Постоянно главоболие

  • 2 406
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте!
От около 2 седмици имам някакво непрекъснато главоболие, ужасно е, непоносимо е чак. Пия всякакви болкоуспокояващи, които облекчават болката изключително трудно, почти не ми действат. Ходих в Окръжна болница и ми пуснаха кръвни изследвания, правиха ми скенер на главата и ме прегледа невролог. Изследванията и скенера са добри, няма нищо. Невролога ми каза, че имам прещипан нерв в началото на врата, от който идва и болката. Самата болка е пулсираща и стягаща, основно ме боли главата отзад и от лявата страна, понякога в редки случаи и челото, но е много силна. Ходих и на очен, каза ми, че съм за очила с десен диоптер 0.5+ и ляв 0.25+, каза ми, че е съвсем малко. Невролога ми каза да пия 10 дни Ибулек 600мг и Дефинакс 200мг, както и да ходя на масажи. Пия ги от 3 дни и няма никакво подобрение. Не знам какво да правя. Според вас да потърся ли и друго мнение? Жена на 22 години съм.

# 1
  • Мнения: 46 492
Щом няма подобрение, отивай пак.

Имах подобни болки в продължение на няколко месеца. Оказа се плексит. Пробвай да намажеш с Волтарен или Диклак тази зона. Ако има кой, нека го втрие с лек масаж. После се облечи топло. Ако е това ще почувстваш почти веднага облекчение.

# 2
  • Мнения: 3 782
Проблеми със зъбите?

# 3
  • Мнения: 10
Щом няма подобрение, отивай пак.

Имах подобни болки в продължение на няколко месеца. Оказа се плексит. Пробвай да намажеш с Волтарен или Диклак тази зона. Ако има кой, нека го втрие с лек масаж. После се облечи топло. Ако е това ще почувстваш почти веднага облекчение.

Мазах се, сестра ми ме разтри хубаво, но не ме облекчи, но няма да спирам с мазилата.

Проблеми със зъбите?

Миналата година ходих последно на зъболекар профилактично, здрави са, нямам оплаквания.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Пиеш ли противозачатъчни / имаш ли спирала?

# 5
  • Мнения: 2 480
Кръвното и очното налягане как са?

За друго мнение препоръчвам д-р Весела Хинкова от Софиямед. Идеално се справи с моето главоболие.

# 6
  • Мнения: 3 782
Не че нещо, ама миналата година беше преди 11 месеца, така че е хубаво да отидеш пак сега. При мен уж сезонно главоболие с кризи се оказа именно от зъб, който не ме болеше дори. Просто един ден се разпадна на съставните си части. Не го изключвай като вариант. Впрочем и мен ме болеше отзад и отиваше наляво към челюстта и слепоочието.

# 7
  • Мнения: 10
Пиеш ли противозачатъчни / имаш ли спирала?

Не.

Кръвното и очното налягане как са?

За друго мнение препоръчвам д-р Весела Хинкова от Софиямед. Идеално се справи с моето главоболие.

Добре са ми, благодаря ти!

Не че нещо, ама миналата година беше преди 11 месеца, така че е хубаво да отидеш пак сега. При мен уж сезонно главоболие с кризи се оказа именно от зъб, който не ме болеше дори. Просто един ден се разпадна на съставните си части. Не го изключвай като вариант. Впрочем и мен ме болеше отзад и отиваше наляво към челюстта и слепоочието.

Права си, отдавна си беше, но понеже нямам оплаквания, та затова не съм ходила скоро. Много ходения по болници ми се насъбраха, като приключа с тях ще ходя и на зъболекар. 😊

Общи условия

Активация на акаунт