Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте. Търся някой , който се е сблъсквал с този проблем или сам или във връзка с детето си. Не търся общи съвети за хранителни добавки, хранене, медитация, спорт или подобни защото съм опитала много неща и нямам време да се занимавам с глупости. Имам диагноза за Дефицит на вниманието поставена още като дете, както и наскоро, при посещението си при психиатър. За съжаление изглежда имам ужасен късмет защото постоянно се натъквам на некомпетентни лекари, които лекуват с каквото си искат. Предписвано ми е лекарството Ноотропил, което ми влияе зле - превъзбуждащо и екзалтиращо, и изобщо не подобрява основните ми проблеми - липса на концентрация, липса на мотивация, импулсивност. Ако някой се е сблъсквал с този проблем като възрастен или във връзка с детето си ще знае много добре за какво говоря. Моля, лично незасегнатите от този проблем да се въздържат от коментар. Притеснена съм защото във връзка с нелекуваното ми заболяване развих и депресия и се притеснявам за бъдещето си. Моля за насока към психиатър, който лекува със съвременни лекарства признати в цял свят - Концерта, Стратера.

# 1
Не знам от къде си, за да ти предложа местен лекар, но едни от най-добрите психиатри, с които съм се срещала са доц. Попов, началник на отделение по психиатрия в УМБАЛ Св. Георги в Пловдив, и проф. Дроздстой Стоянов.

# 2
Здравей и мерси за отговора. Както и очаквах пълно мъртвило. Така се надявах да се намери някой, който да е получил адекватна помощ за това заболяване. За съжаление то в България не се лекува и психиатрите 5 пари не дават за това. Наистина е поразително колко сме назад в психиатричната помощ, една област, която би следвало да е на първа линия в здравеопазването и да се ръководи от най-новите изследвания в науката. Да, наистина, депресията, СДВХ или други разстройства не ни докарват в спешното, не ни осакатяват с един удар, но те извличат жизнените ни сили, правят ни неравностойни в обществото и в крайна сметка докарват огромен икономически и социален дефицит на страната ни. Както и да е, ще продължавам да следя темата и да очаквам някакъв глас от небитието...

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 09:40 от __mermaid___7

# 3
  • София
Здравей,  аз съм с друг проблем, но моят доктор е Руслан Терзийски.

# 4
Stefi, дали имаш предвид д-р Николай Попов, или някой друг?

Vi_Vivian, благодаря много, ще го разгледам! 💜
Намирам се в София, но това изобщо не значи, че най-добрите специалисти са тук. Затова питам за цялата страна.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 09:42 от __mermaid___7

Общи условия

Активация на акаунт