Първият ден от болничния вече няма да се плаща

  • 6 071
  • 209
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 54 045
Лечение може да получиш и ако си внасяш сам здравните осигуровки.
Но тук се коментират болнични, а те са само за хора на трудов договор. И здравните вноски покриват този риск за временна нетрудоспособност.
За мен продължава да е нелогично работодателят да ми внася осигуровки за този риск, а после и да ме обезщетява за същото.

# 196
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Зари65 според мен това ще накара много хора да се замислят преди да излизат в болнични за един ден защото не са спали добре или са препили предишната вечер.
Това е мое лично мнение и го споделям в форум тоест нищо ангажиращо и задължаващо.

# 197
  • Мнения: 13 098
А откъде черпиш тези данни, че това е масова практика, източник ще е добре да посочиш, както разбирам не живееш в бг и няма как да имаш лични наблюдения за реалността.

# 198
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Не разбирам за какво трябва да посочвам източник за личното ми мнение Simple Smile . Не пиша научна статия, а коментирам в форум.

# 199
  • Мнения: 13 098
Мнение, макар и лично се аргументира, а заемките на фразите на вносителите на тази промяна за мен не са лично ммение.
А очевидно е, че много неща не разбираш по дадената тема.

# 200
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Никаква идея за какви заемки говориш, не е нужно всяко мнение да се аргументира. Спазила съм всички условия за писане в форум и не категоризирам както правиш ти. Спазвам добър тон и други форумни правила.
Не ме интересува личното ти мнение относно това какво аз знам или не знам, по дадена тема, но имаш право да го споделяш Simple Smile .

# 201
  • Мнения: 54 045
То е ясно, че е с цел ограничаване на злоупотреби, какви аргументи още?
На моя въпрос никой не отговаря.
Защо ще плаща болнични по принцип, няма значение колко дни, работодателят?

# 202
  • Мнения: 68 349
Отпадна това решение за първия ден...защо го коментирате...

# 203
  • Мнения: 54 045
Отпадна, да, предложение беше.

# 204
  • Мнения: 20
Здравейте искам да попитам има  ли разлика в изплащането на   болничия като пари, дали е по време на бременност или обикновен болничен. И ако знаете ако на 610 лв ме осигуряват какъв болничен ще взема

# 205
  • Мнения: 54 045
Няма разлика. 80% от заплатата.
Има разлика само, ако болничният е за трудова злополука, 90%.

# 206
  • Мнения: 1 842
Супер, те защото много плащат... Grinning

# 207
  • Мнения: 51
Здравейте, болничния ми за майчинство от педиатъра е от 4.08.2020 до 24.09.2020. Кога трябва да ми се изплатят парите за август месец. Благоддаря предварително.

# 208
  • София
  • Мнения: 38 199
На 15 дата по принцип.

# 209
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте, болничния ми за майчинство от педиатъра е от 4.08.2020 до 24.09.2020. Кога трябва да ми се изплатят парите за август месец. Благоддаря предварително.

Зависи кога е подаден към НОИ. Щом е от август - срокът за Работодателя е 10 септември- от там смятай още 15 дни - толкова е срока на НОИ - та в най-лошия случай към 25 септември.

Общи условия

Активация на акаунт