, крясъци, побоища. А аз треперех и молех майка си да влезе в стаята. Така премина моето детство. На баща ми се роди дете. Преди да се роди ме взимаше за по 1-2 дни при него и жена му се отнасяше добре с мен. Но след като се роди брат ми( който много обичам) всичко се промени. Вече изобщо не ходех при него. Той и преди не ми в обръщал никакво внимание а сега още повече. Само когато се налагаше да ходя при баба и дядо( неговите родители), които си идваха на 2-3 години лятото, защото бяха в Испания, само тогава трябваше той да идва и да ме кара при тях. Чакала съм го с часове, защото той вечно си имаше работа. Вземеше ме остави ме там и повече не се появяваше. Дойде време за пубертета. Аз не преставах да го обичам ужасно много. Когато ходех при баба и дядо и когато и той идваше със семейството си аз се чувствах като чужд човек. Остани седнала, никой не се интересуваше от мен. Радваха се само на брат ми и аз бях в ъгъла. Няма да забравя едно лято разбрах че ще ходят на море и баба ми( неговата майка) ми каза обади му и го питай дали можеш да отидеш с тях. ( Никога не съм ходила с него на почивка)
Звъннах а неговия отговор беше че няма място за мен. Разбира се аз какво да кажа освен добре, няма проблем. На нито един празник аз не съм била с него, не защото не съм искала, а защото той не ме искаше и не ме взимаше. Но дори тези неща не ме интересуваха и пак продължавах към него. Друг случай, когато беше дошъл да даде издръжката и майка ми му каза прегърни я, тя толкова много иска! Никога няма да го забравя. Защо да подсещаш някого да прегърне детето си. На един мой рожден ден цял ден чаках да се обади, нямах търпение , но той разбира се беше забравил и явно майка ми му се беше обадила и той дойде вечерта късно и ми каза що не се обаждаш да кажеш че имаш рожден ден. Преглътнах. Преглътнах дори когато собствения ми баща ми спира на пешеходната пътека и не можа да ме познае и след като му се обадих и му казах че ако е бил брат ми няма как да не го познае той отново почна да се оправдава. Брат ми порасна и когато се виждахме той искаше да ходя да спя у тях. Ходила съм 3-4 пъти в които отново се чувствах излишната. Чужд човек, който седи и гледа едно семейство как са щастливи. Постоянно ходеха на почивки в чужбина, всяка събота и неделя по балкана, всички празници по хотели и т.н. Но аз никога с тях. След поредния скандал на майка ми с втория ѝ мъж аз му звъннах и плачех и му казах моля те ела ме вземи, не мога повече( а той знаеше всичко) ми каза ще дойда и така и не дойде. Между другото баща ми разви голям бизнес и натрупа много пари и връзки.( НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА не съм му искала пари) Вече бях станала на 22 години и живеех при приятеля си. С баща ми нещо се бяхме скарали ( не е караница, защото ние никога не сме се карали) и не си бяхме говорили 3 месеца. Преди да спрем да си говорим се чухме по телефона и си казахме много неща, като аз през цялото време не спирах да плача, не можех да говоря и му връщах лентата назад. А той най-безмълвно седеше и накрая само каза, имам работа ще ти звънна после. Последва 3 месеца мълчание. Стана така че се видяхме и пак заговорихме и се наложи с моя приятел, който е от другия край на България и има бизнес да дойдем и да му помогнем на него, защото беше останал без персонал. Последва още един разговор очи в очи , в който му казах абсолютно всичко което ми тежеше през всичките тези години, като пак плачех. Той каза, че не може да върне времето назад и така изкара нещата, че втората му жена не ѝ е било приятно да се въртя около тях. Както и да е. 3 месеца му помагахме без да ни дава пари. Това беше ужасно, аз отново бях ненужда, той се държеше с мен по-зле отколкото с персонала си. Когато му споделях какво се е случило, той ми казваше не взимай отношение и не ме бъркай. Сядаха да обядват и вечерят с брат ми и втората му жена а аз ги обслужвах и седях като сираче отстрани. Гледах едно семейство което е заедно и е щастливо. Накрая дори се наложи да му се моля да ми плати поне надниците, защото все пак всеки има нужда от някакви пари , а неговите думи бяха аааа ето ставало е въпрос за пари. Което не е така. Търпях упреци, търпях безразличие. Брат ми един ден ми се озъби и се направи на интересен все едно ми е шеф пред останалите, а аз просто не издържах и му звъннах а той ми се изсмя и се зарадва че синът му се държи по този начин , шефски.  Никога не съм искала имоти, пари или материални вещи. Единственото което исках е любов, подкрепа, разбиране, грижа и внимание. Цял живот ми е липсвал баща ми, цял живот имах нужда от него. След тези 3 месеца работа при него, аз и приятелят ми заминахме за чужбина да работим и се върнахме след 3 месеца. Отидохме да го видим. Единият ден преди да си тръгна останахме само двамата и обядвахме. Разбира се пълна тишина, както обикновено, защото никога нямахме какво да си кажем. Стана на въпрос за у университета, защото ми оставаха още 2 години да завърша, а той ми каза, ще видим колко ще завършиш. Не си спомням много добре разговора, но накрая му казах че той никога не ми е казвал браво. Неговият отговор беше че никога не е имало защо той да ми каже браво и да се гордее с мен! ТОВА ПРЕЛЯ ЧАШАТА, ТОВА БЕШЕ ГРАНИЦАТА. След тези думи, ако искате вярвайте , но нещо в мен се пречупи и този човек стана чужд за мен, беЗразличен. След този разговор аз спрях всякакъв контакт с него. Той ми звънна 2 пъти , аз не отговорих и всичко беше дотам. Цели 2 години в които нито аз искам да го търся, нито той ме е търсил или интересувал от мен(чрез майка ми или баба ми). И си казвам че наистина не ми пука за него, че той не заслужава моята любов. Осъзнавам че той никога не ме е обичал и преди го оправдавах защото все пак сме се разделили отдавна. Но да кажеш на собственото си дете че никога не е имало за какво да му кажеш браво, това просто ме уби и уби всичко в мен, което го обичаше.
Нооо..... Защо продължавам да страдам, защо ме боли, защо усещам празнина, защо ми се плаче, защо си казвам че целият ми живот е провален , защото аз психически съм срината заради този човек който ми се води БАЩА. Дали не трябва да посетя психолог, защото с когото и да говоря никой не ме разбира. Живот и здраве другата година ще се женим с моят партньор и аз съм категорична в това, че "баща ми" няма място на моята сватба и аз не го искам там. Разбирате ли, че когато не общувам с него аз се чувствам много по добре. А когато уж общуваме и уж разговаряме аз се чувствам съсипана и унижена.
Все се питах аз много обичам моя баща, но той защо не ме обича?!?!?
Искам да се излекувам, искам да спре да ми е гадно и да се махне тази празнина.
Много ви се извинявам за дългия пост!!!!

# 1
  • Мнения: 861
Аз виждам тук вината в майка ти първо.
След като е видяла, че баща ти не проявява никакъв интерес към теб, е трябвало тотално да прекъсне отношенията помежду ви докато си била съвсем малка. Но за целта е трябвало да му намери достоен заместник за твой баща, нещо, което тя не е направила. Напротив, точно обратното.
Баща ти че е идиот, то е ясно. Да го коментираме е излишно.
Няма да можеш напълно да се отърсиш от това и на 100 психолога да отидеш, празината винаги стои. Концентрирай се върху приятеля си, по-късно върху децата си и с времето ще се притъпят нещата.

# 2
  • Мнения: 15 960
Прекъсни всякакви отношения с него, защото има опасност цял живот да му се доказваш, и я получиш, я не едно "браво".

# 3
  • Мнения: 4 008
С подобен бащичко съм, (разликата е, че нашите не са разделени и това отношение беше докато живяхме под един покрив) само че на мен ми преля на около 20, и от тогава не съм го виждала или чувала, и искам са ти кажа, че това е толкова прекрасно. Ако не можеш да го осъзнаеш, посети специалист, който да ти помогне да приемеш факта, че този човек не ти е баща, а обикновен дарител на сперма. Колкото по-рано го разбереш, толкова по-лесно ще живееш.

# 4
  • Мнения: 2 039
Това е пълно безумие! Какъв баща ти е човек,който през целия ти живот не се е грижил за теб и не ти е показвал не само обич,но и елементарна привързаност.Майката също има вина ,че не е прекъснала отношенията с човек,вреден за детето и. За втория съпруг,пък да не говорим.Авторката има някаква нездрава обсесия и е за психолог.

# 5
  • Мнения: 31 669
Определено трябва да потърсиш помощ.
Не е нормално да се унижаваш и да драпаш към човек на който не му пука за теб.
Огромна вина е имала и майка ти.

# 6
  • Мнения: 3 732
Защо ти е нужен този човек? Както по - горе го нарекоха, той е само дарител на сперма. За какво ти е?

Порасни и разбери, че можеш и без него. Той не те обича, не си му нужна. Ожени се за приятеля си и се създава свой живот и семейство.

# 7
  • Мнения: 3 769
Моят баща е същият, детството ми много подобно на твоето с една съществена разлика - майка ми даже го биеше по точки.
Към днешна дата отдавна не поддържам връзки с тях, дори не се сещам за тия хора.
Забравяй го, спри да дълбаеш в миналото и да се чудиш защо е такъв. Такъв е защото е такъв! Изрод! Няма нищо общо с теб, нито има нещо, което би могла да промениш в миналото или тепърва. Ако продължиш да се фокусираш върху него ще си съсипеш живота. Млада си, целият ти живот е пред теб, не си струва да го правиш.

Съсредоточи се върху образованието си, квалификациите си, работата (далеч от бизнеса на баща ти, той не е твой и никога няма да бъде) и семейството си, когато го създадеш един ден. Ако не можеш сама  да се откъснеш от миналото и разочарованията и горчивината, която изпитваш - потърси професионална помощ.
Успех ти желая!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
С подобен баща съм. Разведоха се, когато бях на около 6 години. Още в ранните ми години майка беше искрена с мен, каза ми да нямам очаквания към този човек и нито съм го търсила, нито съм го чакала. Майка ми не е търсила друг мъж, живеехме си двете. Към днешна дата поддържам минимални санитарни отношения с баща ми, като той ме търси и напира да се виждаме, аз отказвам. Не съм го виждала над 10 години, но в крайна сметка отношенията ни са продукт от неговите действия. Не беше поканен на сватбата ни, не е виждал детето, което вече е ученик.
Приеми, че баща ти е такъв и заживей в мир със себе си. Искаш да го накажеш с мълчание, но би успяла, ако му пукаше. Това са хора, които нямат привързаност към децата си и е трябвало майка ти да ти го разясни още в ранна възраст, за да не таиш излишни надежди. Задраскай тази личност от живота си и престани да го гониш и да търсиш вниманието му. И на ръце да ходиш, никога няма да си достатъчно добра, за да извоюваш внимание и обич. Най-малкото, защото не е способен на това.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 093
Авторке, нямаш нужда от този конкретен твой баща, а ти липсва фигурата на такъв. Примири се и приеми, че има хора, които не са имали късмета да имат това присъствие в живота. Аз съм сред тях, с тази разлика, че бях само на 11 г, когато прекъснах всякакви връзки с този човек, по простата причина, че още тогава ми е светнало, че от него нищо не става. Имах прекрасен дядо, който ме отгледа заедно с баба ми и може би това много ми е помогнало. Нямам никаква драма, все пак семейството ми е до мен, а то ми е най-важно. А ти внимавай на какъв човек ще родиш деца един ден. Аз не просто си взех мъж, който да ми е съпруг, но който да е и прекрасен баща за нашето дете. Това беше много, много важно за мен.

# 10
  • Мнения: 2 887
Аз виждам тук вината в майка ти първо.
След като е видяла, че баща ти не проявява никакъв интерес към теб, е трябвало тотално да прекъсне отношенията помежду ви докато си била съвсем малка. Но за целта е трябвало да му намери достоен заместник за твой баща, нещо, което тя не е направила. Напротив, точно обратното.
Баща ти че е идиот, то е ясно. Да го коментираме е излишно.
Няма да можеш напълно да се отърсиш от това и на 100 психолога да отидеш, празината винаги стои. Концентрирай се върху приятеля си, по-късно върху децата си и с времето ще се притъпят нещата.

И как точно майката да прекъсне отношенията им? Нали има някакъв режим на виждане с бащата, често срещано е той трайно да е дезинтересиран от детето си, но ако само веднъж майката откаже да даде детето, например е болно или то просто не иска, следват жалби, обяснения, глоби.
Та хайде да не виним винаги майките за чуждите грехове. И без това й е било мъчително години наред да гледа как детето й страда и се нуждае от малко внимание от собствения си баща.
Lubi.Boni, този човек просто не заслужава твоята любов. Спри да го търсиш, спри да се опитваш да му доказваш, че си сериозен и стойностен човек. Той е завършен егоист, студен и безчувствен човек. Няма как да разбера човек, отказал се доброволно от детето си. А това да сервираш и да обслужваш новото му семейство, просто... още тогава е трябвало да си тръгнеш. Завинаги. Късмет ти желая!

# 11
  • Мнения: 4 611
Много добре те разбирам, авторке. Какво да ти кажа... както Тонката каза - не ти липсва конкретния човек, а бащинската фигура. До болка ми е познато.
Скрит текст:
Аз прекъснах отношения с моя баща някъде на 20-годишна възраст. Преди през 2-3 години опитвахме да възобновим контакт, но той толкова идиотски се държеше всеки път. След почти всяка наша среща се прибирах разплакана. След поредния път просто ми писна зверски от лъжите му и отношението му, звъня ми 2 пъти, не му вдигнах и така вече към 4 години не сме общували. Със сигурност се чувствам по-добре, но от време на време ме "удря" липсата на бащинска фигура (даже и на майчина) и си поплаквам. Ама, какво да правиш - такова ти се е паднало.
Правилно решение си взела да прекъснете контакт. И на брат ти му тегли една (както се казва) и изобщо не се занимавай с тях. Майка ти няма да я коментирам, защото темата не е за нея, но само ще кажа да не я "пропускаш" и нея в графата токсични роднини. Имай си едно наум и за нея и ако смяташ, че ти влияе зле - откъсни се и от нея доколкото е възможно.

# 12
  • Мнения: 293
Обърни се към психолог, защото това отношение на твоя баща към теб определено е оставило следа в теб и това може да се отрази на отношенията с приятеля ти, а след време и с децата ти.

# 13
  • Мнения: X
Прочетох само дотам, където „баща“ ти е казал, че няма място за теб на морето... Това говори достатъчно, авторке. Оттук нататък е... Била си дете, обичала си го, разбирам те. Но сега си възрастна, трябва да осъзнаеш, трябва ти помощ, за да го изкорениш това... Това изобщо не е баща, ама изобщо! Води се като баща, ама само в хартийките, ама в реалността, е едно нищо.

Не си заслужава такъв индивид да имаш до себе си, нито да страдаш за такъв! Оползотворявай себе си.

# 14
  • Мнения: 114
Мили хора, ужасно много ви благодаря за думите, подкрепата и разбирането. И аз самата смятам, че нямам нужда от този човек и че той ме разболява, когато уж имаме някакви отношения. И точно поради тези факти аз не искам никаква връзка с него. Просто от време на време много силно се разчувствам и когато стане нещо лошо аз се питам дали това не е отражение от всичко случило се.
Прави сте за майка ми и аз много пъти си казвах, че и тя има огромна вина. Защото преди, когато бях малка , тя постоянно говореше, че не ми дава пари, че не ме е водел никога на почивка, че гледа само другото си семейство и това още повече ме огорчаваше. А сега, когато аз самата си отворих очите, тя постоянно повтаря, че имам един баща, луд, щур, такъв е. Да го търся и че тези думи , които казвам са пълни глупости. Разбира се, аз не ѝ обръщам много много внимание и си знам са себе си как ще ми е по-добре. БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!🤗

# 15
  • Мнения: 3 186
И аз те разбирам, защото и моят случай е подобен. На мястото на бащата имаш огромна дупка в душата си, затова го търсиш. Някои хора не могат да обичат, запомни го.

# 16
  • Мнения: 715
Не го кани на сватбата си, забрави за него. Да, може би майката е трябвало да прекъсне контакта ти с него, за да не се нагледаш и разочароваш допълнително. В този вариант просто е щял да остане някаква мъглява фигура там, доколкото да знаеш, че имаш баща.
При така описаната ситуация, се опасявам, че някой насила е решил да го прави "Баща" след раздялата им. Права ли съм?
Най-вероятно майка ти и баба ти са забелязали колко е незаинтересован към теб, но упорито са го правили баща, натискайки срещите ви. Може да са го правили от невежество и с добро чувство към теб. Въпреки, че това е било огромна грешка.
Според мен като видиш, че един човек не става за баща и детето му нищо няма да научи от него, дори само ще го огорчи и нарани, трябва да се ограничи или забрани контакта.
Почти всеки става за осеменител, но какъв баща е се вижда реално след раждането.
Съчувствам ти за това, което ти се е случило. Кураж и много сили занапред ти пожелавам!

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
Супер тъпо е да тикаш дете при родител, който не се интересува от него и не го иска. До ден днешен помня единственото самостоятелно излизане с баща ми на цирк, след като му спретнаха скандал, че не се интересува от мен. Била съм на около 7 години, заведе ме, мълча като пън през цялото време, а аз се чувствах ужасно дискомфортно и не на място. Никога не съм искала да бъда близка с него, отблъскваше ме с поведение и характер.
Вече съм на 40+, от няколко месеца ме навива да отида при него и да се видим, но самата идея ме отвращава.
Зависи от чувствителността на детето, аз съм по-държелива, но има хора, при които може да остави дълбок белег в психиката. Заради това винаги, когато някой ме пита, твърдя, че пред скандалите или студеното поведение, по-добре е без тази личност.

# 18
  • Мнения: 2 887
Не го кани на сватбата си, забрави за него. Да, може би майката е трябвало да прекъсне контакта ти с него, за да не се нагледаш и разочароваш допълнително. В този вариант просто е щял да остане някаква мъглява фигура там, доколкото да знаеш, че имаш баща.
При така описаната ситуация, се опасявам, че някой насила е решил да го прави "Баща" след раздялата им. Права ли съм?
Най-вероятно майка ти и баба ти са забелязали колко е незаинтересован към теб, но упорито са го правили баща, натискайки срещите ви. Може да са го правили от невежество и с добро чувство към теб. Въпреки, че това е било огромна грешка.

Много ми е любопитно КАК по - точно майката е можела да прекъсне контактите на детето си с баща му? Как би могла да забрани и контакните с биологичните баба и дядо, които, макар и живеещи в чужбина, при всяко идване в България, са имали желание да виждат внучката си?
Много е лесно да вменяваме вина на майката, че просто е изпълнявала съдебно решение  относно контакти между дете и баща? Момичето има един безхаберник за баща, хайде сега всички вкупом да я настроим и срещу едничкия й близък човек - майка й!?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 566
Съгласна съм с всичко, само едно ще допълня, към авторката- ти нямаш абсолютно никаква вина, че баща ти е безчувствен и безсъвестен изрод. Може би ти е тежко, защото си мислиш, че не си била достатъчно добра дъщеря или нещо подобно. Най-доброто решение е далеч от него, нищо не губиш.

# 20
  • Мнения: 97
Lubi.Boni, аз първо да кажа .... признавам понякога съм голям наивник. Но пък .... мисля че съм щастлива с това Simple Smile. Може и много да бъда критикувана. Трудно ми е да се поставя точно в твоята ситуация, но съм сигурна че много те боли, точно защото и аз се привързвам много. Мисля обаче, че това да се търси вина е напълно излишно, на кого помага дори и да заклеймим всички виновни. Мисля, че майка ти може много да е оплела своя живот, но все пак я е грижа за теб. Вярно не дава адекватни съвети (иначе щеше да е оправила и своя живот), но все пак ти е майка.
За проблема с баща ти ..... мисля, че всички говорят за това колко той не става. Ти обаче виждаш и друга страна от него - новото му семейство и новите им отношения. Едва ли обаче си наясно какво точно ги води тези отношения, защото с това, че той не знае да обича съм съгласна. Човек или го може или не го може това да обича (той май е от вторите). За да си решиш ти проблема обаче, мисля че ти е важно в себе си да му простиш и после да стоиш по-далече от него. Колко далече ти най-добре можеш да решиш, но е важно да приемеш, че той за теб не е това което се очаква от един баща. Приеми, че неговия живот също има своя ход и развитие, и "всеки сам носи собствения си кръст". Но това не е твоя работа и по-добре не го мисли. Явно си емоционален човек, опитай да обърнеш тази емоционалност в положителна посока, като се насочиш към това което имаш, а не към това което нямаш. Емоциите понякога много вредят, но пък може и да помогнат много, ако се ползват правилно и се насочат правилно.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 10:37 от Слънчоглед 66

# 21
  • Мнения: 7 261
Отдавна не си дете, трябва да поемеш живота си в ръце. И майка ти е много виновна, и ти самата, след като си разбрала, че няма интерес към теб, а си продължила да го търсиш. Уважавай се! Може би тогава баща ти ще се вразуми.

# 22
  • Мнения: 715
Не искам да настройвам момичето против майка ѝ, естествено. Просто изразявам мнение. Според мен отстрани ситуацията изглежда така.
Майката е организирала срещите, къде от добри чувства детето да поддържа контакт с баща си, къде от интерес бащата хептем да не забрави, че има дете, на което дължи издръжка. Щом се е събрала с неподходящ мъж, който я бие, едва ли много ѝ е пукало за дъщеря ѝ. Може и да греша. Размишлявам върху така представената ни информация.
И какво ако не е спазвала съдебните решения? Едва ли този точно е щял да я съди, че не му дава да си вижда детето. Щял е да се радва сигурно, че се е отървал. Може и да не е забелязала, че срещите с бащата вредят на детето ѝ. Тогава не е виновна, толкова е можела и знаела. Но ако е забелязала, че детето се връща разстроено, какво ѝ е оправданието да не действа в интерес на детето, да съхрани психиката ѝ? Но май въпроса ми е риторичен, тъй като тя ако се е интересувала от психическото здраве на дъщеря си, нямаше да се събира да живее с тормозител. Не искам да обиждам авторката или майка ѝ. Хубава, лоша - майката е само една. Направила е каквото ѝ е било по силите.

Бабите (особено майките на мъже) мислят главно за синовете си. Сигурно бабата е искала да запази честта на сина си (а и своята собствена, че е възпитала добър син) и затова също е натискала бащата да се вижда с дъщеря си. Най-вероятно е знаела що за стока е сина ѝ и че грам не му пука за детето.

Не пиша това от злоба или просто ей така. Имам личен опит. И за моят бивш, жените винаги са били с предимство пред децата. Винаги са били по-важни. На първо място стои жената, която топли леглото, после някъде там по редичката са децата. Свидетел съм как майка му зорлем се е опитвала да го прави баща, въпреки че вижда, че от него, освен осеменител, друго не става. Кани внучката си у тях, после му звъни да дойде и той, за да се видят, да им наготви и на двамата. И на практика Льольото е натрапен като присъствие, без да си дава много зор. Ей така, да фигурира като някакъв баща там. Само че, въпреки усилията и цирковете, децата проглеждат и виждат кой реално се интересува истински, и кой не.

И аз не се чувствам особено компетентна кое е по-добре - без баща или с горчив опит и наранена психика заради бащата. Само знам, че децата нямат вина. Възрастните носят отговорност.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 10:53 от Allwewant

# 23
  • София
  • Мнения: 1 395
Allwewant, бабата на децата ми правеше същото, само че на кафе. Заведе ги в кафене и после му звъни да дойде. Те разказваха, че идвал, но после казвал че има малко работа и "ей сега" ще се върне. И после не се връщал. И му вярват. Веднъж изтърсих "пак ли имаше работа и не се върна?" и те подскочиха колко е бил зает. А той е хаймана, вятър го вее на бял кон, никаква работа не чака него. Моля се да си права че проглеждат. Защото моите изглеждат засега като авторката лековерни лапнишарани. Въпреки че имат и винаги са имали бащината фигура вкъщи.

# 24
  • Мнения: 715
Svee, ще прогледнат. Голямата дъщеря на моя бивш прогледна.
Донякъде разбирам, че бабите искат да си видят внуците, но защо зорлем правят синовете си бащи? Искат да им излъскат имиджа пред внуците ли, що ли?

# 25
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Здравейте на всички. Искам да ви разкажа моята история и да получа съвет или просто разбиране.
Аз съм момиче на 24 години. Родителите ми са се развели, когато аз съм била на 3 години. ( Баща ми е изневерявал на майка ми) От друга страна майка ми си намери мъж след около 1 година от раздялата и аз израснах с него. Баща ми също си намери друга жена. Живеем за 10 километра разстояние. Когато бях малка постоянно говорех за моя баща, той беше моята гордост, той беше моят герой , обичах го безрезервно много, а от негова страна получавах само едно виждане веднъж месечно за по 10 минути, за да даде издръжката на майка ми. Така минаха около 4-5 години. През тези години втория мъж на майка ми постоянно я тормозеше и биеше. Почти всяка вечер имаше скандали, крясъци, побоища. А аз треперех и молех майка си да влезе в стаята. Така премина моето детство. На баща ми се роди дете. Преди да се роди ме взимаше за по 1-2 дни при него и жена му се отнасяше добре с мен. Но след като се роди брат ми( който много обичам) всичко се промени. Вече изобщо не ходех при него. Той и преди не ми в обръщал никакво внимание а сега още повече. Само когато се налагаше да ходя при баба и дядо( неговите родители), които си идваха на 2-3 години лятото, защото бяха в Испания, само тогава трябваше той да идва и да ме кара при тях. Чакала съм го с часове, защото той вечно си имаше работа. Вземеше ме остави ме там и повече не се появяваше. Дойде време за пубертета. Аз не преставах да го обичам ужасно много. Когато ходех при баба и дядо и когато и той идваше със семейството си аз се чувствах като чужд човек. Остани седнала, никой не се интересуваше от мен. Радваха се само на брат ми и аз бях в ъгъла. Няма да забравя едно лято разбрах че ще ходят на море и баба ми( неговата майка) ми каза обади му и го питай дали можеш да отидеш с тях. ( Никога не съм ходила с него на почивка)
Звъннах а неговия отговор беше че няма място за мен. Разбира се аз какво да кажа освен добре, няма проблем. На нито един празник аз не съм била с него, не защото не съм искала, а защото той не ме искаше и не ме взимаше. Но дори тези неща не ме интересуваха и пак продължавах към него. Друг случай, когато беше дошъл да даде издръжката и майка ми му каза прегърни я, тя толкова много иска! Никога няма да го забравя. Защо да подсещаш някого да прегърне детето си. На един мой рожден ден цял ден чаках да се обади, нямах търпение , но той разбира се беше забравил и явно майка ми му се беше обадила и той дойде вечерта късно и ми каза що не се обаждаш да кажеш че имаш рожден ден. Преглътнах. Преглътнах дори когато собствения ми баща ми спира на пешеходната пътека и не можа да ме познае и след като му се обадих и му казах че ако е бил брат ми няма как да не го познае той отново почна да се оправдава. Брат ми порасна и когато се виждахме той искаше да ходя да спя у тях. Ходила съм 3-4 пъти в които отново се чувствах излишната. Чужд човек, който седи и гледа едно семейство как са щастливи. Постоянно ходеха на почивки в чужбина, всяка събота и неделя по балкана, всички празници по хотели и т.н. Но аз никога с тях. След поредния скандал на майка ми с втория ѝ мъж аз му звъннах и плачех и му казах моля те ела ме вземи, не мога повече( а той знаеше всичко) ми каза ще дойда и така и не дойде. Между другото баща ми разви голям бизнес и натрупа много пари и връзки.( НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА не съм му искала пари) Вече бях станала на 22 години и живеех при приятеля си. С баща ми нещо се бяхме скарали ( не е караница, защото ние никога не сме се карали) и не си бяхме говорили 3 месеца. Преди да спрем да си говорим се чухме по телефона и си казахме много неща, като аз през цялото време не спирах да плача, не можех да говоря и му връщах лентата назад. А той най-безмълвно седеше и накрая само каза, имам работа ще ти звънна после. Последва 3 месеца мълчание. Стана така че се видяхме и пак заговорихме и се наложи с моя приятел, който е от другия край на България и има бизнес да дойдем и да му помогнем на него, защото беше останал без персонал. Последва още един разговор очи в очи , в който му казах абсолютно всичко което ми тежеше през всичките тези години, като пак плачех. Той каза, че не може да върне времето назад и така изкара нещата, че втората му жена не ѝ е било приятно да се въртя около тях. Както и да е. 3 месеца му помагахме без да ни дава пари. Това беше ужасно, аз отново бях ненужда, той се държеше с мен по-зле отколкото с персонала си. Когато му споделях какво се е случило, той ми казваше не взимай отношение и не ме бъркай. Сядаха да обядват и вечерят с брат ми и втората му жена а аз ги обслужвах и седях като сираче отстрани. Гледах едно семейство което е заедно и е щастливо. Накрая дори се наложи да му се моля да ми плати поне надниците, защото все пак всеки има нужда от някакви пари , а неговите думи бяха аааа ето ставало е въпрос за пари. Което не е така. Търпях упреци, търпях безразличие. Брат ми един ден ми се озъби и се направи на интересен все едно ми е шеф пред останалите, а аз просто не издържах и му звъннах а той ми се изсмя и се зарадва че синът му се държи по този начин , шефски.  Никога не съм искала имоти, пари или материални вещи. Единственото което исках е любов, подкрепа, разбиране, грижа и внимание. Цял живот ми е липсвал баща ми, цял живот имах нужда от него. След тези 3 месеца работа при него, аз и приятелят ми заминахме за чужбина да работим и се върнахме след 3 месеца. Отидохме да го видим. Единият ден преди да си тръгна останахме само двамата и обядвахме. Разбира се пълна тишина, както обикновено, защото никога нямахме какво да си кажем. Стана на въпрос за у университета, защото ми оставаха още 2 години да завърша, а той ми каза, ще видим колко ще завършиш. Не си спомням много добре разговора, но накрая му казах че той никога не ми е казвал браво. Неговият отговор беше че никога не е имало защо той да ми каже браво и да се гордее с мен! ТОВА ПРЕЛЯ ЧАШАТА, ТОВА БЕШЕ ГРАНИЦАТА. След тези думи, ако искате вярвайте , но нещо в мен се пречупи и този човек стана чужд за мен, беЗразличен. След този разговор аз спрях всякакъв контакт с него. Той ми звънна 2 пъти , аз не отговорих и всичко беше дотам. Цели 2 години в които нито аз искам да го търся, нито той ме е търсил или интересувал от мен(чрез майка ми или баба ми). И си казвам че наистина не ми пука за него, че той не заслужава моята любов. Осъзнавам че той никога не ме е обичал и преди го оправдавах защото все пак сме се разделили отдавна. Но да кажеш на собственото си дете че никога не е имало за какво да му кажеш браво, това просто ме уби и уби всичко в мен, което го обичаше.
Нооо..... Защо продължавам да страдам, защо ме боли, защо усещам празнина, защо ми се плаче, защо си казвам че целият ми живот е провален , защото аз психически съм срината заради този човек който ми се води БАЩА. Дали не трябва да посетя психолог, защото с когото и да говоря никой не ме разбира. Живот и здраве другата година ще се женим с моят партньор и аз съм категорична в това, че "баща ми" няма място на моята сватба и аз не го искам там. Разбирате ли, че когато не общувам с него аз се чувствам много по добре. А когато уж общуваме и уж разговаряме аз се чувствам съсипана и унижена.
Все се питах аз много обичам моя баща, но той защо не ме обича?!?!?
Искам да се излекувам, искам да спре да ми е гадно и да се махне тази празнина.
Много ви се извинявам за дългия пост!!!!

Мила, смятам, че имаш доста сериозна психологическа травма, която определено бих ти препоръчала да отработиш с добър специалист. Тези отношения са много важни, а крахът им, какъвто е при теб, е нещо, което неминуемо оставя дълбоки следи. Потърси професионална помощ. Имаш нужда.
До тогава, докато не си стъпиш на краката, не го търси този човек и избягвай контакти с него и със семейството му. Ако някога те попита защо го правиш /в което малко се съмнявам/ - кажи му истината, но кратко и ясно и, ако ти е възможно, без да си изтърваш нервите, да плачеш, или да викаш.
...
Чета тук обвинения към майка ти. Не се връзвай на такива неща. Тя е длъжна да организира контакти на детето с баща му, дори съгласно съдебното решение за развода. Даже и да няма такова, тя е задължена по закон да го прави. И го е правила, с идеята, че така е редно, че е длъжна и че е добре да имаш отношения с родния си баща.
Обърни внимание първо на личния си проблем, без да виниш на този етап никого. Психологът ще ти помогне да се справиш с него, което става бавно и полека, но пък има шанс да не продължаваш да си вредиш, ако поработите добре.

# 26
  • Мнения: 114
Прави сте за всичко. Но най-правите сте, че никога няма да позволя моите деца да имат същата съдба. И двамата с моя приятел сме деца на разведени родители и двамата много добре знаем колко боли и как не се чувстваш пълноценен човек. Имали сме много разговори по въпроса за деца и сме единодушни, че не искаме нашите деца да имат нашата съдба. А както се казва Господ има, той гледа . Важното е да сме живи и здрави и всеки да изживее живота си по начина, който иска.

# 27
  • Мнения: 7 261
А защо да си непълноценен човек? Въобще не трябва да се чувстваш така. Всеки това е минало, животът е твой и ти го живееш според разбиранията си.

# 28
  • Мнения: 11 337
Имаш някаква идеализирана представа за баща, която си прегърнала и обичала през годините. Този човек не ти е дал повод за обич и привързаност. Просто търсиш "бащина фигура". Надявам се да не си намерила такъв съпруг и за това да си с него.

Срещи с психолог е много добра идея.

Има връзки и познанства, които трябва да надрастем и прескочим, за да продължим напред свободни.

Знаеш ли какво последно каза на нас със сестра ми баща ни преди да се самоубие? "Да имаш деца е много, много ши*ано  нещо!" Дори не знаех какво е шиб*но тогава Crazy И аз имах периоди, в които се опитах да го идеализирам и да превърна бащината фигура в някакъв блян и идеализиран образ на грижа и опора. Собствената му майка /с която израстнахме/ бе моя психолог, който ме отрезви и ме накара да виждам нещата такива, каквито са и да не потъвам в самосъжаление. Сега, като голям човек осъзнавам, че не и е било никак лесно да ме накара да осъзная, че макар да и е син, няма за какво да съжалявам от липсата му.
Някъде, някой, може би има перфектния баща, който го обича, обгрижва и подкрепя. Ние НЕ! И какво от това?

# 29
  • Мнения: 19 848
Баща ти е тотален задник. Осъзнай го и приеми факта, че не всички хора са добри бащи, майки, родители.
Ти заслужаваш обич и топлина като всеки човек. Този човек, баща ти, не е в състояние да ти ги даде, защото вероятно е изпълнен с множество комплекси, притеснения, собствени проблеми и вини, объркан е. Това не прави теб лош или по-ниско ниво човек, който не заслужава обич, внимание и разбиране.
Остави го, няма да ги получиш от него и насочи енергията си към собствено семейство.

# 30
  • Мнения: 1 206
не мисли за този човек и не носи на своите плещи неговите дефицити и грехове. Най- вече го казвам за момента(след години), в който ще  се обади болен/зарязан/нещастен/осъзнал се и не знам си какъв. Не; и тогава не му подавай ръка, а затвори телефона и продължи с живота си. Иначе ще страдаш още повече...

# 31
  • Мнения: 861
Авторке.....жал ми е като те чета, защото и ние така с бившия ми съпруг си говорехме как ние никога няма да допуснем това за нашите деца, защото и двамата сме деца на разведени родители и неинтересуващи се бащи. Какво да ти кажа, за 3 год и половина всичко приключи, всички клетви отидоха в канала и едно дете на година остана без баща. Добре че му  намерих веднага такъв, защото колко силни думи слушах, как ще я взема, как това, онова....докато след няколко месеца не срещна една....още няколко месеца я взема и това беше. Сети се за дъщеря си като се заразвежда ОТНОВО, и с още едно дете отгоре. Последната една година я взема тук таме, сега пък замина за чужбина. Ако бях като майка ти, досега да съм съсипала това дете. А аз точно обратното, никога не казах дума, нито лоша, нито добра, изобщо не съм го споменавала. Детето израсна с мисълта, че има там някъде още един татко и това е. Без драми и вълнения. Тя баща си има и той е у нас всяка вечер, отгледа я и продължава.

А на тези със съдебните решения, моля ви, много филми сте гледали. Как ли пък майката не е длъжна да организира срещите с бащата.....вие чувате ли се изобщо.....

# 32
  • Мнения: 336
Познато усещане, макар това вашето да е доста крайно и извратено. Важното е че накрая сте взели мерки и се чувствате добре. За мъртвите или добро, или нищо. Точно така, над половината човешки твари са бездушни респ. мъртви и масово дори не го съзнават ...

Сега остава да решите и драмата с брата - дали наистина сте си близки или е станал бащичко 2?!

Хубавото от цялата история е че вече знаете какво не трябва да правите, за да не повтаряте грешките на родителите

# 33
  • Мнения: 24 467

А на тези със съдебните решения, моля ви, много филми сте гледали. Как ли пък майката не е длъжна да организира срещите с бащата.....вие чувате ли се изобщо.....

 Какви филми, добра жено, присъствали сме на принудителни изпълнения и налагане на глоби за неизпълнението им даже.
В твоя случай на бащата на дъщеря ти може да не му е пукало, в други случаи бащите си търсят децата и със съдия-изпълнител. Дори и само за да скофтят живота на майката. Да ви видя с един такъв какъв ербаб ще се пишете! Казуси има много различни. Не съдете по себе си и по вашите единични такива за общата картина. Защото такава просто няма. Всеки случай е сам за себе си.
Не нападайте непознати ви хора в непознати ви ситуации. Идея нямате тук как са били нещата. Често самите деца не са наясно с преживяното от родителите им по време на раздяла или развод и след това, защото истината им е спестена, както и с  мотивите на родителите да действат по определен начин.
Родител в такава ситуация също не винаги е наясно как са отношенията между детето и другия родител. Каквото чуе - това мисли. А то не е задължително да е вярно. Много е шарен животът, а тук нямаме и информация даже, че да нищим.
Авторката има настоящ сериозен проблем далеч не с майка си и като вменяваш вина на същата тази майка, освен да я настроиш в погрешна посока, друго няма да се случи. Като я обвини на свой ред и авторката /дано не се случи/, нищо по-различно няма да стане. Вместо един, ще си има вече двама виновни родители.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 09:06 от Judy

# 34
  • София
  • Мнения: 4 294


А на тези със съдебните решения, моля ви, много филми сте гледали. Как ли пък майката не е длъжна да организира срещите с бащата.....вие чувате ли се изобщо.....


Чуват се. Аз за щастие се разбирам с БНД и не спазваме съдебни решения, защото винаги, когато поиска му я давам и се разбираме, но моя приятелка се поболя една година заради мръсник, който с полиция идваше да вземе детето, при положение, че тя не му го даде само веднъж, защото беше болно и тя се притесняваше. Та, съдилища, хиляди левове, стрес, нерви, заплаха...
Та, недейте така да говорите, по закон няма право да откаже среща на баща с детето му и ако той не е незаинтересован или е гадняр, може да  я побърка.

# 35
  • Мнения: 7 261
Всякакви случаи има. Точно в тази история обаче бащата не е напирал да взема дъщеря си.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 884
Ще се сети за теб, когато остарее дотолкова, че започне да вижда живота си като на лента...
Тогава ще търси път към теб, ще съжалява, ще иска да общува с децата ти и със сигурност ще ти се обажда по телефона по-често, отколкото ти на него.
Липсата на истински баща боли.. Знам го.
Но всичките тези години на отчуждение не могат да бъдат стопени и след време, когато ти самата имаш собствено семейство, при всички твои щастливи и тъжни моменти, баща ти няма да е човекът, към когото ще се обърнеш, за да споделиш или да потърсиш утеха.
Всъщност когато той остарее, ще се сети за теб, за внуците си, ще се обвинява за миналото и ще търси твоята подкрепа.
Стар и болен.. И това ще се случи.
Следвай пътя си, грижи се за себе си и хората, които те обичат и остави баща ти да остарее като "сираче" отстрани на живота ти.
Знаеш ли, когато се родят децата ти, ти отново ще искаш той да е до теб и да ги познава като истински дядо.
И той отново ще те разочарова..
Просто гледай себе си и приеми, че досега ти си била "чужд човек", а в твоето бъдеще тази роля ще я подариш на него.
И да знаеш, че ще плаче някой ден- стар и немощен, болен и ничий...
Болката, която той е създал в сърцето ти ще кънти завинаги и ти нямаш вина за това.
Обичай хората, които те обичат..

# 37
  • Мнения: 24 467
Всякакви случаи има. Точно в тази история обаче бащата не е напирал да взема дъщеря си.

Туй го знаят само бащата и майката.
И е вече без значение за авторката, която е вече възрастен човек.

Цитат
Всъщност когато той остарее, ще се сети за теб, за внуците си, ще се обвинява за миналото и ще търси твоята подкрепа.
Стар и болен.. И това ще се случи.

И това не е сигурно. Някои така си и заминават от този свят, с пълното убеждение за собствената си правота и праведност. Даже повечето хора са така. Малко са самокритичните. Този ако беше такъв, нямаше да допусне подобни отношения с детето си.
Да, често човек се изкушава, като си мисли за възмездие, но то пък и често изобщо не иде или не е по времето и начина, по който пострадалият го вижда и това води до още по-голямо разочарование.
А и дали и кога ще се освести е вече без значение. Това няма да върне изгубените време, надежди и емоции на дъщеря му. И е най-добре тя да си отработи травмата сега, не да ползва компенсаторни механизми, за да продължи напред, без да го поставя вече като някакъв фактор в живота си. Било сега, било за в бъдеще.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 15:07 от Judy

# 38
  • София
  • Мнения: 4 884
Сигурна съм, че като остарее ще се сети, че има дъщеря, но не защото е започнал да я чувства близка, а защото търси по-комфортен живот за себе си.
Когато вървеше предаването "Имаш поща" на Гала, съм попадала на поне 5 епизода, в които точно този тип баща се явяваше стар и болен в студиото, посипваше главата си с пепел, молеше за прошка, плачеше..
Лично аз смятам, че пропастта и студенината между дете и родител години наред, не може да бъде стопена с магическа пръчица.
Знам го, защото аз и авторката сме едно и също дете...

# 39
  • Мнения: 24 467
Не бъди сигурна. Всякакви случаи има на този свят. Като човек, обслужвал години наред най-разнообразни, а не информиращ се от сълзливи предавания и форуми, мога само да споделя, че има и такива, за които дори не можете да си помислите и да повярвате, че реално съществуват.
Но няма смисъл за това да говорим. Това не решава по никакъв начин проблема на авторката.

Сигурна съм, че като остарее ще се сети, че има дъщеря, но не защото е започнал да я чувства близка, а защото търси по-комфортен живот за себе си.
Когато вървеше предаването "Имаш поща" на Гала, съм попадала на поне 5 епизода, в които точно този тип баща се явяваше стар и болен в студиото, посипваше главата си с пепел, молеше за прошка, плачеше..
Лично аз смятам, че пропастта и студенината между дете и родител години наред, не може да бъде стопена с магическа пръчица.
Знам го, защото аз и авторката сме едно и също дете...
"Знаят" се само налични факти.
Бъдещите прогнози не се "знаят", а могат само да се предполагат с различна степен на вероятност. 100% е сигурно за всеки само едно, да не го споменавам - всички го знаем кое е то.
Дали си и кое дете си е без значение. Тук ти обсъждаше какво би станало евентуално занапред при бащата. И бащата да беше, пак нямаше да си сигурна какво щеше да направиш след амнайсет години. Безсмислено е изобщо да се обсъждат подобни прогнози.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 16:24 от Judy

# 40
  • Мнения: 7 261
Никак не е сигурно, че бащата на авторката ще я потърси.

# 41
  • Мнения: 31 669
Сигурна съм, че като остарее ще се сети, че има дъщеря, но не защото е започнал да я чувства близка, а защото търси по-комфортен живот за себе си.
Когато вървеше предаването "Имаш поща" на Гала, съм попадала на поне 5 епизода, в които точно този тип баща се явяваше стар и болен в студиото, посипваше главата си с пепел, молеше за прошка, плачеше..
Лично аз смятам, че пропастта и студенината между дете и родител години наред, не може да бъде стопена с магическа пръчица.
Знам го, защото аз и авторката сме едно и също дете...

Толкова ми е познато...
Така се случи и при мен. Само че не му минаха номерата. Да си търси друга дъщеря, която да го обгрижва като е болен. Сам си кукува сега. Аз не му дължа нищичко.
Но това не значи, че бащата на авторката ще я потърси.
Човека е с възможности. Като остарее и легне болен ще си плати на някой да го гледа. А има и друго дете.

# 42
  • Мнения: 114
Момичета, благодаря за отзивите и подкрепата. Честно да ви кажа живот и здраве, когато имам свои деца, дори и тогава няма да пожелая никакъв контакт с него. Нали знаете, че човек все пак има някакви чувства, дали ще са любов, омраза или нещо друго. А аз изпитвам безразличие към този човек. Дори и грях да ми е, ако ще и да се случи най-лошото с него, нито ще ми е мъчно , нито ще отида. Все пак вие сте прави, той е човек с възможности и има и друго дете. За него са важни само бизнесът и парите, още и още и още. Нека! Нищо не е вечно! Дори и няма за какво да му прощавам, защото не му се сърдя за абсолютно нищо. Аз грехове към него нямам.

# 43
  • Мнения: 1 162
Lubi.Boni, не можеш да промениш факта, че този студен и за мен - напълно аморален човек, ти е баща, но можеш да отгледаш твоите деца по достоен начин. Отрицателният пример също възпитава много! Казват, че кръвта вода не става, но става и още как! Не го кани на сватбата - ще опорочи и този хубав ден и ще остави черен отпечатък. Заобгради се с добри приятели и отзивчиви хора. Подобни калпави бащи си плащат сметките, когато са стари и самотни и няма кой да им сипе една вода. Чак тогава, ако изобщо, осъзнават какво са направили.

# 44
  • Мнения: 8 937
Не се тормозете, не търсете вина в себе си защо не Ви обича. Повече от 20 години не съм виждала баща си, не знам къде е и жив ли е. Знам, че има друга дъщеря, която е по-малка от мен, но дори не знам името и.
Минах през всякакви периоди. Обвинявах майка си, себе си, него. Минах през фазата на връзките с женени възрастни мъже. Как ли не се наказвах.
Истината е, че това, че те не са добри бащи вече ни е лишило от твърде много. За себе си аз лично реших, че няма цял живот да страдам за неговите грешки и спрях да мисля. И да иска да ме види, за мен не е никой. Не му дължа нищо и нищо не очаквам.

# 45
  • Мнения: 861
Judy и Светлица,
Говорех за случаи, в които бащата не се интересува от детето и не иска да го вижда, както е било в нейния случай, но някой се изказа, че майката "била длъжна да организира срещите", а не дали да дава или да не дава детето. Естествено, че ако бащата иска да го види, има това право. Коментирах организацията от страна на майката, а не самата среща между дете и родител.

# 46
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Ами то е точно въпрос на организация - в решенията пише често дни и часове и откъде да се взема детето. Съответно родителят, на който са присъдени род.правата, следва да организира себе си и детето така, че да може другият родител да го вземе. Понеже съм се нагледала на случаи и опити за измъкване от това задължение. И жени има, дето не са цвете за мирисане и тормозят бащите в това отношение.
Както писахме вече - случаи има наистина най-разнообразни.
Слагам в скрит текст,тъй като е спам, не това е проблемът на авторката и тя не случайно не се и спира на този въпрос.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 11:04 от Judy

# 47
  • Мнения: 150
Аз имах тежка връзка с баща си като дете по ред причини. Рано напуснах дома по тази причина. После уж бяхме ок, но така и не станахме близки. С майка ми съм страшно близка. Баща ми при смъртта си пожела да се откажа аз от наследство в полза на сестра си и аз го направих, но за мен това беше върховното предателство, 10тина дена след като той почина, аз родих. Тоест в последните седмици на бременност, той ми го спретна това. Да ти кажа, на него съм му простила по един или друг начин, но винаги ще си остане някаква горчилка. А отношенията ни със сестра ми са направо кошмарни и не можем да общуваме и да си говорим. Вече две години я избягвам и така. Заради това ми е най-тъпо. Тези неща, според мен, не се преодоляват истински.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз имах тежка връзка с баща си като дете по ред причини. Рано напуснах дома по тази причина. После уж бяхме ок, но така и не станахме близки. С майка ми съм страшно близка. Баща ми при смъртта си пожела да се откажа аз от наследство в полза на сестра си и аз го направих, но за мен това беше върховното предателство, 10тина дена след като той почина, аз родих. Тоест в последните седмици на бременност, той ми го спретна това. Да ти кажа, на него съм му простила по един или друг начин, но винаги ще си остане някаква горчилка. А отношенията ни със сестра ми са направо кошмарни и не можем да общуваме и да си говорим. Вече две години я избягвам и така. Заради това ми е най-тъпо. Тези неща, според мен, не се преодоляват истински.

Така е, огорчението си остава в теб завинаги, но не трябва да му позволяваш да ни владее..

Просто продължаваш напред с хората, които те обичат.

Знам, че е трудно да преглътнеш, да забравиш, да простиш. Обаче трябва- за да съхраним себе си емоционално и да сме пълноценни за близките си всеки ден.

В нас винаги ще живее онова мъничко, жадно за внимание и обич хлапе, което има огромна празнота в душата си...

# 49
  • Мнения: 150
Да, така е. На мен ми е мъчно  за отношенията ми със сестра ми. Такъв тип родители разделят и кръв от кръвта. Авторката не пише нищо за полубрат си.

# 50
  • Мнения: 31 669
Аз не бих се отказала. Да му е гадно  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз не бих се отказала. Да му е гадно  Mr. Green

И аз не бих се отказала. Айде стига благороден мазохизъм...

# 52
  • Мнения: 24 467
А, то и аз. Откъде-накъде?!

# 53
  • Мнения: 114
Няма какво да ви кажа за брат ми, защото той не е виновен за нищо, просто е възпитан по такъв начин, че да получава всичко наготово, че винаги е бил задоволен с всичко и е научен да се държи зле с хората, само и само защото такъв пример е имал. Много пъти съм се опитвала да поддържаме връзка, но нещата не се получават.

# 54
  • Мнения: X
Ами... щом нещата не се получават, по-добре не се занимавай с брат ти, очевадно е защо. Важното е да си добре със себе си. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 111
Този човек можеш да го приравниш към графата позати. Това,че ти е биологичен баща не го прави такъв.
Имах една такава приятелка в гимназията, която прекрати отношения с баща си още тогава по същата причина. И сега от години си живее много по-добре, без неговите обиди и лошо отношение.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592

През цялото време упорито чакаш да се случи чудото и Пепеляшка да води бала.
Няма да се случи.
Примири се, изплачи го, забрави го.
Изживей собствения си живот - този човек те е създал, но... толкова. Не ти дължи нищо и нищо няма да ти даде, не го очаквай. Нито ти на него нещо дължиш - не се бутай да му даваш, той не иска. Гадно е, но... е факт.

Общи условия

Активация на акаунт