Отговори
# 210
  • Мнения: 45
Здравейте аз също съм при д-р Велева, аз имах оплакване и веднага ми пусна микробиология, но нямаше нищо.Зависи и кога са ви взели първия път, и да ако няма нито течение, нито сърбеж може и да пускат
Честита рожба! Бъдете здрави и лека адаптация на цялото семейство! ♥️

Аз имам един въпрос към всички мами, като влязохте в 9ия месец, проследяващия АГ назначи ли взимане на секрет? Първата бременност беше задължително, а сега моя доктор ми излиза с номера, че ако нямам оплаквания, значи всичко е наред. Което го намирам леко несериозно, особено при положение, че се подготвям за нормално раждане, както беше и първото. Ако имам някаква инфекция или отклонение от нормалната среда, нали ще се предаде и на бебето. Затова ми е интересно как процедират останалите АГ. Първата бременност се следях в МЦ Пентаграм, при д-р Цандева(при нея всичко беше изрядно), сега при д-р Велева в Токуда.

# 211
  • Мнения: 154
Честито, Shantal! Blue Heart

Днес бях на последен преглед при следящата ме и бебчо е 3,057 - каза, че са възможни отклонения спрямо ехографа от +/- 200гр., плацентата ми все още е първа степен. Болките били нормални, разширявала се родовата кост...Grin Grin Grin Препоръча ми да не излизам много, особено на места с много хора - предполагам, за да не се разболея на финала.

# 212
  • Мнения: 282
Честито, Shantal! Blue Heart

Днес бях на последен преглед при следящата ме и бебчо е 3,057 - каза, че са възможни отклонения спрямо ехографа от +/- 200гр., плацентата ми все още е първа степен. Болките били нормални, разширявала се родовата кост...Grin Grin Grin Препоръча ми да не излизам много, особено на места с много хора - предполагам, за да не се разболея на финала.

В коя седмица си че е последен преглед пък плацентата още е първа степен ? Grinning

# 213
  • Мнения: 154
Честито, Shantal! Blue Heart

Днес бях на последен преглед при следящата ме и бебчо е 3,057 - каза, че са възможни отклонения спрямо ехографа от +/- 200гр., плацентата ми все още е първа степен. Болките били нормални, разширявала се родовата кост...Grin Grin Grin Препоръча ми да не излизам много, особено на места с много хора - предполагам, за да не се разболея на финала.

В коя седмица си че е последен преглед пък плацентата още е първа степен ? Grinning
Вече съм в 38-ма седмица. За плацентата и аз се изненадах, но явно диетата си свърши работата, тъй като заради гестационен диабет, за щастие контролиран, съм на режим последните 3 месеца. Освен ехографът на докторката да показва грешно, но това бяха думите й днес.
А прегледът е последен, защото само се следя при нея и следващият ми преглед е в Майчин дом, при лекаря с който съм се разбрала да ме изражда.

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 15:28 от RFM

# 214
  • Мнения: 51
Здравейте момичета! Има лу някоя мама от Пловдив, която около 20.01 ще ражда в Пълмед? За много години на всички!Живи и здрави!

# 215
  • Мнения: 1 134
Мамчета да ви попитам какво сте подготвили за пъпчето на бебо? Спирт и пудра или лосион?

# 216
  • София
  • Мнения: 696
Спирт и при нужда ми препоръчаха Алфасилвър спрей.

# 217
  • Мнения: 6 799
И двете и спирт и пудра

# 218
  • Мнения: 4 660
Аз третирах с пиоктанин и спирт падна на 10 ден. Все още чистя със спирт докато  зарастне напълно.

# 219
  • Мнения: 6 799
Днес ми е ден за гладене на бебешки дрешки ...пелени и т.н.та въпроса ми е до кога мислите,че има полза от гладенето ? Simple Smile

# 220
  • Мнения: X
Mimi9999 Аз изобщо не смятам да гладя, стига да няма проблеми - дрехите ще минават през дълга програма на пране, допълнително изплакване и сушене, разчитам много на сушилнята, че каквито останали бактерии има, ще ги убие.

Аз пък имам въпрос, какво сте си подготвили за родилното? Днес съставих списък, но имам чувството, че нещо забравям. Любопитно ми е да разбера вашите списъци.

# 221
  • Мнения: 4 660
А не гладя ,просто нямам време да гладя.
Тъкмо нахраня малкото следва да нахраня голямото, аз да хапна. Пускам пране чистя и пак дошло време за ядене.
Следобяд и аз лягам , с децата ако не спя поне да се излежа малко.

# 222
  • Мнения: X
Освен всички документи, изследвания и т.н, аз си взех:
1. Еднократно бельо за родилки на Канпол
2. Силно абсорбиращи превръзки (нощни на Always ultra)
3. Подплънки за кърмачки (на Авент, за еднократна употреба)
4. Крем за зърна (пак на Авент)
5. Помпа (ръчна) за цедене (на NUK)
6. Мокри/сухи кърпички
7. Козметика (четка и паста за зъби, шампоан, душ гел, интимен гел)
8. Книга (за всеки случай)
9. Хавлия и джапанки
10. Зарядно за телефон - трябва да се сетя да го метна и него в сака.

Нощници/пижами не съм взимала, тъй като ще ми дадат в болницата (изрично го пише на сайта им)

Каквото друго се присетя - ще карам ММ да го носи Simple Smile



Аз пък имам въпрос, какво сте си подготвили за родилното? Днес съставих списък, но имам чувството, че нещо забравям. Любопитно ми е да разбера вашите списъци.

# 223
  • Мнения: 499
Моят съвет е като вече родила да си вземете превръзки за родилки.. Не мисля,че обикновените нощни ще ви свършат работа особено първите дни. Аз ползвах на Канпол-първите два дни нощни, след това дневни. На Always минах чак на последния ден в болницата. Родих секцио.

# 224
  • Мнения: X
Ох, да, и такива съм взела, на Канпол, пропуснала съм да ги напиша Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт