Съзнателно търсено вдетиняване

  • 10 514
  • 186
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 30 802
А меметата с бебе-Йода, а? Споделяте ли?

# 91
  • Мнения: 28 360
Не мисля , че да се правиш на бебе и да се лигавиш на някого е задължително да е много забавно за него.
Познавам хора от типа – аз не мога , някой да ми го свърши ... и много ми е стресирано и пр. ...
ами избягвам ги. Избягвам всеки , който под предлог че е много беззащитен оставя и изисква другите да му вършат неприятните за него ангажименти .
ООО тук никой не визира вършене на задължения, защото аз не мога и съм "бебе"... у нас аз отхвърлям основно работата и се оправям със институции, лекари, заскрахователи и т.н.

# 92
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Bella ciao, според мен това вече е бягане от отговорност и нежелание на човека да бъде възрастен, защото се изисква смелост и търпимост, за да се справя с живота.
Такъв човек даже може да няма нищо детско в себе си, а да се възползва от ситуацията. Има много добри манипулатори.
А иначе има хора, които не търпят "детско" поведение - да се играе на игри с децата, да се рисува, да се колекционират джунджурии, тефтерчета и т.н., защото не го приемат за сериозно.
Имало е случаи, в които в компания коментираме кино и филми, аз споделям, че гледам широк диапазон от жанрове, включително и детски. Ами една част плахо ме поглеждат и тихо си признават, че също гледат, но се притесняват да го споделят с хората. Друга част - укорително осъждат.
И малко клиширано, но вярно - животът е твърде кратък, за да се съобразяваме с всеки. Нека се забавляваме и правим това, което ни харесва на нас. Не мисля, че вредим на някого с желанието да оцветяваме, събираме химикалки и листчета. Напротив! Помагате да сме щастливи, а не сърдити лелки, както каза Mimi.7299.  Simple Smile

# 93
  • Мнения: X
А меметата с бебе-Йода, а? Споделяте ли?

Не само, че споделям мемета, а и правя авторски Trollface

# 94
  • Мнения: 36 409
Бих си взела фигурка на бебе Йода Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 414
Понякога вдетиняването може би е вид защитен механизъм, например,срещу суровата реалност,която човек не може и не иска да приеме.Случват ти се редица неблагоприятни събития,които те стресират и депресират и търсиш утеха в нещо невинно и мило.
За себе си стигнах до извода,че предпочитам да съм инфантилна в някои отношения.Така сигурно няма да променя света,но поне няма и аз да се присъединя към онези,които отричат едва ли не всичко сантиментално и се ръководят само от разума.Не всички големи хора са такива,разбира се,но много от тях,особено в днешно време,мислят главно за пари и как да си купят поредната лъскава играчка за 1000-2000лв,маркови дрешки и тн.Рядко се срещат състрадание и съчувствие към другия,който се оценява също събразно банковата си сметка.
Е,не,мерси,аз ще се стремя да съм от изключенията.(като,разбира се,не отричам,че все пак трябва и да се правят от време на време сериозни неща,например,да се чисти вкъщи,да се подрежда,да се изкарват пари и плащат сметки)

# 96
  • Мнения: 5 262
Понякога вдетиняването може би е вид защитен механизъм, например,срещу суровата реалност,която човек не може и не иска да приеме.Случват ти се редица неблагоприятни събития,които те стресират и депресират и търсиш утеха в нещо невинно и мило.
...
Въпроса е на кое здраво рамо се опираш за да направиш това отпускане и дали е съгласен човека да те подкрепи в този момент и да не ти стане навик … да висиш на рамото … защото суровата реалност, стреса, неблагорпиятните събития не са само в твоето поле. Всеки ги има и не всеки е склонен непрестанно да мъкне и чуждите.

# 97
  • Мнения: 5 266
Това, което имаш предвид, не е вдетиняване според мен, а си направо непораснало дете. Под горното аз разбира едни нормални възрастни отговорни хора с някой детски навик или хоби, а не паразитизъм.

# 98
  • Мнения: 8 937
Темата нали е съзнателно търсено вдетиняване, а не инфантилни възрастни без идея за реалността? Rolling Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 38 411
Хайде да не обръщаме готината тема в някакво сериозно натриване на носове.
Аз съм отговорен човек, даже твърде понякога и имам нужда да разпусна.

Ако гледаме на себе си прекалено сериозно, рискуваме сериозно да си докараме още по-сериозни проблеми, с които да докажем на околните колко сме сериозни.

# 100
  • Мнения: 30 802
Това с вдетиняването го научих от един блог за щастието. Обаче въпросът е да е продуктивно вдетиняване. Там съветът беше да се отнасяш към себе си като към дете на 3г. - да отчиташ кога трябва да хапнеш, да спиш, да си дадеш таймаут. Докато понякога идеята да се държиш като възрастен е да се натягаш до прегаряне.

Иначе вдетиняване с играчки не обичам, всъщност по обясними причини играчките ме дразнят.

# 101
  • Мнения: 5 903
Когато съм с дъщеря ми и пътуваме с кола и видя отвън някой много стар мъж, мАлко смешен, или пък много смешен мъж, винаги й казвам: гледай, мъжът ти минава! Тя също ми търси редовно мъже, от хубави, по-хубави! Тази игра страшно ни забавлява, но понякога е притеснително, ако сме на много сериозно място и някоя от нас ръгне другата в ребрата и прошепне: гледай, мъжът ти какво прави тука?! Не винаги е уместно да се смееш с глас...

# 102
  • Мнения: 336
Гледам Междузвездни войни и си купувам Киндер сюрприз за Великден/Коледа да си тествам късмета според изненадата. Правя си ретро партита с определени песни от края на юношеството или началото на края Simple Smile

# 103
  • Мнения: 1 414
Понякога вдетиняването може би е вид защитен механизъм, например,срещу суровата реалност,която човек не може и не иска да приеме.Случват ти се редица неблагоприятни събития,които те стресират и депресират и търсиш утеха в нещо невинно и мило.
...
да не ти стане навик … да висиш на рамото …
Имаме такива семейни познати.Жената витае в облаците през повечето време,а мъжът й е здравомислещият.Не мисля,че тя би могла да живее без него.Дотолкова е свикнала той да се занимава с някои неща.И не,тя не е чак детински тип,но просто си живее в свой свят.Дори лично съм я чувала да казва,че не знаела кое колко струва в магазина,понеже не ходела да пазарува.Също така мъжът й поемаше по-голямата част от грижите за възрастните й родители,докато още бяха живи.Той пък е такъв тип,отговорен,стабилен.Неведнъж съм се чудела доколко е окей с начина им на живот,дали не му се иска съпругата му да проявява повече инициатива.И тя е свикнала да разчита все на него,и той може би е свикнал все той да й е опората.Поотделно всеки от тях двамата има някаква вина за положението,в което са.Но май така са си свикнали и вече и двамата са на възраст,на която едва ли могат да се променят.

# 104
  • София
  • Мнения: 38 411
Аз пък вярвам в Дядо Коледа. Освен това, той живее в нашия блок на първия етаж. В началото на Декември изчезва - ясно защо.

Общи условия

Активация на акаунт