Прохождащи бебета. Малък проблем !

  • 1 974
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 450
Моята докато се учеше да пълзи имаше много такива падания и люшкания,после като проходи постоянно й треперех ,докато не осъзнах,че й преча повече,просто я оставих сама, като знае че няма кой да я държи свикна бързо.Има гимнастика за равновесие подходяща за деца ,може да пробваш.

# 16
  • Мнения: 1 333
Не съм ползвала за синът ми проходилка, колан или уокър. Вкъщи не съм го държала изобщо, оставях го сам да се изправя по мебелите и да се придвижва - така свикна и се пусна сам, навън също почти не съм го водила за ръка - отначалото го придържах отзад за блузката или само ходех след него защото много лошо падаше на глава докато се научи да пада на дупе... оставях го да си пада и сам се научи да се подпира с ръце напред/настрани или да сяда на дупе, когато пада назад.

# 17
  • Мнения: 3 488
Държах го до 1.6, ходеше с главата напред и много се удряше, и все лошо.
Много нетърпелив, палав да изследва, да научи...
Имах чувството, че никога няма да проходи сам, но е просто период.
Немахаща се качулка на якенце или суитчер много ми помагаше, защото го придържах и така.
Не се тревожете, полека ще стане напълно стабилен.

# 18
  • Мнения: 683
Моят е на почти година и половина и бая си пада. На него не му прави никакво впечатление, вече и на мен. Все гледа на другата страна, влачи всякакви боклуци и все бърза. Не обръщам особено внимание на паданията, но и той обикновено става, изтупва ръцете и продължава в същия дух. Ако му се стори, че го е заболяло гледа моята реакция и ако съм спокойна пак си става и продължава. Само ако почне да реве, което е мнооого рядко, отивам да видя как е и да му обясня, че не го боли. Прави ми впечатление обаче, че като е кално и има локви избягва да пада.

# 19
  • Мнения: 1 943
Не съм го пазила никак, проходи на 1г, клатушкаше се много дълго време, падал е безброй пъти, на година и половина си умираше да търчи по пресечен терен... Така и не се научи да гледа къде ходи и на 4г все още се спъва по сто пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт