Какво ви дава воля да спазвате стриктно диета

  • 18 739
  • 529
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 31 648
Въглехидратите имат много имена. А не само сладолед или шоколад. Ами картофи, ориз, грах, леща, боб.
Така че глада ти към сладко е провокиран, защото си яла други въглехидратни храни.
Нужни са ти протеини и мазнини. А единствените въглехидрати, които може да си позволиш за зеленчуци с нисък ГИ - маруля, магданоз, тиквички, домати, краставици.
Желанието за сладко се предизвиква от висок инсулин. Високия инсулин се предизвиква от въглехидрати.
И от порочния кръг как се излиза?

# 136
  • Мнения: 1 290
Със спорт не се отслабва  Grinning

Със спорт се стягаш, тонизираш, градиш мускули, подобряваш устойчивостта на тялото и т.н ред позитиви, но не се отслабва.


Съжалявам, но не мога да се въздържа....това е най-грешоното твърдение на всички времена.
Сваля се само със спорт, храната трябва да допълва спорта.

Аз се тъпча като разпрана и едвам качвам килограми, защото спортувам /даже не много активно/.

Наречете ме хейтър, но вместо мотивация за диети, се мотивирайте да спортувате и да се храните здравословно. Като чуя "кето" и ме побиват тръпки...някой знае ли организма за какво използва въглехидратите и от какво го лишавате с това кето?!? А 90% казват кето, ама си пукат въглехидрати, като стой та гледай!

# 137
  • Мнения: 18 542
И аз не мога да се въздържа, доста невежо изказване, доказано многократно от световните статистики.
Личният ти пример, не е показателен за никого, освен за теб лично.

Не знам на колко години си и с какво се тъпчеш, но ела след 10-15 и пак кажи какво мислиш по въпроса.

# 138
  • Мнения: X
Скрит текст:
Със спорт не се отслабва  Grinning

Със спорт се стягаш, тонизираш, градиш мускули, подобряваш устойчивостта на тялото и т.н ред позитиви, но не се отслабва.


Съжалявам, но не мога да се въздържа....това е най-грешоното твърдение на всички времена.
Сваля се само със спорт, храната трябва да допълва спорта.

Аз се тъпча като разпрана и едвам качвам килограми, защото спортувам /даже не много активно/.

Наречете ме хейтър, но вместо мотивация за диети, се мотивирайте да спортувате и да се храните здравословно. Като чуя "кето" и ме побиват тръпки.
..някой знае ли организма за какво използва въглехидратите
Скрит текст:
и от какво го лишавате с това кето?!? А 90% казват кето, ама си пукат въглехидрати, като стой та гледай!
А ти знаеш ли?   Smiley
Щото по поста ти хич не личи да си наясно.....
Аз НЕ спортувам, само с начина на хранене свалих над 30 кг.
Ама едва ли ще разбереш, та повече няма да пиша.
Който иска, да се скъсва от спорт и да нагъва боклуци.За негова сметка си е.

# 139
  • Мнения: 1 290
И аз не мога да се въздържа, доста невежо изказване, доказано многократно от световните статистики.
Личният ти пример, не е показателен за никого, освен за теб лично.

Не знам на колко години си и с какво се тъпчеш, но ела след 10-15 и пак кажи какво мислиш по въпроса.
Моля те, цитирай ми някой научен труд в подкрепа на теорията си. Да на 34 съм, но това трябва да е начин на живот, а не само временно докато отслабне.

Франсоаз, всъщонст да знам. Интересно ти как рабра, че не знам. Чела съм доста и то медицинска литература, относно метаболизъм и хормони.

# 140
  • Мнения: X
Скрит текст:
И аз не мога да се въздържа, доста невежо изказване, доказано многократно от световните статистики.
Личният ти пример, не е показателен за никого, освен за теб лично.

Не знам на колко години си и с какво се тъпчеш, но ела след 10-15 и пак кажи какво мислиш по въпроса.
Моля те, цитирай ми някой научен труд в подкрепа на теорията си. Да на 34 съм, но това трябва да е начин на живот, а не само временно докато отслабне.

Франсоаз, всъщонст да знам. Интересно ти как рабра, че не знам.
Скрит текст:
Чела съм доста и то медицинска литература, относно метаболизъм и хормони.
Лесно, по репликата ти  
Цитат
Сваля се само със спорт, храната трябва да допълва спорта.
Но, както писах, отдавна съм се отказала да губя време в ограмотяване на неуки....    Smiley
Да си жива и здрава!И слаба!

Интересно ми е само, как твоята наука би обяснила моето отслабване, без СПОРТ?
Като не броя калории, не гладувам, не спортувам, ям когато съм гладна, ям докато се заситя.
Та?   Smiley

# 141
  • Мнения: 18 542
Моля те, цитирай ми някой научен труд в подкрепа на теорията си. Да на 34 съм, но това трябва да е начин на живот, а не само временно докато отслабне.

Чети пак.
Може да изгледаш и съдебният процес на проф.Тим Ноукс /Tim Noakes/- има цитирана доста литература, а човекът е професор по спортна медицина, самият той маратонец и бивш диабетик.


 

# 142
  • Мнения: 1 290
Съжалявам, аз не виждам нещо грешно в репликата си.
По постовете ти съдя, че не спортуваш, така че и ти няма да ме разбереш.
Винаги съм отворена към "ограмотяване", особенно когато съм "неука".

И благодаря за пожеланието, но аз не искам да съм слаба!

Мога да ти го обясня...когато спреш да приемаш определени храни /обикновено висококалорийни/ и наблегнеш на храни с нисък глекимичен индекс, фибри и протеин, се намаля калорийния прием и без да се броят калориите. От там отслабваш. Или искаш по наУчно?

Спортна медицина...жалко, че няма такава в медицинския!

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 14:35 от Punk_GirL

# 143
  • Мнения: X
Що бе, аз те разбирам...просто моята представа за удоволствие от живота не е да се тъпча с боклуци, пък после да се моря от зор във фитнеса.
Предпочитам лесния начин....   Smiley  мързелива съм.

# 144
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Скрит текст:
Съжалявам, аз не виждам нещо грешно в репликата си.
По постовете ти съдя, че не спортуваш, така че и ти няма да ме разбереш.
Винаги съм отворена към "ограмотяване", особенно когато съм "неука".

И благодаря за пожеланието, но аз не искам да съм слаба!

Ами... спри да спортуваш тогава и само яж Joy
Храната е в основата на всичко. Особено за хора, които искат да свалят много килограми.

# 145
  • Мнения: 1 290
Скрит текст:
Съжалявам, аз не виждам нещо грешно в репликата си.
По постовете ти съдя, че не спортуваш, така че и ти няма да ме разбереш.
Винаги съм отворена към "ограмотяване", особенно когато съм "неука".

И благодаря за пожеланието, но аз не искам да съм слаба!

Ами... спри да спортуваш тогава и само яж Joy
Храната е в основата на всичко. Особено за хора, които искат да свалят много килограми.

Това е в противоречие със теорията ми. За мен спортът е на първо място, после е храната.
Тук вече има различни тълкования на "храна".

# 146
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
Теорията ти ще издиша в момента, в който решиш да помогнеш на някой, който тежи 100+кг. Какъв спорт, какви 5лв? Това се сваля само с диета/режим на хранене. Минималните движения, на които са способни такива хора, могат да помогнат, но не и да решат проблема.

# 147
  • Мнения: X
Скрит текст:
Съжалявам, аз не виждам нещо грешно в репликата си.
По постовете ти съдя, че не спортуваш, така че и ти няма да ме разбереш.
Винаги съм отворена към "ограмотяване", особенно когато съм "неука".

И благодаря за пожеланието, но аз не искам да съм слаба!

Ами... спри да спортуваш тогава и само яж Joy
Храната е в основата на всичко. Особено за хора, които искат да свалят много килограми.

Това е в противоречие със теорията ми. За мен спортът е на първо място, после е храната.
Е, що да е в противоречие?
Нали спортът е основното при отслабване?Ти не искаш да си слаба.Значи, спираш да спортуваш, продължаваш да се тъпчеш и дебелееш.Логично.
Та, ето затова не ограмотявам....щото дори не се четете и не знаете какво сте писали само няколко поста по-нагоре.   Smiley

# 148
  • Мнения: 1 290
А, чакайте сега! Обратното на слаба, не е задължително дебела, може и да е силна, нали?

Elunaria свидетел съм на доста затлъстели хора, които се опитват да спортуват. Повярвай ми има движения, от които да се почне. Само желания трябва.

# 149
  • Мнения: 18 542
Съжалявам, аз не виждам нещо грешно в репликата си.
По постовете ти съдя, че не спортуваш, така че и ти няма да ме разбереш.
Винаги съм отворена към "ограмотяване", особенно когато съм "неука".


Нещо не виждам да имаш желание да се ограмотяваш...  Държиш си на теорията и това е. Ами поздравления, но теорията ти издиша от всякъде. Явно въобще нямаш идея реално какво се случва в тялото ти. Бъхти си се, а в момента, в който няма да можеш поради проблеми със стави или се контузиш или те завърти живота, друга песен ще пееш, ама то докато не ти дойде до главата, може много да се философства.

Общи условия

Активация на акаунт