Как да му помогнем?

  • 4 267
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 086
Няма значение какво казва майката пред чужди хора. Щом си в чужбина вероятно знаеш, че твой сигнал може да доведе до отнемане на детето. Това ще съсипе няколко живота дори и впоследствие да се докаже, че сигнала е бил неоснователен. Можеш ли да носиш такава отговорност за цял живот?
Като не харесваш тази жена не общувай с нея.

# 76
  • Мнения: 101
Хайде прочети коментарите ми и тогава пак давай мнения, става ли?

# 77
  • Мнения: 6 086
Не става. Пуснала си тема, имам мнение и го пиша.

# 78
  • Мнения: 101
Кое не става? Да се и информираш, преди да дадеш мнение ли?

# 79
  • Мнения: X
Това, което имах предвид е, че няма как родителите да получат помощ от където ѝ да било, ако отричат че има проблем и не искат да споделят, и да потърсят помощ. Било то с лекар, Педиатър, психолог, социален работник и т.н.
Авторката написа, че бащата изцяло подкрепя методите за възпитание на майката.
За болднатото, да, вярно е, че ако родителите отричат, че има проблем и не търсят помощ, е много трудно да получат такава. Но, те все пак не живеят изолирани. Имат съседи, колеги, роднини, които, ако са искрено загрижени, могат да сигнализират съответните институции. Лошото е, че работещите в тези институции би трябвало да са компетентни, а в повечето случаи са жива трагедия.

Хайде прочети коментарите ми и тогава пак давай мнения, става ли?
Хайде ти включи поне за минута на мисловен процес. Става ли? И вземи прочети поста на Рори по-внимателно.

И спри да си тикаш носа, където не ти е работата. Била деликатен човек. Я не ме разсмивай. Освен да клюкариш майката във форума, с какво всъщност си ѝ помогнала? Когато човек иска да помогне, не плямпа на селския мегдан, а намира начин да действа.

# 80
  • Мнения: 13
Привет , моят племеник е с аутизъм . Сестра ми живее в Англия от  7 год. . На детето поставиха тази диагноза когато беше на 2 год. Не знам , не мисля че това дете за което пише авторката е с аутизъм  , съдейки поведението на племенника ми . Според мен “Baby b” майката е податлива , настоявай още да го заведете на лекар тя ще се пречупи..

# 81
  • Мнения: X
А според мен, самата майка се нуждае от помощ. Не зная дали страда от депресия или друго, но определено не е добре и това рефлектира върху детето.

# 82
  • Мнения: 29 323
Кое не става? Да се и информираш, преди да дадеш мнение ли?

Това важи най-вече за Вас преди да се бъркате в чужди работи!

Като каква точно се явявате на майката? ....или просто позната от улицата?

# 83
  • София
  • Мнения: 1 433
не виждам защо се нахвърляте върху авторката
момичето търси съвет и си сверява "часовника", не е хукнала да алармира социалните, което е могла да стори
като се случи сакатлък с дете, всички почват друга песен-как всички са бляли, и са си гледали в своята паница, как никой не ни е чул, ни е видял, ни разбрал...
след дъжд качулка....обикновено
колко деца и майките им станаха жертва на подобно берзаличие и безхаберие
така че по-добре момичето да търси съвет тук...
хубаво е че детето ще тръгне на градина, там поне ще забележат ако има нещо...
горкото мъниче

# 84
  • Мнения: X
Baby b, това дете не ходи ли на косултации при лекар?
Щом ще започва градина, там нещата ще лъснат. Възпитателите наблюдават децата. Това че е стресирано, нервно и че го шамарят,  няма да обягне на персонала.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 14:50 от Анонимен

# 85
  • Мнения: 101
От година някъде не е ходило на лекар. А в детската градина съм убедена, че родителите ще си имат неприятности със социалните. Целта ми беше да и помогна да реши проблема, а не да бездейства и да се налага намеса.
А що се отнася до това коя съм, за да се меся, ще кажа само, че съм единствения човек тук на който родителите на детето могат да разчитат.

# 86
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Стига с това сверяване на часовника!
Само по виждане за малко навън и няколко изречения от майката, няма как да се прецени ситуацията, камо ли във форум да се даде адекватно мнение.

Аз знам какво е да имаш дете аутист: на близка приятелка синът й е аутист и с моето дете бяха заедно в ясла, та от съвсем малък го познавам и знам колко е трудно.
Също знам, че ако родителите отричат, няма как да се направи нещо.

И какво значи “ще си има проблеми със социалните”?
Те не получават заплата, за да правят проблеми, а да преценяват дали детето е в риск и да вземат мерки.

# 87
  • София
  • Мнения: 11 483
Изобщо не е сигурно, че майката шамари детето. Това се появи по-късно в разказите на авторката. Сигурно в желанието и да и се каже, че тя е правата.

# 88
  • Мнения: 101
Така е, прави сте! Скучая и реших да драсна някой ред, измислям си истории, украсявам, само и само да бъде на моята. Аз съм съвършена майка, всички останали не струвате! Децата трябва да си ги гледате така, както Аз считам за правилно, в противен случай сте некъдърни и немърливи..

Едно е да не съм съгласна с това, че някой е захранил детето си със сок на 3 м, или пък му пуска детски от 5 м възраст, съвсем друго е това, което съм описала. Но както и да е, гледайте си само вашите деца и си затваряйте очите за всичко случващо се извън вашето семейство, защото рискувате  някоя мама да ви сметне за такава, каквато не сте Wink

П.п това е анонимен форум, в който някой си споделя дадена история. Никой не знае дали е истина или лъжа, само може да се гадае. Така че нека се придържаме към това, което е написано, защото почнем ли да гадаем, темата се измества и се получава един махленски спор, абсолютно излишен. Приемете написаното за истина, не гадайте и не предполагайте, ако можете да дадете съвет добре, ако ли не-не пишете глупости
Хайде със здраве!

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 17:07 от Baby b

# 89
  • Мнения: X
И, като джафкаш в един анонимен форум, с какво помагаш на детето или на майката? ОК, видно е, че и детето, и майката се нуждаят от помощ и подкрепа. С какво писаниците ти тук им помагат? Поговори ли с близките ѝ, за да обсъдите дали и как можете да помогнете? Потърси ли съвет от лекар, психолог, социални работници за помощ? Като си толкова загрижена, действай, а недей само да цъкаш с език като бабичка от пейката пред блока

Общи условия

Активация на акаунт