Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 776
  • 769
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 165
МИОКИ
След една определена възраст започнах да качвам прогресивно на корем, въпреки че съм слаба като цяло. Откакто открих причината и взех мерки, талията ми се "сви" и корема прибра. Със сигурност не е признак на възраст, а на заболяване.

би ли споделила bouquet

# 151
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
След 40 започва рязко напълняване около кръста и много жени добиват типичната лелска снага - гърди, корем, бедра, всичко става една обща маса.
То това не е от възрастта точно. Напълняването в средната част на тялото е признак на заболяване.
Не съвсем.
Метаболизма се забавя, предменопауза, менопуза, промяна в хормоналния баланс.....

Според мен не килограмите са важни, а фигурата. Освен нея косата, зъбите, естествено дрехите и кожата я слагам накрая. Реално там нещата са най-необратими, затова ще наблягам на останалото.
Разбира се, че в съвкуоност от много фактори.И точно защото е съвкупност трябва да бъде комплексно, липсата на който и да е от факторите, които изграждат съвкупността  намалява ефективността и.
Голям спор с тези килограми  и увисвания.
Не е едно и също да смъкнеш 5 кг обща телесна маса и 5 кг мазнини .
И да -5 кг не са гаранция за по младежки вид, нито +5 за лелински.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 09:30 от sl

# 152
  • Мнения: 18 542
Съвсем просто - спрях да ям въглехидрати. Не само добавената захар, ами и всички храни, разпадащи се до прости захари от метаболизма. Единствено протеини и мазнини са ми в ежедневното меню.
Първо се освободих от излишната вода, а след това лека-полека паласките и корема ми се прибраха и спряха да изскачат от колана на дънките.

Имам и доста други положителни ефекти като спиране на косопада, който ме преследваше последната година и половина, заглаждане на кожата на цялото тяло и "по-спокоен" вид някак, не така червендалеста. Освен това кожата на краката под коленете ми беше започнала да става по-суха и да стои "изпръхнала" последните години. Този ефект също изчезна.
С две думи, само положителни промени и върху здравето и върху външността. Peace

# 153
  • Мнения: X
Е то всеки си изхожда от собственото телосложение, забравяйки, че 5 кила на един стоят като 10 на друг. Отделно, че едно е да трупнеш на кльощава фигура и да позаоблиш, съвсем друго на обла и да я закръглиш. В крайна сметка нагласата трябва да се промени, няма как 40+ годишното тяло (раждало деца), да е като на 20-30 мома.

# 154
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Mиоки,
Начина на  хранене е фундаментален няма спор, ( от години съм вегетарианка , години  преди  това съм  била  и веган и много внимавам как и с какво се храня), но той не може  да спре хода на времето и да отмени периоди като пременопауза и менопауза., които за някои започват в края на 40 те.

# 155
  • Мнения: 18 542
О, изобщо не твърдя, че връщам времето назад или че ще избегна менопаузата когато ѝ дойде времето. Говоря, че след спирането на захарта виждам значително общо подобрение на моето тяло, спрямо предишното му състояние. Не твърдя, че съм се подмладила ни най-малко, но определено съм в пъти по-добра форма за възрастта си, отколкото бях, въпреки, че съм остаряла с цяла година.
И нито съм съсухрена от слабост, нито съм тип "лелка" за сега поне  Grinning.

Идеята е не да ставаме по-млади, а да сме в най-добрата си възможна форма за възможно най-дълго време. Peace

# 156
  • Мнения: 31 151
Като споменахте иглена мезотерапия дали някой ползва дермаролер за лице - аз имам от година може би и никога не намерих време да опитам:

Аз ползвам дермаролер от една година и съм много доволна. Грижите по почистването му обаче трябва да са маниакални и мако затрудняват, осве това се ползва само 4 пъти един и после се изхвърля и се купува нов.

# 157
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Идеята е не да ставаме по-млади, а да сме в най-добрата си възможна форма за възможно най-дълго време. Peace
Да това да изглеждаме на максимума от възможностите , които са ни генетично заложени е и моята цел.
Нито мога да спра времето, нито да променя генетиката си.

# 158
  • Мнения: 8 519
Какъв е смисъла на дермаролера ? Не разранява ли кожата с тези иглички ?

# 159
  • София
  • Мнения: 10 309
Като споменахте иглена мезотерапия дали някой ползва дермаролер за лице - аз имам от година може би и никога не намерих време да опитам:

Аз ползвам дермаролер от една година и съм много доволна. Грижите по почистването му обаче трябва да са маниакални и мако затрудняват, осве това се ползва само 4 пъти един и после се изхвърля и се купува нов.

Дени, точно заради почистването, още му се чудя... на мен ми казаха, че се сменя след 10-15 процедури.

Какъв е смисъла на дермаролера ? Не разранява ли кожата с тези иглички ?

Вкарваш полезни вещества по-навътре в кожата.

# 160
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Като споменахте иглена мезотерапия дали някой ползва дермаролер за лице - аз имам от година може би и никога не намерих време да опитам:

Аз ползвам дермаролер от една година и съм много доволна. Грижите по почистването му обаче трябва да са маниакални и мако затрудняват, осве това се ползва само 4 пъти един и после се изхвърля и се купува нов.

Дени, точно заради почистването, още му се чудя... на мен ми казаха, че се сменя след 10-15 процедури.

Какъв е смисъла на дермаролера ? Не разранява ли кожата с тези иглички ?

Вкарваш полезни вещества по-навътре в кожата.
И не само. Предполага се, че тези микро ранички стимулират тялото да отделя повече колаген, еластин и хранителни вещества, за да възстанови здравината и целостта ѝ и така се подобрява състоянието.

# 161
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Аз също съм ЗА спорта но някак си преосмислих тренировките и ги промених силовите  с по леки тежести и йога. Ограничих кардиото само до 10 мин. За загрявка. Това защото видях измъчените физиономии на дамите по кардиоапаратите които с цената на всичко въртят колелото по час и повече😁 за себе си просто видях че кардиото не разхубавява след 40те но може би това е друга тема.

# 162
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз, колкото и да качвам, си запазвам разликата талия/ханш - 30см. Може би и затова не ми личи толкова огромната разлика от 10 кила отгоре.
Обаче, след 43-4 ръцете ми наедряха и сега не мога да си обличам саката. Едно, че имам много мускули, но и мазнините се насъбраха. Преди никога не съм трупала на ръце. Обаче за сефте съм сложила и на бюст и там също не ми стават ризите и саката. Като цяло обаче всичко е съразмерно.
Но приемам съвети за ръцете!

# 163
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Единствено протеини и мазнини са ми в ежедневното меню.
Първо се освободих от излишната вода, а след това лека-полека паласките и корема ми се прибраха и спряха да изскачат от колана на дънките.

Имам и доста други положителни ефекти като спиране на косопада, който ме преследваше последната година и половина

при мен минаването на протеинова диета ми усилва косопада Sad късметлийка си, че при теб е обратното

# 164
  • Мнения: 18 542
при мен минаването на протеинова диета ми усилва косопада Sad късметлийка си, че при теб е обратното
Аз не съм на протеинова диета. Протеините ми са "нормално" количество - около 70-90гр дневно, което се води нормално за моята възраст, тегло и активност. Основната част от храненето ми са мазнините и премахването на въглехидратите.

Общи условия

Активация на акаунт