Забременели след ин витро - Тема 46

  • 46 562
  • 759
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 898
Здравейте, дами. Някоя от вас изследвала ли е прогестерона около или в деня на теста на бременност?

Аз си го пуснах самоинициативно, на 10-ти ден след трансфер, и е 14,82 ng/ml. Тестът е положителен.

Тази стойност не е ли ниска, предвид че приемам 2х3 утрогестан и 3х1 дуфастон от деня на пункцията. Трансферът беше свеж.

Няма кого да питам в клиниката в момента, докторите почиват.

Да,  пуснах на 11 ден от трансфера и беше 116 mmol/L. В същото време бях на прогестеронови инжекции два пъти на ден и два кринона на ден.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 19:29 от G.Savova

# 331
  • София
  • Мнения: 799
Аз бях с 14,53 ng/ml прогестерон на 10-ти тед след трансфер с положителен тест. Бях на прогестеронови инжекции всеки ден от деня на трансфера до 10 г.с. и всичко беше наред. Не мога да кажа дали това е висок или нисък резултат, но факт е, че няколко пъти питах доктора си и той ми обясняваше, че стойността е добре и при започване на образуване на плацента, прогестероновите препарати са в ролята да подпомагат организма.

# 332
  • Мнения: X
Аз бях с 14,53 ng/ml прогестерон на 10-ти тед след трансфер с положителен тест. Бях на прогестеронови инжекции всеки ден от деня на трансфера до 10 г.с. и всичко беше наред. Не мога да кажа дали това е висок или нисък резултат, но факт е, че няколко пъти питах доктора си и той ми обясняваше, че стойността е добре и при започване на образуване на плацента, прогестероновите препарати са в ролята да подпомагат организма.

Моята е почти същата! Явно е ниска на фона на препаратите, които приемам допълнително. Аз още не съм говорила с доктора, само проучвателно пуснах питане сред вас, защото от опита няма по-добър учител.

Loewin, защо поставяхте инжекции? Тази стойност е въпреки инжекциите нали? Странно е, че при мен прогестерона го изследваха само по време на симулацията, до пункцията. Мислех да пусна и на трансфера, ама си викам хайде - док. не е казал.
Но днес го изследвах заедно с ЧХГ, защото имах втора черта и исках да видя какво е положението.

Вероятно ще ме разберете, след 5 години опити за пръв път виждам положителен тест и хем се вълнувам и се навивам да съм положително настроена, хем ми се иска да направя всичко зависещо от мен , за да не става беля.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 18:59 от Анонимен

# 333
  • Мнения: 15 356
Успех!Не съм пускала прогестерон и не мога да дам мнение но ти стскам палци много!
Аз бях на Кринон до 12 г.с,по-добре ми понасяше от утрогестана.

# 334
  • Мнения: 766
А колко ти е стойността на чхг и на кой ден от трансфер?

# 335
  • Мнения: X
А колко ти е стойността на чхг и на кой ден от трансфер?

73, 10ти ден.

# 336
  • Мнения: 766
И при мен беше 75 на 10-ти ден. Вече съм в пети месец. Стискам палци! След 2 дни пусни пак да следиш дали се удвоява. Успех 🍀

# 337
  • Мнения: X
Много сте отзивчиви, благодаря!

# 338
  • Мнения: 7 898
При всеки са различни стойностите, но това да не те притеснява. Просто попитай дали прогестерона ти е достатъчно висок. Нямам представа колко ми беше преди трансфера, но си спомням че ми вдигнаха дозата на прогестерона от 1 инжекция на 2, тъй като според доктора ми е бил нисък. Продължих с инжекциите до 12 седмица, а кринона до 13-14.

# 339
  • Мнения: X
Здравейте, има ли някоя дама от темата , започнала с колебливи резултати от ЧХГ тест (бавно нарастващо) и впоследствие нормално развиваща се бременност?

Аз съм в шок от моите резултати и се побърквам от притеснения, докато ми дойде часа за следващото проследяване или прегледа.
 Дали има шанс да навакса?

Това са моите резултати:
10ти ден след ЕТ - 73.29
12ти ден след ЕТ - 102.3
13ти ден след ЕТ - 120.6

# 340
  • Мнения: 54
Здравейте момичета! Тези от вас, които са имали към терапията Но-шпа до кога ви казаха, че ще продължавате да го пиете. Питам, защото по принцип съм с гастрит и това но-шпа адски много ми дразни стомаха. Нищо не мога да хапна. Благодаря предварително!

# 341
  • Мнения: 190
Здравейте момичета! Тези от вас, които са имали към терапията Но-шпа до кога ви казаха, че ще продължавате да го пиете. Питам, защото по принцип съм с гастрит и това но-шпа адски много ми дразни стомаха. Нищо не мога да хапна. Благодаря предварително!
При мен го спряха след 12 седмица постепенно. Но пиех максимална доза. Когато го приемах задължително преди това хапвах.

# 342
  • Мнения: 482
Здравейте момичета! Тези от вас, които са имали към терапията Но-шпа до кога ви казаха, че ще продължавате да го пиете. Питам, защото по принцип съм с гастрит и това но-шпа адски много ми дразни стомаха. Нищо не мога да хапна. Благодаря предварително!


Sisi, аз го пих през цялата бременност, взимах Но-шпа Комфорт - това са филмираните таблетки, които са по-щадящи за стомаха.

# 343
  • Мнения: 816
Здравейте момичета! Тези от вас, които са имали към терапията Но-шпа до кога ви казаха, че ще продължавате да го пиете. Питам, защото по принцип съм с гастрит и това но-шпа адски много ми дразни стомаха. Нищо не мога да хапна. Благодаря предварително!
Ако нямаш контракции/болки може да си говориш с лекаря да ги спреш. Вече , ако решиш , че в даден момент ти трябва да пиеш само тогава за няколко дни .  На мен са ми казали да пия , ако имам контракции , болки , друго - един ден не съм пила за сега .

# 344
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз го нямах изписан, пиех го при нужда, като цяло не съм имала нужда освен 2-3 пъти, за това не се е налагало да го пия продължително време.
Ако нямаш болки и всичко е на ред, сподели с доктора си за другия ти проблем. А ако имаш, може би папаверин би помогнал и не би дразнил толкова, пак можеш да попиташ доктор.

Общи условия

Активация на акаунт