Магията на изтока - тема 59

  • 17 160
  • 763
  •   1
Отговори
# 180
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
На мен този сериал ми хареса до финалния епизод. Сбозиха набързо всичко, типично за манга. С розовия финал нагорча обаче твърде много.
Омъжиха я тази възпитана, чувствителна, симпатична и добра жена, Мао-сенсей, за онзи охлюв, а дори ни накараха да вярваме в чудеса, че един 21-годишен младеж ще се влюби толкова много в една 30-годишна глуповата жена (доста посредствена), че и бъдеще ще градят заедно. Като на кино.
Японците и те здраво се сдухаха с тези екранизации на розови манги.

Вторият саундтрак към Crash Landing on You е на Юн Мире-то.



Тук фантастиката вече взе връх. Чудеса на чудесата се случват в тази "цивилизована и демократична" Северна Корея.
Само Бини ми приковава вниманието. Така ще си изкараме до финал.
Сон Йе Джин е в типичната за нея кифленска светлина. Лигавене, лигавене, не се трае.

# 181
  • MJF
  • Мнения: 8 570
You, Me, and Bach
E на мен и  финала ми хареса. Предпоследния ми бе в повече розов а финала норма  Laughing.
Скрит текст:
На  целия фон настроение въпросния  младеж  емоционално и ментално бе зрял за възрастта си. А въпросната героиня на Хару също натрупа житейски опит и пред очите ни ,изживя си и си сподели проблемите, така че не виждам проблем да си позволи тези напълно нормални  човешки вълнения , пък дори и с по-млад от нея младеж по ЕГН. Във всеки случай си паснаха като настрой към живота пък каквото се получи,, нека опитат. Така или иначе в живота застраховка еле пък пълна в тези неща няма. Ето Юкие -сан като пример, че застраховка в семейния живот няма. ен ме развесели финално учителката им с човека от училището- то и те с разлика в годините, но духовно на една вълна . Добре, добре се получи туй заглавие ,направо коледен финал с послания  Wink Laughing

# 182
  • Мнения: 9 180
JoyJoyJoyJoy Хахахахахахаха - целувката е метода за предотвратяване на кризи на южнокорейците.Кой драми са гледа ли?Scream
Рос,само 3 еп. успях да видя.
Първо Бини я изкара герой,севернокорейската Мата Хари,с медал от партията,член на дивизия 11.Ауууу,научил се е да лъже от южнокорейските драми,вероятно.Тц,тц.
Той е Супер Бини -освен капитан,е виртуоз на пиано и умело прави прически и то с носна кърпичка. Как да не се влюбиш в него?
И големият въпрос,защо са убили хубавичкият му брат Cry и защо искат да се отърват и от него?


A Gift to the People You Hate
Има вратичка за сезон 2,но си има и край.
За едно гледане и  то без да се очаква кой знае какво.Интересна поука накрая и да се замисли зрителя. Все пак (ще се повторя) не беше каквото очаквах и чак след средата стана по-интересно.Обаче не бях гледала подобен сюжет.
Toni Rakkaen е разкошен.Истинско удоволствие е да го гледаш.

# 183
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Ти виж в 4-ти епизод как се спуснаха и двамата с парапланера, хаха.
Нито разбрахме как тя се озова на скалата, нито как, вкопчени двамата един в друг, са успели безпроблемно да се приземят и дори никой да не ги види....
Смях и корейски сериали клишета. Нямат оправия.

VIP - епизод 15

Ще го завършат по корейски. Вече съм убедена, след като видях и накъде задуха вятъра преди финала, който е днес.
Всякаква логика ми убягва.
Цял сериал се говори за някаква изневяра, но кога, как - нито видяхме, нито разбрахме.
Двамата, уж изневерили, се държаха като другарчета, но не и като влюбени. Стерилни, по азиатски.
Героят на И Санг Юн ми е безкрайно антипатичен. Страхливец.
Харесвам много И Санг Юн, защото го познавам добре от риалитито Master in the House, но тук ми се повръща от поведението на героя му.
Няма нито един главен герой/героиня, на който/която да симпатизирам.

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 09:26 от rossonera

# 184
  • Мнения: 9 180
Ти виж в 4-ти епизод как се спуснаха и двамата с парапланера, хаха.
Нито разбрахме как тя се озова на скалата, нито как, вкопчени двамата един в друг, са успели безпроблемно да се приземят и дори никой да не ги види....
Смях и корейски сериали клишета. Нямат оправия.

И аз така бих се вкопчила в Бини Heart Eyes без парапланер и здраво стъпила на земята Blush
Как е стигнала на скалата Joy А как е успяла да спаси цялото си оборудване,а?Пък и да го подготви,поправи ....носи.Всичките и дрехи?В това село магазин няма,а да и дават дамите,които носят храна на Бини е толкова вероятно колкото сюжета на драмата.
Логика в корейска драма е като да търсиш игла в сено.Тя е някъде там,скрита дълбоко и не е толкова важна.Той+ Тя да се  запознаят-влюбят-интрига-доказване на любов-край (някакъв край,никой не казва,че трябва да е щастлив,все пак корейска драма) това се иска.Сериала е клише и за в момента само действието в Северна Корея го спасява.Жените от селото са досадни,Тя е неоправдана,но умна и със собствени сили е успяла да постигне ... там каквото е постигнала,въпреки семействотот си.Той е красив,различен,с тайно минало.Тя не млъква и измисля все нещо,Той е мълчалив и прави каквото Тя го моли и после Той я спасява.
Ще стане скучна от средата-ще стане,но аз защо го гледам - незнам. Scream
А още не са се появили страничните двойки и нейното семейство не е фокус.

Харесвам как Капитана общува с войничетата.Това са най-приятните сцени.

# 185
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Да, хаха, приказен сюжет.
Действието се развива в страна подчинена на един единствен тиранин и убиец, а обстановката е като в някое прекрасно селце с едни отзивчиви хора, които само помагат и носят храна, че и купони по женски си организират?!
Някаква пародия, като скечовете на SNL.

А видя ли и нейната драма? Не успяха да измислят друго, разбира се, пак стигнахме до опит за самоубийство.
И каква е тази фантастика? Все случайно се срещат, я в Швейцария, я в Северна Корея.
Няма клише, което да не показаха в първите четири епизода, само някоя болест липсва...
Дълго ще си откарат с епизодите на Север.

# 186
  • Мнения: 9 180
Цитат
Швейцария
Това е екзотика.Все пак не е САЩ.За по-достоверно трябваше да е Русия,но айде ....не е толкова важно.Швейцария е малка държава,колко е да се срещнат.
То за Вожда се говори,че е учил в Швейцария и за това.

Е,те жените от селото работят.Дори искаха да я приобщят,но тя не се реши да прави с тях кимчи.

Какво да измислят - милото,умно,красиво момиче,което е постигнало само всичко,но никой не я обича и само се надяват да се е преселила при ангелите.Не е обикновенна кифла,дори хобито и е опасно.

Само болеста ли спестиха от клишетата?Има време.

Искам да видя Бини да свири на пияно за по-дълго от няколко секунди спомени.Поне 30 минути всеки епизод

# 187
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Казахме, че ще търпим и гледаме само заради Хьон Бин. Да бъдем позитивни, хаха.
Все пак Бини ще я спаси и ще я върне в Южна Корея, дори с цената на живота си.
Толкова е влюбен вече в нея, че е способен и на това - да се противопостави на Вожда и да избяга на юг единствено в името на любовта, хаха.
Капитан Ри в Сеул. Това ще е интересно да се види.

# 188
  • Мнения: 9 180
Годината която идва и Gong Yoo да вземе да снима драма и него ще гледам.Goblin 2:heart_eyes: Ще си измучат сценаристите нещо от пръстите и готово.

Te са ми любимата корейска двойка.

# 189
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Goblin 2. Това си го пожелаваш за Коледа ли, хаха?
Няма да се сбъдне. Откажи се.
По-добре си пожелай само Гонг Ю. Там имаш по-голям шанс.

# 190
  • Мнения: 6 732
Весела Коледа мили дружки santa2.
На Вас и близките Ви желая най-вече здраве и спокойствие Hug.

Честит празник и на всички именици Flowers Four Leaf Clover.

Последна редакция: ср, 25 дек 2019, 06:33 от 2в1

# 191
  • Мнения: 5 204
Честита Коледа! Бъдете здрави и се радвайте на живота с близките си!

# 192
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Весела Коледа на цялата ни компания   santa2 !
Честити именни дни на една камарата именници до 7-8 януари. Аз се губя с тях  Laughing, имам чувството че който е нямал до сега имен ден, в последните 2 седмици на годината все в някой ден има  Wink.

# 193
  • BG
  • Мнения: 4 456
Весела Коледа е от мен! Живи и здрави да бъдем.

# 194
  • Мнения: 9 180
Весела Коледа Wine Glass
Merry Christmas+ My Girlfriend is an Alien

Общи условия

Активация на акаунт