Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 587
  • 766
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
chortiz,с какво е измазан отвора?Това,което описваш е необичайна практика.Обикновено прозорците се полагат първи,на гола тухла,(ние налепихме фибран по отворите)и тогава се измазва отвън и отвътре.
Колкото до това,прозореца да се изнесе навън,съм го написала с цел енергоспестяване.Положен масово, по средата на тухлата има по-големи топлозагуби.
Ако при вас отвора е измазан,няма как да се сложат лепенки-мембрани,защото се измазва върху тях.Инак дограмджиите не ги обичат,защото губят време с тях.

skk007, много ми хареса мястото,хълмчето,зеленината.Оградите гълтат пари,вашата не е евтина.
Като знам колко се дразних,че се бавим с грубия строеж,а същинското пилене на нервите било след това Simple Smile .

# 196
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Nelina_london, наистина мястото има гледка и това му е чара. Обаче беше 1.6м под нивото на пътя и затова направихме такава ограда ( буквално и подпорна стена). После насипвахме и после заравняване. Влязоха 47 гондоли с пръст на парцела ( 970м2) за да се вдигне до нивото на пътя. После насипахме и съседния парцел ( брат ми го купи) за да предотвратим, доколкото е възможно, някой ден наводнения.
Оградата ни излезе много скъпо, наистина, всички ни упрекваха колко масивна и надълбоко я правим, но послушах баща ми да е такава и да ми е спокойно когато е дъждовно.
Все още събираме оферти за дограма, голяма разлика има между получените до момента.
Като сложим дограмата, влизат заварчици да слагат стълбата ( рамената), ВиК майстор и Ел майстор  и после тръгваме по банки Sad.
Тежка ли е процедурата по отпускане на потребителски кредит и колко време отнема до отпускане? Никога не съм теглила кредит и идея си нямам кое как става. ММ ме навива за ипотечен, но мен много ме притеснява да ипотекираме, затова питам за потребителски.

# 197
  • Мнения: 1 825
Nelina_london, наистина мястото има гледка и това му е чара. Обаче беше 1.6м под нивото на пътя и затова направихме такава ограда ( буквално и подпорна стена). После насипвахме и после заравняване. Влязоха 47 гондоли с пръст на парцела ( 970м2) за да се вдигне до нивото на пътя. После насипахме и съседния парцел ( брат ми го купи) за да предотвратим, доколкото е възможно, някой ден наводнения.
Оградата ни излезе много скъпо, наистина, всички ни упрекваха колко масивна и надълбоко я правим, но послушах баща ми да е такава и да ми е спокойно когато е дъждовно.
Все още събираме оферти за дограма, голяма разлика има между получените до момента.
Като сложим дограмата, влизат заварчици да слагат стълбата ( рамената), ВиК майстор и Ел майстор  и после тръгваме по банки Sad.
Тежка ли е процедурата по отпускане на потребителски кредит и колко време отнема до отпускане? Никога не съм теглила кредит и идея си нямам кое как става. ММ ме навива за ипотечен, но мен много ме притеснява да ипотекираме, затова питам за потребителски.
Не е тежка процедурата, необходими са ви доходи и постоянна трудова заетост. Може да изтеглите потребителски с ипотека. Т.е да ипотекирате построената къща, с цел довършване и ремонт. Заеми само да искаш да теглиш Simple Smile))

# 198
  • Мнения: 751
Ако ви устройва сума до към 40-50 хил. лв. и имате добри доходи, по-добре потребителски. Ако ви трябват повече пари, вероятно ще трябва ипотечен. Банките в момента отпускат заеми сравнително лесно, лихвите са много ниски, всички икономисти са притеснени Simple Smile

# 199
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Благодаря! По груба сметка, точно толкова ориентировъчно ще бъдат необходими - 60к лева. И точно затова, си мисля за потребителски кредит - по- кратък срок 10 г Макс, съответно високата лихва ще бъде компенсирана в известна степен от по-краъкото време.
Благодаря още веднъж! Като получа информация и от първа ръка, ще пиша отново, дано да бъда полезна на някого Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 621
При нас металните керемиди много смъкнаха от разхода за покрив, те предполагат  и доста по-олекотена конструкция.
Здравейте!
Понеже и ние сме се насочили към метални керемиди,искам да попитам дали са значително по-шумни при валеж например?

# 201
  • Мнения: 1 476
Нека споделя и нашия опит с металните керемиди. Насочихме се към най-добрите на пазара и получихме добра оферта за материала. Оказа се обаче проблем да се намери квалифицирана група за направата на покрива. В нашия регион металните покриви са голяма рядкост и който знае как се правят иска луди пари за труда си. Най-изгодният вариант на материал+монтаж излизаше /до колкото си спомням/ с около 1500-2000лв. повече от качествени керамични керемиди + бригада. В края на строителството наличните ни средства вече бяха привършили и по тази причина се отказахме. Относно шума - без съмнение тропат повече, дори най-новите видове с посипката. Решението е да се сложи за топлоизолация дебел слой вата, която също така дава много добра шумоизолация.

# 202
  • София
  • Мнения: 621
Нека споделя и нашия опит с металните керемиди. Насочихме се към най-добрите на пазара и получихме добра оферта за материала. Оказа се обаче проблем да се намери квалифицирана група за направата на покрива. В нашия регион металните покриви са голяма рядкост и който знае как се правят иска луди пари за труда си. Най-изгодният вариант на материал+монтаж излизаше /до колкото си спомням/ с около 1500-2000лв. повече от качествени керамични керемиди + бригада. В края на строителството наличните ни средства вече бяха привършили и по тази причина се отказахме. Относно шума - без съмнение тропат повече, дори най-новите видове с посипката. Решението е да се сложи за топлоизолация дебел слой вата, която също така дава много добра шумоизолация.
Благодаря за изчерпателната информация!

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
И ние сме с метални керемиди на Линдаб.
1 кв. керемиди е 14лв,а монтажа 10лв.  на квадрат.Отделно има билни керемиди,но и при керамичните има,както и снегозадържащи елементи.
Изчислиха ни материалите спрямо чертежа та покрива  на точни листи,остатък не е имало.
Схемата за полагане е като при керамични керемиди -греди,плътна дъсчена обшивка,паропропускливо фолио,двойна скара.
Единствено паропропускливото фолио бе по -скъпо,малко над 1000лв за 200м2 покрив.
Относно шума-ние сме с 30 см вата и нямаме подпокривно пространство.Тоест покрива е директно над спалните.Още не сме го затворили с гипс картон ,но ако щете вярвайте,няма никакъв шум при проливен дъжд.

# 204
  • Мнения: 68 583
Днес от общината дойдоха да "открият строителната площадка" и казаха, че днес ще подпишат и протокол 2.

До колкото знам трябва да се направят някакви неща в рамките на 7 дни след подписване на протокол 2 от общината, но не съм наясно какво точно. Някой има ли идея?  Трябва ли да носим още някакви документи в общината?


Надзорът или техническият ръководител на строежа следва в 3-дневен срок да завери заповедната книга и в 7 дневен срок от заверката да уведоми община, ДНСК и специализираните контролни органи.

# 205
  • София
  • Мнения: 10 825
Надявам се, че при вас ще получа отговор на въпроса си.
В къща, която не е с централна канализация, а е на пречиствателна станция може ли да се монтира и да се ползва без проблеми  кухненска мелница за отпадъци?

# 206
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Имам и аз въпрос за мелници ( такива който се слагат в мивката), пречат ли на септична яма?

# 207
  • София
  • Мнения: 4 192
За мелницата не съм питала, не ползвам такава. Но за пречиствателната станция ме предупредиха без тоалетна хартия. Ползваме кошчета, а преди пречиствателната има и филтър-уловител, който се чисти веднъж годишно.  Peace

# 208
  • София
  • Мнения: 10 825
На нас ни казаха, че тоалетна хартия е ок да се хвърля в тоалетната🤔

# 209
  • София
  • Мнения: 4 192
Може да си зависи от пречиствателни станции. Нашата е чешка, от по-евтинити. изрично бяхме предупредени.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт