Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 ноем. 2019, 15:43 ч.

Лято в Албена 2020 г.!

• 14 217
  • 290
  •   3
Отговори
  • В.Търново
Лято в Албена 2020 г.
Едно от най-красивите кътчета
по българското Черноморие – АЛБЕНА!

САЙТЪТ на Албена  

КАРТА на Албена 2019  

ФЕЙСБУК страница на Албена  

МЕСЕЧНА ПРОГНОЗА за времето през GISMETEO  

ПРЕДИШНИ ТЕМИ
Лято в Албена 2019г.
Лято в Албена 2018 г.
Лято в Албена 2017г. - (тема 1)
Лято в Албена 2016 г - (Тема 2)
Лято в Албена 2016 г - (Тема 1)
Лято в Албена 2015 г - (Тема 2)
Лято в Албена 2015 г - (Тема 1)
Лято в Албена 2014 г - (Тема 2)
Лято в Албена 2014 г - (Тема 1)
Лято в Албена 2013г. - (Тема4)
Лято в Албена 2013г. - (Тема3)
Лято в Албена 2013г. - (Тема1)
Лято в Албена 2012г. - (Тема 5)/2013г. - (Тема1)
Лято в Албена 2012г. - (Тема 4)
Лято в Албена 2012г. - (Тема 3)
Лято в Албена 2012г. - (Тема 2)
Лято в Албена 2012г. - (Тема 1)
Лято в Албена 2011г. - (тема 6)
Лято в Албена 2011г. - (тема 5)
Лято в Албена 2011г. - (тема 4)  
Лято в Албена 2011г. - (тема 3)  
Лято в Албена 2011г. - (тема 2)
Лято в Албена 2011г. - (тема 1)

Маргарита Хранова - Албена

Ти, моя случайна луда любов,
ти, необичайна лунна любов!
Там, дето зелена пее вълна -
там грее Албена във светлина!
Виж - скача морето като хлапак
Виж - ето небето дава ти знак!
Чуй мойта смутена плаха молба!
В нас влезе Албена като съдба!

Припев:
Нека да остане, нека остане твоята Албена в мен,
моята Албена в теб, нашата Албена в нас!
нашата Албена в нас, във нас!

Ти моя случайна луда любов,
ти необичайна лунна любов!
Виж - скача морето като хлапак!
Виж - ето небето дава ни знак!

Припев:
моята Албена в теб, нашата Албена в нас!
нашата Албена в нас, във нас!

Видео клип представящ АЛБЕНА!

ЗОНИ за паркиране през лято Албена 2019г.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 09:44 от Редактор*

# 1
  • В.Търново
Добре дошли в новата тема! Simple Smile
Днес платих капарото за сезон 2020г за хотел Боряна!

# 2
  • Пловдив
Записвам се в темата с резервация за  Калиакра маре за края  на юли.

# 3
питане към дамите,през кой сайт запазвате или директно на хотелите на сайтовете?
Препоръчайте ми хотел с две деца на 3 и 12г.  и с нас ще заведем и бабата и дядото Simple Smile,важно основното е да има храна към офертата сутрин обед и вечер Simple Smile

# 4
  • БГ
Честити ни нови резервации, ние не пропускаме Лято в Албена от ... години.

rusalka1, първи пост има нужда от корекция - пропуснали сте да промените годината в заглавието, линковете към График за отваряне Прогнозата за времето не са активни, Картата за паркиране не е актуална, от 2018г. е.

# 5
Някой има ли отзиви за хотел Елица от тази година?

# 6
  • В.Търново
stefaniika, благодаря за подсещането!Пооправих нещата, колкото може.Някои неща вече не съществуват.Интерактивна карта на Албена има като се отвори сайта най-отдолу на началната страница.

bibim, май не са много окей отзивите за Елица.

# 7
  • София
Здравейте,
Благодаря за темата!
На платилите капаро за лято 2020, какъв срок ви дават за плащане на цялата сума? И в какъв размер е капарото?

# 8
  • Перник
Здравейте,
Благодаря за темата!
На платилите капаро за лято 2020, какъв срок ви дават за плащане на цялата сума? И в какъв размер е капарото?
Благодаря за темата!
Тази година резервирах за хотел Ралица Супериор през Ник Травел. Този месец платих аванс, останалата сума трябва да преведа до 20.06.2020г. За сумата на капарото ми е за две стаи и е приблизително 35% от общата сума.

# 9
  • Пловдив
Резервацията я направих  през Съни турс , 50 % капаро , останалите до 15 дни преди датата на заминаване.

# 10
2020 ще сме в Ралица Супериор за n-та поредна година.

# 11
  • В.Търново
Принцеса Лея, не ви ли тежи разстоянието до плажа?Мен това ме спира да резервирам заден хотел като Ралица.Много багаж имаме и не мога да си представя дори да ходим с шатъла до плажа, дюшеци, топки, води, чанта със сумати кърпи, пари, фотоапарати,камери,шапки, очила за всички, мазила,  абе....... страшно става.

# 12
  • София
И ние ще сме в Ралица Супериор от началото на август. rusalka1 аз съм ходила там с две деца от които едното малко в количка. Честно казано не ми е било проблем нито багажа нито разходката. Въпрос на избор и приоритети  Heart Eyes

# 13
Принцеса Лея, не ви ли тежи разстоянието до плажа?Мен това ме спира да резервирам заден хотел като Ралица.Много багаж имаме и не мога да си представя дори да ходим с шатъла до плажа, дюшеци, топки, води, чанта със сумати кърпи, пари, фотоапарати,камери,шапки, очила за всички, мазила,  абе....... страшно става.
Плажът ми е последна грижа. Предпочитам минералната вода в басейните или аквапарка. А пътят до плажа е 7мин. пеша. А просторът и зеленината в гората, както и топ левъл анимацията, не мога да ги получа на първа линия.

# 14
  • В.Търново
Ралицата и аквапарка с минерална вода ли са?Изненадвам се, ако е така.

# 15
Благодаря за темата! 🌹
Последните две години не сме ходили в Албена, но следя темата с интерес. За лято 2020 още не сме се ориентирали, така че темата ще ми е от полза.

# 16
Принцеса Лея, не ви ли тежи разстоянието до плажа?Мен това ме спира да резервирам заден хотел като Ралица.Много багаж имаме и не мога да си представя дори да ходим с шатъла до плажа, дюшеци, топки, води, чанта със сумати кърпи, пари, фотоапарати,камери,шапки, очила за всички, мазила,  абе....... страшно става.
Плажът ми е последна грижа. Предпочитам минералната вода в басейните или аквапарка. А пътят до плажа е 7мин. пеша. А просторът и зеленината в гората, както и топ левъл анимацията, не мога да ги получа на първа линия.

За близо 300лв. на ден, мерси. За такива пари в Гърция ще си изкараш супер при много по-добра храна, чистота, обслужване и всичко. И на хотел "Боряна" цените са такива. Все пак Албена не е Маями.

# 17

За близо 300лв. на ден, мерси. За такива пари в Гърция ще си изкараш супер при много по-добра храна, чистота, обслужване и всичко. И на хотел "Боряна" цените са такива. Все пак Албена не е Маями.
Пуснах запитване за цена за този хотел за 01.09.2020г.2+2 деца(12 и 3г.) за 5 нощувки-1154лв.-230.80лв.на ден с отстъпката за ранни записвания,в същото време резервирахме за хотел Амара Кушадасъ 5* УлтраALL за цена 1637лв. за7 нощувки-233.80лв. на ден и после защо няма туристи на БГ черноморие Sad

# 18
  • София
За точно този хотел на мен ми излиза двама възрастни и две деца на 13г. и 7г. за 7 нощувки със самолет м.Септември -3792лв., а в Албена началото на м.Август за 7 нощувки 2018лв. 

# 19
  • Русе

От сайта на Албена: Външни басейни и вътрешен басейн с минерална вода.

За аквапарка - не знам. Едва ли там е минерална. Но и ние не сме много фенове на пързалки /освен малката/ така или иначе.
Гледам се заформил спор за хотела - и аз не очаквах да резервирам там, но офертата беше доста добра на Черен петък - 1051,60 лв. ми излезе за 5 нощувки - 2 +2 от 27.06. А и е реновиран 2018-та, така че се надявам да е ок като обстановка.

# 20
Моля, дайте ми пример за хотел с ол инклузив и аквапарк в Гърция за 300 лв. в топ сезон. Може и за Турция. Ще Ви бъда много благодарна. Ако има и минерална вода, ще е супер. А на ранни резервации 10 нощувки в Супериор-а ми струват 1 666 лв. 2+1, което е по 166,60 лв. на ден,  всъщност.

В аквапарка не е минерална водата, но на чешмите и басейните - е.

# 21
Албена е райско кътче, с най-добрия плаж в България, което е попаднало в ръцете на един господин, който ще го опропасти тотално - г-н Станев. Налива пари само в 2,3 хотела, останалите хотели са силно амортизирани. Цените са неоправдано високи. Липсва персонал, масово се наемат украинци и хора, на които не ом се работи. Как да работят за заплата от 400 лв. Беше ми любимо място, но 400 лв. за нощувка в приличен хотел няма да дам.

# 22
В Гърция по принцип не се ходи на ол-инклузив, там кръчмите са много хубави, с вкусна храна и отлично обслужване, и обяд 2+1, също и вечеря, излиза около 30 евро, без да се лишаваш от нищо. В топ сезон има много хубави хотели или къщи с дворчета за около 80 евро. Зависи от дестинацията, има и по-евтини. Басейн изобщо не ме интересува, след като отивам на море. Басейни и в София дал Господ.
Ми гледах на ранни резервации в Ралица Супериор, цената е 286лв. за 2 възрастни и дете, за детето е безплатно. Такава цена от 166,60 не видях, освен това да е за 1 човек.

Ако 166,60 е на ден за двама (плюс дете), наистина е супер цена за Албена, остава да кажете през кой сайт е това;)

# 23
  • София
В Гърция по принцип не се ходи на ол-инклузив, там кръчмите са много хубави, с вкусна храна и отлично обслужване, и обяд 2+1, също и вечеря, излиза около 30 евро, без да се лишаваш от нищо. В топ сезон има много хубави хотели или къщи с дворчета за около 80 евро. Зависи от дестинацията, има и по-евтини. Басейн изобщо не ме интересува, след като отивам на море. Басейни и в София дал Господ.
Ми гледах на ранни резервации в Ралица Супериор, цената е 286лв. за 2 възрастни и дете, за детето е безплатно. Такава цена от 166,60 не видях, освен това да е за 1 човек.

Ако 166,60 е на ден за двама (плюс дете), наистина е супер цена за Албена, остава да кажете през кой сайт е това;)
Зависи за кой сезон е резервацията. За края на м.Юни излиза точно толкова за 2+1 на ден bouquet През сайта на Албена

# 24
  • София
Аз също резервирах за Ралица Супериор. С промоциите в момента направо ми се стори евтино. 1800 лв за 8 нощувки 2+2 юли месец. За сравнение  в Поморие миналата година дадохме над 1000 лв само за нощувката. Отделно храна, чадъри на плажа, аквапарк, защото децата искат пързалки. Като крайна цена излезе много повече. А за Турция и Гърция къде са тези оферти - не знам. Всеки септември почиваме в Гърция. Под 100 евро нощувка за 4 членно семейство трудно  не сме намирали и то без нищо и то всеки ден на плаж с кола. За Турция или Испания - като калкулирам самолетните билети за 4. Ами не ми излиза сметката за едно море.

# 25
Моля, дайте ми пример за хотел с ол инклузив и аквапарк в Гърция за 300 лв. в топ сезон. Може и за Турция. Ще Ви бъда много благодарна. Ако има и минерална вода, ще е супер. А на ранни резервации 10 нощувки в Супериор-а ми струват 1 666 лв. 2+1, което е по 166,60 лв. на ден,  всъщност.

В аквапарка не е минерална водата, но на чешмите и басейните - е.
тази цена за кога е ? и за 10нощувки?
защото на мен за 5 и то за от 01.09. ми излиза 230лв. на ден!!!

# 26
  • София
В Гърция по принцип не се ходи на ол-инклузив, там кръчмите са много хубави, с вкусна храна и отлично обслужване, и обяд 2+1, също и вечеря, излиза около 30 евро, без да се лишаваш от нищо.
LaughingLaughingLaughing Ти сериозно ли? В някакво пробито село на Халкидики плащахме в ресторант за 1 гръцка салата, тарама хайвер, 1 калмари, хляб и по чаша вино минимум 40 евро. Да няждаш се, но не преяждаш, а нямаме и дете.

Темата не е за Гърция, затова няма да продължава тази дискусия, но пък и да сравняваш 4* хотел с къщи и вили? Между другото то и в България има къщи за по 50-80 лв. лятото. Rolling Eyes

# 27
  • Пловдив
Здравейте.Имам въпрос към правилите ранни резервации.Има ли  възможност за промяна в датите с една седмица напред или назад или е строго фиксирана ?

# 28
  • София
Ралица е на прекрасно място. В самия хотел не съм отсядала. В Боряна съм отсядала 3 пъти. 2 пъти преди ремонта и 1 път след. Във Фламинго гранд два пъти. Боряна е на чудесно място, но  в стаите нощем се спичахме и детето по 6 пъти го преобличах вир вода,отделно имаше някакво течение в стаята, което ставаше между входната врата, терасата и гардероба, зад който имаше някаква обща вътрешна шахта на хотела. Никакво уплътнение нямаше на дограмата нито входната врата. Общо взето се измъчихме. А разчитах, че след ремонта ще е още по -добре, както бях доволна от първите 2 пъти.

# 29
  • Down south
Минерална вода в аквапарковете? Тези са надминали себе си.
Впечатляващо!

# 30
В Гърция по принцип не се ходи на ол-инклузив, там кръчмите са много хубави, с вкусна храна и отлично обслужване, и обяд 2+1, също и вечеря, излиза около 30 евро, без да се лишаваш от нищо.
LaughingLaughingLaughing Ти сериозно ли? В някакво пробито село на Халкидики плащахме в ресторант за 1 гръцка салата, тарама хайвер, 1 калмари, хляб и по чаша вино минимум 40 евро. Да няждаш се, но не преяждаш, а нямаме и дете.

Темата не е за Гърция, затова няма да продължава тази дискусия, но пък и да сравняваш 4* хотел с къщи и вили? Между другото то и в България има къщи за по 50-80 лв. лятото. Rolling Eyes
Абсолютно! Точно в такова село ни излезе над 3 000 лв.за 10 нощувки и храна по таверни в края на август. И то няколко пъти даже си пекохме риба в апартахотела.
Та догодина твързо пак ще е Албена, след като тази година пропуснахме...

# 31
  • В.Търново
Ралица е на прекрасно място. В самия хотел не съм отсядала. В Боряна съм отсядала 3 пъти. 2 пъти преди ремонта и 1 път след. Във Фламинго гранд два пъти. Боряна е на чудесно място, но  в стаите нощем се спичахме и детето по 6 пъти го преобличах вир вода,отделно имаше някакво течение в стаята, което ставаше между входната врата, терасата и гардероба, зад който имаше някаква обща вътрешна шахта на хотела. Никакво уплътнение нямаше на дограмата нито входната врата. Общо взето се измъчихме. А разчитах, че след ремонта ще е още по -добре, както бях доволна от първите 2 пъти.
Не вярвам да е така във всяка стая на Боряна. Rolling Eyes

Здравейте.Имам въпрос към правилите ранни резервации.Има ли  възможност за промяна в датите с една седмица напред или назад или е строго фиксирана ?
Въпросът ти е, ако вече имаш готова резервация ли?Ако е налице резервация се анулира и се пуска нова щом искате промяна дати.Към коя агенция сте резервирали?Но рискувате така да останете без места за желания хотел и дати.Например днес проверявах през сайта на Албена моите дати за хотел Боряна, където ще бъдем.Дава ми, че няма места вече.За едан приятелка проверявах, иска да ходим заедно.Пусна си през Визит запитване снощи, още няма отговор.Аз й пуснах после през Ник травел и й даде оферта веднага, тя я потвърди.Вече сме края на ноември, но забелязвам, че свободните стаи и дати през сайта на Албена намалява.Проверявам ги от време на време за някои хотели.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 23:40 от rusalka1

# 32
Следя за Албена, мисля, че е добра дестинация с деца. Това лято бяхме на Гърция в 4 звезден олинклузив и никога няма да го повторя, защото нищо не си заслужаваше. Твърдо съм решила това лято в Албена. Виждам, че пишете само за 2 хотела, те ли са най-хубавите?
И какъв сайт проверявате за места, аз винаги през букинг запазвам, не с агенция.

# 33

За топ сезон - последната десетдневка на юли, през сайта на Албена, но направих резервацията на първия възможен ден, т.е. края на август, т.е. с 30% отстъпка, стая "парк".

Изхранване, различно от ол инклузив, не ми е таргет. Гърция - още по-малко. Турция ми е 2,5-3 пъти колкото Албена.

# 34
  • БГ
Здравейте.Имам въпрос към правилите ранни резервации.Има ли  възможност за промяна в датите с една седмица напред или назад или е строго фиксирана ?

Ако резервацията ви е през сайта на Албена и вече е платена, обадете се на телефоните им и се консултирате. В гореописаната ситуация сме измествали, с една седмица резервация, но в същия ценови период!

# 35
  • Русе
Виждам, че пишете само за 2 хотела, те ли са най-хубавите?
И какъв сайт проверявате за места, аз винаги през букинг запазвам, не с агенция.
Аз лично съм била 2 пъти в Мура и веднъж в Оазис. В Мура първия път бях много доволна, втория път - не толкова. И двата пъти беше през септември. Направи ми впечатление, че пред тези хотели вход към морето беше не толкова плавен, колкото пред Оазис. Иначе Оазис не ми хареса изобщо, но тогава беше 2 звезди, гледам сега е 3, та може да са се подобрили нещата.
Резервирала съм различно - по телефон на кол центъра, през Визит, а сега на сайта на Албена на черен петък.

# 36
Тази година почивахме в Ралица, Deluxe сградата, all inclusive. Чисто, разнообразна храна, хареса ми опцията, че за обяд имаше ресторант на плажа, към all inclusive-a.
Единственото, което не ми хареса, бяха ужасно шумните румънци, който крещяха до късно (добре че стаята ни беше в дъното, та не се чуваше толкова много). Управителят също беше много на ниво, винаги готов да изслуша, ако има нещо, всеки път като минеше поркай нас ни питаше дали всичко е наред (може би защото бяхме само 2-3 български семейства в хотела). Аквапаркът е страхотен, както и басейните на хотела.

# 37
Управителят е уникален! Той е една от причините за нивото в Ралиците. А и си ни тачи българите. Румънците, обаче, в Ралиците са по-малко отколкото по другите хотели, и пак дразнят.

# 38
  • София
Здравейте,
Ходили сме преди години в Добротица. За следващото лято обмислям пак да посетим Албена.
Каква е разликата между Ралица Супериор и Ралица Акваклуб и кой е за предпочитане? С какво се ходи до плажа, тъй като предпочитаме морето пред басейните?

# 39
Ния бяхме в Ралица супериор, мисля че сградата е по-реновирана, поне така изглеждаше на пръв поглед. Нашето крило беше Deluxe. Има автобусче, на 20 или 30 минути, което тръгва от хотела и спира точно до плажа на Ралица (между другото никога не е имало проблем да си намериш шезлонг, но тези на първите няколко реда се запълваха до към 10ч).

# 40
Здравейте,
Ходили сме преди години в Добротица. За следващото лято обмислям пак да посетим Албена.
Каква е разликата между Ралица Супериор и Ралица Акваклуб и кой е за предпочитане? С какво се ходи до плажа, тъй като предпочитаме морето пред басейните?
Пътят до плажа е точно 7 минути спокоен ход от ресторанта на Ралица Супериор. Взимала съм го и за 4 Simple Smile. Има и бусче. Аз супериора го харесвам повече, въпреки че Акваклуб се води 4*. Една идея по-удобен ми е като разположение. Иначе услугата е една и съща - храна, барове, басейни, анимация, аквапарк. Ресторантите са отделни.

# 41
  • София
Може ли някой да ми обясни как става резервирането на стаи с обща врата. Чувала съм, че има такава опция, но като напиша датите и броя на децата-2, за всички хотели почти ми дава само обикновена двойна стая или разширена, или с високо легло за децата.

# 42
  • София
Албена има много предимства. Безспорно. От няколко години обаче не я предпочитам поради безразборно спрелите коли навсякъде. Няма подземни паркинг места, нито достатъчно изнесени паркинги .Дали все още паркирането е проблем? Все пак е курорт. Също редовно има силно вълнение. Предпочитам по тихи заливчета и лагунки.

# 43
Може ли някой да ми обясни как става резервирането на стаи с обща врата. Чувала съм, че има такава опция, но като напиша датите и броя на децата-2, за всички хотели почти ми дава само обикновена двойна стая или разширена, или с високо легло за децата.

Аз запазих две стаи с един възрастен и едно дете, след това се обадих на телефона за контакт на сайта на Албена и ми коригираха резервацията да е с две стаи с междинна врата.

# 44
  • София
Благодаря, lucyta_. Ще пробвам и аз така. А дали във всички отели има такива стаи?

# 45
Благодаря, lucyta_. Ще пробвам и аз така. А дали във всички отели има такива стаи?

Не съм запозната, аз запазих в Малибу.

# 46

В Нона има такива стаи.

# 47
Ралица Супериор вече също е 4*, но е една идея по-спокоен от Ралица Акваклуб: с обща анимация, и двата имат безплатен достъп до аквапарка, три други басейна на открито и по един закрит. В Ралица Супериор има и СПА център. Шатълът към плажа тръгва от ресторанта на Ралица Акваклуб, а пеш няма и 10 минути по сянка. На плажа имат ресторант с доста добра храна. Ходила съм в Турция - абсолютно по нищо не отстъпват. Най-добрата анимация! Аз резервирам през сайта albena.bg и после звъня на 070012110 (кол центъра) да се разберем за плащането - винаги са много отзивчиви.

# 48
Предложете нещо като РалицИте,само че на плажа.Да има басейн и ресторант в самия хотел,и добра анимация.

# 49
  • София
Предложете нещо като РалицИте,само че на плажа.Да има басейн и ресторант в самия хотел,и добра анимация.
Хотел Калиакра бийч - точно на плажа, има анимация и басейн, както и ресторант към самия хотел. На мен лично много ми харесва. Хотел Боряна също - имат басейн и ресторант, но за анимацията не мога да кажа, защото бяхме там само за 3 дни и доста обикаляхме, не сме се задържали в хотела и не съм обръщала внимание на анимацията. Но пък храната беше супер.

# 50
Ние за поредна година ще почиваме в Малибу. Доволни сме от ресторанта, имат басейн, аниматорите са доста активни, но като цяло нямам наблюдение спрямо качеството на анимация, тъй като сме по цял ден на плажа.

# 51
И на мен ми харесва ресторанта в Малибу. Даже като бяхме миналата година в Парадайс Блу, там е HB, няколко пъти обядвахме в Малибу с голямо удоволствие. Хем да разнообразим, хем там обяда беше 24 лв.за двама с напитки и кафе, а в Парадайс 48 лв.без никакви напитки....

# 52
Като хотел на плажа, препоръчвам Гергана. Но на по-добра анимация от тази в Ралиците, не съм попадала.

# 53
Ще го мислим.Засега Калиакра Маре,Малибу,Боряна и Гергана,съм набелязала.Чудим се дали да запазваме ранни записвания.Иначе датата сме я решили,20 юли.трябва ни най удобния хотел.Плажа да е пред самия хотел и има скари до шезлонгите,че.сме с количка.Не че и иначе няма да се справим,ама като се дават една камара пари поне да си струва.Че и без това ми е скъпо.

# 54
Ще го мислим.Засега Калиакра Маре,Малибу,Боряна и Гергана,съм набелязала.Чудим се дали да запазваме ранни записвания.Иначе датата сме я решили,20 юли.трябва ни най удобния хотел.Плажа да е пред самия хотел и има скари до шезлонгите,че.сме с количка.Не че и иначе няма да се справим,ама като се дават една камара пари поне да си струва.Че и без това ми е скъпо.

Резервирайте още сега.
Ние буквахме януари и беше останал само един апартамент в цяла Ралица. Също така тези хотели, които сте изброили, за по-голяма част от капацитета си, работят с чужди тур-оператори и по принцип някакъв огромен процент леглова база им е заета, а някава определена пускат за свободни резервации.

Скари има, но само до по-крайните редове шезлонзи.

# 55
  • В.Търново

rumka_73, ако почакате рискувате да няма никъде места.
Аз резервирах средата на ноември някъде през Визит за края на август.Моя прителка пусна 1 седмица след мен запитване за същия период и същия хотел през Албена, Визит, нямаше места, че успя през Ник Травел.

# 56
Само Калиакра и Парадайз блу са с читава анимация от хотелите на брега. Не знам дали Калиакра маре не са заедно с Калиакра.

# 57
По мое мнение анимацията на Калиакра е в пъти по-добра от на Парадайс блу...

# 58

rumka_73, ако почакате рискувате да няма никъде места.
Аз резервирах средата на ноември някъде през Визит за края на август.Моя прителка пусна 1 седмица след мен запитване за същия период и същия хотел през Албена, Визит, нямаше места, че успя през Ник Травел.

Русалка, колко ви излезе, колко възрастни и деца, за колко нощувки?

# 59
  • В.Търново
От 25 август за 5 нощувки 2+1 1000лв, но от Съни турс за лоялен клиент 970лв., Хотел Боряна.

# 60
Здравейте! Тази година за първи път решихме да почиваме в Албена. Ще сме с дете на 8 месеца и искам хотела да е на плажа за всеобщо удобство. Никъде не прочетох коментари за Мура? Харесах Боряна, а този Ралица отпада заради растоянието.
Като цяло може ли да ми препоръчате нещо?

# 61
  • В.Търново
Аз избрах Боряна, защото като цяло има добри отзиви за нея, най-близкия хотел е от двете тройки до централната част на Албена, а Мура е първия хотел от втората тройка хотели, което го прави по-отдалечен от центъра, но пък има вътрешен басейн.Детето ще е в бебешка количка, така че няма да ходи пеша.
Сега погледнах, нещо май няма места за Боряна през няколко сайта.
Мура е добър вариант.Побързайте, и за там може скоро да няма места.

# 62
А относно паркирането? Има ли изобщо хотел в Албена с паркинг?

# 63
  • София
А относно паркирането? Има ли изобщо хотел в Албена с паркинг?

Няма паркинги, обособени само за конкретен хотел. (или поне аз не се сещам). Цяла Албена е разделена на синя и зелена зона,като синята зона е 10 лв на ден,а зелената 20 лв на ден и има един паркинг в началото на комплекса, където е 5 лв. Като цяло мисля, че хотелите първа линия на плажа попадат в зелената зона, но това не пречи да влезнете, да си оставите багажа на рецепция и след това да паркирата в “синята “ зона или на паркинга в началото.

# 64
Здравейте! Може ли да споделят почивалите в Албена как е положението с комарите? Дали на прозорците и балконските врати има комарници? Питам специално за хотелите Боряна, Славуна и Гергана. Знам, че по принцип се пръска по нашето Черноморие, но тъй като имам голям проблем с тях, ми е важно да знам.

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 02:45 от Bosila

# 65
Била съм в Славуна и Нона, имаше комарник на врато-прозореца.

# 66
  • Германия
Била съм в Славуна и Нона, имаше комарник на врато-прозореца.

Същото важи за Амелия и вили Магнолия.

# 67
  • София
Близо до резерватната част с реката има повече комари и нощем хапят.Това е след Нона.
Мен ме нахапаха обаче  някакви бълхи или подобни без да разбера как и кога...най вероятно на плажа защото имах огромни колкото кестен червени  подутини най вече по гърба и кръста..но и по ръцете..
Комарници имаше в Боряна и в Фламинго. По стаите комари не помня.
За паркирането спомените са ми ужасни. Колите буквално са накацали навсякъде -пълен хаос. Имаше планове са паркинг сгради и ред...но който знае да каже.

# 68
Относно комарите- в южната част на комплекса, където е реката имаше комари и почиващи се оплакваха. Ние бяхме в северната и изненадващо за мен -нямахме проблеми. Не че са липсвали, но е едно -две ухапвания за 10 дни не мисля ,че са проблем.
А за паркирането. Албена е разделена на зони . За тази, в близост до плажа и центъра, цената на вечер беше 20 лв на вечер, а в парковата зона-10 лв . Има паркинг преди входа на Албена при автогарата, който беше 5 лв на вечер. И един безплатен, но за него не мога да коментирам как стоят нещата.
Не съм се интересувала какво ще е положението през 2020 с паркирането, но определено това е голямо неудобство.

# 69
Паркингът при автогарата реално е на 100 километра от центъра на комплекса и да плащаш ти 300 кинта на ден и да вървиш 200 часа пеша до колата си, ми не ме кефи.

# 70
Идеята е- оставяш колата, вземаш шатъла и забравяш, че имаш кола

# 71
Ама в този шатъл просто не можеш да влезеш, никога няма места, хеле пък на връщане от плажа просто никога. И не мислете, че хейтя, Албена ми е любимия курорт в България и почти всяка година сме там, и това лято мисля да отидем, но каквото си е, си е.

# 72
Паркингът при автогарата реално е на 100 километра от центъра на комплекса и да плащаш ти 300 кинта на ден и да вървиш 200 часа пеша до колата си, ми не ме кефи.
Ние си ползвахме точно паркинга на автогарата. Зависи в кой хотел сте, но има и таксита ( 10 лв.) има и влакче ( не съм сигурна 3 лв. ли беше), има и сенчести алеи за пеша до хотела. При влизане имате безплатен престой в курорта до 30 минути. Това е достатъчно( поне за нас беше) да се отиде с колата до който и да е хотел, да стоварите багажа - може единият да остане да чака там на рецепция и да се регистрира настаняването, другият връща колата на паркинга и се връща с такси, влакче или пеша до хотела. После през целия престой не ни е трябвала кола. Били сме и в хотели на първа линия - Боряна, Малибу, старата Добротица; също - Оазис на 100 м от плажа; в горските хотели - Ралица Аква и Магнолия. За тях сме ползвали шатъл и то рядко. Разстоянията не са кой знае какви. А Магнолия е и с ескалатор до главната, от там сте на плажа. Но въпрос и на навици е сигурно, а и ако сте с малки деца багажа е повече. Тогава ще е нужна за някои колата. Аз подкрепям политиката на курорта за платено паркиране - така колите ще са по- малко и откъсването от ежедневието по-пълноценно.

# 73
  • В.Търново
Да попитам, има вариант да си вземем коте, но на лято няма да има на кого да го оставим.Дали в хотел Боряна е разрешено вземането на домашни любимци?

# 74
Обадете се на телефона на Албена, който е даден в сайта. От там ще ви дадат най-точна информация.

# 75
Ние сме били две лета с куче в Добротица. По 20 лв на ден плащахме

# 76
  • В.Търново
Ние сме били две лета с куче в Добротица. По 20 лв на ден плащахме
Малеее, не са малко...
Благодаря!

# 77
Само да ви кажа че излезнахте прави за местата в някои хотели.Пуснах запитване в Ник травел за Гергана,Боряна,Калиакра и Сенди,още миналата седмица.Отговор само от Сенди пък той не ме влече толкова.За другите няма още.Не ми се иска през друга агенция че там искат 50 %,Ще видим какво ще стане.Не трябва ли ако няма места поне да ми пишат?

# 78
Само да ви кажа че излезнахте прави за местата в някои хотели.Пуснах запитване в Ник травел за Гергана,Боряна,Калиакра и Сенди,още миналата седмица.Отговор само от Сенди пък той не ме влече толкова.За другите няма още.Не ми се иска през друга агенция че там искат 50 %,Ще видим какво ще стане.Не трябва ли ако няма места поне да ми пишат?

А защо не звъннеш направо на Албена? Аз директно през тях си резервирах.

# 79
Ами и при тях не е ли 50% предплата.Много ми е в момента.

# 80
  • В.Търново
През Ник Травел е 30%.

# 81
Да но не ми отговарят вече цяла седмица.Вероятно няма места.Но и отказ не са ми пратили.

# 82
  • В.Търново
Обадих се в кол центъра да питам за котки.Само за кучета разрешавали по принцип.Като дойдел май месец да се обадя в хотела и да питам ми казаха.

rumka_73, щом не ти връщат отговор или изчакват отговор от самия хотел, или търсят вариант да се освободи запазена стая, която е била в изчакване.Но след такова голямо забавяне най-вероятно наистина няма места.Пусна ли запитване през Гап турс?

# 83
Здравейте,
Някой има ли скорошни отзиви за Лагуна Маре? И ако трябва да се избира между него и Малибу, кой е за предпочитане?

# 84
Аз бих избрала Малибу.

# 85
  • Северо=Западналия край
Здравейте.
В Оазис само стаи 2+1 (3+0) ли има? В нито една оферта не видях възможност за настаняване на 3+1. Едното ми дете е на 14г. и се брои за възрастен, не ми се иска да резервирам две стаи.

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 02:32 от ateto

# 86
В Оазис има стаи Large се водят, те са за 3+1.

# 87
  • Северо=Западналия край

Благодаря, ще питам.
Пратих запитване към Съни турс. През други сайтове ми дава само възможност за две стаи като вариант 3+1.

# 88
  • Северо=Западналия край
Дайте предложение от къде да резервирам тази large double room в Оазис. От Съни турс не ми я предлагат, казват, че може да ни настанят в две съседни стаи. Не искам децата да са ми в друга стая...
Никтравел не ми отговарят.
Единствено в сайта на Албена ми излиза тази стая 3+1, но там искат 100 процента плащане, което ми е невъзможно към момента.

# 89

Благодаря, ще питам.
Пратих запитване към Съни турс. През други сайтове ми дава само възможност за две стаи като вариант 3+1.
Отвори сайта на albena.bg. Задай си периода, задай 3+1 и се показва точно тази стая, за която ти казах - LARGE DOUBLE ROOM. Току-що пак пробвах.

# 90
Дайте предложение от къде да резервирам тази large double room в Оазис. От Съни турс не ми я предлагат, казват, че може да ни настанят в две съседни стаи. Не искам децата да са ми в друга стая...
Никтравел не ми отговарят.
Единствено в сайта на Албена ми излиза тази стая 3+1, но там искат 100 процента плащане, което ми е невъзможно към момента.
Резервирай там, след което им се обади и се разберете за плащането. Няма да има проблем!

# 91
  • Северо=Западналия край

Резервирай там, след което им се обади и се разберете за плащането. Няма да има проблем!
[/quote]
Видях, че там излиза тази стая, но единствено ме притесняват 100 проц плащане. Мислиш ли, че ще се съгласят на друг вариант плащане?

# 92
  • София
Видях, че там излиза тази стая, но единствено ме притесняват 100 проц плащане. Мислиш ли, че ще се съгласят на друг вариант плащане?
Не пречи да опиташ, мисля че преди време някой беше писал, че се е договорил по този начин.

# 93
Винаги проявяват разбиране. Направо се обади по телефона и говори с тях. Даже мисля, че ако резервираш през кол центъра искат 30%, но не съм сигурна. Обади се.

# 94
Между Калиакра,Калиакра Маре,Боряна и Гергана кой бихте предпочели.От Съни турс са ми пратили оферти (само за Калиакра не са.)И от Гапс имам ама там искат100% и не рискувам.

# 95
  • В.Търново
От изброените Гергана е най-отдалечен.Той директно отпада.Иначе от всичките Калиакра е най-добрия.но щам не са пратили за него и той отпада.Остават Калиакра Маре-старата Добротица или Боряна.Аз за тези двата се чудех и избрах Боряна.Защото е точно на пясъка, има добри отзиви, водата в басейна е минерална, за Добротица не знам каква е.Но пък обзавеждането в Калиакра Маре е по-ново и хотела е малко по-близко до центъра от Боряна и има детска пързалка в малкия басейн.Ако държите на гледка море може да я получите със сигурност в хотел Боряна, стига да има места, защото за този хотел няма или почти няма, зависи от къде резервирате.Калиакра Маре не ти гарантират гледка море при резервация.Зависи какви са ви преоритетите.
Моите са точно на плажа, гледка море, добра храна.По тези критерии Боряна спечели за мен. Simple Smile

# 96
Зависи какви са ви приоритетите. Гергана е далече от центъра, но на плажа е много спокойно (почивала съм в съседен хотел и такива са ми наблюденията). Боряна е наскоро реновиран, близо до центъра, но пък там в съседство мисля са джетовете. Мои познати почиваха там точно след като го реновирана и бяха много доволни. В Калиакра Маре не съм почивала, не знам как изглежда след реновирането. В Калиакра съм почивала, беше много хубаво, близо до центъра.
Аз мисля, че който и от четирите хотели да избереш, няма да сгрешиш.

# 97
  • Lost in a fairytale ...
Боряна също има паркови стаи и не е гаранция, че ще ви сложат в морска - ако има презаписвания за морските някой остава прецакан винаги. Освен това базата е доста стара, а плажа е доста населен от плажуващи. Аз бих избрала една от Калиакрите или Гергана, ако не е проблем отдалечеността от центъра. Миналата година почивахме във Славуна и много ни хареса, смятам да повторим.
Резервациите ги правя по мейла директно с мениджъра - миналата година ни дадоха добра цена и стаята беше хубава също.

# 98
  • В.Търново
Напротив.За Боряна има цена за стая изглед море и за парк.Конкретно аз съм резервирала за море, където е и по-висока цената.Докато за Калиакра Маре няма опция стая изглед море или парк, където ти се падне.Няма как да стане да платя за стая море, а да ми дадат стая парк, просто това няма да мине при мен.В Боряна не е стара базата, скоро го реновираха. Simple Smile

# 99
Калиакра Маре няма паркови стаи. Има море и странично море Wink

# 100
Точно така е за Калиакра Маре, но ако сте на нисък етаж,шансът за гледка море е почти нулев. Пишете си в изискванията за по- висок етаж. Там етажите са 4. След ремонта не знам има ли асаньор обаче.Най- сигурната информация е от кол центъра на Албена.Били сме в Добротица ( след ремонта Калиакра Маре ) и са ни изпълнявали всички изисквания по резервацията. Това се отнася и за другите хотели, в които сме били.Винаги съм си записвала изискванията във формата за резервация - етаж, изглед, вана, дори съм писала уточнения за отдалеченост от ресторанта, защото сутрин като почнат рано да зареждат и тракат, после да се разнася от аспирацията миризма, не е приятно. Преди две години се запознахме в Боряна със семейство, което си беше направило резервацията през някаква тур агенция ( не питах коя) в последните дни на май. Изискали са стая море и са платили за такава. Пристигат и от рецепция управителката им предлага “оферта” - да ги настани в стая с изглед парк, а в замяна ще им предоставят безплатен вход за Аквапарка. Знаете, че Аквапарка е само за Ралиците, Вита и от скоро за Ком. Те естествено са отказали офертата и бяха настанени в стая море.

# 101
  • В.Търново
Аз точно , заради гледка море висок етаж резервирах в Боряна.Входа за аквапарка не може да замени гледката море. Grinning А ние като ще ходим на аквапарк ще е за половин ден.
За Калиакра Маре само от единия блок се виждаше хубаво морето, от другите има дървета и няма добра гледка дори настаняването да е с гледка море.

# 102
  • Северо=Западналия край
Някой може ли да ме насочи къде мога да видя актуална карта с разпределението на плажа? В сайта на Албена не я откривам. Интересуваме ме Оазис коя част на плажа ползва.

# 103
Здравейте, днес видях случайно в сайта на Албена че има промо цени до 30% за някои хотели, това реално намаление ли е, питам тези които почиват често там, защото ние до сега не сме почива ли там. Разгледах 2-3 хотела, цената ми се видя доста приемлива, но като ви чета вие резервирате през други сайтове, като визит, който за мен е доста неясен... Но пък от сайта на Албена има ограничение за мин нощувки 5, моля за помощ и насоки за хотел подходящ за деца и сайт за резервация, благодаря

# 104
Здравейте, днес видях случайно в сайта на Албена че има промо цени до 30% за някои хотели, това реално намаление ли е, питам тези които почиват често там, защото ние до сега не сме почива ли там. Разгледах 2-3 хотела, цената ми се видя доста приемлива, но като ви чета вие резервирате през други сайтове, като визит, който за мен е доста неясен... Но пък от сайта на Албена има ограничение за мин нощувки 5, моля за помощ и насоки за хотел подходящ за деца и сайт за резервация, благодаря
Да, отстъпката е реална, както и е реално за съжаление повишаването на цените всяка година... Аз винаги намирам най-добрата цена на сайта на Албена и винаги резервирам чрез него.

# 105
  • София
Някой може ли да ме насочи къде мога да видя актуална карта с разпределението на плажа? В сайта на Албена не я откривам. Интересуваме ме Оазис коя част на плажа ползва.

На заглавната страница е, най-отдолу. Там се отваря интерактивна карта с плажа и разположението на хотелите.

# 106
Да, отстъпката е реална, както и е реално за съжаление повишаването на цените всяка година... Аз винаги намирам най-добрата цена на сайта на Албена и винаги резервирам чрез него.
Тази година няма такова Simple Smile Поне за повечето хотели цените са миналогодишните.

# 107
Тази година няма такова Simple Smile Поне за повечето хотели цените са миналогодишните.
Няма поскъпване, нали?
А кои са според вас хубавите хотели, доколкото прочетох Ралица, Боряна и Калиакра.?

# 108
То и без това цените са като в Маями, но луди българи колкото щеш, сигурно и още да ги вдигнат, пак ще има клиенти.

# 109
Няма поскъпване, нали?
А кои са според вас хубавите хотели, доколкото прочетох Ралица, Боряна и Калиакра.?
От тези, в които съм била, най-много ми харесват Парадайс Блу, Амелия и Калиакра.

# 110
Според мен най изгодно и коректно е запазването от Визит.От Албена искат100%.плащане сега,което за мен е много.От Ник травел ми изпратиха само за един хотел при положение че питах за пет.Можеше поне да ми пишат че няма места.От визит за Боряна 6 нощувки 1240 лв.,а от гапс тур ми искат 1320.Засега май в Боряна ще е ама пуснах да видя ако може да увеличим с една нощувка.В момента ми излиза непредвиден разход и ако има места след 15 януари ще запазя ,ако не ще е нещо в последната минута,и може би не в Албена за съжаление.

# 111
  • Северо=Западналия край
Аз всяка година резервирам през Съни турс. Плащането е 50 процента и в момента на доста хотели е 25-30 процента отстъпката.

Някой с актуално мнение за Калиопа? Има ли хотела ресторант? От прочетеното май разбирам, че се изхранва в Малибу.
Още се чудя между Оазис и Калиопа. От една страна ми се иска да е ОИ, но пък другия хотел е на плажа. ..... като цена ми излизат и двата еднакво  Cry

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 15:36 от AnMary

# 112
  • София
Аз бих изпрала Калиопа, на плажа е и май самата база е една идея по-добра в стаите от ОАЗИС.

# 113
Здравейте!
Мнение за Лагуна, Мура и Боряна?
Една и съща цена, изглеждат ми почти еднакви, за първи път ше ходим в Албена?

# 114
Здравейте,

за пръв път ще ходим до Албена в началото на юни. Искаме да резервираме във Фламинго. Ще ви помоля за отзиви.

Също така ако може да ми предложите забележителности в околността, които да си заслужават.

Благодаря предварително на отзовалите се.

# 115
Началото на юни водата ще е студена, все пак на север е.Фламинго обаче има май вътрешен басейн ( топъл?).
Забележителности, освен Варна, Балчик - Ботаническата градина и Двореца, крайбрежната улица на градчето с пристанището. Заливът Болата, мидена ферма Дълбока, след нея нос Калиакра.Ако идвате от към Варна по пътя през Златни пясъци се намира Аладжа манастир.

# 116
  • В.Търново
Калиакра Маре няма паркови стаи. Има море и странично море Wink
По този въпрос да добавя.през 2010г. бяхме в точно такъв блок, снранично море и знаете ли какво се виждаше от морето, сигурно само 20% от гледката от балкона.Имаше едно огромно дърво, всъщност бяха няколко дървета по редицата, от короната на дървото нищо не се виждаше, нищо.Ние май бяхме настанени в най-кофтия блок, този в ляво на снимката.

Всъщност сега не знам как е, може пък да се изсекли дърветата.

Единствения блок от който се вижда морето е фронталния, където е детската площадка с люлките.Но никаква гаранция, че ще сте там.

Но като гледам и сега там как е обрасло с дървета, абе голям късмет ще е на гледка от Калиакра Маре. Simple Smile

# 117
Ужасно е да се секат дървета, за да може някой баровец да вижда повече от 20% от морето от страничния си балкон. Дано да не са ги отсекли.

# 118
  • В.Търново
Да кажат тези, които са били там това лято.Но може и да не са, защото от кол центъра ми бяха казали за Калиакра Маре, че въобще не гарантират гледка море при настаняване.За това за мен по-добрия вариант беше да резервирам Боряна.Погледнете, на където и да се обърнеш фронтално, само морето се вижда. Simple Smile

Навремето добре са проектирали тези сгради, под ъгъл, за да има колкото се може повече стаи гледка море. Simple Smile

# 119
  • София
Здравейте, до сега не сме били в Албена, но много ни се иска да отидем, защото сме с малко дете. Почивката ще ни бъде нискобюджета, съответно се спрях между 2 хотела - хотел Елица и хотел Нона. Моля за мнение кой от двата да резервирам? Има ли съществена разлика? Кой е по-хубав? Предварително благодаря!

# 120
  • Стара Загора
Здравейте и честита Нова 2020г на всички. Да сте живи и здрави
Сега...да си дойдем на думата:)))
С две деца съм...на 13 и на 9 ще са догодина. Търся хотел олинклузив на Албена. Да е чист, с хубава храна, плаж .
Апропо хубав ли е плажа на Албена....никога не сме били в тези райони. Все в чужбина или на Южното....но вече ми писна там а и не съм впечатлена от хотелите.
Благодаря предварително.

# 121
  • В.Търново
Между хотел Елица и Нона, Нона е по-добрия.
Хера, целия плаж на Албена е хубав. Едното ви дете се води възрастен и ще е по-труден избора за хотел. Щеви предложат апартамент, където има останали свободни места и за пик сезон ще е доста скъпо.

# 122
  • Стара Загора
Хера, целия плаж на Албена е хубав. Едното ви дете се води възрастен и ще е по-труден избора за хотел. Щеви предложат апартамент, където има останали свободни места и за пик сезон ще е доста скъпо.
Благодаря ти за бързия отговор. Голям е големият:))) Ясно ми е,че го таксуват вече като трети възрастен. Аз по принцип предпочитам апартамент защото не сме малко сган както се казва.
Ако е хубав хотела и плажа по-високата цена не ме притеснява чак толкова.
Миналото лято за почти 2000лв за седем дена дадохме и се върнахме изпонатровени....Ужасно е направо и много се ядосвам защото често цената не отговаря на предлагането.
За чужбина не смея, че големият е седмокласник и не смея да съм в друга страна заради класиранията

# 123
  • В.Търново
За 5 нощувки пик сезон в Калиакра в двойна обикновена стая е 2005лв, в хотел Славуна апартамент 1735лв, в някои други хотели е около 1550лв.

# 124
  • София

След толкова чудене се спрях на хотел Мура! А сега да попитам: има ли резервирали чрез сайта albena.bg? Коректни ли са? Пращат ли Ви договор за резервацията? Виждам,  че държат една идея по-ниска цена 🤔🌊⛵

Едит: Ще бъдем женска компания с деца, мислим да пътуваме с автобус. Къде спират автобусите в Албена, предполагам има таксита, които да ни закарат до хотела ?

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 22:53 от Slun4eva

# 125

Едит: Ще бъдем женска компания с деца, мислим да пътуваме с автобус. Къде спират автобусите в Албена, предполагам има таксита, които да ни закарат до хотела ?
Директните автобусите до Албена спират на автогарата. Такси е трудничко оттам да се вземе, не съм виждала да стоят и да чакат клиенти, не знам може ли да се поръча по телефон. Има възможност за шатъл, влакче или пеша (ама е далечко, пък и в жегата с децата...) Ако автобусът е до Варна, може да си вземете такси от Варна до хотела в Албена.

# 126
След като пристигнете , може да се обадите до хотела за да ви пратят едно такси, струваше 10 лева . Автогарата е доста далечко от хотелите...

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 01:02 от Vodopad

# 127
Аз всяка година резервирам през сайта на Албена. Точни са. Пращат само фактура . Но никога не съм имала проблем.

# 128
Хера, целия плаж на Албена е хубав.....

След толкова чудене се спрях на хотел Мура! А сега да попитам: има ли резервирали чрез сайта albena.bg? Коректни ли са? Пращат ли Ви договор за резервацията? Виждам,  че държат една идея по-ниска цена 🤔🌊⛵

През сайта на Албена резервирам от 2004 г. Около 10 пъти досега Simple Smile
Пращат резервация и фактура. На рецепция в хотела искат само резервацията.
Последните години пътуваме със самолет от София, купувам доста по-рано билети. С Уиз Ер бяха по 30-35 лв.в посока. С България Ер пускат промоции. После с такси от Варна до Албена, цената на таксито е 31-33 лв.от летището. И такси от същата фирма на връщане, защото албенските таксита дерат кожи...

# 129
  • София

През сайта на Албена резервирам от 2004 г. Около 10 пъти досега Simple Smile
Пращат резервация и фактура. На рецепция в хотела искат само резервацията.
Последните години пътуваме със сямолет от София, купувам доста по-рано билети. С Уиз Ер бяха по 30-35 лв.в посока. С България Ер пускат промоции. После с такси от Варна до Албена, цената на таксито е 31-33 лв.от летището. И такси от същата фирма на връщане, защото албенските таксита дерат кожи...

Благодаря за изчерпателния отговор! Значи е по-добре да пътуваме София-Варна и после с такси до Албена.

# 130
Благодаря за изчерпателния отговор! Значи е по-добре да пътуваме София-Варна и после с такси до Албена.
[/quote]
Slun4eva, ако е с автобус не зная кое е по-добре, пътували сме само с автомобил или самолет...
Но с автобус ми звучи по-логично до Албена и там да ви пратят такси от хотела, както беше писала съфорумка по-горе.

# 131
Ние правум така: София-Албена с Биомет. Пристигаме в 15.00 на автогарата в Албена и половин час по-късно сме на плаж-). Вземаме или такси за десет лева, или шатъл.
Връщане с България еър. Самолетът е в ранния следобед, ако не закъснее. От хотела до летището ни взема приятел от Варна.
Имайте предвид, че самолетните на България еър много често закъсняват през лятото и има реален риск да си прецакате първия ден, ако ги изберете за отиване до морето.

# 132
Здравейте!За първи път ще почиваме в Албена и съм се насочила към Калиакра Бийч и Калиакра маре.Анимацията и басейните общи ли са за двата хотела и кой от двата бихте препоръчали?

# 133
  • В.Търново
Два различни хотела със собствени басейни. По-добрия е Калиакра Бийч.

# 134
Аз също гледах за Калиакра с пакет ол инкл. от Германия -курорта,плажа,морето са винаги супер,но рецензиите и то от германците относно изхранването  са повече от негативни ,а те за мен имат минимални претенции  за храна-впредвид как и с какво се хранят.Та за да се оплачат те значи е много зле !Жалко,толкова хубав курорта а няма качество.Всички хотели са коментирани като макс.2 звезди,храна като от преди 20 години в бедните столове,докато всичко друго е супер,но да си на диета не е много ваканционно.Имам подобен опит на зл.пясъци преди години-само два пъти бяхме на вечеря в хотела,под всякаква критика. Не знам защо не се учат и не инвестират в кулинарията у нас,не е важен само плажът все пак.

# 135
По-голямата част от негативните коментари от немци са от хора, търсещи компенсации. Rolling Eyes

# 136
Изобщо не е вярно това за храната в Калиакра.
2018 бяхме в Парадайс Блу, а нашите приятели в Калиакра. Поне 4 пъти ходихме с тях на обяд в техния хотел /в Парадайс блу няма ALL/ и бяхме много доволни.

# 137
В Калиакра почивахме 2015 и 2016, храната беше много хубава.

# 138
  • Белгия
През 2019 г. почивахме в Калиакра Бийч, храната беше прясна и вкусна. Като забележки мога да кажа:
- Липсваше традиционна българска кухня като основно ястие и особено топли предястия. Струва ми се, че готвеха за вкуса на чужденците. Примерно има меса и риби по няколко начина, отделно има сготвени картофи, ориз, зеленчуци като отделни ястия. Всеки може да си смеси според вкуса си, но например мусака не може да яде.
- Пастата и спагетите бяха зле и моите деца много страдаха. Наложи им се да ядат супи, пиле и зеленчуци:).
- На барбекюто трябваше да се чака по половин час всеки път, а към него винаги имаше голям интерес.

Не ме впечатли менюто, но и много не ме е интересувало. Салатите бяха разнообразни и пресни, супите и плодовете също. Винаги намирахме достатъчно неща, които ни харесват. Имахме в групата хора със сериозни изисквания към качеството на храната и нямаха забележки.

# 139
През 2019 г. почивахме в Калиакра Бийч, храната беше прясна и вкусна. Като забележки мога да кажа:
- Липсваше традиционна българска кухня като основно ястие и особено топли предястия. Струва ми се, че готвеха за вкуса на чужденците. Примерно има меса и риби по няколко начина, отделно има сготвени картофи, ориз, зеленчуци като отделни ястия. Всеки може да си смеси според вкуса си, но например мусака не може да яде.
- Пастата и спагетите бяха зле и моите деца много страдаха. Наложи им се да ядат супи, пиле и зеленчуци:).
- На барбекюто трябваше да се чака по половин час всеки път, а към него винаги имаше голям интерес.

Не ме впечатли менюто, но и много не ме е интересувало. Салатите бяха разнообразни и пресни, супите и плодовете също. Винаги намирахме достатъчно неща, които ни харесват. Имахме в групата хора със сериозни изисквания към качеството на храната и нямаха забележки.

А какво е Вашето мнение за почистването на стаите и за анимацията като цяло?

# 140
  • Белгия
Нямам забележки към почистването, или към каквото и да е в поддръжката на хотела.
От анимацията помня, че имаше вечерно шоу от 9 часа, което децата харесваха. Ние си пиехме коктейли на масичките в градината, а те гледаха. Една вечер имаше рок вечер, на която и възрастните много се забавлявахме. През деня не сме се интересували от активностите.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 11:10 от mik123

# 141
Нямам забележки към почистването, или към каквото и да е в поддръжката на хотела.
От анимацията помня, че имаше вечерно шоу от 9 часа, което децата харесваха. Ние си пиехме коктейли на масичките в градината, а те гледаха. Една вечер имаше рок вечер, на която и възрастните много се забавлявахме. През деня не сме се интересували от активностите.
Много благодаря за споделеното мнение!😀

# 142
Отзиви има ли за Вита парк? Ползва ресторант на плажа, затова съм се насочила към него, не се налага на обяд да се връщаме в хотела

# 143
  • София
Отзиви има ли за Вита парк? Ползва ресторант на плажа, затова съм се насочила към него, не се налага на обяд да се връщаме в хотела
Само да кажа, че ресторанта на плажа не е съвсем на плажа. Покрай хотел Боряна, през пътя е ресторанта.

# 144

Тоя ресторант, може въобще да не го броите за ресторант.
Сандвичи и някой плод, за готвени ястия не можеше и да става дума. Или ако е имало свършват за отрицателно време.
Отизивите са от миналото лято.

Хотела си реве за обновяване.
Ресторанта им е нов, гръб до гръб с ресторанта на друг хотел, но не запомних името.
Но в този на вита парк, се сервира храна като за 3* хотел. Знам защото лично им затворих ресторанта за 2 дни, докато си оправят проблемите от техническо естество и всички гости се храниха в съседния ресторант.

# 145
  • София

Тоя ресторант, може въобще да не го броите за ресторант.
Сандвичи и някой плод, за готвени ястия не можеше и да става дума. Или ако е имало свършват за отрицателно време.
Отизивите са от миналото лято.

Хотела си реве за обновяване.
Ресторанта им е нов, гръб до гръб с ресторанта на друг хотел, но не запомних името.
Но в този на вита парк, се сервира храна като за 3* хотел. Знам защото лично им затворих ресторанта за 2 дни, докато си оправят проблемите от техническо естество и всички гости се храниха в съседния ресторант.
Ами то хотел Вита Парк е 3* - каква храна очаквате да ви сервират за 5* хотел ли?
В ресторанта на плажа имаше готвена храна - орис с месо, картофи с месо, печена или пържена риба..... всеки ден . Не е имало бой за готвените храни. Единственото което липсваше бяха супите.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 16:06 от Inna_78

# 146
Да Вита парк си е 3 звезди, да разбирам че ресторанта става без големи очаквания. Сега видях, че цената за Елица ми излиза с няма и 100 лв повече. На нас аквапарка не ни трябва предпочитаме цял ден да сме на плажа. А сега кои хотели ползват р-т Рай на плажа? Не съм посещавала Албена едно 5-6г.и нещата са се променили. А отзивите за Елица как са последните години

# 147
От 2013г сме фенове на Албена. Изискванията ни са:място за почивка, море, приемлива храна и спокоен нощен сън... Резервация твърдо през Съни турс - дават и допълнителни отстъпки, но депозита е 50% и остатъка 14 дни преди настаняване. Пътуваме с Биомет до Албена /с по едно сакче на човек/, оттам хващаме влакче до хотела - романтика и настройка за новото ни местообиталище...едното влакче обслужва хотелите към плажа, а другото се качва до тези в гората...случвало ни се е да се прехвърлим от едното на другото - като се срещнат и "шофьорите" си дават знак..и не ни вземат пари...Наблюденията ми: хотелите в близост до плажа имат по-бедна храна /еднообразна/, малки басейни и слаби аниматори - ако имат въобще. Горе Орхидея и Магнолия са ни любими - басейни, парк е не се вижда морето, но храната е разнообразна и без забележки, вечери с мексиканците са емоционални. Наблизо е "амфитеатъра" и всяка вечер се започва със забавления за най-малките и свършва за по-големите...Пожелавам да си оцелите подходящото място за почивка...