Забременели след ин витро - Тема 46

  • 46 592
  • 759
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 7 898
Получих зацапване в самото начало след преглед с вагинален ехограф. Починах си 2 дена и всичко спря. От тогава отказвам вагинален ехограф.

# 481
  • Мнения: 1 913
Lina, при ЗЕТ няма пункция.
Мисля, че е редно да се смята от първата дата на цикъла, но все пак по-запознати от мен да ме коригират, ако не съм права.

# 482
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако пункцията е била преди година, то тряцва да си родила преди ЗЕТ 🤣.
А сега сериозно - На всякъде ще те питат за ПРМ и по това ще ти изчисляват термина.

# 483
  • Мнения: 78
Ако пункцията е била преди година, то тряцва да си родила преди ЗЕТ 🤣.
А сега сериозно - На всякъде ще те питат за ПРМ и по това ще ти изчисляват термина.

На 17.02 е била ПРМ, значи трябва да съм 6 г.с.

# 484
  • Мнения: 816
Има онлайн калкулатори за трансфер и ден на ембриона . В моят случай денят на траснфера беше около 25-27 ден и ако се счита от първи ден на цикъл нямаше да е вярно . Така че всеки да си прецени как да го смята.

https://www.whattoexpect.com/due-date-calculator/

# 485
  • Мнения: 139
Момичета,
Споделете как минава първия преглед за потвърждаване на бременност след положителен тест. Трябва ли направление от гинеколог и повтарям се, но ако има с опит.., споделете удължиха ли ви болничния от инвитро процедурата.
Лека бременност на всички!

# 486
  • София
  • Мнения: 7 645
Първия преглед ми беше в клиниката, където беше трансфера. Ходих през 10 дни на преглед там до 11гс, после минах ФМ.
Не ми е трябвало направление, защото прегледите са частни.

# 487
  • Мнения: 220
Един ден след като ми свърши болничния бях на първия си преглед в клиниката(50лв ми взеха за прегледа).Прегледа мина добре с добри новини,че всичко е добре.В 6гс съм,но после не искаха да ми дават нов болничен (аз си мислех,че ще проявят разбиране и заради вируса ще ми дадаът болничен),казаха ми че след 11гс можели да ми дадат болничен. Много се разочаровах..... няма как при това положение да ходя на работа. Колко дълго го чакахме това бебе и накрая не дай си боже нещо да стане заради работата ми...... Едвам ги навих да ми дадът болничен за 14 дни,но не можело веднага трябвало след няколко дни. Разбрах се със шефката си след 14 дневния ми болничен долу горе още 4 седмици да се водя на работа и да и дам на ръка сумата за осигуровките.
Преди да започнем процедурата бяхме попитали лекаря ми за болничен след положителен резултат дали ще ми даде болничен и той каза ДА. Но както и да е важното е,че с бебето всичко е наред. Пари се изкарват,а здраве не!
Казаха ми след 11гс да звънна да си запазя час и да си взема направление от личния лекар №9. За сега не са ми назначили никакви изследвания.Седя си вкъщи,почивам си,малко ми омръзна вече,но няма какво да се направи.
Успех на всички бъдещи мами!Пазете се! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
 
Момичета,
Споделете как минава първия преглед за потвърждаване на бременност след положителен тест. Трябва ли направление от гинеколог и повтарям се, но ако има с опит.., споделете удължиха ли ви болничния от инвитро процедурата.
Лека бременност на всички!

# 488
  • Мнения: 139
Един ден след като ми свърши болничния бях на първия си преглед в клиниката(50лв ми взеха за прегледа).Прегледа мина добре с добри новини,че всичко е добре.В 6гс съм,но после не искаха да ми дават нов болничен (аз си мислех,че ще проявят разбиране и заради вируса ще ми дадаът болничен),казаха ми че след 11гс можели да ми дадат болничен. Много се разочаровах..... няма как при това положение да ходя на работа. Колко дълго го чакахме това бебе и накрая не дай си боже нещо да стане заради работата ми...... Едвам ги навих да ми дадът болничен за 14 дни,но не можело веднага трябвало след няколко дни. Разбрах се със шефката си след 14 дневния ми болничен долу горе още 4 седмици да се водя на работа и да и дам на ръка сумата за осигуровките.
Преди да започнем процедурата бяхме попитали лекаря ми за болничен след положителен резултат дали ще ми даде болничен и той каза ДА. Но както и да е важното е,че с бебето всичко е наред. Пари се изкарват,а здраве не!
Казаха ми след 11гс да звънна да си запазя час и да си взема направление от личния лекар №9. За сега не са ми назначили никакви изследвания.Седя си вкъщи,почивам си,малко ми омръзна вече,но няма какво да се направи.
Успех на всички бъдещи мами!Пазете се! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
 
Момичета,
Споделете как минава първия преглед за потвърждаване на бременност след положителен тест. Трябва ли направление от гинеколог и повтарям се, но ако има с опит.., споделете удължиха ли ви болничния от инвитро процедурата.
Лека бременност на всички!
Благодаря за информацията. Аз питах на регистратурата и в моята клиника, но и те бяха оклончиви, че има вероятност и да не ми дадат. Това с 14 дни до 11г.с е вариант и с повече отпуск може да се получи... И ние чакаме мн дълго чудото, а сега са рискови времена, моята работа е с клиенти... Дано всичко е ок на прегледа на първо място!
Поздрави и лека бременност Simple Smile

# 489
  • Мнения: 201
Здравейте! Аз съм в 6г.с. и 3 дни и вече съм записана на женска консултация. При мен въпроса с болничните се разви така: от пункцията имах 21 дни, след това 1 ден съм на работа, след него ЛЛ ми пусна 14 дни и веднага след това от 1 април, болнични от женската консултация, чрез ЛКК. Първият ми преглед мина веднага след положителния тест и след 12 дни беше втория преглед. Следя се при ин витро лекаря ми. Женската консултация включва два прегледа, така че на всяко посещение ще си плащам. След години на чакане, изпитания и тревоги, това е последното нещо, което мисля. Дано стигна до успешен финал.
Момичета, в коя седмица се прави биохимичния скрининг?

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 17:34 от Krasyma

# 490
  • София
  • Мнения: 7 645
11-13-та, най-добре 12-та Wink

# 491
  • София
  • Мнения: 10 642
Най-добре е да е навършена 12седмица.
Моят беше в 13г.с. и 6дни

# 492
  • Мнения: 201
Имам записан час за фетална морфология на 11 май. Тогава ще съм в 13 г.с. Попитаха ме дали ще правим и биохимичен скрининг, казах не, понеже си мислех че е по-рано, а и ще се прави в болницата, където съм на женска консултация.

# 493
  • Мнения: 220
Извинявам се за нелепия въпрос Innocent Какво представлява женската консултация?Какви изследвания трябва да си правя и кога?Лекаря ми още нищо не ми каза ..... В 6-та сг. съм

# 494
  • Мнения: 1 913
Здравейте.
Необходима ми е малко помощ.
Току-що ми звъннаха от клиниката и ми казаха към фолиевата киселина и кринона да добавя "Натастин" - поне аз така чух. Гледам бе интернет, но най-вероятно са ми казали Натаспин.
В 5 г.с. + 3 дена съм.

Общи условия

Активация на акаунт