Съзнателно търсено вдетиняване

  • 10 527
  • 186
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 415
Това, което имаш предвид, не е вдетиняване според мен, а си направо непораснало дете. Под горното аз разбира едни нормални възрастни отговорни хора с някой детски навик или хоби, а не паразитизъм.
Нямах предвид чак паразитизъм.Има хора,които могат да функционират сами до определена степен,но не могат стопроцентово да се държат като възрастни.Аз например също не съм възрастен в класическия смисъл.И имам повече от един детински навик,което не означава,че съм безпомощна и нищо не мога да свърша сама и вечно се лигавя.Но има неща,с които просто не се занимавам.
И поради определени неблагоприятни обстоятелства и случвания в живота ми не мога да съм стопроцентово оправяща се сама.Понякога човек не е просто инфантилен и безотговорен,а има фактори,правещи трудно или почти невъзможно да се вписваш в рамките на обществото.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 13:07 от some_one_zero

# 106
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Няколко пъти стана ясно, че темата е за вдетинявате в положителния смисъл, а не обратното. Споделяме кой обича детски, игри и пр. забавления, а не кой го "носят" на гърба, непоемащ отговорност и пр.
Темата се измества от изначалната идея.
Ако искате да обсъждате по-сериозни теми, свързани с инфантилно поведение, моля да отнесете разговора в друга тема.

# 107
  • Мнения: 36 464
Подкрепям горното Simple Smile

# 108
  • Мнения: 2 344
Без да съм чела цялата тема - може да се вдетиняваш, като си вършиш и задълженията и отговорностите, това е най-добрия вариант.  Забелязала съм тази тенденция след 40те. Като че ли тази възраст е преходна между младостта и сериозната възраст и хората хем са узрели достатъчно /и да не са повече няма на къде/, хем усещат, че годинкити си вървят с бързи темпове. Връщат се към някои хобита от младостта. Аз съм ЗА - когато избора е осъзнат и си правиш твоите глупости, без да вредиш на другите и без да прехвърляш отговорността от избора ти на някой друг.

# 109
  • Мнения: 4 018
И аз подкрепям напълно мнението на
Black Home
и не смятам, че човек, който има детски навици, означава че е инфантилен, несериозен и бягащ от отговорности. И аз съм споменала по-горе за моите детски навици и това по никакъв начин не ме прави безотговорен и несериозен човек. Всъщност на мен детските ми години не бяха от радостните и щастливите и не бих искала да ги изживявам отново. Имала съм и периоди с много трудности и това ме е накарало да порасна дори по-рано.

# 110
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е напълно нормално, имаме нужда от такива малки убежища като начин за справяне с отговорностите и стреса като възрастни. Така се потапяме в една комфортна и безопасна зона.

# 111
  • Мнения: 5 267
Понякога човек не е просто инфантилен и безотговорен,а има фактори,правещи трудно или почти невъзможно да се вписваш в рамките на обществото.
Всъщност не се обърнах към теб в цитирания постинг. За мен "не мога да се науча да си плащам сметките навреме" и "обичам да скачам на въже" са две различни неща. В тази тема мислех, че става дума за второто. Давам примери, да не помислиш, че пак за теб пиша.

# 112
  • София
  • Мнения: 38 476
Тази седмица се борим с големи финансови проблеми. Стресът е огромен. И двамата разчитахме, че вчера, петък, в 14.00 шефове и прочее ще проявят обичайната отговорност и ще ни преведат хонорари, заплати и бонуси. Сечено!
Направих си това за утешение:

# 113
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Аз правя кукли и играчки. Първоначално беше само хоби, после хората започнаха да ги купуват за подаръци. Страшно много се забавлявам докато ги правя Simple Smile

# 114
  • Мнения: 7 908
Покажи ни ги Grinning

# 115
  • Мнения: 1 925
Срам, не срам, днес се разревах два пъти в Джъмбо. Отидохме за малко коледни декорацийки. Ми егати какъв такъв мъж имам. Никаква емоция, нищо не му харесва, изнервен от многото хора, а на мен така коледно да ми беше. Накрая от няма накъде и моето настроение се скапа и малко ревнах. После пък се скарахме за една елха, айде пак рев и той така още повече се инервя, а аз повече се разплаквам Grinning Интересна гледка сме били отстрани Joy

# 116
  • Мнения: 8 937
Срам, не срам, днес се разревах два пъти в Джъмбо. Отидохме за малко коледни декорацийки. Ми егати какъв такъв мъж имам. Никаква емоция, нищо не му харесва, изнервен от многото хора, а на мен така коледно да ми беше. Накрая от няма накъде и моето настроение се скапа и малко ревнах. После пък се скарахме за една елха, айде пак рев и той така още повече се инервя, а аз повече се разплаквам Grinning Интересна гледка сме били отстрани Joy

Съчувствам искрено. Аз от началото на ноември чакам Коледа, а половинката ми изобщо не се вълнува. За него това е излишен стрес.

# 117
  • Мнения: 28 443
Срам, не срам, днес се разревах два пъти в Джъмбо. Отидохме за малко коледни декорацийки. Ми егати какъв такъв мъж имам. Никаква емоция, нищо не му харесва, изнервен от многото хора, а на мен така коледно да ми беше. Накрая от няма накъде и моето настроение се скапа и малко ревнах. После пък се скарахме за една елха, айде пак рев и той така още повече се инервя, а аз повече се разплаквам Grinning Интересна гледка сме били отстрани Joy
Един изпитан урок от мен....на пазар не се ходи с мъж...откакто Аз разбрах това и той и аз сме два пъти по щастливи! Грабваш една, две дружки и действаш...

# 118
  • Мнения: 1 376
Моят пък иска елха и аз му се накарах.
Тия празници са ми ужасно досадни, добре че нямам деца... плюс че не съм религиозна.
Имам афинитет към ранички, и шалове и въобще всичко с...бухали...

# 119
  • София
  • Мнения: 38 476
Мъжът ми се изнервя и от обикновен супермаркет. Аз си пазарувам без проблем, оглеждам, пипам. Много обичаме да се лигавим с дъщерята в мола.
Имаме изкуствена елха, нея я купихме с него, ама от техно магазин, той тогава си накупи "играчки", та беше спокоен.
Всяка година купувам съвсем малко дреболии за украса - една-две топки, свещи и пр. Все пак ни е традиция да украсяваме с децата.

Общи условия

Активация на акаунт