Тежък регрес на дете

  • 147 186
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 755
В болница съм срещала хора с дете с целиакия,  които отказват да спазват диетата на детето си. Лекарите се чудеха какво да правят - ядяло му се...
Въпреки трудностите, човек е длъжен да опита всичко възможно за да подобри състоянието на детето си, само с чакане и изчакване нищо не става,  времето си върви, а проблемите сами не се оправят, задълбочават се. Действай с наличните възможности, пак по-добре от нищо!

# 451
  • Мнения: 29
за Омега 3 и 6 мога да препорачам следните:
https://www.equazen.com

# 452
  • Мнения: 11 832
Аз бих препоръчала да се дават и добри пробиотици и то по-дълго време. При нас след тест за хр.непоносимости, изследвания в болница и започване на диета ни изписаха от болницата  и аз останах наистина много доволна от Омнибиотик Панда, той е специално за хора с алергии и непоносимости. Изписаха ни го за поне 3м, много добър ефект имаше детето. Но и Провиотик българския също е много добър. Просто освен хр.режим си трябва и помощ за червата от пробиотик.

# 453
  • Мнения: 11 337
А защо не направите фецес диагностика и да разберете дали има или няма гъби и дисбактериоза, дали има проблем с хистамина, храносмилането и пропускливост. Да около 800 лв. е, но те ще ти пратят контейнер по еконт и така и ще им го върнеш. След 25 дни ще знаеш има или няма гъби и дисбактериоза, поне докато е карантина ще можеш това да отхвърлиш.

Ние правихме в Детокс център.

Може да почетеш за костния бульон и всички, които са с проблеми в червата е важно да пият от него.

# 454
  • Мнения: 270
Благодаря Ви на всички! ♥️
Поръчала съм някои продукти и ще започнем диетата скоро. Ще е трудно, но няма да се отказваме. Засега това е единствената сламка, за която можем да се хванем. Само тази лекарка ни казва диагноза и предлага лечение.
За тези 9 мес през какви ли не диагнози минахме - астма, шизофрения, аутизъм, епилепсия... Беше някакъв ад. Надявам се силно тази лекарка да ни е спасението.
Тя предлага тази диета и добавки, както ви писах. Вчера имахме нова консултация, включи се и още една лекарка, французойка, доктор Скорупка.
Двете са обсъждали нашия случай. Решили са освен диетата и добавките , детето да пие и антибиотик Азитромицин, антихистамин и противогъбичен препарат. Ще се опитам да кача тук схемата. Пишат за един ефект, който може да се получи, като се чисти тялото, че може да има временно влошаване, повръщане, диария, може и Т, но да е временно.
Как ви звучи това?
Няма ли още повече да и се натовари стомаха от антибиотика, антихистамина?
Честно казано ме е малко страх. Тя ще ни изпрати от там всичко.

# 455
  • София
  • Мнения: 5 187
    Поли, ако е удобно, колко струва тази консултация?

    За приема на нов антибиотик не вярвам някой тук да има мнение. Трябва те да ти отговорят.

    # 456
    • Мнения: 270
    Заслон , 180 паунда, отделно разбира се и банкови такси...
    Забравих да спомена , че ноември правихме в София в Детокс центъра фекална проба в Рослер я пращаха и урина някъде в Германия мисля беше, даже и коса и взеха и пращахме в Америка.
    Познати казват за една холистична клиника в Габрово с руски лекари. Имало някакъв апарат, с който изследвали космонавтите....някой от Габрово или някой да е чул/ходил там?

    # 457
    • Велико Търново
    • Мнения: 7 703
    Поли, извинявай ако ще те психирам, но точно в момента азитромицин ми звучи като превантивно да бъде приеман. Четох за редица изследвания как се отразява на коронавирус и положителния му ефект при лечение.
    Попитай, ако е удобно, защо точно него и дали няма нищо общо с текущата ситуация.

    # 458
    • Мнения: 270
    Ще питам, ти ще трябва тази френската лекарка. Те пишат даже, че ще ни го изпратят от някаква френска аптека. По план гледах, че трябва да го пие чак края на май...

    # 459
    • София
    • Мнения: 5 187
    Поли, уж чета старателно, но не помня от Детокс центъра резултатите и лечебен план?

    ( Мои близки (лекари) са дали по 2-3000 лв за такива изследвания и само с изключване на храни и пиене на пробиотици ги лекуват, резултати забележителни, при всички. Двете деца никога не били спали повече от няколко часа до този момент, откакто са на хранителен ИНДИВИДУАЛЕН режим спят по цяла нощ. За концентрацията, нврвната възбудимост и кървавите обриви е ясно, няма ги проблвмите. Ето пример как влияе чревната стена върху мозъка, ама де желание у официалната медицина да напредне...)

    Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 12:42 от ЗаСлон

    # 460
    • Мнения: 423
    Здравейте, Поли. Следя темата от самото начало. Включвам се по повод азатромицина. Моето момче го пи година и половина с цел профилактика и хронична пневмония в ляво. Оправи се. Знам също, че се дава по схема и за уроинфекции. Предполагам, че ви го изписват, защото, както споменахте по-горе имат съмнения за остатъчен възпалителни процес. От опит знам, че диетата и храната много помагат. Успех и ако това са вашите лекари, ще го усетите

    # 461
    • София
    • Мнения: 6 360
    предполагам, че са предписали и антибиотик заради съмнението за PANS-PANDAS syndrome - нещо, за което Ви писах още в началото, но го пренебрегнахте и беше затрупано от вълната предложения за детокси, глутени и прочее.

    знам, че никой лекар в България вероятно не се е и сетил за такова нещо, затова не са Ви го споменали. аз го знам просто защото съм чела една статия в английската преса преди време за случай с дете, който просто удивително напомня на случая с Вашето дете.

    мисля, че трябва да послушате съвета на тези 2 лекарки и се радвайте, че в тия ужасни времена има кой да Ви обърне внимание.

    # 462
    • Мнения: 3 534
    Когато моето дете спря да говори, не съм правила толкова много изследвания. Но на моето дете педиатърката изписа антибиотик след няколко месеца. Първо си мислех, че профилактично, сега като ви чета, явно е имала нещо предвид. Пи го доста време. Не си спомням точно. Но пък и говор не се появи веднага. Ние включихме и логопед.

    # 463
    • София
    • Мнения: 1 082
    Много голям проблем е дефицитът на витамини и минерали. Само един прост магнезий може да обърка цялата нервна система /едното ми дете/, а след години борба с нисък хемоглобин се оказа тежка липса на витамин С /при другото/.
    Пропускливостта на червата и чикрофлората там, допринасят много за тези проблеми. Според мен е ген.
    Аз инвестирах в такива изследвания.

    # 464
    • Мнения: 270
    Благодаря Ви за отговорите ♥️
    В Детокс центъра правихме само изследвания, станаха готови около Нова година, после казваха, че няма час скоро, даваха ни чак за април, и не ги потърсих повече...
    jam -  още тогава ги попитах, невролога, но той каза, че , за да има този синдром PANS-PANDAS syndrome, трябва да има стрептококи инфекция, пък тя нямала...как разбра не знам...
    Laurentin - дали ще е удобно, ако не тук, на лично, да ми напишеш на колко години е било детенцето ти, когато е спряло да говори и сега как е , говори ли?
    Aninica - в какви изследвания сте инвестирали, генетични или, извинявам се, че питам, но вече тотално се обърках, 9 мес минаха и нямаме нищо конкретно. Единствено засега английската лекарка ни дава някаква светлина.

    Общи условия

    Активация на акаунт