Развеждам се,моля за съвет!

  • 9 775
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
Скъпа майче, не мога да ти дам съвет относно развод, не е в компетенцията ми.
Просто искам да ти кажа, че не си ужасен, а по-скоро прекрасен човек. Не мога да помогна, но искам от сърце да ти пожелая скоро всичко това да бъде зад гърба ти и да си спомняш за него като далечен, смътен спомен. Бъдете здрави ти, детето, баща ти и сестра ти! Достатъчни си сте, повярвай! Наслаждавай се на детето и обичай себе си! Интелигентна жена си, вкопчи се в живота и живей на макс! Не се задълбочавай, не хаби енергия и време в неща и хора, които могат да помрачат щастието ти! 🍀

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Никой не те е възприел като лош човек, опитваме се да те предпазим от действия, за които после сама ще съжаляваш. Ако трябва промени споразумението, така че да извлечеш максимална полза. След като вината е негова, ще е склонен на отстъпки. Съветвам те да го убедиш за декларация, че детето може да излиза с теб в чужбина и да му извадите паспорт. Това на по-късен етап може да се окаже трудно.
Няма да ти е лесно, но нещата ще се подредят. Ще те боли, ще плачеш, ще страдаш..., но с времето всичко ще отмине.

# 17
  • Мнения: 15 223
А да, декларацията за напускане на страната - забравих за нея. Ако тръгнеш с рогата напред да водиш дела, накрая е много вероятно да не ти даде декларация - съгласие за напускане на страната и детето няма да може да излиза извън България, докато не навърши 18 години. И в даден момент ще трябва и за това да му се молиш. БНД например до преди две години ми даваше срочни декларации - всеки път нова за всяко излизане. Голяма мъка беше всеки път, когато трябваше да пътуваме. Накрая, след 8 години молби се съгласи да си разменим по една безсрочна.
Затова карай кротичко, лекичко - да подпише споразумението, после при нотариуса за една безсрочна декларация и си гледай детето, и живота.

# 18
  • Мнения: 6 213
Подкрепям последното с две ръце!
Без безсрочна декларация да не излизате от тоя развод.
Аз сглупих навремето, изобщо не знаех дори, и после години наред не получих такава изобщо...

# 19
  • София
  • Мнения: 433
Подкрепям последното с две ръце!
Без безсрочна декларация да не излизате от тоя развод.
Аз сглупих навремето, изобщо не знаех дори, и после години наред не получих такава изобщо...

Hands Thumbsup

В краен случай ще го кара на "Опознай родината, за да я обикнеш" (като мене някога).

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Момичета,благодаря Ви ! Докато Ви четох сега си поплаках и просто се видях отстрани как изглеждам...като ужасен човек,искащ да причини лошо на друг човек,а аз не съм такава ...Болката и обидата кара човек да прави неща, които иначе не би направил и помислил дори. Аз съм отгледана само от баща си,тъй като майка ми е починала ,когато съм била на 5 годинки,толкова любов и всеотдайност видях от него, цял живот се и лишавал да има за нас(имам още 1 сестра) ,мислела съм си ,че всички бащи трябва да са като него ,искала съм бащата на моето дете да е като него,така както аз сега се стремя да бъда майката, която съм искала да имам...нооо истината е много по-различна и грозна. Бог е съдник, не аз ...доволна съм и благодарна ,че писах тук,това ми помогна  да се помиря със себе си. Всеки има своя път ,който трябва да извърви,а дали ще бъде добър човек решава сам! Благодаря Ви отново, желая Ви здраве и щастие!

Вили, набор 1978 ли си?

Разведена съм от 2013 година.

Разводът беше по моя вина, само че се разведохме ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ, почти без пари, без адвокат, за около месец време, напълно приятелски.

Ако можеш да си спестиш развода по вина, направи го обезателно.

# 21
  • София
  • Мнения: 580
Ако не можеш да се разбереш с мъжа си и имаш основание за развод с вина, заведи такъв. Няма значение колко ще се точи. Аз заведох иск с вина и не съжалявам. Разби семейството, трябваше да си плати. Имах роднини, имах приятели, направи ме на глупачка и го накарах да си плати с развод с иск за вина. Всички разбраха какъв е и ме подкрепиха. Съдът присъди, че вината за разстройване на брака е негова, да заплати всичко като разходи. Изобщо не съм се колебала дали да е с вина или без. Взаимно съгласие - и дума не можеше да става, комуникация няма с такъв човек.
Разбира се, че децата един ден могат да прочетат всичко по такова дело, защото ще чуят две версии - на услужливите роднини на така наречения баща и моята версия.
Все пак, ако можеш да се разбереш с него и имате някаква комуникация, наистина е добре взаимно съгласие.
Важното е да продължиш напред, а не да губиш време в съдебни битки. Тогава наистина разбираш от какъв човек си се отървала. Така се случи с мен. Моето е особено чувство за справедливост, каквато в крайна сметка се постигна Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 172
Има как да се докаже една жена: да направи кариера и пари, да си отглежда децата с достойнство, да има истински приятели, да срещне и остане с истинската любов и т.н. Не бих си хабила силите да се развеждам, доказвайки вина. Също и на никого не дължа обяснения. И не на последно място, спокойно мога да си контактувам с бившия ми мъж, когато се налага, защото не сме се намразили.

# 23
  • Мнения: 2 045
A как се доказва вина , когато в семейството няма насилие или изневяра? Ако  мъжа не иска раздаля/развод , не защото обича жената, защото така му е удобно (някой да му прислугва) и заради децата , които иска , но знае , че не може да се грижи за тях.

# 24
  • София
  • Мнения: 433
A как се доказва вина , когато в семейството няма насилие или изневяра? Ако  мъжа не иска раздаля/развод , не защото обича жената, защото така му е удобно (някой да му прислугва) и заради децата , които иска , но знае , че не може да се грижи за тях.

И на мен ми е любопитно. Около мен има доста примери на развеждащи се, в които мъжът отлага развода по чисто негови си съображения, повечето от които нямат нищо общо с прислугването и децата. Ако жената е на зор и той не иска да се развежда, какво правим?

# 25
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 994
Скрит текст:
A как се доказва вина , когато в семейството няма насилие или изневяра? Ако  мъжа не иска раздаля/развод , не защото обича жената, защото така му е удобно (някой да му прислугва) и заради децата , които иска , но знае , че не може да се грижи за тях.

И на мен ми е любопитно. Около мен има доста примери на развеждащи се, в които мъжът отлага развода по чисто негови си съображения, повечето от които нямат нищо общо с прислугването и децата.
Ако жената е на зор и той не иска да се развежда, какво правим?
няма не искам, няма недей...
ще се разведем.
развод ще има.  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 433
няма не искам, няма недей...
ще се разведем.
развод ще има.  Laughing


Ех, Бонго Laughing Laughing Laughing

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ако не можеш да се разбереш с мъжа си и имаш основание за развод с вина, заведи такъв. Няма значение колко ще се точи. Аз заведох иск с вина и не съжалявам. Разби семейството, трябваше да си плати. Имах роднини, имах приятели, направи ме на глупачка и го накарах да си плати с развод с иск за вина. Всички разбраха какъв е и ме подкрепиха. Съдът присъди, че вината за разстройване на брака е негова, да заплати всичко като разходи. Изобщо не съм се колебала дали да е с вина или без. Взаимно съгласие - и дума не можеше да става, комуникация няма с такъв човек.


И как точно го накара да си плати??? Извинявай, но това е безумно изказване от разумен човек.
В нашият случай се разведохме заради мен и децата ми го знаят без да го пише в решението. Обяснила съм защо е трябвало. Вече са достатъчно големи за да осъзнават неадекватното поведение на баща си. Никой не говори пред тях за вина и причини, но те сами си създават мнение и то нямаше да е по-различно ако в решението пише друго, а не по взаимно съгласие.

# 28
  • София
  • Мнения: 580
Ако не можеш да се разбереш с мъжа си и имаш основание за развод с вина, заведи такъв. Няма значение колко ще се точи. Аз заведох иск с вина и не съжалявам. Разби семейството, трябваше да си плати. Имах роднини, имах приятели, направи ме на глупачка и го накарах да си плати с развод с иск за вина. Всички разбраха какъв е и ме подкрепиха. Съдът присъди, че вината за разстройване на брака е негова, да заплати всичко като разходи. Изобщо не съм се колебала дали да е с вина или без. Взаимно съгласие - и дума не можеше да става, комуникация няма с такъв човек.


И как точно го накара да си плати??? Извинявай, но това е безумно изказване от разумен човек.
В нашият случай се разведохме заради мен и децата ми го знаят без да го пише в решението. Обяснила съм защо е трябвало. Вече са достатъчно големи за да осъзнават неадекватното поведение на баща си. Никой не говори пред тях за вина и причини, но те сами си създават мнение и то нямаше да е по-различно ако в решението пише друго, а не по взаимно съгласие.

Joy

Развесели ме.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ако не можеш да се разбереш с мъжа си и имаш основание за развод с вина, заведи такъв. Няма значение колко ще се точи. Аз заведох иск с вина и не съжалявам. Разби семейството, трябваше да си плати. Имах роднини, имах приятели, направи ме на глупачка и го накарах да си плати с развод с иск за вина. Всички разбраха какъв е и ме подкрепиха. Съдът присъди, че вината за разстройване на брака е негова, да заплати всичко като разходи. Изобщо не съм се колебала дали да е с вина или без. Взаимно съгласие - и дума не можеше да става, комуникация няма с такъв човек.


И как точно го накара да си плати??? Извинявай, но това е безумно изказване от разумен човек.
В нашият случай се разведохме заради мен и децата ми го знаят без да го пише в решението. Обяснила съм защо е трябвало. Вече са достатъчно големи за да осъзнават неадекватното поведение на баща си. Никой не говори пред тях за вина и причини, но те сами си създават мнение и то нямаше да е по-различно ако в решението пише друго, а не по взаимно съгласие.

Joy

Развесели ме.

А мен не. Не виждам нищо смешно в поста на Торнадо.

Както и да е. Аз също писах по-горе. Разведена съм по моя вина де факто, но на документи си е по взаимно съгласие. Лесно, бързо, без драми, без адвокати, без пари, без трошене на нерви, без изкарване на другия по-черен и от дявола. Всеки, който може да си спести нерви, пари и драми, да го направи, а да не търси вина и кой прав, кой крив. По това как се развеждат, може да се съди много за това какви личности са хората.

Общи условия

Активация на акаунт