Помощ. Разстройство, може би

  • 451
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте. Нова съм, не знам дали правилно върша нещата.... Бебка е на 2 месеца и 6дни, по принцип ака по 3-4пъти, в неделя ака 7 пъти, в понеделник 8, вчера 7( като имаше слуз в акото и последното го изкара като пяна), в едно от акото имаше мъничка следа от кръв. Иначе детето е много енергично и жизнено. Закача се, смее се, спи си и си яде нормално. Няма температура. Изцяло на кърма е, не давам нищо друго. Докторът каза да пие половин саше смекта, но не съм я дала още. Пие биогая, витамин с( по една капка и двете, веднъж на ден), лефакс. Случвало ли ви се е. Как да успея да дам смекта на толкова малко бебе, тя не признава биберони и пиене от шише ( плюе всички накрайници). Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 755
Трябва и ти да пазиш известно време диета без алергизиращи храни, млечни,  телешко.  Вземи проба от акото и я дай за микробиологично изследване. Може да е от нещо, което ти си яла или да е бактерия. А може и само вирус да е, но пак трябва да пазиш диета.

# 2
  • Мнения: 131
Много благодаря. Имам съмнение за зелената салата, която хапнах о за сметаната, въпреки че преди си хапвах по-малко кисело мляко....

# 3
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ако е само на кърма най-вероятно проблема е в нещо, което ти си яла. Изцяло кърмените бебета нямат нужда от пробиотик. Зелената салата и сметаната и при нас са предизвиквали стомашни неразположения, затова аз ги избягвам.

Смектата можеш да разтвориш във съвсем мъничко вода или кърма и да действаш със спринцовка. Насочваш я към кътниците и така пускаш лекарството. Аз давам буквално в 1мл течност преди хранене когато се е налагало, но съм давала тазектан, не смекта, а той е много мъничко като количество.

# 4
  • Мнения: 797
Смекта при бебета и деца под 2 годишна възраст не трябва да се използва.
Пише го и на самата листовка.

# 5
  • Мнения: 131
Благодаря. Ами педиатърът ни каза да разтворим половин саше смекта, ама аз не и дадох. Иначе купихме и тазектан. Не съм и дала още нищо, защото е в много добро общо състояние: смее се, играе си, закача се, яде , спи. Не е "кисело" бебе. А пробиотикът първоначално каза да не даваме и след този случай каза да и даваме биогая.

# 6
  • Мнения: 451
Свари малко оризова вода и и давай да пие.Безвредно и безопасно е,но според мен отидете на лекар,ако наистина има слуз и кръв.Ако не за друго,поне за да сте сигурна че всичко е добре
Със сина ми имах този проблем,когато беше на 4 месеца и постояхме в болница.
След престоя ни той все още имаше растройство(вече не каквото беше преди това) нито смекта помагаше,нито нещо друго.Една лекарка ми каза за оризовата вода и с нея всичко приключи

# 7
  • Мнения: 131
Много благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт