Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 647
  • 766
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 367
...Но строихме цяла зима, късмет с времето. удариха сега подпокривната плоча, много добра цена за труд дадоха за покрив и зидария, 340 кв покрив имаме... ужас. Та покрив, зидария и изолация почват паралелно. Да я затворим и ще трябва да мислим и натам вече с пари, майстори...
А ние се чудим дали да почваме на 1 март реконструкция.днес е 21 С. Строителят ни казва, че времето е хубаво и позволява. Ще правим и реконструкция на сградата като покривът ще е с друга форма. Ще иска поне месец, няма да стане за две седмици. Вие сте смели. Малии !!!-  340 кв м. покрив си е доста, нашият е към 170. Относно изолацията  ни  казаха  да я оставим за накрая, когато приключим вътре всичко- стени подове, защото иначе трудно съхнело.

# 511
  • София
  • Мнения: 10 825
Ориентирайте ме, моля, за колко време става готова скица на имота от Агенцията геодезия и кадастър. Подадох заявлението и го платих онлайн през сайта им, но не откривам информация след колко време да отида да си взема скицата.
За София е питането ми

# 512
  • Мнения: 4 785
Ориентирайте ме, моля, за колко време става готова скица на имота от Агенцията геодезия и кадастър. Подадох заявлението и го платих онлайн през сайта им, но не откривам информация след колко време да отида да си взема скицата.
За София е питането ми

Ето

# 513
  • Sofia
  • Мнения: 559
Onna-bugeisha с номера на подадената онлайн заявка за издаване на скица можете да си видите в сайта им статуса и - дали се обработва или е готова и т.н. Случвало ми се е да ми забавят издаването извън определения срок при бърза поръчка, в този случай препоръчвам да отидете на място в кадастъра, ако наистина не е готова, ще изчакате максимум половин час, но все пак ще си я получите. Иначе може да си чакате до безкрай, а да се свържете с тях по телефона е невъзможно, поне аз до сега не съм успявала.

# 514
  • Мнения: 8

Здравейте, девойки, първо се извинявам, че се закачих на  отговора на Мър Мяу, но незнам как да отворя тема.
Та по същество: прикачвам снимка на всекидневната и моля,който има желание да ми даде идея за разположение на мебелите, за кухнята,  с една дума за цялостно обзавеждане. Предварително благодаря. После ще питам и за спалните, баните, коридора и стълбището:))) Ако искате мога да кача и снимки.



Здравейте!
Това е вариант за 15 минути:) Мисля, че е оптимален, изхождайки от даденостите. Преходната част с две врати е много трудно да се усвои без компромис. Бих посъветвала, ако има възможност, вратата на банята да се измести в антрето. Ако не е възможно, гледайте при отворена врата на банята да няма или да има минимум визуален контакт с вътрешността на помещението (банята). Може да се постигне с посоката на отваряне.
Този издължен п-образен вариант на кухнята се налага, заради ергономията - много е тясно за поставяне на две успоредни линии шкафове в най-тясната част. В ъгъла, който трудно можете да ползвате пълноценно като работен плот, може да направите гараж за малките електроуреди, като тостер, миксер и прочие - много е удобно, винаги са включени. Просто предвидете няколко контакта над плота за тях и можете само да ги дръпвате напред и да ги ползвате. Може да се затвори с алуминиева ролетна щора, примерно или пък с вратичка с отваряне нагоре. Или си вградете фурната под готварския плот и така ще избегнете колоната до хладилника. Така де, варианти са възможни:)
Относно дневната и трапезарията - може да ги обърнете и дивана да дойде на мястото на масата, но не бих го препоръчала заради прозореца. Моето мнение е да има максимум дневна светлина в трапезарията. Гостната в образуваната чупка е по-уютна и визуалният контакт с кухнята е по-малък.
Ако имате въпроси, на разположение съм.
Хубав ден!

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 12:41 от Edem67

# 515
  • Мнения: 729
Искам да питам две неща.Първото е свързано с парцел в пловдивско село,който харесахме,но от едната му страна,буквално на границата се оказа,че гледат в постройка крави и миришеше.Две били,ама въздуха ухаеше подобаващо .Гърбът на постройката се явява ограда между двата имота,това много ме разколебава,иначе е на хубаво място,та питам има ли начин това впоследствие да се махне,или ще попадна във водовъртежа на междусъседски войни.Другия ми въпрос,ако купя парцел,ще искам да построят къща,дали на етаж или два,но основата ще е около 70 м.,а парцела съм замислила да е около декар.Впоследствие къде ще мога да си изградят я навес,я някаква барака за инструменти,без за това да се искат специални разрешителни?

# 516
  • Мнения: 8
Скрит текст:

Здравейте, девойки, първо се извинявам, че се закачих на  отговора на Мър Мяу, но незнам как да отворя тема.
Та по същество: прикачвам снимка на всекидневната и моля,който има желание да ми даде идея за разположение на мебелите, за кухнята,  с една дума за цялостно обзавеждане. Предварително благодаря. После ще питам и за спалните, баните, коридора и стълбището:))) Ако искате мога да кача и снимки.



Здравейте!
Това е вариант за 15 минути:) Мисля, че е оптимален, изхождайки от даденостите. Преходната част с две врати е много трудно да се усвои без компромис. Бих посъветвала, ако има възможност, вратата на банята да се измести в антрето. Ако не е възможно, гледайте при отворена врата на банята да няма или да има минимум визуален контакт с вътрешността на помещението (банята). Може да се постигне с посоката на отваряне.
Този издължен п-образен вариант на кухнята се налага, заради ергономията - много е тясно за поставяне на две успоредни линии шкафове в най-тясната част. В ъгъла, който трудно можете да ползвате пълноценно като работен плот, може да направите гараж за малките електроуреди, като тостер, миксер и прочие - много е удобно, винаги са включени. Просто предвидете няколко контакта над плота за тях и можете само да ги дръпвате напред и да ги ползвате. Може да се затвори с алуминиева ролетна щора, примерно или пък с вратичка с отваряне нагоре. Или си вградете фурната под готварския плот и така ще избегнете колоната до хладилника. Така де, варианти са възможни:)
Относно дневната и трапезарията - може да ги обърнете и дивана да дойде на мястото на масата, но не бих го препоръчала заради прозореца. Моето мнение е да има максимум дневна светлина в трапезарията. Гостната в образуваната чупка е по-уютна и визуалният контакт с кухнята е по-малък.
Ако имате въпроси, на разположение съм.
Хубав ден!
Ето и една по-изчистена кухня - без ъглови шкафове, с малко по-малко работна площ

Скрит текст:

Здравейте, девойки, първо се извинявам, че се закачих на  отговора на Мър Мяу, но незнам как да отворя тема.
Та по същество: прикачвам снимка на всекидневната и моля,който има желание да ми даде идея за разположение на мебелите, за кухнята,  с една дума за цялостно обзавеждане. Предварително благодаря. После ще питам и за спалните, баните, коридора и стълбището:))) Ако искате мога да кача и снимки.
И предложение №3:))

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 11:08 от AnMary

# 517
  • Мнения: 1 476
Edem 67, за себе си бих направила следното:
1. ще преместя телевизора от другата страна на прозореца, а ниското сядане ще изместя максимално към вратите към верандата
2. ще завъртя трапезарната маса на 90 градуса и ще я опра на стената точно под прозореца
3. със сигурност няма да блокирам влизането в помещението както е при варианти 2 и 3/
4. за кухненските шкафове - може би на Г е най-добре, като лично за себе си бих пропуснала високите шкафове срещу влизането за сметка на по-дълъг долен ред.
Пробвай с програмата дали ще ти хареса.

# 518
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз пък се сещам за плъзгаща врата на банята - дали няма да даде повече опции за оползотворяване на пространството пред нея?

# 519
  • Мнения: 8
Edem 67, за себе си бих направила следното:
1. ще преместя телевизора от другата страна на прозореца, а ниското сядане ще изместя максимално към вратите към верандата
2. ще завъртя трапезарната маса на 90 градуса и ще я опра на стената точно под прозореца
3. със сигурност няма да блокирам влизането в помещението както е при варианти 2 и 3/
4. за кухненските шкафове - може би на Г е най-добре, като лично за себе си бих пропуснала високите шкафове срещу влизането за сметка на по-дълъг долен ред.
Пробвай с програмата дали ще ти хареса.

Мога да пробвам с програмата:) Всъщност, важното е да хареса на Мария, която помоли за варианти.
Тук по-скоро се стремя да дам предложения за зонирането с реални размери на мебелите.
1. Телевизора може да се сложи, където е удобно на семейството, а може и да го няма изобщо:)
2. Лично аз не харесвам свободностоящи мебели, опрени в стената, но е възможно при желание.
Още една причина да предложа това е да покажа, че хората свободно се движат около маса 180/90 с шест стола и остава достатъчно място да не се блокират линиите на движение. Пък и има достатъчно място, за да "дишат" всички мебели.
Освен това, пропорциите на помещението са, меко казано, не съвсем правилни със стените стъпаловидно. Затова съм разположила масата за хранене и дивана спрямо осите на малкия прозорец и френския прозорец. Така нещата са по-балансирани, според мен. Телевизора е между кухнята и прозореца, за да не натрупам много шкафове в едната част за сметка на другата. Освен това съм ги уравнила и по височина. В този случай симетрията по-скоро би помогнала за визуалното възприятие на цялото помещение.
3. При варианти 2 и 3 влизането съвсем не е блокирано, защото разстоянието от стената до шкафовете е 137 см., вратата се отваря свободно, пък и човек не влиза направо, а леко по диагонал, след като отвори. Съгласна съм, че висока колона срещу вратата не е идеален вариант, но е възможен и нищо не пречи на движението. Затова пък се печели допълнителен работен плот плюс възможност за фурна на удобна височина, а е възможно дори двама души едновременно да приготвят нещо. Пак казвам, в случая могат да се наложат компромиси.
Ще завъртя нещата според твоите препоръки и ще покажа:)

# 520
  • Мнения: 1 476
Еdem67, извинявай Simple Smile Не съм чела внимателно и съм останала с впечатлението, че помощта е за теб.  По принцип варианти има много, всеки със своите плюсове и минуси - няма универсално решение, което да харесва на всеки.

# 521
  • Мнения: 8
Еdem67, извинявай Simple Smile Не съм чела внимателно и съм останала с впечатлението, че помощта е за теб.  По принцип варианти има много, всеки със своите плюсове и минуси - няма универсално решение, което да харесва на всеки.

Нищо, нищо, не съм се обидила:))) Съгласна съм, всичко зависи от конкретното семейство, навици, необходимости и т.н.
Сега ще кача твоите варианти

Изглед отгоре:



Изглед от дивана:



Ето и моето предложение от дивана:



Хубав ден!

# 522
  • Мнения: 1 778
Здравейте, понеже ми предстои събиране на оферти за строеж от строители, по какви данни да ги сравнявям-до етап груб строеж, до етап фундамент, довършителни работи, керемиди, тухли, дограма. Как да го поискам най-ясно за мен? Другият ми въпрос е как да процедирам за да избегна конденз. Колко камерна дограма да слагам, какъв вид, дали да не направя единия прозорец с дървена дограма да не се запечатва къщата за да няма конденз.

# 523
  • София/Варна
  • Мнения: 1 428
Даваш да строителите еднакви количествени сметки и сравняваш единичните и общата цена. Етапи за сравнение могат да бъдат - изпълнение на конструкция, зидарии, покрив и т.н. Няма как да е до фундамент само.

# 524
  • Мнения: 8
Реално в тази кухня механизмите са скъпи. Проверявах при вносителя механизъм за един шкаф е 900лв. Плота е лакобел. А аз точно на тях държа, както и вратите да нямат дръжки.
Само остава да навия мъжлето, че множко са парите:((((

p.s. Кухнята е правена в Германия.

Относно механизмите. Мисля, че това е наистина много висока цена. Не съм сигурна дали е оправдана.
Относно пуш-бутоните  и изобщо механизмите ще си позволя съвет. Обърнете внимание на механизмите на Икеа. Целия им обков се произвежда в Германия и Австрия, включително механизмите, пантите и т.н. Като съотношение цена - качество нямат конкуренти на пазара в БГ. Много са добри и не са скъпи - количествата, с които работят им позволяват да постигат много добри цени. Комплект панти (2 бр.) с плавно затваряне и пуш-бутон е 12 лв.
Същото се отнася за вратичките и челата на чекмеджетата.  Тях ги правят в Италия за цяла Европа.

Сега, има сноби, които дори не разглеждат този вариант, но според мен е грешка. Ако някой държи да не се вижда, че кухнята му е Икеа, може да си поръча вратички някъде другаде, може от масив или каквото иска. И плот, какъвто иска. Но помнете, че удобството на ползване и дълготрайността зависи от механизмите. Само някой да не помисли, че ги рекламирам:))

Относно външния вид на кухнята, която сте си харесала - гланцираните вратички, ако не са със специално покритие, са непрактични за ползване - виждат се всички отпечатъци на пръсти и стои направо грозно.
Е, ако имате домашна помощница, нямате никакъв проблем:)
Ако нямате, обръщайте внимание и на практичната страна, за да имате кухня, която да служи на Вас, а не Вие на нея:)

Общи условия

Активация на акаунт