Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 418
  • 766
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 4 192
Само по документи ще е изгребна. Иначе ще си е същинска септична яма, която трови яко.

# 226
  • В.Търново
  • Мнения: 6 662
Само по документи ще е изгребна. Иначе ще си е същинска септична яма, която трови яко.
Много ли мирише?Като съм ходила лятото в Шемшево, Беляковец, все близки села до Велико Търново не съм усещала зловонна миризма.

# 227
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако е направена да тегли и е покрита добре(заивси и от почвата), изобщо може и да не мирише. Но това си е една яма с отрова, която постоянно си е там. Замърсява подпочваните води, това е основния проблем.

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 1 432
Честита нова година и от мен.

Добрах се най-накрая до форума след като се поосвободих малко.
Да ви споделя при нас как е след като прочетох какво сте дискутирали до момента.
Нашия строеж от нулата е като себестойност груб строеж 220 евро. Това мисля, че може всеки да прецени дали иска от нула да строи или да преработва стара къща. Варира нагоре, ако е на един етаж 200 квадрата и пада надолу, ако е на два етажа.
Нашите керемиди са керамични. След монтажа идваха от фирмата да гледат дали са правилно сложени и направиха забележка да разместят някакви елементи, защото така давали гаранцията фирмата. Освен керемиди, има по билото, по ъглите, върху комините.За снегозадържане елементи, малко като лего ми се струваше. Червени на цвят. Сега се ядосвам, че не са друг цвят, ама късно е. Искам червена къща с бели прозорци.
По отношение на дограмата и монтажа с ленти и мембрани, не мога да ги разбера тези фирми, защо не искат да монтират така. Ние строим в Бургас, но фирмата за дограма е от София. Ще платя път и 1-2 нощувки, но тук не намерих това, което искахме.
И сега се да ви питам нещо. Какво ви е мнението за прозорец на бели квадрати. Не знам дали има специално име. Тези разделители вътре в стъклопакета може ли да се сложат. Или да се откажа от тази идея.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Red_house_in_Nida.jpg  нещо такова

# 229
  • София
  • Мнения: 10 825
Хелими се наричат тези разделители в стъклопакетите

# 230
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Bar B Q, точно в съседство имаме такава къща ( в процес на строеж са съседите) с аналогични прозорци. Цялата им къща е с такива прозорци ( на квадратчета), бели са на цвят, фасадата е бяла а покрива тъмен. Ако имам възможност ще ти снимам и ще ти изпратя. Изглежда добре, точно американски стил ми наподобява.
Единствено, сега се замислям, че поддържането - чистенето на тези прозорчета ще е времеемко занимание, поне за мен.

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 1 432
Onna-bugeisha   благодаря ти.

Аз затова искам да разбера дали тези разделители са вътре в стъклопакета. Взимаш си един робот за прозорци и той ги мие. Аз нямам такъв, но проучвам.

# 232
  • Мнения: 1 825
Вътре в стъклопакета са тези разделители. Отвън стъклото со е цяло. Красиво изглеждат прозорците и вратите. Трябва обаче и добре да са залепени, качествено, да не се наложи да сменяш стъкла.

# 233
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Прозорците на сградата, в която работя са на такива квадрати. Разделителите са вътре в стъклопакета, а самото стъкло е гладко. Като се има предвид, че сградата е държавна, а дограмата е слагана никой не знае кога, никъде не съм виждала паднали или разместени разделители, явно не е трудно да се направи качествено Simple Smile

# 234
  • Мнения: 70
По отношение на дограмата и монтажа с ленти и мембрани, не мога да ги разбера тези фирми, защо не искат да монтират така. Ние строим в Бургас, но фирмата за дограма е от София. Ще платя път и 1-2 нощувки, но тук не намерих това, което искахме.
Bar B Q, кои софийски фирми за дограма работят с ленти и мембрани?
Аз видях една кооперация изпълнена с такива ленти, вместо с пяна и от 2 години търся кой монтира така дограма, ама нямам успех до този момент.

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 1 432
На лични ще ти пиша.

# 236
  • София
  • Мнения: 1 395
Може ли и за мен фирмата? Засега имаме само горчив опит с дограма 🙄

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 2 889
И сега се да ви питам нещо. Какво ви е мнението за прозорец на бели квадрати. Не знам дали има специално име. Тези разделители вътре в стъклопакета може ли да се сложат. Или да се откажа от тази идея.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Red_house_in_Nida.jpg  нещо такова
В Англия бяхме с такава,много я харесвах.Дограмата беше пвц,но абсолютен боклук-вееше от всякъде.За 15 години обаче,разделителите се оказаха железни.Никога не са се размествали,отлепяли или компрометирали по какъвто и да е начин.
Дори и на релефния прозорец на банята имаше.
Тези снимки открих


# 238
  • Мнения: 1 825
И сега се да ви питам нещо. Какво ви е мнението за прозорец на бели квадрати. Не знам дали има специално име. Тези разделители вътре в стъклопакета може ли да се сложат. Или да се откажа от тази идея.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Red_house_in_Nida.jpg  нещо такова
В Англия бяхме с такава,много я харесвах.Дограмата беше пвц,но абсолютен боклук-вееше от всякъде.За 15 години обаче,разделителите се оказаха железни.Никога не са се размествали,отлепяли или компрометирали по какъвто и да е начин.
Дори и на релефния прозорец на банята имаше.
Тези снимки открих



Това банята ли ви е?
Не ги разбирам тези английски архитекти - пред мивката прозорец, а смесител за топла и студена вода липсва. Или ще се изгориш или ще замръзнеш като се миеш -:)))) или мокет в банята Simple Smile))

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 2 889
Да,да ,баня е Simple Smile
И аз в началото гледах като натровена.И мокет имаше и отделни врътки ,както им казвам.
В новите къщи баните не са такива,но като цяло държат на традициите си,колкото и да е некомфортно.
Въпросната къща е 70 годишна.
П.С. Бяхме под наем без право на промени,но свикнахме.

Общи условия

Активация на акаунт