Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема да е :

Опции:

# 105
  • Мнения: 4 660
Най-добре в да се роди около 38 седмица и аз така го знам, по добре се адаптират жълтеницата ако я има по бързо минава и сукателният рефлекс е по добре развит.
Аз от утре съм 37 седмица + много малко остана, от няколко дена сякаш и корема леко падна или аз така си мисля.

# 106
  • Мнения: 30
Ми и аз така мисля, даже всеки ден го чакам човека Simple Smile 36+ нали си е 37 седмица? Така и не ги оправих тези седмици....момичета,при вас случвало ли се е да падне едно такова слузесто няколко поредни дни, безцветно, но много неприятно. АГ не е сигурно дали е слузестата тапа... И ме почват едни контракции - поне аз мисля, че са такива - 3 за час, 2 за час... И това в различни дни и това нещо пада точно след тези болки. И още не мога да схвана кое е точно усещането за контракция - стяга ти се корема високо горе (това ясно, при Бракстън Хикс го усещам), а при другите ме стяга, ама ниско долу, като мега болезнен цикъл - и продължава, и продължава... Извинявам се за въпроса, ама ми е за пръв път и...
Най-добре в да се роди около 38 седмица и аз така го знам, по добре се адаптират жълтеницата ако я има по бързо минава и сукателният рефлекс е по добре развит.
Аз от утре съм 37 седмица + много малко остана, от няколко дена сякаш и корема леко падна или аз така си мисля.
Ам да, ние бяхме с един и същ термин 04.01 Simple Smile и аз утре съм 37+..моето коремче също леко спадна, и спрях да повръщам постоянно, което за мен беше мъката на 9те месеца (късметлийка...)

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 16:11 от AnMary

# 107
  • Мнения: 4 660
Половин час се снимах пред огледалото ,сравнявах с първата бременност е не се е смъкнал корема кой знае колко.
Качих се и на кантара +20 кила сега съм 86 кг е горе долу колкото и през първата бременност. Апетита нещо взе да изчезва тия дни ям ,но не много.

# 108
  • Мнения: 898
Момичета и аз от утре съм в 37г.с., но още не съм разбрала какво са контракции. Иначе имам планово секцио за 3.1.20г., дали ще издържа до тогава, че вече започва много да ми тежи корема нощем. Не мога да си намеря място, на където и да се обърна, все нещо притискат, я бъбрек или яйчник, все нещо ми опъва и ме боли......ама се успокоявам, че малко остана.

# 109
  • Мнения: 30
Момичета и аз от утре съм в 37г.с., но още не съм разбрала какво са контракции. Иначе имам планово секцио за 3.1.20г., дали ще издържа до тогава, че вече започва много да ми тежи корема нощем. Не мога да си намеря място, на където и да се обърна, все нещо притискат, я бъбрек или яйчник, все нещо ми опъва и ме боли......ама се успокоявам, че малко остана.
Същата работа, незнам дали са контракции или просто ми опъва.. Cry

# 110
  • Мнения: 64
Момичета, включвам се да ви успокоя😉.
Родих през Юли, в 37ма седмица, малката беше 3420гр и навсякъде я водеха доносена. Та не вярвайте толкова на ехографи. Освен това родилните контракции са толкова силни и болезнени, че не могат да се сбъркат. Ако зачестят, поне през 10мин, тръгвайте към болницата. Също така не е задължително да ви падне "тапата", аз нямах такова или е изтекла заедно с водите и не съм разбрала. Подгответе си багажа, за да сте спокойни. И тези с планираното секцио също. И аз щях да съм с планирано, пък стана спешно. Изтекоха ми водите и след 4 часа бях майка😍. Не се притеснявайте, няма нищо страшно! Раждането е най-естественото и прекрасно нещо, което може да се случи на една жена.
Леко раждане на всички
Ако имате въпроси, съм насреща

# 111
  • Мнения: 33
Момичета, да се оплача.
Приеха ме днес в отделение с контракции Cry. 33+5 г.с.
Контракциите са силни и са чести.
Прегледаха ме обстойно и ме предупредиха, че може да се наложи секцио по-рано от очакваното.
Беше планувано за средата на Януари (иначе съм с термин 27.01.), заради миомен възел, който седи пред главата на бебето и не позволява преминаване през родовия канал.
Сега обаче.. освен това, от 3 седмици насам, въпреки приема на Допегит, си поддържам кръвно 145-150/100... Което не им хареса.
Та.. сега ще ми вливат антибиотици, магнезии, но шпа и нещо за по-бързото развитие на бебето (уви не запомням имената на лекарствата).
Седим и чакаме да минат контракциите и да "удържим фронта" поне още някоя седмица HugBlush

# 112
  • Мнения: 217
Дени, стискам палци да стопирате контракциите. И аз съм в подобна ситуация. Предполагам, че са ти сложили и на теб инжекции за развитие на дробовете на бебе. Мен днес ме изписаха от болницата и пак ми се увеличават контракциите.

# 113
  • Мнения: 33
pocoloco1,
Да, за развитие на дробовете е това, което ми слагаха, но доколкото разбрах вчера беше 3та, последна, доза.
За сега са овладяни и спряха контракциите.
Стискам палци и твоите да се разминат.

# 114
  • Мнения: 142
Безз Имена, тапата е слузеста точно като сопол, предната бременност на мен ми пада 2 дена и на 3-тия родих. Така както описваш са си точно контракции, започват като леко болезнен цикъл и се усилват. Като започнат силните няма да ги сбъркаш с нищо.
Късмет на тези с контракциите и дано си дочакате плануваните дати 🤞🤞🤞

# 115
  • Мнения: 4 660
Понякога нощес ме боли корема и леки менструални болки. Ходя на тонове всичко е ок не се отчитат контракции.
Явно се натоварвам през деня и това св отразява или от това което съм яла ме боли корема или от лекарствата варианти много.

# 116
  • Мнения: 6 539
Суеверни ли сте ?Подстигвали ли сте до сега аз си запазих час за 19 -ти 😀

# 117
  • Мнения: 154
Суеверни ли сте ?Подстигвали ли сте до сега аз си запазих час за 19 -ти 😀
Аз винаги съм казвала, че не вярвам в такива неща и ще се подстригвам, когато забременея, ноооо откакто разбрах, че съм бременна не съм се подстригвала. Satisfied Все още вярвам, че това са глупости, но толкова се притеснявам дали всичко ще е наред, че отложих подстригването за догодина. Smiley

# 118
  • Мнения: 45
Оо да постригах се в началото, боядисах се към 7 мия месец
Суеверни ли сте ?Подстигвали ли сте до сега аз си запазих час за 19 -ти 😀

# 119
  • Мнения: 260
Дам, към 6тия месец някъде се подстригах и сега пак ще ходя че тази грива дето се е образувала трябва да се понамали, пък и после не искам да мисля за подстригване Grinning

Общи условия

Активация на акаунт