Избор на столче за кола - 3

  • 41 226
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 869
Здравейте,

Имам въпрос за столчетата на макси кози - имам количка, която не е на тази марка, но с адаптори може да се използват столчета за кола на макси кози, сайбекс и др. Гледам също и летни колички, като една от тях е на сайбекс. Според сайта е съвместима само със столчета на сайбекс. Чудя се щом с едни и същи адаптори могат да се ползват макси кози и сайбекс - това дали значи автоматично, че столчетата на макси кози могат да се ползват с количка на сайбекс, или логиката ми е тотално грешна? Thinking

# 301
  • Мнения: 74
Здравейте Simple Smile

Изчетох куп характеристики, плюсове и минуси, сравнявах ADAC оценки на (имам чувството) хиляди столчета и въпреки това се чувствам адски объркана и не знам кое столче, в крайна сметка, да купя. Засега съм се спряла на 5-6 модела, но не съм сигурна кое е най-добро от тях. Иска ми се да мога да го ползвам от самото раждане, т.е. -  от 0-4г. (от коло 45-50см до 105см), а не от 6-тия месец нататък. Май тези, които най-много ми допаднаха са на Cybex, Besafe и Britax.

Рошко, би ли споделил мнение за следните столчета (моля те също да препоръчаш други модели, ако смяташ, че има по-добри Simple Smile ) :
1.Cybex Sirona Z R i-Size - с ADAC оценка 1.9 (safety - 1.5) -> доста лека седалка, в сравнение с всички модели, изброени по-долу.
2. Besafe iZi Kid X2 i-Size - с ADAC оценка 1.8 (safety - 1.1) - тежичка седалка, но това трябва ли да ме притеснява?
3. Besafe iZi Kid X3 i-Size - с ADAC оценка 1.8 (safety 1.1) - доколкото виждам, Besafe X2 и X3 доста се доближават и не откривам някакви кой знае какви разлики между моделите;
4. Britax Römer Swingfix i-Size - с ADAC оценка 1.7 (safety 1.4)
5. Britax Römer Swingfix M i-Size - с ADAC оценка 1.7 (safety 1.4)
6. Britax Romer Dualfix i-Size


Гледах и някои Maxi-Cosi (Maxi-Cosi Axissfix; Maxi-Cosi Axissfix Plus; Maxi-Cosi TobiFix), но ADAC оценките им не ме удовлетворяват. Все пак, може и да има Maxi-cosi, които да са много добри. Ако някой има maxi-cosi и е доволен, моля да сподели. Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 22:51 от blueberry*

# 302
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние ползвахме кошница на Maxi Cosi Pebble Plus с база 2 way fix, вече минахме на стол 2 way Pearl със същата база за изофикс. И от двете сме много доволни, монтират се лесно, кошницата я ползвахме и на количката, а столът се върти и в двете посоки на движение, има и позиция за сън. Аз лично не бих избрала стол, който да е универсален за новородено до 4 години просто защото мисля, че големината на детето предполага различни характеристики на стола. По същата причина не си купуваме фурна и пералня в едно.

# 303
  • Мнения: 74
Ние ползвахме кошница на Maxi Cosi Pebble Plus с база 2 way fix, вече минахме на стол 2 way Pearl със същата база за изофикс. И от двете сме много доволни, монтират се лесно, кошницата я ползвахме и на количката, а столът се върти и в двете посоки на движение, има и позиция за сън. Аз лично не бих избрала стол, който да е универсален за новородено до 4 години просто защото мисля, че големината на детето предполага различни характеристики на стола. По същата причина не си купуваме фурна и пералня в едно.

Много благодаря за мнението! Simple Smile Абсолютно, има логика столът да не е универсален от новородено до 4. Иначе съм избрала количка, която е 3в1, т.е. включва стола за кола и ще мога да го ползвам, докато, живот и здраве, детето стане на 6м. След това вече - Cybex, Maxi-cosi, Britax или Besafe и готово. Simple Smile

# 304
  • Мнения: 89
Здравейте,
Предстои ни смяна на кошчетата на близнаците със столчета. По принцип колата ни не е малка, бих казала стандартна, дори малко по-голяма. Как мислите, че трябва да действаме при избора - да мерим, да пробваме, че да сме сигурни че ще има място и за мен между бебетата? Мислех да проверявам и Английските сайтове, заради по-ниските цени.
Близнаците са на почти 7 месеца и е необходимо столчетата да могат да се поставят и в двете посоки на движение, както и да имат опцията сън. Тъй като не можем да си позволим 600-800 лв единична цена на столче, искам да попитам по-опитните от вас за съвет. До колко голям е компромиса с качеството и сигурността, ако бюджета ни е 300-350 лв на сточе? Има ли нещо надеждно в този ценови диапазон и към коя категория да се насочим?
Мнпго благодаря.

# 305
  • Мнения: 4 377
На 7 месеца не може да се возят напред, т.е. трябва ви стол, който е обърнат назад. Столовете, които са обърнати назад са скъпи, освен това те се монтират за колата, подпират се в облегалките на предните седалки и няма как се мушкате между столовете.

# 306
  • Мнения: 3 730
На 7 месеца не може да се возят напред, т.е. трябва ви стол, който е обърнат назад. Столовете, които са обърнати назад са скъпи, освен това те се монтират за колата, подпират се в облегалките на предните седалки и няма как се мушкате между столовете.
Нищо подобно.Наали се сещате,че не всички купуват столчета Сайбекс и Бритакс примерно за по 800-900-1000лева.Има столчета за всеки джоб.Разбира се,няма да имат това качество като скъпите марки.И това за сядането отзад пак не е вярно.Предната седалка винаги може да се издърпа,за да се седне отзад без проблем при 2 поставени столчета.

# 307
  • София
  • Мнения: 6 010
Точно с пазаруване онлайн от чужбина може да се доближите до определения бюджет. Относно сядането отзад между две столчета можете да проверите на сайта на производителя и на столчетата и на колата ви. Аз съм седяла веднъж между две бебешки кошници и никак не беше приятно. Не знам колко широка трябва да е колата да се пътува спокойно между два големи стола.

# 308
  • Мнения: 4 377
На 7 месеца не може да се возят напред, т.е. трябва ви стол, който е обърнат назад. Столовете, които са обърнати назад са скъпи, освен това те се монтират за колата, подпират се в облегалките на предните седалки и няма как се мушкате между столовете.
Нищо подобно.Наали се сещате,че не всички купуват столчета Сайбекс и Бритакс примерно за по 800-900-1000лева.Има столчета за всеки джоб.Разбира се,няма да имат това качество като скъпите марки.И това за сядането отзад пак не е вярно.Предната седалка винаги може да се издърпа,за да се седне отзад без проблем при 2 поставени столчета.
Не е точно така. Стол, който се монтира с коланите на колата, ако е с добър монтаж, се връзва и за предната седалка отдолу, т.е. тя не може да мръдне за целия срок на ползване на стола. Колата трябва да е доста дълга и това трябва да се тества със стола вътре, за да се прецени има ли достатъчно място зад шофьора за стол, който гледа назад, защото тези столове заемат повече място. В нашата кола стола е така монтиран, че аз едва имам място отпред, а по-висок човек не може да седне. Също така отзад ще има място да седи майката ако в средата има автономна седалка, а не половинка, както в повечето коли. В нашата кола има половинка седалка и аз можех да седна между кошница и стол, но беше безкрайно неудобно и много тясно, но между двата стола сега няма начин да се втъкна.
За качество на стол говорим основно за това дали ще предпази детето при катастрофа, а не какъв цвят е, така че един стол за 300 лева надали може да го направи и не е тестван. По английските сайтове има намалени неща, които са хубави и би могло да се впише дамата в нормален бюджет.

# 309
  • Мнения: 16 871
От Англия пре спокойно си купуваш Сайбекс s I size, по 500 лв бройката с база.
Назад има сайтове, от които сме пазарували и са проверени.
Здравейте,
Предстои ни смяна на кошчетата на близнаците със столчета. По принцип колата ни не е малка, бих казала стандартна, дори малко по-голяма. Как мислите, че трябва да действаме при избора - да мерим, да пробваме, че да сме сигурни че ще има място и за мен между бебетата? Мислех да проверявам и Английските сайтове, заради по-ниските цени.
Близнаците са на почти 7 месеца и е необходимо столчетата да могат да се поставят и в двете посоки на движение, както и да имат опцията сън. Тъй като не можем да си позволим 600-800 лв единична цена на столче, искам да попитам по-опитните от вас за съвет. До колко голям е компромиса с качеството и сигурността, ако бюджета ни е 300-350 лв на сточе? Има ли нещо надеждно в този ценови диапазон и към коя категория да се насочим?
Мнпго благодаря.

# 310
  • Мнения: 89
Благодаря за съветите!
Под двете посоки на движение имах предвид да вземем столчета, които да се ползват по-дълъг период от време. Ясно е, че сега сме обратно на движението.
Тези от вас, които са с по-големи деца какви категории столчета купувахте? Какво бихте ни посъветвали - да търсим в диапазон 9-18 или 9-25 кг? Като разбира се, ще имам предвид и височината им.
В момента с кошчетата се събираме тримата отзад, не мога да кажа че ми е тясно. Но със столчетата ще е съвсем различно.
Ще вдигаме бюджета, то се е видяло... особено ако намерим вариант за по-дългосрочно ползване.

# 311
  • Мнения: 4 377
Ми то няма смисъл от по-голяма категория, т.е. до 25. Взимате си до 18, т.е. до около 4 години или 104 см височина (ако не бъркам), реално височината се гледа, а не килограмите. После се взимат столове за напред, в които детето се закопчава с коланите на колата.

# 312
  • Мнения: 135
Здравейте, да кажа, че си купихме Britax Dualfix M i-size и за сега съм много доволна и на малката й е доста удобно. Но сега се прибираме в БГ за месец и там ще ни трябва столче, не виждам смисъл да инвестирам за ползване по няколко седмици на година, та се чудех дали няма опция за наемане на столчета някъде, знаете ли? Благодаря Simple Smile

# 313
  • София
  • Мнения: 1 456
Зълва ми нае кантарче от тук
https://bebenaem.com/.

# 314
  • Мнения: 100
Здравейте, поизчетох назад в темите и горе долу придобих представа за критериите, по които да избирам столче. Дъщеря ми е на 14 месеца - около 10.5 кг. И 80см. Искам да и взема столче за кола,, тъй като нейното е до 12 кг, но вече почна да и става тясно. Модела е "Be safe izi sleep" , ползваме го от раждането, общо взето съм доволна.В момента бюджета ни е около 700лв, насочила съм се към категория 9-18/9-25кг. До колкото разбрах е добре столчето да има опция и в 2те посоки, но  понеже държа на сигурността, сме се насочили към britax, но с този бюджет единственото, на което се спрях е Britax Römer trifix 2 i-size, което обаче е само по посока на движението. Можете ли да ми дадете мнение за това столче, дали е достатъчно добър вариант за бюджета, с който рсзполагаме и също ако има някой друг вариант  за около 700лв (be safe/cybex или др), който да е надежден и да може да се монтира в двете посоки, че след всичко изчетено, много се чудя какво да взема. Ако може и Рошко да даде мнение кое е оптималния вариант цена-качество в моя случай, ще е  супер Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 22:45 от The wolf

Общи условия

Активация на акаунт