Какво ви дава воля да спазвате стриктно диета

  • 18 741
  • 529
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 376
Аз съм дребна (личи си по пръстите, китките и черепа - трудно си намирам гривни, пръстени, часовници, шапки и очила) и над 50 кг пускам шкембе и ми се трият бедрата, например.

# 496
  • Мнения: 18 542
Освен костната маса и обема на мазнините, за теглото голямо значение има и количеството на мускулите, така че килограмите като калориите са нещо относително.

# 497
  • Мнения: 1 376
Освен костната маса и обема на мазнините, за теглото голямо значение има и количеството на мускулите, така че килограмите като калориите са нещо относително.
Да, в Spider Sport навремето консултираха калориите да се изчисляват на активно тегло, но за тази цел трябва да ти измерят точно % мазнини, което трябва да се направи от професионалист и не е лесно.

# 498
  • Мнения: 4 711
Например:

# 499
  • Мнения: 1 795
75 кг изобщо не са нормално тегло за 178 височина. Смята се височината минус 114 за жени, т.е. за ръст 178 макс 64 кг. А ако дамата е с леки кости даже и до 60 кг според мен. Аз, например, съм висока 166 см и нормалното ми е 50 кг. В деветия месец на бременността бях 65 кг и бях 🐘, а по Вашата логика би трябвало това да ми е нормалното. Сега съм 52 кг (6 месеца след раждането), но двата кг са ми на гърдите, защото кърмя.

И от кога е -114??????
Винаги е било -100, тука последните 5г гледам почнаха да обясняват -110, сега още.
-100 си е нормално за телосложението, сега ако иска по малко, да, но това е здравословното тегло.

# 500
  • Мнения: 1 290
Това са общи приказки... Някой по горе беше писал, че здравословното тегло зависи от костната плътност и количеството мазнини в тялото. Аз съм доста крайна в предпочитанията си и за мен здравословен процент на мазнините е от 15 до 22 % от телесното тегло.

# 501
  • Мнения: 8 876
Отдавна на Франсоаз не й се връзвам. Преди години караше на плодове и се отбиваше в темата НВВМ да пропагандира режима си и да обяснява как яденето на месо и мазнини е вредно. После смени религията, започна с месото и маслото, спря плодовете и стана специалист по ИР.

Ами, не, няма нищо лошо децата да ядат плодове, ориз, картофи, кекс, както и не е нужно да ядат само месо и салата. И дори да си на хранителен режим, това не означава, че не можеш да си позволяваш определени храни в определени количества.

# 502
  • Мнения: 31 658
Отдавна на Франсоаз не й се връзвам. Преди години караше на плодове и се отбиваше в темата НВВМ да пропагандира режима си и да обяснява как яденето на месо и мазнини е вредно. После смени религията, започна с месото и маслото, спря плодовете и стана специалист по ИР.

Ами, не, няма нищо лошо децата да ядат плодове, ориз, картофи, кекс, както и не е нужно да ядат само месо и салата. И дори да си на хранителен режим, това не означава, че не можеш да си позволяваш определени храни в определени количества.


И какво като е сменила режима?
Престъпление ли е?
И аз като Франсоаз съм плюела протеините.
Ама ей ме на. И аз съм пропагандатор голям  Laughing
Няма как да не сме специалисти.
Подобрили сме си стойностите, здравето, отслабнали сме с доста и задържаме.
И след като явно режима ни действа, не виждам причина да го плюя.
Вегански и вегетарианския режим ми действаше ужасно и ще си го плюя до живот.
Опита си е най-добрия учител.
Предпочитам някой минал през моите трудности, отколкото някой да ми дава акъл, а да не разбива нищичко.
И не, няма лошо да се ядат изброените неща.
Стига да не ти вредят.
Всеки си решава за себе си.

# 503
  • Мнения: 6 554
Аз винаги навсякъде съм срещала -114
А пък за "леките" кости не съм се изразила явно правилно, но ме разбирате. Сигурно знаете, че има екто, ендо и мезоморф типове костна и мускулна система. Има даже и прост тест да определиш от кой вид си. С показалеца и палеца на едната ръка да си обхванеш китката на другата. Ако се прехлупват имаш тънка структура, ако се допират средна и ако има разстояние- едра. При мен се прехлупват и затова ако съм повече от 52 кг започвам да изглеждам пълна по моите критерии.

# 504
  • Мнения: 276
maiathebee , благодаря за информацията. Не знаех за този тест. Едва си докоснах пръстите, но все пак според резултата съм със средна структура Simple Smile

# 505
  • Мнения: 31 658
Аз винаги навсякъде съм срещала -114
А пък за "леките" кости не съм се изразила явно правилно, но ме разбирате. Сигурно знаете, че има екто, ендо и мезоморф типове костна и мускулна система. Има даже и прост тест да определиш от кой вид си. С показалеца и палеца на едната ръка да си обхванеш китката на другата. Ако се прехлупват имаш тънка структура, ако се допират средна и ако има разстояние- едра. При мен се прехлупват и затова ако съм повече от 52 кг започвам да изглеждам пълна по моите критерии.

Аз пък съм срещала за жени 110.
Като бях над 110 кила, китката не можех да я обхвана. Така че теста е меко казано глупав.

# 506
  • Мнения: 64
А как може да се накара организма да разгражда мазнините на бедрата?

# 507
  • Мнения: 31 658
А как може да се накара организма да разгражда мазнините на бедрата?

Не може.
https://fitnesinstruktor.com/zasto-s-koremni-presi-ne-se-topi-korema/

# 508
  • Мнения: 64
Навсякъде тоя корем и талия... Моите вече ще се счупят, шест плочки направих без почти никакви усилия. Организма ми дълбае на места, където има само кости и мускули, но мазнините на бедрата си ги кътка като злато. Не, че не пипа от тях, ама много по-малко. Да им се не види на тия гени...

# 509
  • Мнения: 1 290
Пробвай да направиш мускули и на краката...Може и там да свалиш. Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт