НПМГ - 4

  • 41 771
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 3 558
6 часа АЕ в 9 клас е супер.

# 421
  • Мнения: 706
Да, това ясно, но защо М е преди Ф Simple Smile Паралелката нали си е физика? Ако е тази, значи нямаме второ желание Simple Smile той на обл. кръг на олимпиадата беше болен и не отиде, на тази по химия има според мен достатъчно точки, за да влезе, но не ми даде да пишем нито една от двете паралелки, заради биологията Simple Smile
Аз исках да сложа СХН най-отпред, но точно с него гледахме плановете тогава и видяхме, че математиката е само + 1 час отгоре, а той си искал повече часове, та тази паралелка слезе надолу.
Гриийн, и при вас ли не е АЕ Ф М?

# 422
  • София
  • Мнения: 3 558
ТришаР, а на състезанието по физика на НПМГ ходил ли е?

# 423
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Обърнахте ли внимание,че часовете по музика и ИИ са разделени по срокове,а не са вкарани  само в първи или само във втори срок.Много ми хареса това.Хубаво е децата да имат такива часове ,в които да поемат глътка въздух през цялата година,а не да са съсредоточени само в единия срок.
Триша,точно профилите с математика,физика и СХН имат повече часове по математика в сравнение с биологията и химията.Давам ти пример:физика и СХН за 9 клас имат общо 6 часа математика седмично,а математиките -9,5часа.За разлика от тях профилите с биология и химия са с по 4 часа М седмично.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 20:54 от Вилиан

# 424
  • София
  • Мнения: 13 198
ТришаР, в таблицата са си дадени профилите, първи е физика, а втори е математика. Така си е и сега. Физиката е с повече часове от математиката.
Вилиан, те са по половин час на седмица на срок, затова ги делят. Не знам как е сега, но дъщеря ми имаше единия срок ИИ, другия срок Музика, същото беше с ИТ и Информатика в 8 клас.

# 425
  • Мнения: 706
ТришаР, а на състезанието по физика на НПМГ ходил ли е?
Не, харесва много и физика, и химия, но си му е любов математиката най-много. Искаше паралека МАТ + физика или МАТ + Химия, но никъде няма Sad
ТришаР, в таблицата са си дадени профилите, първи е физика, а втори е математика. Така си е и сега. Физиката е с повече часове от математиката.
Да, но виж как излезе при избора - все едно първо МАТ... той така ѝ се зарадва и аз хем бях гледала, че няма такава, както и да е Simple Smile

# 426
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Vache,при нас музиката и ИИ бяха сложени само втория срок.Определено при вас е било по-добре разпределено.

# 427
  • София
  • Мнения: 3 558
Триш, при нас си е както сме очаквали, но наборът ходи на състезанието по физика.

# 428
  • София
  • Мнения: 7 022
Аз с голямо нетърпение чакам да видя УП на 11ти клас. Не съм единствената, предполагам. Smirk

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 21:32 от Слънчевата

# 429
  • София
  • Мнения: 13 198
Аз с голямо нетърпение чакам да видя УП на 11ти клас. Не съм единствената, предполагам. Smirk
Аз пък нямаше и да разбера, че ще ги пуснат Wink Simple Smile Добре, че прочетох Simple Smile

# 430
  • София
  • Мнения: 7 022
Хахаха, Ваче, ми любопитни сме! Всичко ново и първо при/с вас се случва.
Хубаво е, че поне пуснаха жокер за седмокласниците! Wink

# 431
  • София
  • Мнения: 3 463
Аз с голямо нетърпение чакам да видя УП на 11ти клас. Не съм единствената, предполагам. Smirk
Раздел А е ясен - няма нищо за гледане. За всяка паралелка по два профила също са ясни и са задължителни, а третият детето само го избира.
Ако наистина нещо Ви интересува, мога да Ви изпратя презентацията, която децата имаха, за да се ориентират и да изберат профил. Подробна беше и добре описваше всичко - т.е. всички избори, които децата са имали, а не какво са избрали. Самата презентация беше направена за родителите. На децата всичко е обяснено на някакви сбирки, но как точно са били организирани не зная.

# 432
  • София
  • Мнения: 7 022
Валя, благодаря, аз съм ориентирана вече горе-долу, но да, ще ми бъде интересно да видя изборите, които са предложени.
Но си мисля, че с това профилиране родителите започват да се притесняват още от 7 клас и щеше да е хубаво, гимназията да онагледи какво предлага. Дори мисля, че би било добра реклама , не че е нужно да се рекламират... Grinning

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 15:36 от Слънчевата

# 433
  • София
  • Мнения: 997
Момичета, по какъв начин ще се разпределят приетите деца в два класа с един и същ профил в 8 клас? Когато подаваме заявление за втори чужд език, има ли нещо като квоти и съответно да не се изпълнят желанията при запълнени бройки?
Споделете отзиви за учителите по НЕ, ИЕ и РЕ, на нас и трите ни харесват. Надявам се да попаднем на добър учител.

# 434
  • Мнения: 440
Момичета, по какъв начин ще се разпределят приетите деца в два класа с един и същ профил в 8 клас? Когато подаваме заявление за втори чужд език, има ли нещо като квоти и съответно да не се изпълнят желанията при запълнени бройки?
Споделете отзиви за учителите по НЕ, ИЕ и РЕ, на нас и трите ни харесват. Надявам се да попаднем на добър учител.

Синът ми завърши преди три години. За втори чужд език избираха от НЕ/АЕ, РЕ, ИЕ. Нямаше квоти и класиране. Синът ми учеше НЕ и желанието на повечето деца от класа беше за АЕ. Имаше и ИЕ , но по-малко. Само той беше избрал РЕ, но това не беше проблем. Учеше в сборна група, с деца от другите класове. Дано няма промяна, все пак са минали години.

Общи условия

Активация на акаунт