Витекс – най-полезната билка при ПМС и менструален дисбаланс

  • 8 953
  • 307
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
ПМС и нередовен месечен цикъл, репродуктивни смущения, тежък климактериум… Това е само малка част от проявите на хормоналния дисбаланс. В по-тежките случаи хормонозаместителната терапия е неизбежна, но ако лечението със синтетични хормони и други лекарства не е наложително, можете да се доверите на полезните „женски“ билки! Сред тях особено много се отличава Витекс – един от най-известните природни регулатори на месечния цикъл!

Основно действие. Хормонобалансиращите свойства на Витекс се осъществяват посредством прогестероновите рецептори и прякото въздействие върху хипофизата. Витекс насърчава синтеза на лутеинизиращия хормон и потиска производството на фоликулостимулиращ хормон, поддържайки баланса между прогестерон и естроген.  
Доверете се на натуралния, максимално ефективен екстракт от Витекс на Nature’s Way! Nature’s Way е американски бранд, топ производител на едни от най-висококачествените растителни екстракти в света.

Екстрактът от Витекс на Nature’s Way се препоръчва в случаите на ПМС, предменструално дисфорично разстройство или нередовен менструален цикъл, както и при предменопауза или менопауза. Как действа:
- Нормализира нивата на пролактина и намалява подуването и болката в областта на гърдите;
- Облекчава нервното напрежение и главоболието;
- Благоприятства състоянието на кожата при акне;
- Може да спомогне за увеличаване млякото на кърмачките;
- Редуцира топлите вълни и нощните изпотявания;
- Намалява симптомите при невралгия и ревматични болести, свързани с менопаузата;
- Подпомага съня.
  
Приемайте по 1 капсула 2 –3 пъти дневно за период от 8 – 12 седмици. След това – по 1 капсула дневно.

Ревю за Витекс от нашата потребителка Lady Brinne:

Цитат
Ще дам своето мнение за продукта, който пия вече над 6 месеца, с малки почивки.
На 45 години съм. Започнах да пия Витекс заради болки в гърдите и по препоръка на лекар,
след преглед. Освен това изпитвах и тежест, включително и в легнало положение. Болките
особено се засилваха малко преди да ми дойде месечният цикъл и намаляваха след идването
му, но не изчезваха напълно.
След около седмица прием на добавката болките намаляха, а по-късно и напълно изчезнаха.
Сега имам съвсем лек дискомфорт преди цикъл, но той е почти неосезаем. Вече приемам по
една таблетка на ден. Почивам по седмица след всяка опаковка от 60 капсули. Друг
положителен ефект, който забелязах е, че вече не задържам вода, което преди ми се е
случвало.


Включете се в активацията
Участвайте в темата до 17.12.2019 г. и отговорете на нашите въпроси, които ще ви зададем в предстоящите две седмици. Петима от вас ще получат като награда по една опаковка Витекс.
Нашият първи въпрос към вас е:
Страдате ли от определени симптоми преди и по време на месечния цикъл и какви са те?


Запознайте се с общите условия на активацията ТУК.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 16:00 от Pедактop

# 1
  • София
  • Мнения: 12 305
Да, страдам - болезнени гърди, подут корем, лошо настроение, понякога пъпки по лицето.

# 2
  • Мнения: 1 110
Болки в корема и лошо настроение.

# 3
  • Мнения: 793
Да, имам  болки в корема и гърдите, ставам много нервна и имам голям апетит.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 814
Преди цикъл-болезненост в гърдите, задържане на вода, главоболие.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Страдам от всички възможни симптоми и само Витекс-а ги оправя Simple Smile
Чудесно повлия на хормоналният ми дисбаланс в началото на годината и от тогава е верен спътник в живота ми.
Благодаря  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 926
Болезнен менструален цикъл имам от както е започнал да ми идва на 14 години.

# 7
  • Мнения: X
Имам ужасен ПМС - болка в гърдите, към края и в кръста, ужасно променливо настроение - изблици на гняв и раздразнение, плач или депресия. И пъпки ми се появяват, кожата ми изглежда увехнала. Отделно, че имам много болезнена менструация.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 610
Страдам. Предписвали са ми да пия Витекс и МВИ.

# 9
  • Мнения: 5 096
Да, страдам от болки ниско в корема, виене на свят, напрежение в гърдите и подуване.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 467
И при мен са налични всички възможни неразположения, като най-неприятното ми е нервните изблици на моменти и чувството на тъга /заедно със сълзи, които текат сами/.

# 11
  • Мнения: 780
Страдам от ужасни главоболия

# 12
  • Мнения: 468
Преди цикъл-болезненост в гърдите, главоболие.

# 13
  • Мнения: 22 867
Главоболие, напрежение в гърдите, силни болки в корема.

# 14
  • Мнения: 3 541
Апетитът ми се повишава, особено за сладко, следствие на което ми излизат много пъпки по лицето. Коремът ми се подува и имам леки, но неприятни болки. И... май това е при мен. Нямам сериозни оплаквания, само се чудя тези пъпки как да ги махна за постоянно. Тъкмо ми се изчисти лицето и всичко се връща.

Общи условия

Активация на акаунт