Как да му помогнем?

  • 4 238
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28 869
Нединка, това казвам и аз - всеки да си гледа собственото дете, а не като авторката да се опитва да дава акъл за чуждите.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 433
горкото детенце
от поста не разбрах, детето има ли джи-пи, ходят ли на консултации
би трябвало лекарят да разбере, ако детето изостава психомоторно, пък и това, че майката явно има нужда от психологична подкрепа
това, с ненамесването в личния живот....наскоро имаше случай в който семейство държеше трите си дъщери затворени вкъщи, без да ходят научилище и без да излизат навън...дядото, който се опита да спаси внучките си, беше убит от дъщеря си и от зет си.....най-голямата беше на 17г и не беше излизала в "големия, лош свят"
понякога навременната намеса би могла да спаси живот или най-малкото да предотврати големи трагедии

# 62
  • Мнения: X

понякога навременната намеса би могла да спаси живот или най-малкото да предотврати големи трагедии
Права си, но тази намеса трябва да се случва само от компетентни, оторизирани институции, които действат в съответствие с ясно определени норми. В противен случай, ако Пенка и Генка тръгнат да се месят, ще стане мазало.

# 63
  • Мнения: X
А, как става намесата на компетентни лица и органи, като за майката и бащата да си шамарят детето явно е ок, и проблем не виждат?
Baby b, насилието над децата не трябва да се толерира.
Защо в прав текст не кажете на майката, че ако не спре с това, може да има проблем, пък тя да го разбира , както иска. И без това пишеш, че държанието към детето прави впечатление не на един човек, около тях.
Кой както иска и с каквото иска да си храни детето, но не е нормално 3 годишно дете да седи вързано в количката, защото е много палаво, да бъде държано вкъщи “докато се научи, как да се държи”, и да се шамари.

# 64
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
И при храненето има крайности, тогава също трябва да има намеса. Колко деца починаха, или са с тежки анемии и усложнения, заради строги режими, веганство и прочее?

# 65
  • Мнения: 101
Последно ми каза, че ще запишат детето на градина. Предполагам, че след това ще има разговори и посещения от социален работник, но по-важното е, че детето най-накрая ще излезе от вкъщи

# 66
  • Мнения: X
А, как става намесата на компетентни лица и органи,
Обикновено, правилата за тази намеса са ясно написани в съответните закони и подзаконови актове. Следователно, интересуващият се може да ги прочете и да действа съобразно предписанията им.

# 67
  • Мнения: X
А, как става намесата на компетентни лица и органи,
Обикновено, правилата за тази намеса са ясно написани в съответните закони и подзаконови актове. Следователно, интересуващият се може да ги прочете и да действа съобразно предписанията им.
Това, което имах предвид е, че няма как родителите да получат помощ от където ѝ да било, ако отричат че има проблем и не искат да споделят, и да потърсят помощ. Било то с лекар, Педиатър, психолог, социален работник и т.н.
Авторката написа, че бащата изцяло подкрепя методите за възпитание на майката.

# 68
  • Мнения: 5 986
Някой от вас има ли реална представа от гледането на дете с аутизъм или въобще дете със здравословни проблеми.
Не може да съдите без да знаете какво е истинското положение при това дете.
Най-обичам хора при които живота върви стандартно да си мислят, че всичко им е ясно и че трябва да се месят във всичко което е различно от техните разбирания за нормалност и да спасяват деца.
Ако това дете е с аутизъм бедна ви е фантазията в какви ситуации може да се окажат детето и близките му. Всъщност това, което на вас ви е странно и си мислите, че е тормоз може да е единствения начин детето да бъде контролирано така, че да не нарани друго дете, себе си или да не предизвика агресия към себе си. При такова дете рязането на нокти може да е истинско изпитание и за детето и за майката, а вие даже и майката диагностицирахте. След като не сте в близкото обкръжение на детето и семейството му не си мислете, че ще направите добро, когато с намесата си може много да навредите.

# 69
  • Мнения: 101
Рори72, ако детето има здравословен проблем, повярвайте ми, че и родителите не го знаят. Аз смея да твърдя, че съм много деликатен човек, не се бъркам ей така в чуждите работи.
Както казах живеем в чужбина. Майката и бащата на детето не говорят езика и това е оправданието да не заведат детето на лекар, нищо че хиляди пъти сме им предлагали помощта си.

# 70
  • Мнения: 5 986
Байби защо си мислиш, че всички родители с голям кеф развяват диагнозите на децата си. Никой не обича непознати или малко познати хора, дори деликатно и добронамерено да му бърка с пръст в раните.
Пример с мен ще дам. Вече имах две инсеминации зад гърба си, когато на доброжелателите обяснявах, че пия кортикостероиди заради алергии и отлагаме бебеправенето за друг период. Детето ми има диагноза в спектъра и дори в училището не съм я обявила, защото се справихме с дефицитите, които касаят участието в училищния живот.

# 71
  • Мнения: 101
Говоря, защото съм сигурна, че детето няма диагноза! Никога дори не ми е хрумвало, че на детето му има нещо, въпреки истериите му. Никога не съм питала или разпитвала майката. Тя сама започва разговор за “проблемното”си дете. Тя говори само за това, независимо пред кой, няма значение дали вижда даден човек за пръв път. Именно за това си спечели гнева на много хора. Детето крещи, плаче и се тръшка в количката, а тя с усмивка казва “ето вижте го, като ненормален се държи, само бера срамотиите с него, как да го пусна да си играе?!”

# 72
  • София
  • Мнения: 12 654
Пред кои толкова много хора говори майката, след като не говори езика и не се събира с хора?

# 73
  • Мнения: 101
Пред мои приятелки, когато мине през парка или кафето където обикновено се събираме

# 74
  • София
  • Мнения: 38 206
След като си в чужбина, ти познаваш институциите и знаеш реда, защо си дошла тук да ни питаш какво да правиш?
Ако си решила да ги докладваш - докладвай ги.
Ако смяташ, че не е редно, че може би ще им навредиш - недей.
Приеми нещата такива, каквито са, дай си сметка какви ще са последствията, ако се намесиш и накрая престани да се занимаваш с това.

Общи условия

Активация на акаунт