Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 578
  • 766
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 375
Извинете за елементарния може би въпрос, но кое е по-правилно: първо шпакловане (финно с прожектиран гипс) и после инсталиране на новата дограма или обратното, дограмата и после шпакловането.

# 166
  • София
  • Мнения: 4 192
Само боядисването е след шпакловането. От мръсно към чисто карате Wink

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Какви входни врати сложихте на къщите си? Търсим икономичен вариант и си мислих, че към 700-800лв. ще стигнат за една врата, но всичко, което намирам /без да имам изисквания за цвят и модел/ е доста над 1000 лв.
Съфорумец от друг форум ми сподели,че за 800лв си е сложил входна врата на Кьомерлинг-ПВЦ система за входни врати с плосък праг и 36мм термопанел.Ако изберете черен или подобен тъмен цвят,няма да си личи гуменото уплътнение между термопанела и рамката.Подобен тип врати гарантират въздухоплътност,защото са цяла система с каса,а не като обикновените пвц и алуминиеви.

Извинете за елементарния може би въпрос, но кое е по-правилно: първо шпакловане (финно с прожектиран гипс) и после инсталиране на новата дограма или обратното, дограмата и после шпакловането.


Задължително дограмата първо.В БГ няма кой да ви изпълни толкова точен размер дограма,в чужбина има такъв вариант.
Може да обработите и нивелирате предварително  прозоречния отвор с 2см. фибран,без долната страна,ако нямате притеснения,че ще се смали отвора.

# 168
  • Мнения: 375
От сърце ви благодаря за бързите отговори!
Как предпазвате после прозорците, с найлони? Казват ми, че ще се изцапат при шпакловането. И няма ли да остане луфт между прозорците и стената, в смисъл стената да е по-издадена напред?
В момента всичко е изкъртено и обработено, няма дупки, перфектен отвор е направен за всеки прозорец.

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
При нас хората с турбозола си облепят прозорците с найлон преди да пръскат стените.Също отказаха вестници в конзолите,после щели да си ги чистят.
За страничната фуга между монтирания прозорец и стената ли питате?
Ако не е нивелиран отвора(дори и при оставени отвори по точен размер,обикновено  не са правилен правоъгълник),след като се отстрани идлишната монтажна пяна,остава по-голяма фуга пълна с пяна.Обикновено там се слага фибран.Ако е до 1,5 см. примерно може да се измаже със или без  Апо лайстна.Някои хора използват гипс картон.
Ако искате външни первази на прозорците предвидете подложен профил на дограмата.
Най-добре монтирайте дограмата 1 см навън пред тухлата,за да може стиропора да се зареже в нея,а не да я покрие.Това в случай,че използвате външна мембрана за прозорци или самораздувна лента при монтажа.

# 170
  • София
  • Мнения: 4 192
Облепяте прозорците с найлон - за 2 мин е работа.
Оставяте найлона и за боядисването, макар че латекса се мие лесно, улеснявате се Wink

# 171
  • Мнения: 1 621
Днес от общината дойдоха да "открият строителната площадка" и казаха, че днес ще подпишат и протокол 2.

До колкото знам трябва да се направят някакви неща в рамките на 7 дни след подписване на протокол 2 от общината, но не съм наясно какво точно. Някой има ли идея?  Трябва ли да носим още някакви документи в общината?

# 172
  • Мнения: 4 785
Нищо не са ни искали повече, всичко необходимо внесохме като приложения и след няколко дни разписаха акта.

# 173
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Честита Коледа!
За Коледа си направихме най-големият подарък, материален такъв, успяхме ( майсторите успяха) да завършат грубият строеж на 24ти декември!
След 6 месеца документи и още 4 месеца СМР, показвам снимковия материал преди и след.
Благодаря за подкрепата и съдействието ви!!!

# 174
  • София
  • Мнения: 4 192
Браво, честито! Весела Коледиа! И да забиете байрака Simple Smile

# 175
  • Мнения: 4 785
Честито, все така да вървите!

На нас ни предстои втора плоча, много трудно излязохме от земята, и самата първа плоча е много голяма, та бая зор и непредвидени, но тръгнаха нещата вече.

# 176
  • Мнения: 299
Страхотен коледен подарък! Браво на вас!

Ние се надявахме за Коледа да се разходим по първата плоча, но естествено имаше непредвидени ситуации. Надявам се след нова година по- бързичко да тръгнат нещата.

# 177
  • Мнения: 1 825
Честита Коледа!
За Коледа си направихме най-големият подарък, материален такъв, успяхме ( майсторите успяха) да завършат грубият строеж на 24ти декември!
След 6 месеца документи и още 4 месеца СМР, показвам снимковия материал преди и след.
Благодаря за подкрепата и съдействието ви!!!

Супер, според мен най-трудното сте направили.
Оххх ние се чудим какво да правим - да събираме ли пари за цялостен строеж или на етапи. Имаме ги само за основите за сега. Ама пък ако чакам да ги съберем/спестим - я камилчо, я камиларя.

# 178
  • Мнения: 5
Честита Коледа. Поразгледах част от написаното дотук и не ми става ясно едно - ако се закупи къща и и се направи приличен ремонт дали излиза по-евтино отколкото да се строи от нулата? Има ли предварително яснота колко ще струва грубият строеж на една къща и как финансирате начинанието? Банките дават ли ипотечен кредит за непостроена къща само по проект?

# 179
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Има кредити за строителство, но не съм наясно с целия куп документи които ще бъдат необходими.
Относно ремонт на стара къща - вероятно е по-евтин вариант, но по ограничен откъм възможности. Имам предвид, че вече някой нещо е направил както на него му харесва, а вие ще го преправяте по ваш вкус.

Общи условия

Активация на акаунт