Жена ми изневерява

  • 19 105
  • 430
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Ами хубаво си ги решил тези неща, само че не знам колко ще свършат работа.
Всичко това би било прекрасно - в двойка с друга жена.
Защото проблемът на жена ти е съвсем друг.

Момичета, недейте тъй с лошо. Авторът ги избистря нещата в движение и емоциите са му много ударни. Нормално е да не му е съвсем логично всичко. Нека се пробва, нищо не губи, най-много още малко време. А понякога се случват и чудеса. Човек трябва да опита, за да му е чиста съвестта.

Тук много често се хвърлят обвинения в пързаляне. Аз само 2 пъти съм имала ясното чувство, че ни поднасят, и двата пъти авторът си призна в един момент. Мисля, че прекалено много теоретизираме и искаме да вкараме живота в калъп, а той е разнопосочен и ирационален. Затова нещата изглеждат невероятни. Но това не значи, че не се случват.

Имам личен  познат - строителен предприемач. Нямате си на идея колко е зле с правописа. Това запетайки, пълен член, буквоядене - за нищо ги няма. Обаче чистият му среден месечен му доход се движи около десетина хиляди. Като гледам цените на строителните услуги и липсата на работна ръка, всеки "майстор" в София може спокойно да си докарва по 3-4 хиляди месечно с ел., ВиК и ремонт на бани. Е, не вярвам да си лягат с Ана Каренина под възглавницата.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 08:47 от Анонимен

# 346
  • here and now
  • Мнения: 4 214
Дано колежките на жената да са дърти лели моралистки, инак....

# 347
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А защо е създала семейство с мъж, с който не са съвместими сексуално, че и две деца родила от него? Да не би сексът да е бил след сватбата, а тя девствена? Явно други неща е гледала тогава.
Защото хората се променят и вкусовете и желанията им се променят. На 20, на 30 и на 40 год човек иска съвсем различни неща от живота. Поне нормалните хора, които се развиват и надграждат. Отделно много жени подхождат към избора на брачен партньор с грешната идея, че ще могат да го променят както им харесва или ще могат да свикнат с дефицитите му. Понякога минават много години преди да разбереш, че не можеш да свикнеш. И тогава настава драма.
А идеята когато установиш, че искаш секс с друг първо да се разведеш или да кажеш на партньора си и след това да го направиш ми се вижда точно толкова безумна, колкото изневярата в присъствието на мъжа ти. Защо е нужно това? Това не е нито честно, нито достойно. За мен е тотална липса на загриженост към чувствата на другия. Да си пречистиш собствената съвест за сметка на тормоз на другия. Да си много честен и праведен, ама че съсипваш чуждия живот да не ти пука. Не съм привърженик на истината на всяка цена и с всякакви средства. Такава истина няма да донесе на никого нищо добро. Ако можеш да си задоволяваш дефицитите без да нараняваш това е най-добре. Разбира се, за теб остава неприятното чувство че се налага да лъжеш, но всичко се плаща на тоя свят.
Пак казвам - грешката й не е че го е направила, а че го е направила по този силно просташки и безогледен начин. Което ако е истина е много показателно за отношението й към съпруга и изобщо за това какъв човек е тя. Та не знам авторът за какво толкова драпа да остане с такъв човек. Ако някой ми причини това, ще го изхвърля на секундата без да се замислям. Не заради изневярата, не заради секса с друг, а заради тоталното безхаберие към моето достойнство, чувства и т.н. А децата? Ако те бяха станали свидетели? За това мисли ли? Каква е тая майка, на която не й пука дали децата й ще я видят с друг мъж? Не мисля, че ви е останало много за спасяване...

# 348
  • Мнения: X
Хаха, ти мъ уби! Значи кръшкането било не за друго, ами от загриженост към чувствата на партньора?!? И освен туй - самата квинтесенция на честното и достойното!

Защо като сексът с любовник/ца не е проблем, той се крие?
Защо смяташ, че лъжите, източването на семеен ресурс и блокирането на партньора в някаква тройка без негово/нейно съгласие не му/й съсипва живота? Този човек няма ли право на пълноценни отношения и истинско щастие?
Много хора предпочитат да ги заболи веднъж и за кратко, и след това да преболедуват и продължат нататък, отколкото да ги правят на маймуни с години.
Същото важи и за децата. Децата, отглеждани в такива "семейства" страдат понякога повече от тези, които живеят с един родител.
Трябва да си доста дебелокож, за да си играеш на семейство, когато то се изчерпва само със споделянето на обща квартира. И не съм убедена, че е здравословно децата да бъдат учени, че това е нормалният вариант.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 08:43 от Анонимен

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Защо като сексът с любовник/ца не е проблем, той се крие?
Не е проблем, когато се крие качествено. Няма как да ти е проблем нещо, което не знаеш. Освен това имах предвид, че за мен не е проблем. За друг може и да е. Но когато знаеш и ти го навират зорлем в очите е проблем разбира се. Колкото и да не си ревнив, фактът че на другия не му пука за твоите чувства и не прави елементарни усилия да те предпази е достатъчно дразнещ.
Разбира се, това си е мое мнение. Съзнавам, че повечето хора не мислят така и истината на всяка цена им е много важна. Редно би било човек да познава партньора си и начина му на мислене и да се съобрази с това. Хората са различни.

# 350
  • Мнения: 14 072
Голям смях.
Коренно различни мнения от автора. За една нощ жената работа почнала, а автора си смени позицията за приключване на брака. Ту ще приключва, ту ще затоплял отношенията.
Мда, темата е пързалка. И то некачествена.


Сега остава и "идиотът" да го блъсне камион и всичко се нарежда идеално.

# 351
  • Мнения: 1 162
Това със започването на работа на госпожата, която никога не била работила, ми дойде малко свръх. Освен, ако не я е взел в собствената си фирма, не виждам логика. Thinking

# 352
  • Мнения: 24 467
Е, прекалява младежът, ама тези залитания ще си ги изглади с времето, като направи още 2-3 сценария и ги пусне тук за обсъждане и сверяване на часовника кое ще е вървежно и кое - не.
Освен това го съветвам да не се връзва на продължителни сериали, защото накрая не могат да задържат интереса на публиката. Идеално е серийките да са до 12 и стига толкоз.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 10:58 от Judy

# 353
  • Мнения: 2 478
Ами хубаво си ги решил тези неща, само че не знам колко ще свършат работа.
Всичко това би било прекрасно - в двойка с друга жена.
Защото проблемът на жена ти е съвсем друг.

Момичета, недейте тъй с лошо. Авторът ги избистря нещата в движение и емоциите са му много ударни. Нормално е да не му е съвсем логично всичко. Нека се пробва, нищо не губи, най-много още малко време. А понякога се случват и чудеса. Човек трябва да опита, за да му е чиста съвестта.

Тук много често се хвърлят обвинения в пързаляне. Аз само 2 пъти съм имала ясното чувство, че ни поднасят, и двата пъти авторът си призна в един момент. Мисля, че прекалено много теоретизираме и искаме да вкараме живота в калъп, а той е разнопосочен и ирационален. Затова нещата изглеждат невероятни. Но това не значи, че не се случват.

Имам личен  познат - строителен предприемач. Нямате си на идея колко е зле с правописа. Това запетайки, пълен член, буквоядене - за нищо ги няма. Обаче чистият му среден месечен му доход се движи около десетина хиляди. Като гледам цените на строителните услуги и липсата на работна ръка, всеки "майстор" в София може спокойно да си докарва по 3-4 хиляди месечно с ел., ВиК и ремонт на бани. Е, не вярвам да си лягат с Ана Каренина под възглавницата.
Харесвам ти последните мнения, хубаво разсъждаваш.
От балансираните жени във форума си. Hands Thumbsup
Господинът иначе, "предприемачът", си го представих с двете гънки. Но "кифлата" до него е доволна. Знаем ги строителните фирми и как се "въртят" едни пари, пък ако ще и 20к да прави месечно. Няма да е за дълго.
A хората и с правопис, интелект и всички друго, пълен пакет, са нюню, почти ги няма. Wink

Калояне, на твое място вече пускам молба за заключване и приключвам с темата. Изчерпа се и изпадаш в още по-голяма дупка и размишления, вместо да се отрезвиш и да действаш, продължавайки напред.

# 354
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Калояне, а тя като е била фригидна и претенциозна, ти изневери ли и? Нали си имаш нужди? Би ли се обосновал в какво конкретно си влюбен в жена си или е единствената, която ти е обърнала внимание. Ти нямаш никакво самочуствие.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 13:44 от Viviana91

# 355
  • Мнения: X
Редно би било човек да познава партньора си и начина му на мислене и да се съобрази с това. Хората са различни.
С това съм напълно съгласна.
А колкото до това да се криеш качествено - ами то практически няма изневяра, която да не е лъснала грозно в един или друг момент.

# 356
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Има много такива.  Mr. Green

# 357
  • Мнения: X
Всъщност няма.
Понякога измаменият си трае и не тръби точно пред теб, но това не значи, че не е наясно, че е съгласен, или че не страда.
Най-много до няколко месеца или година става ясно. Понякога измаменият разбира последен, което е доста гадно - да те разнасят и да те гледат със съжаление.

Аз имам особено мнение за хората, които знаят, че им изневеряват, но си мълчат. Това е един вид мълчаливо съгласие и отговорността е на мълчащия. Тези хора не заслужават съчувствие, защото сами избират да живеят така - по каквито и да са там съображения. Но хората, които са лъгани, и от които се краде, без да са наясно, и без да им е искано съгласието за това, определено са за жалене.

# 358
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Глупости. Има много хора, които не знаят че им изневеряват. Разбира се говоря за чисто физическите изневери. Ако става дума за дългогодишно любов ясно че е трудно да се скрие. Но то тогава и няма нужда.
А относно мълчанието. Има хора, на които просто наистина не им пречи и не им пука, че им изневеряват. Ако ти пука и си мълчиш наистина е глупаво.

# 359
  • Мнения: 671
Савина явно говори от собствения си опит и затова е толкова сигурна... Но аз също съм на мнение, че всичко рано или късно лъсва. Животът няма да те остави "безнаказано" до безкрай. Както се казва - Господ си знае работата. Точно се самозабрави човек в сигурността си, и не разбира откъде му се стоварва ударът.
Относно автора: човек без достойнство, опитващ се да оправдае всячески страха си да подейства и да се спасява - себе си и децата си. Как се зачерквали 10 години - ами ти не живееш сега в отминалите години, а в настоящето, което е такова, каквото е сега!

Общи условия

Активация на акаунт