Как се промениха отношенията ви с половинката, когато бебето дойде?

  • 3 539
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 162
Здравейте! Имам две деца, едното от които е малко бебе (от втори брак). Нещата са несъпоставими с първото ми семейство, затова търся мненията и преживяванията на други майки/татковци - настъпи ли някаква забележима промяна, към по-хубаво/по-лошо, в отношенията ви с партньора? При нас се редуват моменти на несравнима радост и такива на невероятно напрежение. Предполагам, че не сме единствени. Ще съм благодарна за отзиви!

# 1
  • Мнения: 670
И при нас е така. Нашето детенце е на година и 8 мес.и мен единственото, което много ми тежи, е липсата на свобода при излизания, понякога се дразня че мъжете могат да си ходят свободно насам-натам и нямат разлика в това, а аз чакам кога ще може да ме смени за да изляза и сама за два часа да уветрям и това ме натоварва втората година като ми се е натрупало вече. Понеже бабите не гледат засега детето без мен, понеже ще ревнело за мен ако изляза. Та чакам само на мъжа ми и това ме натоварва мен и чакам с нетърпение да тръгна на работа и да мога да си излизам като нормален човек и животът да потече в нормалните релси. Но и докато се постигне адаптацията детето да свикне и без мен, пак ще е напрежение сигурно...

# 2
  • София
  • Мнения: 11 482
Е какво чакаш на мъжа ти? Да не би да е 24/7 на работа?
И какво значи - мъжете си ходят свободно насам - натам, а ти трябва да чакаш. Какво чакаш - да ти каже да излезеш ли?

# 3
  • Мнения: 670
Хаха, ами за да изляза сама да се разходя или едно кафе да пия на спокойствие с приятелка, чакам кога ще може да гледа детето. То така си почивам реално. Иначе с количката в парка излизам ест-но. И да, мъжете са доста по-мобилни. Аз първата год.от майч.можех само до парка и обратно, не го свърташе в количката детето. Така че, да, зависима е майката.

# 4
  • Мнения: 6
Имаме бебенце на 7 месеца:hugs:, и при нас се редуват моменти на голямо щастие и такива с много напрежение. Хубавото при нас е, че и двете баби много помагат, А мъжът ми винаги гледа детенцето без проблеми и протест защо излизам сега, колко съм се забавила на кафето с приятелка и т.н.
Завършвам една магистратура и  отделно курс за допълнителна квалификация за това време в което съм в майчинство и определено не мога да се оплача от липса на време за мен и моето развитие. Но липсата на сън понякога се отразява и изнервя положението допълнително 😂

Лично според мен всичко опира до това да си влизате взаимно "в положение", да си помагат родителите един на друг, и да не забравят, че всеки има нужда от почивка и 2 Или 3 часа навън с приятели. Кръговрата вкъщи - спалня,кухня,пералня,прахосмукачка, сушилня и липсата на развлечения могат да убият емоционално всяка една връзка .. И трябва да се излиза от него - било то с половинката, а понякога и поотделно един от друг!

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 16:16 от Gergana@Yo

# 5
  • Мнения: 33
Разбира се, незнам доколко ще е обективно мнението ми понеже съм мъж, но............. тези моменти са съвсем нормални, още повече, че едно такова прекрасно същество на тази възраст изисква денонощни грижи,  и е съвсем нормално да се появява това напрежение и чувство за неравнопоставеност. Така е.....факт е ,че мъжете са по ,,мобилни,, но не трябва да се търси кантар в нещата. Относно тази амплитуда от  настроения,  по добре да ги има ,защото по лошото е да си станете ,,сиви,, и безразлични .

# 6
  • Мнения: 670
Така е, аз не казвам, че са виновни мъжете, даже напротив, и моят винаги ми осигурява тези глътки въздух, и понеже баби не гледат, само на него "чакам". Просто за мен това точно е трудно в майч-то - тази зависимост и несвобода, но ме крепи мисълта, че е период и отминава, искаме или не. А времето и моментите  пък на радост от детенцето са прекрасни! Особено в тази възраст, когато вече има и комуникация.. Simple Smile
П.с.
А моето пък и си спи добре през нощта, така че от детето нямам оплаквания Grinning

# 7
  • Мнения: X
Имаме бебенце на 7 месеца:hugs:, и при нас се редуват моменти на голямо щастие и такива с много напрежение. Хубавото при нас е, че и двете баби много помагат, А мъжът ми винаги гледа детенцето без проблеми и протест защо излизам сега, колко съм се забавила на кафето с приятелка и т.н.
Завършвам една магистратура и  отделно курс за допълнителна квалификация за това време в което съм в майчинство и определено не мога да се оплача от липса на време за мен и моето развитие. Но липсата на сън понякога се отразява и изнервя положението допълнително 😂

Лично според мен всичко опира до това да си влизате взаимно "в положение", да си помагат родителите един на друг, и да не забравят, че всеки има нужда от почивка и 2 Или 3 часа навън с приятели. Кръговрата вкъщи - спалня,кухня,пералня,прахосмукачка, сушилня и липсата на развлечения могат да убият емоционално всяка една връзка .. И трябва да се излиза от него - било то с половинката, а понякога и поотделно един от друг!

А мислили ли сте да се разделите поради всичките нерви с бебето ? И като "теглите чертата" - кой период ви харесва повече - преди или след появата му ? В този смисъл съжалявате ли , че се решихте на тази стъпка?

# 8
  • Мнения: 6
Имаме бебенце на 7 месеца:hugs:, и при нас се редуват моменти на голямо щастие и такива с много напрежение. Хубавото при нас е, че и двете баби много помагат, А мъжът ми винаги гледа детенцето без проблеми и протест защо излизам сега, колко съм се забавила на кафето с приятелка и т.н.
Завършвам една магистратура и  отделно курс за допълнителна квалификация за това време в което съм в майчинство и определено не мога да се оплача от липса на време за мен и моето развитие. Но липсата на сън понякога се отразява и изнервя положението допълнително 😂

Лично според мен всичко опира до това да си влизате взаимно "в положение", да си помагат родителите един на друг, и да не забравят, че всеки има нужда от почивка и 2 Или 3 часа навън с приятели. Кръговрата вкъщи - спалня,кухня,пералня,прахосмукачка, сушилня и липсата на развлечения могат да убият емоционално всяка една връзка .. И трябва да се излиза от него - било то с половинката, а понякога и поотделно един от друг!

А мислили ли сте да се разделите поради всичките нерви с бебето ? И като "теглите чертата" - кой период ви харесва повече - преди или след появата му ? В този смисъл съжалявате ли , че се решихте на тази стъпка?

Да мисля за раздяла ли? - Никога.
 Точно това обясних че за да има повече щастие трябва повече разбиране от двете страни. Според мен по голямо щастие от детенцето няма така че, и отговора ми кога е по щастливия ни период е повече от ясен. Всеки период от една връзка има моменти на щастие и моменти с повече проблеми, но връзката истински се осмисля с появата на детето.

# 9
  • Мнения: X
Питам , понеже съм чувал за много случаи , където с появата на детето, отношенията много се влошават вследствие на нервите, липсата на свободно време само за двамата родители, и като цяло много нови отговорности. Това честно казано малко ме притеснява и затова ми е интересба вашата гледна точка.

# 10
  • Мнения: 1 162
Цитат на: Ivan999999 link=topic=1159095.msg39723757
[/quote

А мислили ли сте да се разделите поради всичките нерви с бебето ? И като "теглите чертата" - кой период ви харесва повече - преди или след появата му ? В този смисъл съжалявате ли , че се решихте на тази стъпка?
Ваньо, иска ми се да ти кажа, че никой за нищо не съжалява, но не мога - то е един bitter-sweet коктейл. Важното е да не преобладават кавгите и "Титаник" да не потъне Simple Smile

# 11
  • Мнения: 46 505
Michone, сядаш и обсъждаш проблема с мъжа си. Преглеждате си ежедневието, обмисляте кое може да ви облекчи, т.е. кое е излишно и може да си спесите, разпределяте си оптимално задачите и полека ще влезете в ритъм.

Какво имаш предвид, че нещата са несъпоставими с предишното ти семейство? Тогава беше по-трудно или по-лесно?

При нас - през деня обикалях достатъчно и се виждах с когото си искам, вечер ми беше нужна тишина, да се отпусна в една дълга гореща вана, докато има кой да гледа детето и после на спокойствие да се видя с мъжа ми, това беше единственото възможно време. Затова съчетавахме приятелите с нас, канехме гости в събота, ние ходихме или пък в заведения, подходящи за деца, сега не се пуши и е лесно.
Нощите деляхме за ставане за бебето, който не е на "смяна" спи с тапи, за да може всеки от нас да получи 8-часов сън и да е адекватен на следващия ден.

Питам , понеже съм чувал за много случаи , където с появата на детето, отношенията много се влошават вследствие на нервите, липсата на свободно време само за двамата родители, и като цяло много нови отговорности. Това честно казано малко ме притеснява и затова ми е интересба вашата гледна точка.
Това се случва, когато единият от тях не иска да си поеме отговорностите и го прехвърля на другия. Ако и двамата се държат като големи хора успяват да преминат периода без особени сътресения.

# 12
  • Мнения: 1 162
Не се сърди, в предишното ми семейство бабата и дядото от мъжова ми страна бяха поели цялото гледане на детето, че ние работехме нон-стоп. И ме е срам от това "майчинство". И в настоящото такова си изкупувам греховете.
Благодаря ти за съветите и че разказа как е било при теб!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Ние си бяхме разделили нощта. Мъжът ми ляга късно и той поемаше смените до 3. Аз си лягам и ставам по-рано, поемах от 3 до сутринта, а през деня доспивах, когато можеше. Той наваксваше през уикенда.
Готвехме заедно, чистех аз, но ползвах роботи.
Живеехме в чужбина, само двамата, без чужда помощ, поради което беше наложително да се нагодим. Беше тегав период, но го минахме.

# 14
  • Мнения: X
Ние си бяхме разделили нощта. Мъжът ми ляга късно и той поемаше смените до 3. Аз си лягам и ставам по-рано, поемах от 3 до сутринта, а през деня доспивах, когато можеше. Той наваксваше през уикенда.
Готвехме заедно, чистех аз, но ползвах роботи.
Живеехме в чужбина, само двамата, без чужда помощ, поради което беше наложително да се нагодим. Беше тегав период, но го минахме.

До коя година продължава този период с неспането ?

Общи условия

Активация на акаунт