Коледата на вратата чука, ДЕКЕМВРИйче малко в ръцете ни ще гука! 💝🎁🎄

  • 53 514
  • 721
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 632
Янка,честито бебче! Жива и здрава да ви е принцесата🍀
Момичета,някой да знае дали това е чаят за колики който е за новородено? Никъде не пише за каква възраст е,само пише чай от копър...

# 271
  • Мнения: 1 139
Днес и аз съм много мързелив, всъщност от доста време😁, нямам никакви сили вече. Имам и някакви контракции, доста често ме стяга корема, но не са болезнени. Нямам и никакъв апетит. Днес съм на една препечена филийка и малко сирене, сега ще се опитам пак да хапна нещо за вечеря.
Аз също имам проблем с венците, доста ме болят и на места са се подули, а да не ви казвам, че и един мъдрец се е подал 😪😣

# 272
  • Мнения: 112
Лана ,термина ми е 05.01, но от самото начало знам, че ще е декемврийче и съм при вас Simple Smile. Датата на секциото ми е 27.12, ако изчака до тогава.Като гледам масово бебоците тръгват по-рано, та ще видим.

 Мария, аз съм на препечени филии със сирене от дни. Само от тях не ми вървят киселини..

# 273
  • Мнения: 444
Знам, че някои от вас лежаха в Майчин дом. Въпросът ми е към тези дами. Ако все още четат ще се радвам да чуя отзиви.
На кой етаж бяхте? 5-ти? Как бяха стаите и заслужава ли си да си взема единична такава?
Влизам на 9.12 и не се знае точно кога ще излеза. Притеснява ме, че до колкото знам там тоалетните са едни на етаж, а при моето пикане през 30 минути вечерите ще са тежки и мъчителни не само за мен, а и за останалите. Да не говорим, че съм взела и да хъркам като булдозер и чак сама се стряскам от това.
В тези единични стаи за които си плащам дали има самостоятелна тоалетна?
Благодаря предварително 🤗

# 274
  • Мнения: 113
Знам, че някои от вас лежаха в Майчин дом. Въпросът ми е към тези дами. Ако все още четат ще се радвам да чуя отзиви.
На кой етаж бяхте? 5-ти? Как бяха стаите и заслужава ли си да си взема единична такава?
Влизам на 9.12 и не се знае точно кога ще излеза. Притеснява ме, че до колкото знам там тоалетните са едни на етаж, а при моето пикане през 30 минути вечерите ще са тежки и мъчителни не само за мен, а и за останалите. Да не говорим, че съм взела и да хъркам като булдозер и чак сама се стряскам от това.
В тези единични стаи за които си плащам дали има самостоятелна тоалетна?
Благодаря предварително 🤗

D.k., аз лежах на 5тия етаж няколко пъти и другата седмица пак ще съм там. Това, което мога да кажа от личен опит е: общите стаи са с по 3 легла и често са пълни. Има всякакви жени като възраст, цвят на кожата и т.н. Риск от кражби в тези стаи не е малък. Мен лично една ромка за малко да ми изпразни портфейла, ако не я бях хванала на момента. За това е по-добре да не се носят ценни вещи и много пари. Единственият плюс на тези стаи е, че има с кой да си кажеш 5 приказки. В отделението съм била и в самостоятелна стая, те са само 2 броя. В тях имаш самостоятелен санитарен възел с душ и тоалетна, хладилник, телевизор, гардероб и шкаф. Мисля, че цената на нощувка беше около 40 лв. През моят престой в тази ВИП стая не чистеха всеки ден пода, за разлика от общите стаи.. сякаш забравяха или не знам, поне сменяха коша в банята. Общи взето е това.

# 275
  • Мнения: 444
Благодаря за бързия отговор, Alegra.
Четох, че настаняват жените с гестационен диабет на 5-тия етаж. При теб такъв ли е случаят? Днес пак се видях случайно в Родилна зала с ендокриноложката на Майчин дом и ме обзеха тръпки само от разменени 2 изречения с нея. Хич не ми се нрави като човек.
От това, което ми казваш се надявам да има свободна стая и да си платя или в краен случай някой да се навие да ме пуска да спя вкъщи, пък като стане време за секциото се знае, че няма как да мрънкам.

# 276
  • Мнения: 367
Здравейте и от мен днес явно няма бебета тука, в сравнение с Facebook групата там за 2-3 дни гледам сигурно повече от 10тина бебета са се родили. Ние бяхме на кино с каката и бебето не спря да мърда и през 20тина минути сигурно от седенето или незнам имах силни контракции, но сега като се прибрахме се поуспокоиха нещата.

# 277
  • Мнения: 175
Влизам да се похваля, че на 25.11. се роди моята малка принцеса Теодора. 3,020 кг, 50 см.
Честито на Мулан, Марти и Янка. Живи и здрави бебчетата и бързо възстановяване на мамите.
Много се радвам и за добрите новини при  Ирина. Стискам палци този път всичко да е успешно и безпроблемно до финала.

# 278
  • Мнения: 197
Честито бебенце, Зузи! Да расте здрава и щастлива 🤗💕

# 279
  • Мнения: 113
Благодаря за бързия отговор, Alegra.
Четох, че настаняват жените с гестационен диабет на 5-тия етаж. При теб такъв ли е случаят? Днес пак се видях случайно в Родилна зала с ендокриноложката на Майчин дом и ме обзеха тръпки само от разменени 2 изречения с нея. Хич не ми се нрави като човек.
От това, което ми казваш се надявам да има свободна стая и да си платя или в краен случай някой да се навие да ме пуска да спя вкъщи, пък като стане време за секциото се знае, че няма как да мрънкам.

Не съм с гестационен диабет. При мен два от пътите бях с кървене, а третият път лъжливо раждане и трябваше да лежа за задържане. В това отделение има всякакви тежки случаи, вкл. дошли за прекъсване на бременност.
За тази ендокриноложка не мога нищо да кажа, тъй като не съм я срещала.
Ако няма самостоятелна стая при постъпването ти, можеш да помолиш сестрите при първа възможност да те преместят като се освободи такава. Хубаво е да ги подсещаш всеки ден за себе си, защото може и да забравят. За пускането във вкъщи вече е индивидуално и някои събота и неделя ги пускат, но за през седмицата не знам дали може.

Зузи, честита рожба ! 🥰 Да сте живи и здрави ! ☺

# 280
  • Мнения: 882
Зузи честито бебче жива и здрава да ви е. Лукреция мисля , че е този чая . На мен една приятелка също ми го препоръча , но тя си го вари за нея пиеше го и
кърмеше бебчо. Алексчето не се появи днес 🤔  Марти само търпение и нещата с кърменето ще потръгнат стискам  палци .

# 281
  • Мнения: 3 788
Зузи, честита радост! Да ви е жива и здрава Теодора 😍❤️

Лу, Хип са ги питали за това чайче на сайта им и са отговорили, че може да се дава от първите дни след раждането. Пробвай да дадеш на бебока, ако му хареса - супер. Чувала съм, че доста успокоява чая от копър,дано и на него да помогне.

Днес братовчедка ми има рожден ден, тя е Анна, та току виж се появила и още една Анна на бял свят 😁

В групата наистина много бебета се бяха родили днес.

Аз много се ядосах одеве, че в 2 от най-големите групи има хора, които дори не са бременни/родили наскоро. В едната група дори администраторките им не са бременни/със скорошен термин 😡
Накрая ще ги напусна всичките и ще остана само в нашата си. Не искам да споделям нещо с уж "наши" майки, пък са ме четат всякакви други, даже сигурно има такива, които не са раждали изобщо...

# 282
  • Мнения: 2 170
Няма момичета бебе. 2в1 съм още🤣🤣🤣
Мерси все пак, че ме мислите! Много мило ми става и едновременно съвестно, че ви държа в неведение  цял ден😍❤

Не остана много до декември, та мисля, че все ще устискам.
Бях заета днес, ходихме до един детски музей с приятели. После се видяхме със сестра ми и то мина денят. Бях и на преглед- нищо особено и ново. Изглажда се шийката, разкритието си седи 1см.
Та, нямаме бебе!😉

Марти, добре звучиш!❤
Радвай се на малката сладурка, ще засуче.

Зузи, Янка, честити дечица!💝
Бързо възстановяване ви пожелавам😉😊

Лани, не се ядосвай😕
Аз не се включвам в такива групи, прекалено пренаселени са ми. Отделно фейсбук не използвам.

# 283
  • Мнения: 290
Честито бебче, Зузи! Да е жива и здрава и много да ви радва! Heart

Лани, преди малко и аз попаднах на един пост в групата на декемврийски/януарски мами и се ядосах, защото там сме бременни мами, които скоро ще родят и постът беше крайно неподходящ за групата. Аз също обмислям да я напусна. Нашата на бг мамите си ми харесва повече.

# 284
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Zuzi, честита да в Теодора! Желая ви бързо опознаване и скоро вкъщи!

Ох, на мен днес не ми е ден. Цял ден ме боли единият бъбрек, едно подуто и тегаво ми е... Мрън.

Нашата ФБ група си е супер! ✌

Общи условия

Активация на акаунт