Отговори
# 480
  • Мнения: 1 900
Здравейте, кулинари!☺️
Много обичам да приготвям ястия в глинени съдове. Почти всеки дом разполага с такива, като вариантите да ги напълним с нещо вкусно са най-различни. Днес си избрах една чудесна и много вкусна рецепта от „Любимо от родната кухня с Манчев и Шишков“ и ще си хапнем сладко за вечеря. 📖🔖😋Може би и вие вече сте си подарили тази вдъхновяваща книга с традиционни рецепти? 📙Остават няколко дни, за да се включите в темата на Lidl и да спечелите ваучер за пазаруване. А пазарувайки в Lidl, имате възможността да се потопите в страниците на „Любимо от родната кухня с Манчев и Шишков“. Щастлив ден ви пожелавам и успех! 🤗

Последна редакция: вт, 10 дек 2019, 13:39 от beniii

# 481
# 482
  • Мнения: 5 680
Бих искала да видя тяхната интерпретация на "Печен заек във фурна". Каква марината ще му сложат, какви подправки, добавки, гарнитура. На колко градуса ще го изпекат, колко време.

# 483
  • Мнения: X
шкембе чорба, пълнени сухи чушки с боб и сарми

# 484
  • Мнения: 6 013
Тази вечер се спрях на тази рецепта.

Хареса ми представянето в книгата и реших да я изпробвам.

"Хлябът е основната и най - важна храна на българите. Много чужденци, прекосили през годините нашите земи, отбелязват умението на тукашните жени да приготвят пити и особено баници.  Например през 1891 година пратеникът на Екзархията А. Шопов, пристигнал в Дедеагачко от Цариград, съобщава, че и тук, както и навсякъде сред българите, "селянката умее да те гости с нещо тестено, примесено с масло и сирене".

Вкъщи любителите на тестените храни са двама. Аз също бях сред тях, но от почти четири години само меся, без да хапвам.

Относно тестото- получи се много въздушно. Сега го наблюдавам как втасва и нямсм търпение да оформя погачата.

Утре ще ви споделя краен резултат. А ако получи одобрение, ще я споделя в блога.

А сега това:

# 485
  • Мнения: 31
Бих искала да видя как ще сготвят курбан чорба; пача; пържен боб със сланина и кисело зеле.

# 486
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Би ми било интересно да представят "Картофи по шопски". Бог да прости баба ми, приготвяше това ястие страхотно. Опитвала съм няколко пъти и никога не ми се получават така вкусни.

# 487
  • София
  • Мнения: 665
Гювеч с месо и зеленчуци в глинен съд

# 488
  • Мнения: 1 914
Обичам рецептите на Шишков и Манчев. Бих искала да видя как ще сготвят нашенски катми или други, подобни на палачинки, закуски.

# 489
  • София
  • Мнения: 1 626
Рецепти, които ще ми е интересно да видя в книгата (която вече притежавам) са нестандартните рецепти за ястия или тестени изделия типични за различни български региони.
Такава е например рецептата: Джиджипало по шуменски

# 490
  • Мнения: 11
здравейте ще мие интересно да видя "войнишка 4орба,зелник и лу4ник"

# 491
  • Мнения: 21
Любимото ми от родната кухня е дърпана баница с свинска мас.

# 492
  • Мнения: 6 013
Погачата стана прекрасна. Опитаха я няколко човека и всички са възхитени. Аз съм най - щастлива, защото и моето мъничко момиче я хапва вкусно, вкусно.

Утре ще кача обещаната рецепта със снимка в блога, както и мнението ми за рецептата и самото изпълнение.

Следващата рецепта, която смятам да изпробвам е тази:



Звучи ми доста интересна, а и лесна. Точно като за забързано делнично ежедневие!

# 493
  • Мнения: 75
Бих искала да сготвят Капама в глинен гювеч.

# 494
  • Мнения: 625
Катми, палачинки, различни закуски, мекици, бухтички и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт