НПМГ - 4

  • 41 931
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 480
Не намирам страницата на училищното настоятелство във фейсбук. Може ли помощ!

# 91
  • София
  • Мнения: 7 049
Страницата не е актуализирана от 2018.
https://m.facebook.com/un.npmg/?locale2=bg_BG

# 92
  • София
  • Мнения: 8 275
Дидева, но до колкото разбрах различна е логиката - "учебните планове са година за година... гледали сте учебните планове по старата програма" Бях сравнявала в ексела различните профили (БХ+АЕ, БХ+М, ХБ+А, ХБФ с НЕ), за да се ориентирам... Младежът "играеше" за 4те с изпитите по Б и Х. Особено за двете БХ внимателно гледах да видя разликите.

NPMG.bg/Организации/Настоятелство/ и там е този линк:
https://npmg-un.org/

Не че има много информация.

# 93
  • Мнения: 21 455
Дидева, но до колкото разбрах различна е логиката - "учебните планове са година за година... гледали сте учебните планове по старата програма"
Ами, те файловете с ДПП, където са посочени ПП все още могат да се намерят в нета. Даже на страницата на училището може да се види как предметите са посочени като профилиращи в УП за осми клас и после внезапно изчезват в този за девети.

# 94
  • София
  • Мнения: 8 275
Да, изчезнаха, аз още миналата година питах класната, но не получих задоволителен отговор.

# 95
  • София
  • Мнения: 7 049
Десем, план-приемът е приет със заповед на Кастрева!
Сега кой и чия заповед нарушава, не знам!
Кастрева позволява да й нарушават заповедта или Директорът на НПМГ не се интересува, че нарушава нечия заповед? Само на този въпрос ще искам да ми отговорят!

# 96
  • Мнения: 204
Освен това не бива да слагаш всички яйца в една кошница. Трябва да има и резервен вариант. НПМГ е страхотно училище, но броят на местата в паралелките все пак е ограничен.
Точно това ми е мисълта. Разбирам, че по химия ще получи най-добра подготовка в НПМГ, но ако категорично откаже паралелката с немски ми остава само 1 паралелка и шансовете никак не са големи....

# 97
  • Мнения: 204
Като алтернативи миналата година гледахме 119-то, 134-то и ПГ"Асен Златаров" - където намерихме прилични лични отзиви сред познати. В резултат - моят план Б беше училище с рядък чуждоезиков профил и вариант школи/уроци по химия извън училище.
Ако целта е медицина след гимназията - почти сигурна е нуждата от уроци, където и да учи детето.
ами поне засега не се е насочил към медицина изобщо. просто химията му харесва. аз мисля че по-скоро в посока химия и дейности свързани с опазване на околната среда ще му паснат отколкото медицина (ужасява се като му взимат кръв Grin )

# 98
  • София
  • Мнения: 8 275
laseine, химията е +Биология  в НПМГ.
Моят също искаше химия, приеха го с Биология (паралелката с НЕ, беше след това), но сега харесва повече Биологията.

Слънчевата, аз съм се зарекла следващият път да съм с доказателствен материал. На срещата с директора не бях подготвена, преди това класната не успя нищо да обясни.

# 99
  • Мнения: 292
Привет на всички,
как върви при вас онлайн обучението?
При щерката (10 клас) е сериозно и почти по всички предмети си имат видео уроци и като цяло се спазва програмата а часовете са по 30 мин.
При щерката има само 2-ма учители, които не провеждат онлайн уроци, но те винаги дават задания, домашни, проекти и стриктно следят за изпълнението.
При вас как е?

# 100
  • София
  • Мнения: 7 049
В 9 клас се работи по седмичната програма със съответните видео часове. Само един учител не използва тази опция, но изпраща материалите си в moodle. Вървят изпитвания и тестове, пишат се оценки. Като цяло не виждам разлика от присъственото обучение, освен в продължителността на часовете.
Дори смятам, че изпълнението на дом.работи е по-стриктно, защото се изпращат на преподавателите, а те от своя страна изглежда имат повече време и възможност да ги проверят, защото за всяко домашно се изпраща и обратна връзка. То може и досега да я е имало, но не съм била информирана. Joy

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 719
И при нас - 8 клас върви нормално. Има и онлайн уроци и такива , които пращат презентации и други материали. Синът ми си е нормално натоварен и вече има доста оценки.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 007
Здравейте, какви езици се изучават в НПМГ като втори чужд език и доволни ли сте от учителите по тези езици?

# 103
  • София
  • Мнения: 3 480
Като втори има вариант за английски за децата, на които първи им е немски. За децата с първи АЕ - вариантите са немски, руски и испански. При нас няма оплаквания от учителите по втори чужд. Но часовете са малко и не може да се очакват чудеса.

# 104
  • София
  • Мнения: 3 560
Знае ли се нещо за изпита на НПМГ по физика, химия, биология и география? Евентуална промяна на датата и дали въобще ще го има?

Общи условия

Активация на акаунт