Промоции на книги - тема 6

  • 46 653
  • 724
  •   1
Отговори
# 75
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Аз съм поръчвала за детска градина от издателство Фют. Казаха ми, че за градини и училища имат 20% отстъпка.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 156
Здравейте!Чакам поръчка с книжки от Сиела,които поръчах на Черния петък,но заплатих с картата.Сега получавам имейл от Сиела Норма с уведомително писмо за нерегламентирано влизане в профила на администратора на онлайн книжарницата и да уведомя банката ми за повишаване сигурността на сметката ми.Някой друг получил ли е подобен имейл?Въпреки че никъде не се въвежда пин,не знам трябва ли да се тревожа.Явно винаги трябва да се пазарува с наложен платеж.

# 77
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте!Чакам поръчка с книжки от Сиела,които поръчах на Черния петък,но заплатих с картата.Сега получавам имейл от Сиела Норма с уведомително писмо за нерегламентирано влизане в профила на администратора на онлайн книжарницата и да уведомя банката ми за повишаване сигурността на сметката ми.Някой друг получил ли е подобен имейл?Въпреки че никъде не се въвежда пин,не знам трябва ли да се тревожа.Явно винаги трябва да се пазарува с наложен платеж.
Във фейсбук видях, че потребител е получил подобен мейл. Дори е имало опит за изтегляме на 460 (ако не бъркам точната цифра) евро от сметката му

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, същото видях и аз.

# 79
  • Мнения: 14 489
Здравейте!Чакам поръчка с книжки от Сиела,които поръчах на Черния петък,но заплатих с картата.Сега получавам имейл от Сиела Норма с уведомително писмо за нерегламентирано влизане в профила на администратора на онлайн книжарницата и да уведомя банката ми за повишаване сигурността на сметката ми.Някой друг получил ли е подобен имейл?Въпреки че никъде не се въвежда пин,не знам трябва ли да се тревожа.Явно винаги трябва да се пазарува с наложен платеж.

Абсолютно. Не знам български сайт да има надежден сертификат за безопасно онлайн плащане.

# 80
  • Мнения: 11 818
Хакери изтеглиха данните на клиенти на Сиела. Доста хора са се опарили, четейки във ФБ!

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 156
Страхотно!Аз един път да реша да ползвам картата,и то какво стана!Дано да няма последици!Но ще ми е за урок,другият път- в брой!
Благодаря за отговорите!

# 82
  • Мнения: 7 776
Малко офф топик - аз след няколко източвания на картата ми тази година, реших онлайн да плащам само с revolut. Захранвам си я, когато поискам и мога винаги да си я блокирам.

Аз още чакам буктрейдинга. Четири дена. Много са бавни. Обаче озон ме вбесиха много. Още нямам обратна връзка на оплакванията си, повече от седмица. Май ще си пазарувам във физическите магазини вече, нищо, че ми е хамалогия.

# 83
  • София
  • Мнения: 9 850
Само от Озон като български сайт съм пазарувала с карта спокойно, и то преди да ми отрежат картата. Сега и от там поръчвам с наложен платеж.

Пиши им пак на Озон, макар че покрай двата черни петъка сигурно са зарити. Може и да са те забравили...

# 84
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Озон са пуснали коледното намаление. Разлика с ЧП не виждам - едни и същи продукти, само са сменили визията.

Това с източването е много неприятно. Аз от бг магазин (особено на намаление, когато вероятността нещо да е изчерпано е голяма) пазарувам с НП до офис, а сега до автомат, че работят до късно. От чужбина - Pay Pal, откакто от един английски магазин ги чаках да ми възстановят една сума месец и половина.
Хем имах регистрация от преди това, но не го ползвах, докато не се "опарих". Ако няма опция PP, не пазарувам от сайта, трябва да ми е много, много важно, за да направя изключение.
Прави ми впечатление, че и бг онлайн магазини (малко засега) са включили този начин на плащане, което говори добре за тях.

# 85
  • Мнения: 14 489
Само от Озон като български сайт съм пазарувала с карта спокойно, и то преди да ми отрежат картата. Сега и от там поръчвам с наложен платеж.

Пиши им пак на Озон, макар че покрай двата черни петъка сигурно са зарити. Може и да са те забравили...

Точно с Озон съм имала страхотни проблеми при плащане с карта виза, с 3D идентификация (т.е. плащането се извършва само като въведеш пин код, който си получил със смс). Два пъти ми изтеглиха сумата (втория път след около месец, не разбрах как и защо, банката също не разбра?!?), да не говорим колко време се разправях с тях за връщане на част от парите, тъй като един от продуктите не беше наличен.

От тогава, в български сайт не ми и хрумва да плащам с карта, каквито и отстъпки да има!

# 86
  • Мнения: 10 796
В Озон пак ли всеки ден ще има някакви нови намалени продукти, щото гледам сега има само бестселъри.

Заради такива хакове на системи много ме е страх да пазарувам онлайн. Ако няма наложен платеж, просто не поръчвам. Изключение правя само за зооплюс, просто ми е адски изгодно да купувам от там и всеки път съм със свито сърце.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 12:07 от Ели-Мели

# 87
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Е, не бива чак да изпитваме страх. То и в брой може да ни оберат, като ни откраднат чантата/портмонето, не си преброим рестото.
Има решения - Pay Pal, Revolut, Paysera (предлагат дебитни карти, превеждаш точната сума и готово), отделна сметка с дебитна карта (но се плаща такса поддръжка), ePay, банков превод с интернет банкиране. Електронните разплащания са бъдещето, колкото и чудно да е.
В 90% от случаите пазарувам онлайн или плащам през ПОС във физически магазин, всички сметки, данъци и такси също минават онлайн. Не мога да си представя да се редя на опашки, за да платя тока и вода.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 12:15 от Black Hole

# 88
  • Мнения: 14 489
Сметки за ток и вода не съм плащала на гише сигурно от 20 години, от както имам разплащателна сметка, по която ми превеждат заплата. Не виждам каква връзка има това с  пазаруването онлайн.

Освен това уточних, че става дума за български онлайн магазин. Пазарувам основно онлайн, но плащам с карта само в чужди онлайн магазини с надеждна защита, или с пейпал.

# 89
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
MissChanadlerBong, коментарът не е към Вас, а като цяло за електронното разплащане, което включва и пазаруване онлайн.
Хайде да спрем с лирическото отклонение. Който, както желае, така да плаща и пазарува.
Споделих различни сигурни начини за плащане, ако има хора, които ги интересува. Изяснихме се, нали?

Общи условия

Активация на акаунт