Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 638
  • 766
  •   1
Отговори
# 210
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Колко трябва да е голяма септичната яма, например за 4 членно семейство?И за тия размери на колко време долу-горе ще се изпразва?

# 211
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
За металните керемиди.
Нашите нямат вата отдолу, защото имаме подпокривно пространство. В къщата не се чува, само като се застане под капандурата.  Сега на морето ще правим къща - бунгало и няма да има таван, та там ще слагаме вата.

# 212
  • София
  • Мнения: 4 192
Септична яма няма как да правите по закон вече.
А и да направите няма как във форума да ви кажем с точност. Зависи от почвата. Може никога да не се обслужва, може да ви се наложи на 3 дена  Peace

# 213
  • София
  • Мнения: 69
Да попитам, ямата с  пречиствателна станция е по-целесъобразно да е по-близо до къщата, или по-далече?

# 214
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Знам за закона със септичните ями, но в селата, където няма канализация какво слагат, за да няма проблем със закона?
На мен ми бяха казали ямите да са по-близо до пътя.

# 215
  • София
  • Мнения: 10 825
Знам за закона със септичните ями, но в селата, където няма канализация какво слагат, за да няма проблем със закона?
На мен ми бяха казали ямите да са по-близо до пътя.
Пречиствателни станции слагат

# 216
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Знам за закона със септичните ями, но в селата, където няма канализация какво слагат, за да няма проблем със закона?
На мен ми бяха казали ямите да са по-близо до пътя.
Изгребна яма. За нея също трябва виза.

# 217
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
В нашето село няма една пречиствателна станция, доколкото знам.

# 218
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Четох, че трябва всеки месец да се източва изгребната яма,докато пречиствателната станция се чисти на около три години.Разликата в цената е около 2000лв.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 192
Не знам вече дали дават разрешения с изгребна яма. Поне в напето село нямаше такъв вариант.
Вариантът като няма централна канализация, в който не връщат документи е пречиствателна станция и след нея резервоар, който се използва за попиване на водата в почвата, или за поливане

# 220
  • София
  • Мнения: 10 825
В момента на ул. Студен кладенец се строи кооперация, която, според информационната табела на строежа, е с изгребни ями. Аз си мислех, че е сгрешена табела, не мога да си представя, че блок ще бъде на яма, то лайнарката трябва през ден да е при тях, но знам ли вече🤨🤬

# 221
  • София
  • Мнения: 621
Получих виза за строеж с изгребна яма съвсем наскоро.В селото няма изградена официална канализация.

# 222
  • София
  • Мнения: 4 192
Съжалявам, не съм искала да заблуждавам.  Peace
Блок с изгребна яма - ами чудесно решение, сигурно е в полите на Витоша  ooooh!

# 223
  • София
  • Мнения: 10 825
Съжалявам, не съм искала да заблуждавам.  Peace
Блок с изгребна яма - ами чудесно решение, сигурно е в полите на Витоша  ooooh!
Да, Бояна. 😐

# 224
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Блока ще има луди такси за "лайнярката". Grinning

Гледах някакви цени на изгребни ями 4-5000лв, и на пречиствателни станции 6-7000лв, не знам колко са актуални.

Общи условия

Активация на акаунт