Коледата на вратата чука, ДЕКЕМВРИйче малко в ръцете ни ще гука! 💝🎁🎄

  • 53 519
  • 721
  •   1
Отговори
# 555
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Присъединявам се, че няма как да не се разбере, че идва раждане. Дори и прагът на болка да е по-висок, разлика има и това ще ви подскаже, че не е просто подготовка.

Марти, като човек дето много зор видях първия път, ще ти споделя, че да, трудно е, но както казва Хедра, кърменето не е на всяка цена. Потърси консултант при теб или им се обади по телефона. Да, с шише лесно се свиква, но при зор, ще го забравят. Иначе емоциите са ти напълно нормални. Аз често (и досега) в трудни моменти си повтарям “Е сега на едно 1-2-3 месечно/годишно ли ще се дам да ме прави на маймуна!?” И ми идва самочувствие и се окопитвам.Обръщай внимание на себе си и ако имаш достъп до помощ, която не те товари, възползвай се.
Иви, стискам палци нещата да тръгнат без зор, наистина стоенето в болница натоварва и изтощава баш за най-важния момент.
Аз пък вчера една паника като ме обзе... Как ще я караме, баткото точно поотрасна, човек е вече, сега пак цялото ежедневие с краката нагоре, ами ако пък има проблеми... И това на прага на 36 гс... Днес ме е страх на звънна в болницата за инструкции преди раждането, въобщееее. Сетила съм се и аз кога да се тюхкам...

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 12:30 от Suprema

# 556
  • Мнения: 53
Благодаря момичета, че ни мислите. Аз днеска съм малко по-добре, макара че пак си поплаках сутринта. Ше си изтърпим хормоните... няма начин.
Марти ,да не би да са ти много пълни гърдите и затова да не иска? Аз забелязах, че ако ми се понапълнят и станат по-твърди, й е много трудно да засупе. Дърпа се, плаче, докато не посуче малко и после вече си захапва хубаво. Ако е от това, пробвай да изцеждал по малко и после я слагай на гърда.

# 557
  • Мнения: 5 316
Знам, че не е на всяка цена, но.. Яд ме е, че има кърма, а тя не иска. Ще я мъча, няма да се дам.
Моникриси, за неонатологията в Шейново, ами какво да ти кажа.. Има си и  негативи има и позитиви. Никога не ми е връщана мръсна. Вечер в 8 ги връщаме и в 10 винаги беше изкъпана и миришеща хубаво. Практиката им не е хубава обаче. Свалят ти бебето на асансьора с едни дрънчащи колички, и като го караш му се клатушка главата милото. Grinning Но онзи ден се бях притеснила, че е много жълта и повръща и я качих, веднаха я прегледаха. Имаше и доста бебчета с проблеми  и никой не се е оплаквал. Като цяло за доносено бебче (въпреки че имаше и доста недоносени и много добре се грижеха), неонатологията си е добра.
Мулан, и аз си го помислих. Тя да засуче днес (цедих се), другото ще го оправим. Стискайте ни палци.

# 558
  • Мнения: 1 139
Мили майчета, напълно нормално е в началото особено да има несигурност и трудности. На мен също ми беше трудно с баткото първия месец. Като го прибрахме от болницата  аз не смеех да заспя, дори когато той спеше. На вс отгоре имаше сополи на около 7,8 дни беше ми мн гадно, мн се обвинява как може да го разболеея.След това съм чела, че от болницата най-вероятно съм си го прибрала с инфекции, случвало се често.
Марти, стискам палци за кърменето🤗
Иви, дано започне скоро напълно нормално без да се налага да влизаш преди това в болница.
Аз утре съм на тонове, да видим до къде сме стигнали 🤰🤷‍♀️

# 559
  • Мнения: 65
Честито на всички родили мамчета, желая ви бързо възстановяване и здрави бебчета.

Алексче аз очаквах да поведеш редиците, стискам палци всичко да мине по най-добрия начин.

Аз си идвам от преглед в първия ден на 36г.с. бебка е 3,519. Нямала намерение да излиза скоро, разбрахме се за секциото, взех си документите и чакаме. ❤

# 560
  • Мнения: 444
Честито и от мен на всички нови мами, а на тези, които скоро им предстои - успех и кураж ❤️

Момичета,някой подавал ли е документи вече за еднократна помощ за раждане и за детските? Попълних и пратих мъжът ми,върнали са го защото съм написала да я преведат на него тая помощ. Няма на кой да оставя малкия и затова пратих него до банката за извлечение за банкова сметка и писах да я преведат на него. Казали му са че може само на майката да се преведе,а в декларацията пише друго...



И аз това мислех днес,че моята банка е Пощенска,която сега купи Пиреус и нямам извлечение на сметката.
Относно Пиреос и банковата сметка, може да влезеш в онлайн банкирането на Пощенска, като поискаш нова парола отново в онлайн банкирането. Така ще видиш новата банкова сметка. Иначе Пощенска са писали автоматично до всички институции кои са новите банкови сметки на клиентите и не се наложи да се обяснявам с НОИ например.

Лек ден на всички 🙂

# 561
  • Мнения: 5 316
Засукаааа! Успяхме да я излъжем. Е, дохраних я после с изцедена, щото то няма и много, но все пак важното е, че засука.

# 562
  • Мнения: 489
Засукаааа! Успяхме да я излъжем. Е, дохраних я после с изцедена, щото то няма и много, но все пак важното е, че засука.

Браво-ще стане! И аз цедя с помпата по малко за да олекне гърдата иначе не иска.

# 563
  • Германия
  • Мнения: 73
Мили мами, какво има днес, затишие преди буря или след... 😉😘🤗

# 564
  • Мнения: 212
Ох, и аз чакам новини...Мисля я Алекс и се чудя кога ще се включи...
Относно кърменето: момичета, кърмих 1 година, но първите месеци беше страшно предизвикателство, ама страшно. Нон стоп ревях. Съветът ми от сегашната ми перспектива е да бъдете постоянни и спокойни и...може би ще се случи, а ако не се случи ще знаете, че сте направили най-доброто възможно и няма да се обвинявате

# 565
  • Мнения: 882
И аз чакам Алексчето да се включи с хубави новини ... Мен днес цял ден си ме боли корема ниско долу .. натиска ми мехура имам чувството , че ще изпадне ... 😑 Марти благодаря за инфото дано не ме изнервят нещо там .. С протектор ли храниш бебчо .. аз се чудя дали да не си взема едни ама нз какъв размер да са . Ходих на толкова курсове по кърмене дори и сега в събота бях .. книгата имам чета я и въпреки това съм убедена че ще изпадна и аз в затруднение и рев.. ще се опитам максимално да се възползвам в болницата от консултантите по кърмене да ни помогнат пък ще видим живи и здрави вкъщи как ще е . Лукреция аз нищо не знам за тая декларация .. ако искаш  мога да разпитам сестра ми мисля , че и при нея мъжът и ги взе парите но не съм сигурна . Аз днес почнах  37 седмица и съм с обратно броене до дните .. Иви стискам палци и ще чакаме да пишеш

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 00:05 от monikrisi

# 566
  • София
  • Мнения: 162
Алексче, чакаме новини от теб 🤗 Вярвам, че липсата на новина е добра новина 😘

Иви, изглеждаш прекрасно, много ти отива 😋

Марти, чувала съм, че първата седмица у дома е най-тежка. Избуташ ли нея, става много по-лесно. Щом имаш желание да кърмиш, зарязвай всичко останало, и се отдай само на това. Вярвам, че ще успееш 🙂

Измир, Честита погача. Как бързо лети времето. Дано всички орисии да се сбъднат!

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 00:14 от куршумчо

# 567
  • Мнения: 632
Моникиси не става даа се вземе от бащата,само от майката можело. Така ми обясниха

# 568
  • Мнения: 2 170
Момичета, родих!
Анна проплака в 02:00 днес, с чудните мерки 4,200кг и 53см 😍😍😍
Влюбена съм в нея, много е красива❤
Засука веднага, погущахме се и я взеха.
Аз съм добре, изкъпах се и сега си почивам, чакам да ми я донесат след някой друг час. Правят ѝ тестове, та не съм на зор.
А, да, забравих да спомена, успях да родя естествено този път!

Благодаря ви много за подкрепата и това, че ме мислехте през цялото време!😘

# 569
  • Мнения: 444
Честито, Алекс!
Да ви е здрава и много да ви радва малката Анна 🥰

Общи условия

Активация на акаунт